Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaka będzie zima?


Rekomendowane odpowiedzi

Wychodzi na to , że przed samymi świetami ok.22-23 grudnia mocno się ociepli nie tylko u nas w kraju.

Temp. może skoczyć do ok.10st na plusie i mocno popada.

Tak to wygląda na tą chwilę , ale wieczorem może juz inaczej wyglądać. :)

Źle wygląda. Bo kilka mroźnych nocy chyba nie wystarczy do przygotowania stoków. W tej chwili interesują mnie O.N. w Beskidzie śląskim o Alpy zacznę się martwić za jakieś dwa tygodnie http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?PLZ=_____&PLZN=_____&LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=x5348&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam na ten moment inreresuje to

Tignes Le Lac

2100mGrande Motte

3300m

Amount of total snow150 cm210 cm

Amount of fresh snow57 cm

musi tam byc teraz niezly sajgon. moze ktos akurat jest i ma jakies fajne zdjecia??

Mam zdjęcie z dzisiejszego ranka z 3 Dolin w sumie to bardzo blisko. Najciekawsze jest to, że to dopiero początek. Niż Joachim dopiero dotarł. Wprowadzili już 5 stopień lawinowy:

374910_2839324104071_1288335899_33065336_1313577574_n.jpg

388201_10150480302542764_95618862763_8973865_786526500_n.jpg

383022_10150480304222764_95618862763_8973874_388222674_n.jpg

375250_10150480303532764_95618862763_8973869_39831217_n.jpg

Edytowane przez fanatyk
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej Wiśle tak zacina, że trudno rozróżnić czy to deszcz czy śnieg :shocked:No ale gleba jest biała :biggrin:W Bielsku natomiast szaleje niesamowita wichura i leje deszcz.Dzisiaj będąc na moment w biurze widziałem jak wali się drzewo (takich powalonych w mieście jest pełno) i oto jego fotka

161220111540.jpg

161220111540.jpg.3c8b3371cb1e69e48b8ab521e23ac3c9.jpg

Edytowane przez andy-w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zdecydowanie śnieg, jeszcze pół godziny temu górna część stacji wyciągu była czarna :) teraz stopniowo bieleje :) Dodatkowo deszcz nawet przy silnym wietrze nie leci do góry rzucany podmuchami wiatru :) Chociaz trzeba pamietac, ze górna stacja krzesła w na soszowie jest wyżej niż centrum Wisły.

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On-Line z Francji od człowieka, który jest na miejscu:eek:

"W 3 dolinach siwy dym. zagrożenie lawinowe 5/5!! Sypie okrutnie a dzisiaj zapowiadają najwieksze opady w 3 dolinach od 10 lat. Jutro wyciagi wylaczone i jest nakaz jak najszybszego opuszczenia VT. Cieżko widze ten powrot... ale nam sie trafilo!"

To już nie niż, tylko orkan!

Edytowane przez fanatyk
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On-Line z Francji od człowieka, który jest na miejscu:eek:

"W 3 dolinach siwy dym. zagrożenie lawinowe 5/5!! Sypie okrutnie a dzisiaj zapowiadają najwieksze opady w 3 dolinach od 10 lat. Jutro wyciagi wylaczone i jest nakaz jak najszybszego opuszczenia VT. Cieżko widze ten powrot... ale nam sie trafilo!"

To już nie niż, tylko orkan!

Tak, takie głębokie niże są nazywane w Europie orkanami. ,,Joahim" już dotarł do Polski. W Katowicach porywy wiatru do 42 km/h a Tatrach ponad 100km/h. Wywraca drzewa i zrywa dachy . Opadów u nas nie będzie za wiele.Mapka z ,,Achimem" w roli głównej http://www.weatheronline.co.uk/cgi-bin/expertcharts?LANG=en&CONT=euro&MODELL=gfs&VAR=prec

mam wolne. Jeszcze 10 dni temu planowałem na dzisiaj pierwszy wyjazd na narty Hihihi.

Edytowane przez janek57
błędy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej Wiśle tak zacina, że trudno rozróżnić czy to deszcz czy śnieg :shocked:

No ale gleba jest biała :biggrin:

W Bielsku natomiast szaleje niesamowita wichura i leje deszcz.

Dzisiaj będąc na moment w biurze widziałem jak wali się drzewo (takich powalonych w mieście jest pełno) i oto jego fotka

[ATTACH=CONFIG]4983[/ATTACH]

Wieje jak jasna cholera! :eek: Miałem jutro na rybki jechać... miałem.

Blado widzę nartki w niedzielę - nadal ma wiać. :redface:

On-Line z Francji od człowieka, który jest na miejscu:eek:

"W 3 dolinach siwy dym. zagrożenie lawinowe 5/5!! Sypie okrutnie a dzisiaj zapowiadają najwieksze opady w 3 dolinach od 10 lat. Jutro wyciagi wylaczone i jest nakaz jak najszybszego opuszczenia VT. Cieżko widze ten powrot... ale nam sie trafilo!"

To już nie niż, tylko orkan!

Może ten Orkan dotrze w Beskidy (byle ze śniegiem,nie deszczem!) :cheerful: i wreszcie skończy się ta susza,tak straszna,nie notowana od ponad 50 lat!

Masz narty Free? :wink:

Przede wszystkim bezstresowego i bezpiecznego powrotu życzę!No i czekam na obowiązkową relację! :wink:

Oby Cię tam nie zasypało!!! :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On-Line z Francji od człowieka, który jest na miejscu:eek:

"W 3 dolinach siwy dym. zagrożenie lawinowe 5/5!! Sypie okrutnie a dzisiaj zapowiadają najwieksze opady w 3 dolinach od 10 lat. Jutro wyciagi wylaczone i jest nakaz jak najszybszego opuszczenia VT. Cieżko widze ten powrot... ale nam sie trafilo!"

To już nie niż, tylko orkan!

A w Austrii coś pada?Cisza o opadach własnie tam i we włoszech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieje jak jasna cholera! :eek: Miałem jutro na rybki jechać... miałem.

Blado widzę nartki w niedzielę - nadal ma wiać. :redface:

Może ten Orkan dotrze w Beskidy (byle ze śniegiem,nie deszczem!) :cheerful: i wreszcie skończy się ta susza,tak straszna,nie notowana od ponad 50 lat!

Masz narty Free? :wink:

Przede wszystkim bezstresowego i bezpiecznego powrotu życzę!No i czekam na obowiązkową relację! :wink:

Oby Cię tam nie zasypało!!! :eek:

:D:D:D "On-Line z Francji od człowieka, który jest na miejscu"

Ja jadę dopiero w styczniu, ale relację masz jak w banku.:happy:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D:D:D "On-Line z Francji od człowieka, który jest na miejscu"

Ja jadę dopiero w styczniu, ale relację masz jak w banku.:happy:

A ja myślałem... :wink: :biggrin:

Coś czuję,że trafisz w bajeczne warunki,skoro teraz takie opady... 3 - 5 metrów śniegu i piękne słoneeeeczko! :angel: :rolleyes::

Ja może ruszę gdzieś dalej ok 10 kwietnia (zależy do urlopu Żony),bo mało kto rozumie,po co komu urlop w zimie... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Austrii coś pada?Cisza o opadach własnie tam i we włoszech.

Austria jedynie ta na krańcach zachodnich (St.Anton, Ischl, Montafon). Włochy niestety za wiele nie dostaną, oczywiście za wyjątkiem tych północno-zachodnich (Cervinia, Thule , Pila, Milky-Way) tam dowaliło i jeszcze dowali.

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postanowiłem odwiedzić miejscowy bazarek i ku mojemu zdziwieniu zauważyłem człowieka sprzedające świeże gąski (grzyby):eek:. Po zrobieniu kilku kroków zatrzymałem się i myślę sobie..skąd ten typek ma świeże grzyby w drugiej połowie grudnia. Postanowiłem zawrócić i zapytać czy to jakiś import czy co... okazało się że starszy pan natrafił na grzyby wczoraj zbierając drzewo w lesie. Miał tego 10 litrowe wiadro!! Nie znam się na grzybach, ale wydaje mi się, że w grudniu to grzybów już nie ma. Macie jakąś wiedzę na ten temat??

Zauważyłem również, że na moim strychu pobudziły się muchy, czy to koniec zimy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...