Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrku (GAT) sprzedany - co dalej?


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat z artykułu:

Rozmowy z Gliwicką Agencją Turysty-czną są na dobrej drodze, by przejąć od nich rozpoczętą inwestycję - mówi Stanisław Richter, prezes szczyrkowskiej spółki

Nic z tego nie rozumiem. Jakie rozmowy? Przecież ten ośrodek jest już kupiony. To jeszcze coś chcą od GAT-u nabyć lub przejąć ? Może kolejny złom z którego postawią wyciąg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z artykułu:

Nic z tego nie rozumiem. Jakie rozmowy? Przecież ten ośrodek jest już kupiony. To jeszcze coś chcą od GAT-u nabyć lub przejąć ? Może kolejny złom z którego postawią wyciąg?

Możliwe, że umowa sprzedaży nie obejmowała tego złomu. Oni chcą to montować dopiero na następny sezon. Może całość zdąży całkiem zardzewieć i nie będzie się nadawało do montażu....oby.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że umowa sprzedaży nie obejmowała tego złomu. Oni chcą to montować dopiero na następny sezon. Może całość zdąży całkiem zardzewieć i nie będzie się nadawało do montażu....oby.:D

A może to sugeruje, że chcą przejąć prawa do pozwolenia na budowę itd. Nie znam się na tym, ale może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to sugeruje, że chcą przejąć prawa do pozwolenia na budowę itd. Nie znam się na tym, ale może...

Na pewno nie. Pozwolenie na budowę jest związane z konkretną działką, projektem i na 100% przechodzi na nowego właściciela. Kwestia wpisanie nowej spółki w papiery jako inwestora. Mi się wydaje, że "złom" po prostu należy do GAT-u. W specyfikacji przetargu jest zapisane co jest sprzedawane i jeśli tam tego nie było to właścicielem tego cuda techniki jest GAT. Nie znalazłem tego, ale we wszelkich artykułach było napisane, że na sprzedaż jest 13 wyciągów, a to coś przywieźli już po rozstrzygnięciu.

Cwany Richter pewnie teraz chce to odkupić poniżej ceny złomu...

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GAT planował postawienie tego złomu na Julianach, więc nie wiem skąd Richter wymyślił to Solisko...

Coś pomyliłeś. Nie Solisko tylko Czyrna, a to z drugiej strony. Chodzi o to, aby krzesło wywoziło ludzi od strony Czyrnej na Halę Srzyczeńską i zastąpiło jeden z orczyków.

Uważam, że mówienie - postawia złom - to narzekanie dla narzekania. Może dajmy nowym właścicielom trochę czasu, aby się wykazali. Białka też zaczynała od starego krzesła, a dzisiaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pomyliłeś. Nie Solisko tylko Czyrna, a to z drugiej strony. Chodzi o to, aby krzesło wywoziło ludzi od strony Czyrnej na Halę Srzyczeńską i zastąpiło jeden z orczyków.

Uważam, że mówienie - postawia złom - to narzekanie dla narzekania. Może dajmy nowym właścicielom trochę czasu, aby się wykazali. Białka też zaczynała od starego krzesła, a dzisiaj...

Zgadza się, myślałem o Czyrnej napisałem Solisko:)

Ale ten wyciąg był kupiony w celu zastąpienia orczyków na Julianach. Tutaj potwierdzenie: http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/5CD2A1A0 (Ad 7.)

tu pozwolenie na budowę:www.um.szczyrk.pl/pliki_pub/1580_plik1.doc

Edytowane przez maxcity
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem na bajku ze Skrzycznego w niedzielę.

Małe Skrzyczne - zero ruchu

Juliany - zero ruchu

Golgota - zero ruchu

Chodzi oczywiście o ruch inwestycyjny, tudzież przynajmniej jakkolwiek przygotowawczy do sezonu.. :-(

Tak w ogóle to nie wiem czy kiedyś byliście na stokach w lecie, kupa głazów poprzedzielana pasami zieleni. Także nie ma możliwości żeby przy niewielkiej ilości śniegu minerały nie wychodziły całować się ze ślizgiem.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem na bajku ze Skrzycznego w niedzielę.

Małe Skrzyczne - zero ruchu

Juliany - zero ruchu

Golgota - zero ruchu

Chodzi oczywiście o ruch inwestycyjny, tudzież przynajmniej jakkolwiek przygotowawczy do sezonu.. :-(

Tak w ogóle to nie wiem czy kiedyś byliście na stokach w lecie, kupa głazów poprzedzielana pasami zieleni. Także nie ma możliwości żeby przy niewielkiej ilości śniegu minerały nie wychodziły całować się ze ślizgiem.

Przecież oni mają czas, przecież to dopiero koniec sierpnia, gdzie tam zima...A jak nie zdążą też nic się nie stanie, co roku są kamienie i jakoś to jest...:o

Już przestałem liczyć, że to kiedyś się zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kolejka w Czyrnej-Solisku najwcześniej za rok

2011-09-07, ostatnia aktualizacja 2011-09-07 23:26

Narciarze, którzy przyjadą zimą do Szczyrku, mogą się rozczarować. Pierwsza kolejka linowa w sprywatyzowanym ośrodku Czyrna-Solisko pojawi się może za rok.

Przez lata o Szczyrku jako celu turystycznych wyjazdów mówiło się głównie źle. To efekt ciągłych konfliktów wokół ośrodka narciarskiego Czyrna-Solisko, który przez lata był jednym z największych w kraju. Właściciele gruntów kłócili się z Gliwicką Agencją Turystyczną i grodzili trasy. Nie było pieniędzy na modernizację wyciągów.

Wiosną tego roku ośrodek sprywatyzowano, jego właścicielem została spółka Szczyrkowski Ośrodek Narciarski, skupiająca właścicieli gruntów. Mieszkańcy i urzędnicy odetchnęli. - Wierzymy, że teraz w Szczyrku będzie już tylko lepiej. Przecież ludzie, którzy wydali pieniądze na zakup ośrodka, będą chcieli na nim zarabiać. Muszą przyciągać narciarzy nowymi inwestycjami - mówi Sabina Bugaj, szefowa Miejskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Informacji w Szczyrku. - Nie tak szybko - odpowiadają nowi właściciele.

- Do zimy jest tylko kilka miesięcy, więc na razie skupiamy się na najpilniejszych sprawach, przede wszystkim na rozbudowie systemu sztucznego naśnieżania - mówi Stanisław Richter, szef Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego. Dzięki rozbudowywanej instalacji sztuczny śnieg pojawi się na łatwej trasie nr 3 prowadzącej do Czyrnej. W ten sposób początkujący narciarze będą tu mogli zjeżdżać nawet wtedy, gdy zabraknie naturalnych opadów. Do tej pory sztucznie naśnieżana była tylko czarna trasa Bieńkula, przeznaczona dla najlepiej jeżdżących. Ośrodek przygotowuje się też do naśnieżania tras pod orczykami, aby mogły działać także przy braku naturalnego śniegu.

Pierwsza kolejka linowa, która zastąpi stare orczyki, może się pojawić najwcześniej przed następnym sezonem. Będą to trzyosobowe krzesełka, które mają kursować z Czyrnej na Halę Skrzyczeńską. Zostaną ustawione w miejscu obecnego orczyka, dzięki czemu nie trzeba będzie prowadzić wycinki lasu. Nie ma pewności, kiedy pojawią się następne kolejki krzesełkowe. - Najpierw trzeba zmienić plan zagospodarowania przestrzennego. Obecnie obowiązujący przewiduje np. budowę kolejki, która przechodzi przez środek najpopularniejszej trasy - Golgoty - co jest absurdalne. Budowa innych kolejek nie zacznie się wcześniej niż za dwa lata - mówi Richter. - Zapóźnienia są takie, że trzeba kilku lat, aby je nadrobić. Wierzymy, że ludzie to zrozumieją - mówi Richter.

Sabina Bugaj też jest dobrej myśli. - Narciarze wiedzą, że nie da się wszystkiego zrobić od razu. Miasto zrobi wszystko, żeby ułatwić nowe inwestycje - zapewnia.

Źródło: Gazeta Wyborcza Bielsko-Biała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narciarze, którzy przyjadą zimą do Szczyrku, mogą się rozczarować...

Nie sądzę:rolleyes:, nie ma tak nieświadomych narciarzy:D

Czytając wszystkie wieści z Szczyrku uruchamiam pełną moc mojej wrodzonej podejrzliwości:cool:, i jak dla mnie cytat poniższy brzmi już dość enigmatycznie:

Do zimy jest tylko kilka miesięcy, więc na razie skupiamy się na najpilniejszych sprawach, przede wszystkim na rozbudowie systemu sztucznego naśnieżania - mówi Stanisław Richter

Jak by był takowy system naśnieżania fizycznie tworzony to by było przecież napisane że "jest w budowie", a stwierdzenie że "skupiamy się" można potem tłumaczyć że chodzili po lesie z ruszczką i szukali wody, robili mapki, ect...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośrodek przygotowuje się też do naśnieżania tras pod orczykami, aby mogły działać także przy braku naturalnego śniegu.

To co już nie będzie zamiatania śniegu z piachem i igłami w tory??:eek::eek:

Jeśli inwestują w takie naśnieżania to wydaje mi się, że orczyki pochodzą jeszcze z 10 lat:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę:rolleyes:, nie ma tak nieświadomych narciarzy:D

Czytając wszystkie wieści z Szczyrku uruchamiam pełną moc mojej wrodzonej podejrzliwości:cool:, i jak dla mnie cytat poniższy brzmi już dość enigmatycznie:

Jak by był takowy system naśnieżania fizycznie tworzony to by było przecież napisane że "jest w budowie", a stwierdzenie że "skupiamy się" można potem tłumaczyć że chodzili po lesie z ruszczką i szukali wody, robili mapki, ect...

Sławek Sławek, nie wierzysz w Pana Richtera!

Jak możesz!

Taką piękną kolej linową zafundował na Szczawiny w Korbielowie.

Oj Sławek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie sądzę:rolleyes:, nie ma tak nieświadomych narciarzy:D

Czytając wszystkie wieści z Szczyrku uruchamiam pełną moc mojej wrodzonej podejrzliwości:cool:, i jak dla mnie cytat poniższy brzmi już dość enigmatycznie:

Jak by był takowy system naśnieżania fizycznie tworzony to by było przecież napisane że "jest w budowie", a stwierdzenie że "skupiamy się" można potem tłumaczyć że chodzili po lesie z ruszczką i szukali wody, robili mapki, ect...

Cos sie boję, że podejrzliwość Twoja a właściwie wnioski z niej pośrednio wypływające moga byc słuszne niestety.

Pozdrawiam serdecznie

PS

Ruszczka mnie zabiła Sławek. Dzięki :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facepalm.gif

Trzyosobowe krzesełko kolejny facepalm... i będą siadać po dwóch jak dobrze pójdzie...

Jak słusznie zauważyłeś napisano że "pojawi się może za rok"

I tak słowo może nie trzeba tłumaczyć co oznacza:rolleyes:, ale stwierdzenie że pojawi się także brzmi zagadkowo, przecież pan Richter głupi nie jest i dobrze wie ile może potrwać uruchomienie takiego złomu, wszyscy pamiętamy jak podobny złom zainstalowano w Korbielowie i pierwszą zimę krzesło więcej stało niż działało, a następnie padło i 1 całą zimę stało zupełnie.

Złom który leży w pokrzywach na Czyrnej jest z systemem wyprzęgania krzeseł, fajne niby, tylko jest to urządzenie wysoce bardziej skomplikowane niż to co stoi w Korbielowie, więc nie chcę, ale muszę zło wróżyć - będzie tak że orczyk zdemontują, postawią krzesło, nawet jak go odpalą, to będzie się psuło na potęgę, przyjdzie UDT(Urząd Dozoru Technicznego) i zabroni użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkluzja jest taka.

Skansen w SzCyrku się rozrasta.

Dramatycznie to wszystko wygląda.:o

Ciekaw jestem co panu Richterowi przeszkadza plan kolejki w poprzek Golgoty.

Golgota ma taką szerokość,że ani ćwierć słupa nie stanęłoby na trasie.

Pomijam fakt,że tysiące słupów stoją na wielu innych trasach.Trasy te bywają różnej szerokości,od takich polan jak na Kotelnicy Białczańskiej, do wąskich tras niczym Ondraszek ze Skrzycznego.

I tu pozwolę się podeprzeć fotką mihumora.

Bez pytania ale myślę,że się nie obrazi.:rolleyes:

img_6021small.jpg

Fotka pochodzi z Turrachehoehe a słupy stoją na trasie Adrenalin.

Trzeba powiedzieć,że Golgota w stosunku do Adrenalin to "autobahna".

Pozdrawiam pana Richtera i gratuluję przedsiębiorczości.;)

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na tej trasie takich słupów sobie nie wyobrażam.

Zapewniam Cię,że Adrenalin jest węższa co najmniej 4 razy niż Golgota.

Nie jest tak nachylona,to prawda.

Ale ludziska tam śmigają na niezłych prędkościach.

Wolałbym słup na środku Golgoty niż brak porządnego wyciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym słup na środku Golgoty niż brak porządnego wyciągu.

Pewnie wielu by wolało takie rozwiązanie, ale w tym konkretnym miejscu jestem pewny, że to się nie uda. Może więcej szans byłoby gdyby była jakaś trasa alternatywna dla golgoty.

Swoją drogą wycięcie tej "garstki" drzew po lewej stronie orczyka jak się wjeżdża nie byłoby raczej wielkim problemem (:rolleyes:) i wtedy jest wystarczająco miejsca (tak mi się wydaje) do stawiania ewentualnych słupów.

Proszę o więcej zniechęcających wpisów do przyjazdu do skansenu "SZCZYRK", ale będzie pusto na trasach :D.

Tam nigdy nie będzie pusto.

Chyba, że bryczką będą wozić na górę to wtedy wielu zrezygnuje.

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...