Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Biorąc pod uwagę że to stoki ok 500 m długie więc zjazd trwa z 30 sekund:cool:, a skoro stoi się 3 razy dłużej niż zjeżdża, to jak dobrze liczę stoi się 1,5 min, więc krzywdy raczej nie masz:rolleyes:, pomyśl chłopaki dzisiaj na Nowej Osadzie- zjazd 50 sekund, a stania na 20 min:eek:.

:D

Fakt troche mało precyzyjnie napisałem (mała przenośnia) ;) , stania gdzieś na ok. 10 min i do tego wjazd orczykiem z 3 min. , a zjazdu tak jak piszesz z 30 sek.

No to widzę, że nie tylko u 'nas' takie problemu, ale i tak jak się chce to można cieszyć się z wyjazdu czy jazdy bez względu na stanie, i może akurat w kolejce jakieś miłe towarzystwo się zajdzie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grapa Litwinka

No fajnie tam jest :), przede wszystkim mniej ludzi o wiele, niż w innych stacjach obecnie (Hawrań - czerń, Kotelnica - czerń).

Ze zbocza Kotelnicy, Litwinka wydaje się być ostrą grapą, a tutaj taki lightowy, 900 metrowy stoczek. Ale pobujać się można. Poćwiczyć krawędzie.

W tej chwili oddane jest 1/4 szerokości stoku, jak zrobią śnieg na więcej, będzie baaardzo szeroko.

Wyciąg bardzo komfortowy przy wsiadaniu i wysiadaniu, szybki, choć używany.

Knajpka i oscypy na górze, skąd piękne widoki na wszystkie strony świata (Tatry, Gorce, Beskidy).

Parkingi bezpłatne na górze i na dole stacji.

Dojazd na dwa sposoby - z Czarnej Góry ostro pod górę (krócej) lub zaraz za granicą Czarnej Góry malowniczo przez pola kilka kilometrów.

Parę fotek poniżej.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk GAT - OSZUSTWO!

Dziś zawitałem o godz. 0800 na Solisku. Sprawdziłem Juliany, Golgotę, niebieską i czerwona trasę z Hali Skrzyczeńskiej do Suchego.

TRAGEDIA !!! Jak nie lód, to kamienie, jak nie kamienie to trawa... A warunki na tych trasach podawane jako dobre i bardzo dobre!

Zostałem oszukany.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zawitałem o godz. 0800 na Solisku. Sprawdziłem Juliany, Golgotę, niebieską i czerwona trasę z Hali Skrzyczeńskiej do Suchego.

TRAGEDIA !!! Jak nie lód, to kamienie, jak nie kamienie to trawa... A warunki na tych trasach podawane jako dobre i bardzo dobre!

Zostałem oszukany.

A już się zastanawiałem,czy może tam nie zajrzeć... :eek:

Zapowiadają opady,więc może za tydzień będzie lepiej. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zawitałem o godz. 0800 na Solisku. Sprawdziłem Juliany, Golgotę, niebieską i czerwona trasę z Hali Skrzyczeńskiej do Suchego.

TRAGEDIA !!! Jak nie lód, to kamienie, jak nie kamienie to trawa... A warunki na tych trasach podawane jako dobre i bardzo dobre!

Zostałem oszukany.

Myślę,że gestorzy GAT-u mają inną skalę wartości.

To co dla nich dobre Ty uważasz za oszustwo,bardzo zresztą słusznie.

Ja pozbyłem się złudzeń i nie zamierzam kontrolować ich skali wartości.

W ten sposób nie czuję się oszukany.

Póki wszyscy tak nie zrobią będą nas oszukiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istebna/Zagroń

Dzisiaj wybrałem się ze znajomymi do Istebnej. Na miejscu byliśmy o 9:20 - pierwszy parking był już zajęty:( Warunki na stoku dobre. W środkowej części miejscami wychodziły drobne minerały - podobnie było w poniedziałek i wtorek. Sądziłem, że po ostatnich opadach uda się je jakoś zasypać śniegiem. Na szczęście ich występowanie było naprawdę punktowe i raczej niegroźne dla nart. Pogoda zdecydowanie dopisała co niestety doprowadziło do zmasowanego najazdu narciarzy :eek: Po 12:00 czas oczekiwania w kolejce do krzesełka doszedł do blisko 20 minut i w tym momencie zdecydowaliśmy o powrocie do domu. Wyjazd zaliczam do bardzo udanych (gdyby nie ogromna masa ludzi pewnie pojeździlibyśmy dłużej).

Od kilku dni jest to mój ulubiony stok na którym intensywnie się uczę :) Potem poszukam czegoś ciut trudniejszego.

P.S.Serwują rewelacyjną czekoladę na gorąco:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dni na Nowej Osadzie

Witam.Ostatnie 3 dni spędziłem w na Stoku Nowej Osady. Stok wybrany z racji DW Beskidy w którym to byłem razem z rodziną:

1 dzień. Na Stok wybrałem się o 17.30. Karnet na 2 godziny, zjechałem łącznie jakieś 12 razy. Warunki...hmmm bardzo dużo oblodzeń, na odcinku około 100 m bardzo duże muldy, ludzi mało, zjazd prosto pod bramki. Minerałów nie zaobserwowałem. Ogólnie nartowanie udane. Jako dla narciarza raczej początkującego oblodzenia sprawiały czasem spore problemy i zmusiły mnie do zastanowienia się nad kaskiem, którego jeszcze nie nabyłem. Najbardziej oblodzona ta ostatnia ścianka przed samymi bramkami

2 dzień.rano dzień poświęcony dla malucha i żony, około godziny 14 poszedłęm obejrzeć na stok .... jedna wielka kolejka od bramek aż po samą kasę. Upatrując sobie narciarza mierzę czas....tzn na piwka...spokojnie wypiłem grzane i smaczne piwko, a ten jegomość w dalszym ciągu w kolejce:eek:

Na stok znowu poszedłem około 17.30, karnet na dwie godziny, i co...kolejka na jakieś 5-8 minut (chyba węcej osób myślało tak jak ja, że będzie luźniej). Sytuacja zmieniła się po około godzinie. Wczorajsze muldy zniknęły, pojawiły się nnowe ale już nie tak uciążliwe, oraz lodowisko na dole dużo mniejsze. Ogólnie tak jak dzień wcześniej nartowanie udane, choć warunki po całym dniu nie są rewelacyjne.

3 dzień (dzisiaj) na stoku byłem o 8.30. Stok ładnie przygotowany, muldy pościnane, lodowiska zniknęły pod warstwą śniegu,ale....pojawły się dwa miejsca 15x15 m ze zlodowaciałymi granulkami, które lepiej było omijać.

Karnet wykupiony znowu na dwie godziny lecz po 1h i 40minutach rezygnuję, warunki ok, ale ludzi tyle że szkoda czasu żeby stać w kolejce 20minut.

Podsumowując:

Stok niejako z przymusu, gdy maluszek już zbierał się do snu mogłem szybko wyskoczyć i pojeździć. Ogólnie lubię tam jeździć, jednak minus za brak popołudniowego ratrakowania, w takim okresie wiadomo że narciarzy kupa, i to do późnych godzin, więc ktoś powinien o tym pomyśleć...

Ogólnie udane nartowanie.

PS. Czy ktoś ma podobne wrażenie że wsiadając na to krzesło wciąga wam nogi pod krzesło??Ja miałem wrażenie że rozwali mi to buty, bo dosłownie jak wszyscy wsiedli to krzesło opierało mi się na tylniej części buta. Nieprzyjemne wrażenie...

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, zapomniałem jeszcze dodać, ze o godzinie ósmej, czyli na samym starcie, na Golgocie na dole już leżały kamerdolce.. Miałem ochotę wywlec kogoś z kas i kazać mu to zbierać grrrrrrrrrrr. Do momentu intensywnych opadów niestety narty idą w kąt, dla ich i mojego bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soszow

Witam.

Mały review z Soszowa.

Na stoku dzis o 8.Temp -13.Karnet do 12.

Trasy przygotowane sednio-było to moje pierwsze natowanie w tym sezonie,i co zauważyłem to to że jest bardzo mało sniegu.Trasy dla mnie przygotoawnwe na 3+.Sporo lodu ,troche minerałów i ziemia miescami sie pojawiała.Ludzi do 10 srednio-mało ale potem dramat to mało powiedziane.Liczyłem sie z tym ale trzeba było sie troche rozgrzac bo w nastepny "przedłużany" weekend uderzam na CHOPOK.

POdsumowujac:srednia polska chujnia ale sie troche pojeździło i dotleniło.

Pozdrawiam.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do momentu intensywnych opadów niestety narty idą w kąt, dla ich i mojego bezpieczeństwa.

Chyba już nie pojeździsz w tym sezonie bo o intensywnych opadach ani widu ani słychu.

Ja dzisiaj miałem nartować na Żarze, ale uznałem, że będzie za dużo ludzi. Jednak teraz jak patrze na kamerki to chwytam się za głowę i żałuję że mnie tam nie ma. Może ludzi nie jest mało, ale znośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zawitałem o godz. 0800 na Solisku. Sprawdziłem Juliany, Golgotę, niebieską i czerwona trasę z Hali Skrzyczeńskiej do Suchego.

TRAGEDIA !!! Jak nie lód, to kamienie, jak nie kamienie to trawa... A warunki na tych trasach podawane jako dobre i bardzo dobre!

Zostałem oszukany.

A teraz słowa pana Richtera:

"- Byłem zaskoczony, bo w święta przyjechało bardzo mało ludzi - mówi Stanisław Richter z ośrodka Czyrna-Solisko. - Teraz też - choć warunki są dobre, a na niektórych trasach nawet bardzo dobre - kolejek nie ma - dodaje"

:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Miło nam poinformować iż od dnia dzisiejszego (tj. 30.12.2010) otwieramy dla Państwa nową trasę zjazdową w naszym ośrodku. Jest to trasa dla zaawansowanych narciarzy. Trasa ze względu na brak oświetlenia czynna będzie w godzinach od 9:00 do 16:00."

Zdjęcia trasy: http://www.hawran.pl/trasa5_2010.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem ten artykuł który cytujesz johnny.

Ten gość upadł na głowę.

Tak się dzisiaj wkurrr.. że chyba przestane jeździć na narty w swoje strony w ogóle. Szkoda nerwów i pieniędzy.

Wcale się Tobie nie dziwię,bo ja też chętnie jeździłem do m.in. Szczyrku,ale szybko przestałem im ufać. :o

Wielokrotnie się nadziałem na te niby super warunki,a w rzeczywistości stado kamieni zmielonych ze śniegiem... :mad:

Powoli się uczą,ale jeszcze daleko do prawdziwych standardów,więc jak tam jadę,to tylko wtedy,kiedy dowaliło śniega,było dość czasu,żeby sobie z tym poradzili no i pogoda dała szanse na podkład. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale się Tobie nie dziwię,bo ja też chętnie jeździłem do m.in. Szczyrku,ale szybko przestałem im ufać. :o

Wielokrotnie się nadziałem na te niby super warunki,a w rzeczywistości stado kamieni zmielonych ze śniegiem... :mad:

Powoli się uczą,ale jeszcze daleko do prawdziwych standardów,więc jak tam jadę,to tylko wtedy,kiedy dowaliło śniega,było dość czasu,żeby sobie z tym poradzili no i pogoda dała szanse na podkład. :rolleyes:

Wiem wiem, też już nie raz się sparzyłem.. ale zawsze się łudzę że może akurat tym razem będzie inaczej :-) nie ma się co łudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, też już nie raz się sparzyłem.. ale zawsze się łudzę że może akurat tym razem będzie inaczej :-) nie ma się co łudzić.

Kemyr,też ciągle liczę,że jak już tam jadę,to będzie dobrze... :o

Niestety,takie zdjęcia,jak ze Skrzycznego to rzadkość,a szkoda,Szczyrk ma dobre warunki do uprawiania narciarstwa,ale kompletnie nikt z tego korzystać nie potrafi. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...