Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2011/2012


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

W SON kawałek trasy nr7,w Soszowie 2 tzn.numer 2 i krótka stroma 7. Mało stoków otwartych to mało ludzi.No i przedświąteczne przygotowania to mało kto ma czas na wyjazd narciarski. Chyba jednak najlepiej w nadchodzące Święta da się pojeździć w Tatrach i na Podhalu. Od soboty wyraźne ocieplenie najpierw obejmie zachodnią cześć Karpat a od wtorku, czyli już po Świętach Tatry i Podhale. Czyli w Święta warunki w Beskidzie śląskim znowu się pogorszą.Tak na 90 procent o ósmej rano 26.12.11 czyli w Drugie Święto B.N. będę czekać na otwarcie O.N. w Zakopanem (Harenda lub Szymoszkowa)http://www.skionline.pl/pogoda/?co=pogoda&id_kraju=1&region=Tatry%20i%20Podhale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro w Wisle ruszaja Nowa Osada i Klepki. Trzeba korzystać, dopóki jest mrozik

To nisko położone stoki 400-700 m.n.p.m. a jutro będzie tam plus 2 i deszcz. Już lepiej na Stożek lub Soszów pojechać .Ja mam czas dopiero w drugie Święto. Kierunek Zakopane - Harenda.

Wszystkim życzę Zdrowych, Wesołych i Narciarskich Świąt Bożego Narodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nisko położone stoki 400-700 m.n.p.m. a jutro będzie tam plus 2 i deszcz. Już lepiej na Stożek lub Soszów pojechać .Ja mam czas dopiero w drugie Święto. Kierunek Zakopane - Harenda.

Wszystkim życzę Zdrowych, Wesołych i Narciarskich Świąt Bożego Narodzenia!

Soszów czy Stożek to rzeczywiście bardzo wysoko.. Choć trochę inaczej zawsze tam jest.

Btw pogoda pokazuje coś innego aniżeli deszcz ;)

Zdrowych, wesołych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wisła jawornik

ja byłem dzisiaj najpierw przy hotelu Stok w Wiśle jaworniku - tam wyciąg dzisiaj pierwszy dzień działa - mają mało śniegu, sporo kamieni, zdecydowanie odradzam, chyba że z nartami "szutrówkami" ;)

potem na chwilę na Soszów - tu ludzi sporo, droga kiepsko odśnieżona (jak zjeżdżałem to pracował traktor, więc powinno być ok), warunki nawet fajne, na pierwszy raz tej zimy to ok, przetarć nie było,

tej trasy wzdłuż wyciągu chyba nr 1 jeszcze raczej nie naśnieżali, chyba wody mają mało...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dziś stację narciarską Zagoń w Istebnej... ależ dumnie to brzmi, stacja narciarska. Tacy dumni że pierwszy dzień otwarte krzesło, a ceny jakby haj sizon był. Moim zdaniem miłym akcentem jest darmowa jazda pierwszego dnia.. Cóż, to była moja tegoroczna inauguracja sezonu, więc bez wybrzydzania kupiłem po dotarciu na miejsce jeden wyjazd :-) Warunki określone na dobre, ale ja tam nikomu nie wierze więc trza było sprawdzić. I co ? Jeśli dobre warunki to: wystające źdźbła trawy, walające się kawałki ziemi, miejscami oblodzenia... to ja dziękuję. Kupiłem jeszcze 3 zjazdy, bo sam środek trasy był okej, potem uciekłem. Na plus jedynie znikoma ilość użytkowników stoku.W drodze powrotnej zatrzymałem się by zerknąć jak to na naszym beskidzkim lodowcu wygląda, czyli na Białym Krzyżu, a tam, no tam warunki były dobre, nie wiem czy nie bardzo dobre. Śnieg fajnie trzymający, nie za twardo, ale też nie miękko, bez przetarć. Musiałem więc wskoczyć znowu na deski, jednak po 7dmiu zjazdach zakończyłem. Stok był dobry za dzieciaka, teraz to niestety wydaje się tak krótkie, że jeden zjazd to dosłownie kilka zakrętów. Ludzi umiarkowanie.Kilka fotek z Istebnej. (z telefonu)

IMAG0214.jpg

IMAG0211.jpg

IMAG0212.jpg

IMAG0213.jpg

IMAG0214.jpg.9452a16657f66bca43dd558c76430f78.jpg

IMAG0211.jpg.442ae6a2614b63c065b6dc1b6c0ca2b1.jpg

IMAG0212.jpg.765ca5c78e2d6c5bfa2b92ca90f17949.jpg

IMAG0213.jpg.e741725dff83eb99384dc711cc0c1af0.jpg

Edytowane przez kemyR
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :-) Stało się dziś rozpocząłem sezon , co prawda po sąsiedzku bo wybrałem się na Soszów, ale zawsze coś. Warunki generalnie takie sobie, ekipa z Soszowa zawsze stara się wycisnąć wszystko co najlepsze z tej górki, ale na brak śniegi i wody !!! ni ma rady, naśnieżanie niestety stoi bo w strumieniu sucho, a matka natura mało się postarała i w związku z tym otwarto tylko trasę nr 2.

Do 10tej rana ok, ale potem się najechało społeczeństwa i trzeba było baaaardzo uważać, a demon prędkości po jak to na pierwszy raz chciał troszkę sobie pofolgować :-) Reasumując, jeśli musicie to można jechać, ale nie ma co się łudzić , że warunki są super, na rozruch OK, ale nic więcej.

PS. Czantorię naśnieżają, ciekawe kiedy ruszą pełną parą, pewnie nie prędko POGODA jest do bani , bo gdyby był duży - to armatki w ruch, tam gdzie mają wodę, a tak w dzień -1, cieniutko i naśnieżania nici.

Pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, pod Soszów też podjechałem, ale zawróciłem jeszcze na parkingu. Wiem że nie każdy się urodził w górach, ale jak się nie wie jak się jeździ samochodem po górskich drogach, to się autko zostawia na dole. Przez takich a nie innych na górnym parkingu korek, a na ten troszkę niżej niezła checa z dojazdem, bo przecież fajnie się zatrzymać na środku stromizny, a potem nie móc ruszyć :-)

Pan z Raciborza: " Przepraszam, ale nie moja wina samochód mi zgasł "

Parkingowy dał mi wyraźny sygnał że ludzi jest w piz..dużo, więc zwrotka :-)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także zawitałem do Istebnej do Zagronia. Jeżeli chodzi o warunki to w zasadzie kemyR je opisał.Ja wytrzymałem na stoku 1,5 godz. czyli jakieś 8-10 zjazdów. Potem kolega przyjechał to mu karnety odsprzedałem.Zaraz po zakupie karnetów w kasie podszedł gościu i zapytał się czy jeżdżą za darmo bo niby na orczyku Złoty Groń (kilometr dalej) tak jest dzisiaj.Więc po zakończonym nartowaniu podjechałem na Złoty Groń i patrząc z dołu wyglądało to o wiele lepiej niż stok na Zagroniu (warunki lepsze, stok o ciekawszym nachyleniu bez trawersu). Następny raz w Istebnej do nich z pewnością zawitam. Czy dzisiaj była darmocha - zapomniałem zapytaćSumma sumarum dzień narciarsko nie był zmarnowany, ale szału nie było.Fotki z Zagronia

231220111579.jpg

231220111580.jpg

231220111585.jpg

Nieczynny jeszcze basen

231220111586.jpg

231220111591.jpg

Złoty GrońNa razie nie mogę przesłać fotki, spróbuje później

231220111579.jpg.d0b7bbd2c8f5f1f4482042bc2d86c420.jpg

231220111580.jpg.2beab0dae7a0dfc61886e97c386bcb5b.jpg

231220111586.jpg.df8a022159007732917b9972e222077a.jpg

231220111591.jpg.432042f6837105194eb2f9b3a4942744.jpg

231220111585.jpg.99b08c6d954a628b2b6d9f483600c26e.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem w pracy urlop na 25 styczen. Juz mam motyle w brzuchu, ale nie z emocji przed wyjazdem , a brakiem sniegu!

Bede osiem dni w Zakopcu (taki jest plan bo kocham Zakopane) , i w tym roku mam nadzeje zwiedzac conajmniej jeden osrodek dziennie.

Marze tez o zjezdzie z kasprowego na sam dol.

No ale jak nie bedzie pogody to .... bede zmuszony ruszyc na polnoc szwecji lub w Alpy bo to w sumie ta sama odleglosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andy-w jeśli byłeś ubrany jak mikro postać w twoim avatarze to widziałem cię dzisiaj :-) po zdjęciach sądzę szacuje że byliśmy o tej samej porze. mnie dziś trudno było przeoczyć, co zjazd to gleba :laughing: pierwszy dzień na stoku zawsze stosuje zasadę: jak się nie wywrócisz.. to se ne przypomnisz :crazy:

mimo wszystko, również nie uważam dnia za stracony, pierwsze szusy zaliczone, a i na Zagroniu nie byłem wcześniej więc nowy stok zaliczony.

Edytowane przez kemyR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie byłem tak ubrany ja w avatarze, ponieważ jest na nim mój najmłodszy na tle zasypanego śniegiem ruskiego gazika. Byłem ubrany w całości na czarno z jaskrawo zielonymi lamówkami. Muszę chyba zmienić avatar.

Natomiast ja mimo, że byłem już 3 raz w tym sezonie na deskach to zaliczyłem pierwszą i to spektakularną glebę. Myślałem sobie, że pokażę tym na krzesełkach jak się jeździ, a tu po kilku skrętach taki zonk na pysk. Myślę, że się uśmiało tych kilka osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Son 24.12.2011Byłem rano! MINUSY:- parking 10 złoty,- w kasie okazało się, że chodzi tylko jeden odcinek wyciągu Suche-Solisko a pisali na stronie internetowej że otworzą całą trasę nr.7 od DZIŚ!- warunki dostateczne/dobre a pisali że bardzo dobre!PLUSY:- mało ludziTakże szkoda gadać.Życzę Zdrowych i Wesołych Świąt.Pozdrawiam

DSC00569.jpg

DSC00570.jpg

DSC00571.jpg

DSC00569.jpg.4e41027b6d09a5f54a3fe470f78a7351.jpg

DSC00570.jpg.7a4fde0243ee939f55b279ad58c853aa.jpg

DSC00571.jpg.06116a4251cc18c2179a2afb198d03a0.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Son 24.12.2011

Mati1981 bardzo Ci dziękuję za opis sytuacji w SON i współczuję wydanej kasy i zmarnowanego czasu.

Swoją drogą to zwykłe **** ze strony SON i naciąganie ludzi na kasę. Jeszcze rano między 8 a 9 godz i zapewne wcześniej także na stronie SON było info, że trasy czynne do Hali Skrzyczeńskiej i że warunki na całej długości bardzo dobre. Na tej podstawie wielu ludzi wstało o 6 rano, aby popędzić do Szczyrku i bardzo, bardzo się zawiodło tym co zastali na miejscu. Ja też łamałem się czy jechać, ale ostatecznie nie pojechałem.

Zmiana informacji o czynnych trasach wtedy gdy ludzie już tam byli to zwykłe **** ze strony SON. Nie potrafię inaczej tego wyrazić.

Teraz jest info, że górna część trasy nr 7 jest naśnieżana co także jest kłamstwem w obliczu panujących temperatur w okolicach 0 stopni C i ma wywołać optymizm wśród narciarzy.

W całej tej sytuacji nie przynosi splendoru skionline.pl umieszczenie swojego logo na stronie SON przy warunkach panujących tam na trasach.

Przepraszam, że uniosłem się w takim dniu, ale milczeć nie mogłem.

Edytowane przez JC
Jak wyżej
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wczoraj do południa to była pełnia zimy, ale odwilż po niej nastąpiła i o to do SON nie można mieć pretensji. Ale skąd ludzie z nizin mają widzieć jakie są warunki do jazdy, ufają w pełni informacjom od właściciela ośrodka i na tej podstawie podejmują decyzję czy jechać. Wygląda na to, że SON podał info z wieczora lub popołudnia dnia wczorajszego. Nikomu nie chciało się wcześnie rano d..y ruszyć i sprawdzić jak jest po nocy i podać szczerze i rzetelnie jakie są warunki. Takimi zagraniami bardzo poważnie sobie szkodzą. Ja jestem (a może już byłem) zwolennikiem ich tras mimo miernoty całego ośrodka SON, a oni wszystko robią, żeby mnie i ludzi zniechęcić do siebie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...