Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

nie łapię się w tym forum


zbig12

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś były ku temu powody (brak standardów), ale powód ten znikł ponad 10 lat temu!

Czyli zakładasz ze każdy musi mieć nowy sprzęt - nie wolno już używać starego sprzętu sprzed 10 lat!

Pomijam ludzi z zagranicy, którzy z jakiegoś powodu nie mogą skonfigurować w systemie dwóch układów klawiatury (ale to raczej pojedyncze przypadki). Oczywiście- czasem słownik coś przepuści, ale to też raczej wyjątek od reguły.

Jeżeli przyznajesz ze sa przypadki to dla czego wszystko generalizowac i wrzucać do jednego worka? Tak było za komuny ale to sie skończyło i to wiecej niż 10 lat temu.

Ja nie będę sie tłumaczył tak jak Mysiauek. Po prostu czasem używam znaki diakrytyczne a czasem nie. Tak mi wygodniej - OK jestem leniem (udowodniłeś). Przecież forum to nie jest miejsce gdzie można sie wyluzować bo sie jest otoczonym przez życzliwych ludzi ktorzy nie bedą wytykac palcem. Forum to miejsce gdzie każdy chce udowodnić swoją racje i pokazać ze jest lepszy od innych - walka jest zażarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zakładasz ze każdy musi mieć nowy sprzęt - nie wolno już używać starego sprzętu sprzed 10 lat!

Tu nie kwestia sprzętu a oprogramowania. Więc jeśli ktoś faktycznie używa Windowsa 3.11 lub NT lub nawet os/2, wraz z przeglądarką z tego okresu, to jest to uzasadniony powód dla pisania bez polskich znaków. Oraz do współczucia dla takiej osoby :)

Ja nie będę sie tłumaczył tak jak Mysiauek. Po prostu czasem używam znaki diakrytyczne a czasem nie. Tak mi wygodniej - OK jestem leniem (udowodniłeś). Przecież forum to nie jest miejsce gdzie można sie wyluzować bo sie jest otoczonym przez życzliwych ludzi ktorzy nie bedą wytykac palcem. Forum to miejsce gdzie każdy chce udowodnić swoją racje i pokazać ze jest lepszy od innych - walka jest zażarta.

Widzisz- jak mi wytkniesz błąd (zdarzają mi się, to oczywiste) to się zawstydzę, ale nie będę się bronił tylko przyznam rację i jeszcze podziękuję. Bo dla mnie pisać z błędami to wstyd. Nie odczytam tego jako wylewanie jadu, walki i udowadnianie że nie mam racji. Następnym razem będę się starał po prostu wytkniętego błędu nie popełniać.

Pozdr

Marcin

PS: Mimo tego, że zdanie na ten temat mam jasne i radykalne, to jednak nie zwracam innym uwagi na błędy czy brak polskich literek (choć czasem oczy bolą ;) ). Zdanie swe wyraziłem tylko przy okazji tego tematu.

Edytowane przez bocian
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz- jak mi wytkniesz błąd (zdarzają mi się, to oczywiste) to się zawstydzę, ale nie będę się bronił tylko przyznam rację i jeszcze podziękuję. Bo dla mnie pisać z błędami to wstyd. Nie odczytam tego jako wylewanie jadu, walki i udowadnianie że nie mam racji. Następnym razem będę się starał po prostu wytkniętego błędu nie popełniać.

Pozdr

Marcin

Ja Ci na pewno wytykac błędów nie będę ale sam przestawie sie niedługo na teksty bez polskich literek :) będziesz mi wytykac każdy brak ogonka? Naparcujesz sie ;)

W wyrazie "sie" nie wchodzi mi ę - czy zgłosisz to do JC czy do SB? Uprzedzam tylko, ze SB chyba nie jest ortodoksyjny jeśli chodzi o ortografię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci na pewno wytykac błędów nie będę ale sam przestawie sie niedługo na teksty bez polskich literek :) będziesz mi wytykac każdy brak ogonka? Naparcujesz sie ;)

Napisałem PS w poprzednim poście- zacytuję go tutaj:

"PS: Mimo tego, że zdanie na ten temat mam jasne i radykalne, to jednak nie zwracam innym uwagi na błędy czy brak polskich literek (choć czasem oczy bolą ). Zdanie swe wyraziłem tylko przy okazji tego tematu. "

Tak więc nie martw się, nie przysporzę pracy moderatorom ani sam na zgryzotę nie zejdę z łez padołu :)

Pozdr

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mig12345 - skoro post nie miał być grzeczny, to po co te pozdrowienia na końcu? Toz to sprzeczność, która zaciemnia pierwotny charakter wypowiedzi. Gdzie konsekwencja?

A dlaczego pozdrowienia miałyby byc sprzecznością? Masz teraz szansę zauważyć taką drobną różnicę miedzy wypowiedzią a osobą - spróbuj..... :wink:

Pozdrawiam

Michał

p.s nie wypowiadałbym sie tak radykalnie o róznych dys... gdybym takicho przypadków 'chorobowych' nie poznał na najbliższym rodzinnym przykładzie...

Ale czas na EOT

Edytowane przez mig12345
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego by nie? skoro w jednej linijce insynuujesz że ktoś jest leniem i obibokiem, a w następnej go pozdrawiasz, to coś tu nie gra -czy tego chcesz czy nie.

dla mnie to ewidentna sprzeczność. podaj kontrprzykład, bo pisanie o jakichś szansach przypomina bełkot polityków.

nie wiem jak Twoja rodzina, ale w mojej dysleksję ma siostra - i mimo, że czyta góry książek (ja np nie robię błędów bo mam pamięć wzrokową i jak źle napiszę to coś mi nie gra w słowie) oraz poznała lepiej niż ja zasady ortografii, potrafi napisać naprawdę zabawne słowotwory. Ja w tym wypadku nie zauważyłam objawów lenistwa czy braku chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie - ale jaja :biggrin:

To ja powiem od siebie, nie odnosząc się do nikogo.

W prywatnej komunikacji i korespondencji (sms, e-mal) nigdy mi nie przeszkadzało i nie oczekiwałem polskich znaków świszcząco-syczących. Nigdy nie miałem problemów aby bez nich zrozumieć tekst pisany, nie ma to dla mnie nic wspólnego z ortografią. Nigdy nie był to dla mnie "temat" ani patriotyczny, ani narodowy, ani wyzwoleńczy, ani narodowo-wyzwoleńczy, ani martyrologiczny jak dla co poniektórych jak widzę :wink:

Dla mnie "podjęcie" w temacie Norwida z mieszanką prawniczą cywilistyki oraz regulaminu forum jest już tak wysokim C, że za tą nuta nie nadążam.

Zadaje pytanie - sam sobie - co na to konstytucja RP oraz prawo międzynarodowe ?

Ale...kiedyś pisałem bez znaków polskich lecz została na innym forum zwrócona mi uwaga, że to jest fe i be i zmieniłem to.

Niniejszym postanawiam, ze do konca zimy bede pisal bez polskich ozdobnikow i bedzie mi z tym dobrze. Macie szczescie, ze juz od 2 lat prawie tak mi sie nie chce pisac :wink:

Przyznaje sie - szczerze - ze jestem leniem z natury i jest mi z tym bardzo dobrze. Innym roznie, zalezy co i jak :biggrin:

Pozdrawiam wszystkich purystow, w tym mocna ekipe ze Skiforum :smile:

Zeby nie bylo, pozdrawiam rowniez niepurystow oraz element tzw. srodka :wink:

Ale to chyba tez ostatnie pozdrowienia, bo jak sie doczytalem pozdrawianie takie jest nielogiczne :sorrow::wink:

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że problem jest pokoleniowy i Ci którym dzisiaj się nie chce pisać ze znakami diakrytycznymi za 20 lat trafią na użytkowników którzy napiszą tak:

"a mn si ni chc pis cał wyr bo prze wszy roz."

I ci nowi też będą bardzo zdziwieni - czego ode mnie chcecie?

Pozdro

Wiesiek

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

1. Przełożenie tz. dawniej magazyny byly w formie pisemnej teraz w formie elektronicznej (bez formy papierowej) ale forme elektroczna traktujemy jako kontynuacje. Nie chodzilo mi o kopiowanie/archiwizowanie tresci do posaci elektronicznej gdzie tak jak piszesz wszelkie bledy rowniez sa lub powinny byc kopiowane.

2. Zauwaz ze tutaj jest racja przeciwko racji a kazdy chce miec racje. Jednak ja rozumiem ze mozesz czegos oczekiwac i nie neguje tego mowie "ok" natomiast Ty chcialbys zanegowac moje/Nasze racje, nie potrafisz uszanowac kogos decyzji inaczej mowiac jestes nie tolerancyjny. Wysluchalismy tego i ok wiemy czego oczekujesz, ale nie piszemy Tobie "Mitek przestan pisac z polskimi znakami bo nam sie to nie podoba!!", natomiast w druga strone sporo osob juz sie na sluchalo :). Wez tez pod uwage ile osob jest przeciwnych takim upominaniom, a to chyba swiadczy o oczekiwaniach uzytkownikow forum (dla ktorych jest ono stworzone).

3. Jezeli ta dyskusja tak daleko zabrnela to najlepiej zeby admin zrobil ankiete czy jestesmy za tym zeby dopuszczone bylo pisanie:

- bez polskich znakow i skladnii

- bez polskich znakow ale ze skladnia

- polskie znaki i skladnia

Oczywiscie jezeli byloby dopusczone pisanie bez polskich znakow ale ze skladnia to powinno byc rowniez z polskimi znakami i skladnia :)

Pozdrawiam

Tomek

Pozwolisz Majorze Drogi że na kanwie Twojego postu podsumuje mój (ale jak widać nie tylko mój) punkt widzenia.

Zaczęło się od tego, że koledze, który napisał relację z wyjazdu ciągiem liter bez podziału na zdanie, bez dużych liter itd. zwróciłem uwagę czy nie mógłby ich jednak stosować. Następna relację kolega Jodek napisał klarowniej za co mu podziękowałem. I na tym sprawa - z mojej strony była skończona! Niestety pojawił się najpierw jeden post komentujący moją prośbę, później drugi, później kolega Jodek też stwierdził, że skoro wszyscy mają zabawę to dołożył się z Miodkiem i wyniknął dym.

Nie ja więc sprawę rozdmuchałem ale skoro została rozdmuchana trudno - rozdmuchujący są sami sobie winni i niech nie zwracają mi uwagi na upierdliwość bo sami chcieli.

W trakcie dyskusji sprawa została przeinaczona i sprowadzona do używania lub nie polskich znaków a nie o to zupełnie mi chodziło.

Zasady pisowni są dla mnie obowiązujące i dyskusja na ten temat jest zbędna.

Dziękuję Majorowi i innym kolegom, również tym, którzy pisali tylko po to aby wykazać mi moja małość za rozmowę w temacie.

Pozdrawiam - przede wszystkim Zuu

Edytowane przez Mitek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie dyskusji sprawa została przeinaczona i sprowadzona do używania lub nie polskich znaków a nie o to zupełnie mi chodziło.

Zaczęło sie od Mysiauka i ja ten dryf pociągnąłem :biggrin: ale przeciez bardzo często tak robimy. Dla mnie problem jest zupelnie gdzie indziej. Ogólny brak reakcji forumowiczów na inwektywy (z małymi wyjątkami). Generalnie każdy woli z prądem, no ale ja juz jestem taki że lubię pod prąd :biggrin:. Efekt stada na mnie nie działa. Prawdopodobnie gdyby bezogonkowcy byli w większości to puryści językowi by głowy nie wystawiali (no moze z wyjatkiem Ciebie - co oczywiscie uwazalbym na plus).

Zasady pisowni są dla mnie obowiązujące i dyskusja na ten temat jest zbędna.

I masz do tego prawo. Mnie byki typu "komurka" też walą po oczach. Jeżeli zwrócisz komus uwage i zrobisz to grzecznie to przeciez nie ma problemu. Dla mnie problemem byl post mig12345 który był obraźliwy ale to purystów jezykowych nie interesuje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......Dla mnie problemem byl post mig12345 który był obraźliwy ale to purystów jezykowych nie interesuje.

Ja post mig12345 odebrałem trochę inaczej.

Moim zdaniem w niezbyt szczęśliwy sposób mig12345 zadał pytanie:

Ilu z ludzi legitymujących się dysleksją cierpi na nią faktycznie, a ilu "wyrobiło" sobie papierek aby przebrnąć bez problemu przez np. maturę?

Pomroczność również występuje, ale czy akurat w przypadku najgłośniejszym w Wolnej Polsce?

Nie chcę być uznany za adwokata mig12345, ale przyznam się, że sam mam nieliche problemy z ortografią.

Radzę sobie z tym w życiu bo muszę:smile: różnego rodzaju słownikami papierowymi i elektronicznymi.

Dodam, że w technikum na dyktandach obstawiano zakłady kto zrobi więcej błędów - Ja czy kolega z klasy (też miał ten problem).

Przed dodaniem posta zawsze sprawdzam błędy (w wyrazach których nie jestem pewien).

Największy kłopot mam na SF, bo tam pod mozilą nie działa słownik, więc piszę w word-zie a potem kopiuję do posta.

Czy to jest taka tytaniczna praca tego nie wiem. Moim zdaniem nie.

Może dla tego nie zwracam innym uwagi na błędy bo sam mam z tym problem i ich rozumiem.

PS: tak dla rozrywki trafił mi się ciekawy list z inerii:

http://www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/news-bylem-czezwy-i-kulturalny-lecz-chyba-za-mlodo-wyglondam,nId,1079614

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......Dla mnie problemem byl post mig12345 który był obraźliwy ale to purystów jezykowych nie interesuje.

Skoro tak uważasz, to jednak muszę wrócić do wątku- choć z najwyższą niechęcią... ;)

Moja stwierdzenie o lenistwie ( w domyśle umysłowym) mogło być odebrana jako niegrzeczne, chamskie czy obraźliwe. Doskonale sobie zdawałem sprawę z tego, że bedzie dym. I był, a że na Ciebie trafiło- czysty przypadek, przepraszam.

Jednak stwierdzenie to nie jest bezpodstawne. Od 6ciu lat biorę bardzo aktywny udział w życiu pewnej szkoły średniej i jestem przerażony tym co tam się wyprawia... a jest jak sie okazuje typowe dla większości takich placówek. M.in własnie sprawa wszelkiej maści orzeczeń o najdziwniejszych dysfukcjach. A to fizycznej (po co się męczyć skoro można mieć wolną godzinę) -to już plaga sięgająca często więcej niż połowy uczniów w klasie, a to ortograficznej - (wydłużony czas na maturze i kilka innych przywilejów), a to matematycznej czy jeszcze innych, zależnych od fantazji psychologa. Znowu świadomie przerysowuję, bo jakieś kryteria orzeczeń obowiązują. Irytuje mnie własnie to pójście na łatwiznę. Kombatanctwo nie jest modne, ale jeszcze niedawno jak ktoś miał problemy ortograficzne to ćwiczył i szybciej czy później się 'wyleczył', teraz załatwia zaświadczenie.

Nie mam zamiaru 'karać' piszących nieortograficznie ale dlaczego oni chcą karać widokiem swoich 'dzieł' tych, którzy zadają sobie nieco trudu. Nie mam zamiaru iść pod prąd i walczyć o ogonki - też mam problemy z klawiaturą, ale nieortograficzne pisanie w miejscach publicznych - a takim jest to forum - będę nazywał po imieniu, czyli lenistwem (choc powinienem dosadniej), bo takim jest w dobie edytorów z korektą. A nierozróżnianie co to akapit czy rozpoczynanie zdania z małej litery to też choroba?....

Mam nadzieję, że Ci, których niechcący uraziłem, zaakceptują takie stanowisko.

Pozdrawiam

Michał

Edytowane przez mig12345
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....był obraźliwy ale to purystów jezykowych nie interesuje ....

Drogi Jarku, według mnie na tym forum stosunkowo często pojawiają się wpisy o dość napastliwym i nawet nieco agresywnym charakterze. I dotyczą wszystkiego - jazdy na nartach, ośrodków narciarskich, ulubionego auta, ortografii i czego tam jeszcze chcesz. Praktycznie każdy post może zostać podobnie potraktowany. Reakcje Forumowiczów na takie posty są dość zróżnicowane bo bardzo duże znaczenie ma to kto dany post napisał. No i oczywiście jednych łatwiej się przywołuje do porządku, a innych wcale. Temat zjechał na zasady pisowni zupełnie niepotrzebnie. Nie to jest istotą sprawy. Ale skoro już zjechał i wielu Forumowiczów zabrało tu głos to znaczy, że temat ma dla nich znaczenie. Jestem daleki od tego żeby robić tu raban z powodu ortografii. Jeśli ktoś jej nie zna i nie umie pisać w języku ojczystym bez błędów to jego sprawa. Mnie też "komurka" razi. Osoby, które są na bakier z zasadami ortografii i interpunkcji mogą przyjąć dwojaką postawę. Albo nie zabierać głosu w sprawie albo napisać, że niestety tacy już są i już. Ale udowadnianie, że z tymi którzy chcą przestrzegać zasad ortografii jest coś nie tak, jest dużym nadużyciem. W każdej dziedzinie życia są pewne zasady, którymi należy się kierować i ich przestrzegać. Oczywiście można nie stosować zasad ortografii, można nie stosować zasad ruchu drogowego, można nie stosować zasad obowiązujących na stoku. Można nie stosować się do żadnych zasad! Tylko do czego to doprowadzi? Brak znajomości zasad ortografii doprowadzi do oblania matury (a może już tak nie jest? :eek: :confused::) Brak zasad panujących na stoku albo na drodze doprowadzi do tragedii. Człowiek albo jest zorganizowany albo rozmemłany. Oczywiście Jarku absolutnie nie kieruję tych uwag pod Twoim adresem bo z Twojego postu wywnioskowałem, że wyłapałeś o co tu chodzi. Ale żeby wrzucić malutki kamyczek do Twojego ogródka (i proszę nie miej mi tego za złe) nadmienię, że - według mnie - określenie "purysta językowy" ma w tej dyskusji nieco pejoratywny charakter. Zgodzisz się? Bo tu nie można mieć poglądów albo liberalnych albo konserwatywnych. Tu jest prościej - albo się wie albo nie. Idąc dalej - czy możemy mówić o "purystach narciarskich" czy o "purystach samochodowych"? Czy ci, którzy się zatrzymują przed znakiem "stop" to jacyś dziwacy czy też kierowcy zwyczajnie stosujący się do zasad ruchu drogowego? Są tu wpisy, których autorzy chyba się nieco zagalopowali. Ja nie pisuję na żadnym innym forum ale są tacy, którzy to robią i przyznają, że tam też pojawiają się podobne problemy. W takim razie coś chyba jest na rzeczy.

Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie bo przede wszystkim chodzi o to żebyśmy byli dla siebie mili. Tylko tyle, a może aż tyle?

Miłego dla Tobie i wszystkim Forumowiczom.

Edytowane przez Aressi
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...