Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Austria na 3 dni


comar

Rekomendowane odpowiedzi

Co możecie polecić na 3 dniowy wypad do Austrii dla dwóch osób. Jechalibyśmy autem z Rybnika. Przede wszystkim liczy się cena, ma być niska :) Drugi warunek to w miarę długie łatwe trasy, bo żona początkująca jest. Ogólnie ma to być alternatywa do Chopoka, bo najpierw tam planowałem pojechać, ale jakby dało w dobrej cenie Austrie to czemu nie. Termin początek lutego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisze że chce tanio, a Wy mu walicie górną półkę cenową:eek:

Skoro tanio to i blisko, więc ja polecam Ci Kreischberg koło Murau. Odległość od Rybnika ok 600 km.

Tu masz relacje z tego ośrodka:

Moja

Lupusa

Link do strony

Czego się tam możesz spodziewać?

Pięknych łatwych i szerokich tras do nauki.

Zdecydowanie tańszego karnetu w porównaniu z większością ośrodków które zaproponowali koledzy- ok 50 e taniej za 3-4 dni przy 2 os

Zdecydowanie tańszych kwater - myślę że też z 50 e taniej

Taniej jest również w lokalach gastronomicznych....

Z racji niewielkiej odległości możesz przy 3 nocach spędzić 4 dni na nartach. W dzień wyjazdu również możecie iść na narty, a po nartach ok 15-16 ruszyć do domu i spokojnie dojedziecie na godziny późnowieczorne do Rybnika.

Polecam ten ośrodek i nie wierzę że wrócicie nie zadowoleni:), no chyba że pogoda nie dopisze, ale to już siła wyższa:cool:.

Edytowane przez SB
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hochkaru nie polecam - trasy dużo krótsze niż na Chopoku, wyciągi wolne, dojazd niby niedaleki, ale "wspinaczka" autem serpentnami na 1460 m zajmuje tyle samo czasu co przejechanie kolejnych 100 km autostradą do "prawdziwych" ośrodków. Nie byłem w Lachtal, ale tam może być ciekawie, a chyba najbliżej spośród ośrodków przekraczających 2000 m npm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu miałem podobny dylemat i zdecydowałem sie na Flachau. Za mieszkanie w styczniu na 4 osoby placimy 72 EUR, wiec chyba rozsadna cena. Karnet na 4 dni ok 150 EUR.

Trochę się wtrącę w wątek :)

Dojazd do samego miasta jest "zwyczajny" czy są jakieś ciągnące się serpentyny?

Przykładowo ile tobie czasu zajęło pokonanie tej trasy?

No i gdybyś na pw mógł zapodać namiar na te mieszkanko to byłbym wdzięczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo, wezmę pod uwagę wszystkie ośrodki które napisaliście i sprawdzę warunki/ceny. U mnie jest jeden problem, ze jedziemy w 2 osoby, a większość domków jest na 4/6 osób żeby się opłacało. Zostaje hotel.

Upierałbym bym się przy Kreischbergu dla początkującej osoby.

Niech to zdjęcie mówi samo za siebie;

http://www.skionline.pl/forum/gallery/files/4/5/0/0/kreischberg1.jpg

Niestety nie mam namiarów na apartamenty pod Kreischbergiem,prócz tylko tego;http://www.ferien-park.at/

Trochę się wtrącę w wątek :)

Dojazd do samego miasta jest "zwyczajny" czy są jakieś ciągnące się serpentyny?

Przykładowo ile tobie czasu zajęło pokonanie tej trasy?

No i gdybyś na pw mógł zapodać namiar na te mieszkanko to byłbym wdzięczny ;)

Chodzi o dojazd do Flachau,jak rozumiem.

We Flachau to niemal,że z autostrady wsiada się na krzesło,czy do gondoli.

Noclegów poszukaj np. tu: http://dms.algo.at/ortsplan/flachau/betriebsanzeige.php?BetriebID=887

powiększ sobie mapkę i szukaj gdzie Ci pasuje.

Albo tu;http://www.bergfex.at/flachau/unterkunft/ferienwohnung/

Comar.

zależy w którym terminie chcesz wyskoczyć na te 3 dni

jeśli teraz to bez problemu wynajmiesz większy apartament w cenie za dwie osoby,trzeba dzwonić lub mailować.

Jeszcze jedno Lachtal jest w pobliżu i na jednym skipasie z Kreischbergiem,coś mi się widzi ,że to taki ośrodek na jeden dzień.

Można więc to sprawdzić będąc na Kreischbergu.

Edytowane przez MB
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się wtrącę w wątek :)

Dojazd do samego miasta jest "zwyczajny" czy są jakieś ciągnące się serpentyny?

Przykładowo ile tobie czasu zajęło pokonanie tej trasy?

No i gdybyś na pw mógł zapodać namiar na te mieszkanko to byłbym wdzięczny ;)

Mario, do Flachau jadę dopiero 16 stycznia tak więc moje opinie póki co bazują na opiniach przeczytanych na forach polsko- anglo i niemieckojęzycznych. Flachau leży przy samej autostradzie, więc z dojazdem nie powinno byc najmniejszego problemu, chyba że znajdziesz jakieś mieszkanie / hotel położone wysoko. Na to jestem akurat bardzo uwrażliwiony po pewnym pobycie w dolinie Zillertal, gdzie przez 15 minut musieliśmy wdrapywać się samochodem niemal na szczyt góry. Widoki niezapomniane, ale szkoda auta i czasu. Co do mieszkania we Flachau, korzystałem z tej strony http://www.flachau.com/de/winter/unterkuenfte.html a finalnie zarezerwowałem to http://light.algo.at/hausamreiteckweg/

Jak będziesz miał problemy z językiem, daj znać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już we Flachau jeździłem ale mieszkał będę pierwszy raz. Od tej soboty będę mieszkał tutaj;http://www.aparthotel-pichler.at/

Poproszę o relacje po powrocie. Mój kumpel też wybiera się w tym terminie, więc na bieżąco komentujemy prognozę pogodę. Zapowiadało się kiepsko, teraz już wygląda dużo bardziej optymistycznie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo, wezmę pod uwagę wszystkie ośrodki które napisaliście i sprawdzę warunki/ceny. U mnie jest jeden problem, ze jedziemy w 2 osoby, a większość domków jest na 4/6 osób żeby się opłacało. Zostaje hotel.

Możesz jechać tu:

http://www.hochficht.at/de/start.html

Bardzo tanio i blisko.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś szukałem miejscówek narciarskich w Austrii jak najbliżej położonych domu-z tego co pamiętam to wyglądało to tak (odległości od najkrótszych -podaję z Bydgoszczy)

Hochficht 750 km

Semmering 770 km

Hochkar 800 km

Kasberg 820 km

Hinterstoder 850 km

Dachstein West 900 km

Schladming-Dachstein (Haus) 920 km

Flachau 970 km

Saalbach-Hinterglemm 1000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo, wezmę pod uwagę wszystkie ośrodki które napisaliście i sprawdzę warunki/ceny. U mnie jest jeden problem, ze jedziemy w 2 osoby, a większość domków jest na 4/6 osób żeby się opłacało. Zostaje hotel.

Jak poszukasz to bez problemu znajdziesz apartament na 2 osoby z dobrze wyposażoną kuchnią, jeśli to będzie w styczniu lub w marcu to dobrze położony takowy w każdym ośrodku powinien zamykać się w przedziale 18-25 euro od osoby - albo jak Figo pisał, w tej cenie wynajmą ci większy. Kiedyś w Flattach mieszkaliśmy z żoną za 36 euro w apartamencie 108 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to i ja zapytam...

A zna ktoś region w Dolnej Austrii - Annaberg, otoczony masywem Ötscher? 100 km od Wiednia...warto?

Spójrz na mapkę ośrodka i będziesz wiedział czy warto.Jeśli priorytetem jest dla Ciebie zaoszczędzenie paru euro i jeżdżenie na kilku trasach to ok-jeśli wolisz większe ośrodki to jedź 100 km dalej chociażby do któregoś z ośrodków Ski Amade - ja tak bym zrobił:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na mapkę ośrodka i będziesz wiedział czy warto.Jeśli priorytetem jest dla Ciebie zaoszczędzenie paru euro i jeżdżenie na kilku trasach to ok-jeśli wolisz większe ośrodki to jedź 100 km dalej chociażby do któregoś z ośrodków Ski Amade - ja tak bym zrobił:)

wiem...wiem o co Ci chodzi. Pytam, jeśli ktoś zna, czy warto na weekend no powiedzmy 3 dni, bo blisko. Nie chodzi o kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...