Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

nie łapię się w tym forum


zbig12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów (od marca czytałem to super forum szczególnie wątek o jeździe carvingowej i w końcu w listopadzie postanowiłem się zarejestrować :) ) , to mój pierwszy post i do tego z prośbą/pytaniem a że jest temat o zmianach to się podłączę.

Gdy się czyta posty bez logowania, widać je chronologicznie od najstarszych do najnowszych jak na każdym forum, po zalogowaniu nagle chronologie szlag trafił i obrócił o 180 stopni tzn. najnowsze posty są na pierwszej stronie, jak to przywrócić aby było "po staremu"?

Z góry dziękuję za pomoc.

P.S.Planowałem pierwszy post napisać o czy innym ale wyszło jak zawsze :sorrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już chciałem napisać że znalazłem w wątku o zmianach na forum, w takim razie zgłaszam do JC:

Nowi userzy powinni mieć domyślnie ustawione "do najstarszych do najnowszych" bo tak jest na 99,99% for internetowych i wprowadza zamieszanie, ale jakże cenne, nowy user od razu przebrnie przez wszystkie możliwe ustawienia aby tylko wrócić do poprzedniego widoku :biggrin: warto to zmienić w ustawieniach "domyślnych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już chciałem napisać że znalazłem w wątku o zmianach na forum, w takim razie zgłaszam do JC:

Nowi userzy powinni mieć domyślnie ustawione "do najstarszych do najnowszych" bo tak jest na 99,99% for internetowych i wprowadza zamieszanie, ale jakże cenne, nowy user od razu przebrnie przez wszystkie możliwe ustawienia aby tylko wrócić do poprzedniego widoku :biggrin: warto to zmienić w ustawieniach "domyślnych"

Masz rację. Postaram się jak najszybciej to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Trochę irytowało mnie rozwalone na cały monitor forum, więc postanowiłem się z tym rozprawić :) Jak? Oto recepta:

1. Dodajemy stylish do swojej przeglądarki

https://chrome.google.com/webstore/detail/fjnbnpbmkenffdnngjfgmeleoegfcffe

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/stylish/

2. w chrome wchodzimy na chrome://settings/extensions wybieramy stylisha i klikamy write new style

3. wklepujemy

.above_body, .body_wrapper, #header {
   width: 1070px;
   margin: auto auto;
}

w "applies to" wybieramy "URLs on the domain" wklepujemy "skionline.pl", klikamy save po lewej i cieszymy się wąskim forum :)

poprzez zmianę parametru width można zmienić szerokość forum :D

W firefoksie powinno być to robione w podobny sposób. Czasami rozjeżdża się górne menu, ale nie przeszkadza to ani trochę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

" nie lapie sie w tym forum"

Witam

Chcialem stowrzyc nowy watek ale tytul w sumie pasuje do tego co chcialbym napisac : "nie lapie sie w tym forum"

Nie chodzi mi o kwestie techniczne, ale o to co ostatnio obserwuje na forum. Zawsze wydawalo mi sie ze forum sluzy do wymiany informacji, pogladow, dyskusji, jednak zuwazylem ze wielu ludzi/uzytkownikow wykorzystuje forum do ciaglego pouczania innych, albo do udowadnia innym ze nie maja racji, narzucania swojego zdania, w kwestiach ktore sa subiektywnymi opiniami na dany temat. Nie mam na mysli spraw typowo wymiernych (np ilosc wyciagow w danym regionie).

Spokojnie przyjmuje do wiadomosci ze uzytkownikowi X dany osrodek narciarski sie podoba i znajduje w nim ciekawe dla siebie trasy. I.... tutaj dochodze do sedna problemu, coraz czesciej! zamiast w ramach odpowiedzi zobaczyc post w stylu "moim zdaniem jednak ten osrodek nie jest taki super, poniewaz wszystkie trasy sa do siebie podobne, krotkie, slabo przygotowanie itp" , spotykam odpowiedzi " to chyba uzytkownik X nigdy nie byl w tym osrodku" lub "to nie widziales w takim razie ciekawych tras" itp itd.

To tylko ogolny przyklad, bo nie chce wyciagac konkretnych tematow. Chcialbym tylko zaapelowac do uzytkownikow, naprawde moze sie zdarzyc ze ktos ma inne zdanie na ten sam temat i nie jest to powod do udowodniania mu ze tak jednak nie jest. Dany pensjonat jest wg uzytkownika A godny polecenia, a wg B slabym lokum. Czesto w takich watkach pojawiaja sie osobiste wycieczki, albo po prostu dyskusja odbiega od danego tematu i watek traci na jakosci.

Nie chce wywolywac dyskusji dlaczego tak sie dzieje, tylko apeluje, badzmy wyrozumiali i przyjmijmy do wiadomosci ze mozemy sie roznic w pogladach:biggrin:

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój apel jest oczywisty.

Ale Kolego, czy nie byłoby wszystkim milej, jeśli Forumowicze, przestrzegaliby ortografii, a z języka polskiego starali się nie robić śmietnika?

Ja rozumiem nieumyślne błędy - te pewnie robimy wszyscy...ale świadome nie używanie literek z ogonkami - to jak dla mnie ból oczu, oznaka braku szacunku dla czytających.

Edytowane przez marboru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Błagam Chris - górka z wyciągiem czy dwoma - nie ma to żadnej różnicy. Dobudowywanie wyciągów tam gdzie nie ma miejsca do jazdy jest absolutnym bezsensem. Popatrz co zrobiono w Białce - ilość wyciągów przerosła przepustowość stoku już dawno temu.

Zresztą wyłączam się oczekując na kolejne relacje kolegi i obiecuje nie komentować ani słowem jeżeli będą napisane poprawna polszczyzną.

Pozdrowienia

"Arogancja i "wszechwiedza pseudonarciarska" wynikająca prawdopodobnie z dużych kompleksów osobistych jest tak irytująca i porażająca w wypowiedziach "super, hiper eksperta od wszystkiego" zaśmiecającego wszelkie fora narciarskie że nie dałem rady dłużej utrzymać spokoju. MITEK CZAS ODEJŚĆ Z FORUM!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem nieumyślne błędy - te pewnie robimy wszyscy...ale świadome nie używanie literek z ogonkami - to jak dla mnie ból oczu, oznaka braku szacunku dla czytających.

Chyba, że ktoś: jak ja, ma tablet w wersji ANG od A do Z i nie chce mu się przełączać języka. Mi się nie chce i pisząc z tabletu nie ma polskich literek.

Nie jest to oznaka, że kogoś nie szanuję.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

"Arogancja i "wszechwiedza pseudonarciarska" wynikająca prawdopodobnie z dużych kompleksów osobistych jest tak irytująca i porażająca w wypowiedziach "super, hiper eksperta od wszystkiego" zaśmiecającego wszelkie fora narciarskie że nie dałem rady dłużej utrzymać spokoju. MITEK CZAS ODEJŚĆ Z FORUM!!!!!!!

Wyrzucasz Mnie??? :(

Daj jakieś przykłady "wszechwiedzy pseudonarciarskiej" zakompleksionego zaśmiecacza for, np w formie cytatów.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że ktoś: jak ja, ma tablet w wersji ANG od A do Z i nie chce mu się przełączać języka. Mi się nie chce i pisząc z tabletu nie ma polskich literek.

Nie jest to oznaka, że kogoś nie szanuję.

:smile:

A widzisz, u góry jednak napisałeś z ogonkami.

Michale, wg Ciebie - szanujesz wszystkich, a jedynie popełniasz tabletowe lenistwo...??? Rozumiem.

...zwróć uwagę jednak na to, że ktoś inny może inaczej odczytywać takie pisanie jeśli nie zna powodu i intencji.

Sam popełniam masę błędów, potem sam siebie czytam, jak coś wychwycę - poprawiam, i tak w kółko.

Również mam tableta i wiem, że to problem z tymi polskimi znakami...zwyczajnie, wolę nie pisać z niego nic niż pisać kalecząc z premedytacją język ojczysty.

No ale każdy z nas jest inny, inaczej postrzega tego typu sprawy.

...tylko, czy wszechobecna tableto i smartfono mania znowu nie skrzywi w nas wszystkich właściwych postaw?

A to tylko odrobina wysiłku :smile: O którą Cię proszę Michale.

PS. Oczywistością jest, że zwracając się do Ciebie publicznie - należy pozdrowić przesympatyczną Małżonkę, co niniejszym czynię :cheerful:

Edytowane przez marboru
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeżeli ktoś z Was interesuje się psychologią, rozwojem osobistym czy w ogole czyta na temat mózgu i jego właściwości to wie ze pisanie bez polskich liter nie wpływa na rozumienie tekstu! :) Nawet wystarczy siegnac do pierwszego lepszego porzadnego kursu szybkiego czytania.Przyklad:

762_wszystko-jasne.jpg

Dlatego apeluje jeżeli ktos pisze bez polskich liter czy popełnia błedy literowe (ortografie oczywiscie mozna zawsze poprawic) to nie czepiajmy się szczegolow wazniejszy jest przekaz/tresc bo to forum narciarskie tak jak wsponial Turnplayer. Sa zwolennicy pisania z oraz bez i komu to jest osadzic co jest bardziej prawidlowe na forum narciarskim? Troche wiecej elastycznosci i rownouprawnienia :P Natomiast zgadzam sie z druga strona tego "konfliktu" piszmy bardziej skladnowo, dajac relacje formatujmy tekst! :) bo roznice tutaj na prawde widac! przykladem jest jodek i jego stara relacja i nowa.. bez porownania az milo sie czyta :)I nie wprowadzajmy sztucznie dystansu miedzy uzytkownikami bo zaraz bedziemy musieli zwracac sie do siebie per Pan/Pani.PozdrawiamTomek

762_wszystko-jasne.jpg.c3066d4de7ce1f70fc3a5abddeec5d59.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Panowie, jeżeli ktoś z Was interesuje się psychologią, rozwojem osobistym czy w ogole czyta na temat mózgu i jego właściwości to wie ze pisanie bez polskich liter nie wpływa na rozumienie tekstu! :) Nawet wystarczy siegnac do pierwszego lepszego porzadnego kursu szybkiego czytania.

Przyklad:

[ATTACH=CONFIG]12783[/ATTACH]

Dlatego apeluje jeżeli ktos pisze bez polskich liter czy popełnia błedy literowe (ortografie oczywiscie mozna zawsze poprawic) to nie czepiajmy się szczegolow wazniejszy jest przekaz/tresc bo to forum narciarskie tak jak wsponial Turnplayer. Sa zwolennicy pisania z oraz bez i komu to jest osadzic co jest bardziej prawidlowe na forum narciarskim? Troche wiecej elastycznosci i rownouprawnienia :P

Natomiast zgadzam sie z druga strona tego "konfliktu" piszmy bardziej skladnowo, dajac relacje formatujmy tekst! :) bo roznice tutaj na prawde widac! przykladem jest jodek i jego stara relacja i nowa.. bez porownania az milo sie czyta :)

Pozdrawiam

Tomek

Wybacz Major ale zdecydowanie się nie zgodzę. To jest dorabianie ideologii do lenistwa umysłowego. Myślę, że to nie jest kwestia do dyskusji tak czy owak. To są po prostu zasady i koniec.

Ciekaw jestem jak to wytłumaczyć np dzieciom po co się uczą ortograficznego i poprawnego językowo pisania?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek ale czy ja gdzies napisalem, ze dzieci nie maja sie uczyc ortografii? Jednak jestesmy na forum narciarskim, a nie na lekcji j. polskiego.

Istnieje takie cos jak prawo zwyczajowe ktore jest czesto wyzej od prawa ustawodawczego. Jezeli popatrzylbys na poczatki internetu IRC to tam nie uzywa sie polskich znakow a nawet jest zakaz!, a w j.angielskim czesto korzysta sie ze skrotow, typu ROTFL, OMG itp co teoretycznie tez nie jest poprawne. Wiec na jakiej podstawie mamy okreslic co jest prawidlowe? czy netykieta z poczatkow powstania internetu czy to co zostaje wprowadzane w ostatnich latach? Dlaczego roszczysz sobie prawo do tej oceny? Uwazam ze wiekszym problemem jest calkowity brak skladni w tresciach i to powinno byc przestrzegane/korygowane.

Oczywiscie dodam tylko ze pisanie artykulow w serwisach tematycznych itp powinno juz byc pisane poprawna polszczyzna bo jest to forma magazynu... przelozenia dawnej wersji papierowej gdzie pisalo sie rowniez poprawna polszczyzna.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JĘZYK-OJCZYSTY

"Gromem bądźmy pierw - niżli grzmotem;

Oto tętnią i rżą konie stepowe;

Górą czyny!... a słowa? a myśli?... potem!...

Wróg pokalał już i Ojców mowę -"

Energumen tak krzyczał do Lirnika

I uderzał w tarcz, aż się wygięła;

Lirnik na to . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

. . . . . . . . . . "Nie miecz, nie tarcz bronią Języka,

Lecz - arcydzieła!"

Cyprian Kamil Norwid

Powtórzę prośbę - szanujmy język ojczysty, bo jest piękny :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam do nikogo pretensji za brak ogonków itd - czasami dbałości o te stare naleciałości zajmują tyle czasu, że idealna refleksja może ulecieć - a ja uważam ze treść w tym wypadku jest ważniejsza od formy.

inna rzecz, że po takim apelu od razu pojawił się post hejterski.... i to niejeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeżeli ktoś z Was interesuje się psychologią, rozwojem osobistym czy w ogole czyta na temat mózgu i jego właściwości to wie ze pisanie bez polskich liter nie wpływa na rozumienie tekstu! :) Nawet wystarczy siegnac do pierwszego lepszego porzadnego kursu szybkiego czytania.

Tomek

Dzięki, że to wrzuciłeś bo właśnie szukałem :)

:smile:

A widzisz, u góry jednak napisałeś z ogonkami.

Michale, wg Ciebie - szanujesz wszystkich, a jedynie popełniasz tabletowe lenistwo...??? Rozumiem.

...zwróć uwagę jednak na to, że ktoś inny może inaczej odczytywać takie pisanie jeśli nie zna powodu i intencji.

Sam popełniam masę błędów, potem sam siebie czytam, jak coś wychwycę - poprawiam, i tak w kółko.

Również mam tableta i wiem, że to problem z tymi polskimi znakami...zwyczajnie, wolę nie pisać z niego nic niż pisać kalecząc z premedytacją język ojczysty.

No ale każdy z nas jest inny, inaczej postrzega tego typu sprawy.

...tylko, czy wszechobecna tableto i smartfono mania znowu nie skrzywi w nas wszystkich właściwych postaw?

A to tylko odrobina wysiłku :smile: O którą Cię proszę Michale.

PS. Oczywistością jest, że zwracając się do Ciebie publicznie - należy pozdrowić przesympatyczną Małżonkę, co niniejszym czynię :cheerful:

Niestety skionline jest jedynym polskim forum, które na tyle często czytam, że wykorzystuję tableta. Reszta to angielskojęzyczne twory.

Jak wiesz, pisanie po polsku na klawiaturze androidowej nie jest najszczęśliwiej rozwiązane.

Mimo całego mojego szacunku dla ludzi, nie będę używał ZAWSZE polskich liter.

P.S. 7-19 nie korzystam z tableta. Czekam na 6tkę w totka:smile:

P.S.2. Dzięki za pozdrowienia

P.S.3 Skionline jest jak dotąd jedynym aż tak porządnym forum, gdzie trzeba idealnie po polsku pisać ... korzystam jeszcze z sześciu innych forów i nigdy nie było tam wojny o polskie litery... Składnia, przecinki, kropki a i owszem. Ale ogonki? Skionline prezchodziło wiele faz... ta też mam nadzieję pzejdzie. Nie wspominam o początkach forów i czatów gdzie każdy pisał jak chciał i nikt się tym nie przejmował.Widać brak zimy.

Edytowane przez mysiauek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mitek ale czy ja gdzies napisalem, ze dzieci nie maja sie uczyc ortografii? Jednak jestesmy na forum narciarskim, a nie na lekcji j. polskiego.

Istnieje takie cos jak prawo zwyczajowe ktore jest czesto wyzej od prawa ustawodawczego. Jezeli popatrzylbys na poczatki internetu IRC to tam nie uzywa sie polskich znakow a nawet jest zakaz!, a w j.angielskim czesto korzysta sie ze skrotow, typu ROTFL, OMG itp co teoretycznie tez nie jest poprawne. Wiec na jakiej podstawie mamy okreslic co jest prawidlowe? czy netykieta z poczatkow powstania internetu czy to co zostaje wprowadzane w ostatnich latach? Dlaczego roszczysz sobie prawo do tej oceny? Uwazam ze wiekszym problemem jest calkowity brak skladni w tresciach i to powinno byc przestrzegane/korygowane.

Oczywiscie dodam tylko ze pisanie artykulow w serwisach tematycznych itp powinno juz byc pisane poprawna polszczyzna bo jest to forma magazynu... przelozenia dawnej wersji papierowej gdzie pisalo sie rowniez poprawna polszczyzna.

Pozdrawiam

Wybacz ale ja nie rozróżniam miejsca i sposobu przekazu. Język pisany to język pisany i koniec. Można polemizować czy lepsze są narty z rockerem czy bez ale nie można formułować sztucznych praw.

To tak jak z parkowaniem na trawniku - jak nie będziemy reagować to się usankcjonuje i trawnik zostanie zajeżdżony.

Jakie ma znaczenie czy to jest artykuł w serwisie czy post monotematyczny o charakterze kompleksowej porady. Naprawdę nie zauważasz Majorze Drogi, że to oszukiwanie samego siebie w imię lenistwa?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 Postów wyżej kolega Turnplayer pisze żeby się nie obrażać, bo ktoś ma inne zdanie. Zeby nie robić osobistych wycieczek, a tu proszę - Pan Mitek udowadniając najracjejszą racje jedzie o lenistwie umysłowym.

Muszę naprawdę poprosić moderatorów o zajęcie się w/w osobą bo tak na prawdę to przez nią mamy na forum niepotrzebną dyskusję.

Panie Mitku już raz Pan napisał, że nie lubi Pan z małej litery i bez przecinka. Starczy człowieku. Już wszyscy wiemy że się to nie podoba. Ale jak ktoś chce to na miłość boską se niech pisze i od tyłu (marboru :)) , WAŻNA jest treść - bo to forum narciarskie a nie polonistyczne czy matematyczne. Miło jest jak są znaki i wszystko jest czytelne i nawet można czasem coś wspomnieć autorowi, ale zwracanie uwagi w 25 miejscach to jest już żenujące

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

5 Postów wyżej kolega Turnplayer pisze żeby się nie obrażać, bo ktoś ma inne zdanie. Zeby nie robić osobistych wycieczek, a tu proszę - Pan Mitek udowadniając najracjejszą racje jedzie o lenistwie umysłowym.

Muszę naprawdę poprosić moderatorów o zajęcie się w/w osobą bo tak na prawdę to przez nią mamy na forum niepotrzebną dyskusję.

Panie Mitku już raz Pan napisał, że nie lubi Pan z małej litery i bez przecinka. Starczy człowieku. Już wszyscy wiemy że się to nie podoba. Ale jak ktoś chce to na miłość boską se niech pisze i od tyłu (marboru :)) , WAŻNA jest treść - bo to forum narciarskie a nie polonistyczne czy matematyczne. Miło jest jak są znaki i wszystko jest czytelne i nawet można czasem coś wspomnieć autorowi, ale zwracanie uwagi w 25 miejscach to jest już żenujące

To jest konsekwencja Kolego.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisze czasem z ogorkami czasem bez a czasem trochę dziwnie bo np iPhone sam coś tam sobie doda albo przekręci :) taka technologia. Mógłbym napisać, ze jak kogoś oczy bolą to moze nie czytać ;) ale tak nie napisze. Mysiał kompletnie sie nie przejmuj, przynajmniej jest jeden któremu to kompletnie nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek

1. Musisz doczytac co to jest prawo zwyczajowe.

2. Artykul w serwisie to przelozenie artykulu papierowego dlatego wymagane dla mnie jest aby był pisany poprawie w j. polskim, Forum z definicji nalezy do mediow spolecznosciowych a tutaj od poczatku istnienia byly inne prawa (brak "ogonkow", skroty itp.)

3. Nie nazywalbym wszystkich od razu leniami, bo mozna wyciagnac bledny osad w stosunku do osob. A druga sprawa to czesto dzieki leniom powstaly roznego rodzaje wynalazki/odkrycia dlaczego? bo chcac szukac drogi na skroty musieli myslec nie schematycznie tylko kreatywnie :)

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...