Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Słowacja, Czechy - warunki narciarskie 2011/2012


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Sylwester: jednak Strednica.

5 ojro, max 10 osób na stoku... stół... tylko stok krótki. Zajeżdziliśmy się na śmierć.

Jak znajdę kabelek od telefonu wrzucę filmik ze zjazdem pustym stokiem :D

Po dwóch godzinach do domku pustą drogą. Sztuczne ognie nad Krakowem oglądane z Mogilan :)

I uwaga :) Przeprowadziłem test łosia na drodze 100metrów za Podspadami. Spory jeleń na środku drogi...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwester: jednak Strednica.

5 ojro, max 10 osób na stoku... stół... tylko stok krótki. Zajeżdziliśmy się na śmierć.

Jak znajdę kabelek od telefonu wrzucę filmik ze zjazdem pustym stokiem :D

Po dwóch godzinach do domku pustą drogą. Sztuczne ognie nad Krakowem oglądane z Mogilan :)

I uwaga :) Przeprowadziłem test łosia na drodze 100metrów za Podspadami. Spory jeleń na środku drogi...

Może jakieś fotki? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś fotki? :wink:

Niestety nie wziąłem aparatu..a telefon mam pancerny ale raczej żadnej jakości fotek...

Można odszukać moje zdjęcia z Sylwestra na Strednicy ze dwa lata temu: było tak samo czyli PUSTO :D

Baliśmy się, czy jak pójdziemy do knajpy to czasem nie zamkną wyciągu ze względu na niską buahaha "frekwencję" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wziąłem aparatu..a telefon mam pancerny ale raczej żadnej jakości fotek...

Można odszukać moje zdjęcia z Sylwestra na Strednicy ze dwa lata temu: było tak samo czyli PUSTO :D

Baliśmy się, czy jak pójdziemy do knajpy to czasem nie zamkną wyciągu ze względu na niską buahaha "frekwencję" :D

Mysiek,kliknąłem w twoje zdjęcia,ale nic się nie wyświetla. :confused:: Może to z powodu nowej grafiki Forum?

A może,proszę smoka,to nie smoka epoka? Jestem smok analog... :wink: :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Szpindlu opady, w górnych partiach widoczność na wyciągnięcie kijka, po 10 godz sporo czekania ...wszędzie...i muldziasto :/

Wszystkie trasy czynne.[ATTACH=CONFIG]5135[/ATTACH]

Sprawdziło się wszystko co przewidział Juice

No to jutro już musi być lepiej bo znowu jadę :)

A na pewno będę miał lepiej niż w piątek, także będę miał całkiem dobrze :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj byliśmy w Szpindlu.

Parking Hromovka 8.15 - miejsca jeszcze bardzo dużo, parkowanie chyba w 2 - 3 rzędzie.

W porównaniu do piątku to:

in minus: ciemniej (większe zachmurzenie), opady śniegu (od prószenia do intensywnych momentami, ale żadnego przecierania gogli w jeździe), tym razem rano nie ratrakowali lenie;

in plus: ludzie i kolejki MNIEJJJJJ :D; najdłższa kolejka do kanapy na Plan to około 11.30 około 6 min; Hromovka praktycznie z marszu (no może 2-3 min. w szczycie), orczyk z drugiego marszu (może 15 sek.)

Śnieg nadal miękki i świeży, zwałki, muldki i muldu (ale nie po kolana), rynienki etc. Piękna sprawa do "pofruwania" na stoku.

Ale dużo narzekających wyznawców jedynie słusznego równego i najlepiej sztruksowego stoku.

Temperatura w granicach -0,5 stopnia, termometr rtęciowy dół kanapy na Plan pokazywał niezmiennie +1,5.

Przepiękna zima.

Niedziela lepsza od piątku.

Przejeżdżone w takich warunkach head iSupershape 165 cm.

Można na nich również pięknie fruwać w takich warunkach :)

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Chopoku

Ostatnie 4 dni spędziłem na Chopoku. Niestety nie robiłem zdjęć.

Forum zacząłem przeglądać niedawno w poszukiwaniu śniegu w Polsce i doniesienia mnie odstraszyły stąd znowu wybrałem Chopok, jako najbliższa namiastka Alp.

Tym razem od Alp było jeszcze „dalej”, ale wyjeździłem się bardzo.

Śniegu mają wystarczająco i zdecydowanie nie opiera się tylko na sztucznym. Mój pech, że trafiłem na okres kiedy mocno padał śnieg, ponieważ mimo starań ośrodka ciężko było przygotować bardzo dobrze trasy (jeśli nad ranem nie przejechali ratrakami na trasie było sporo puchu, który dość szybko zamieniał się w muldy, a przede wszystkim nie było twardo, żeby powycinać dobre skręty; jeśli przejechali rano, to trasy nie zdążyły się utwardzić, konsekwencje bardzo podobne do powyższych).

Pierwszego dnia wiało i skazany byłem na Strbske Pleso, za którym nie przepadam, bo trasy nudne, a do tego nadal nie przygotowali najciekawszej czerwonej na górze (choć wydaje się, że śniegu mają wystarczająco do tego – może po kolejnych 3 dniach padania już działa – nie sprawdzałem).

Wracając do Chopoku nie otworzyli jeszcze najciekawszej moim zdaniem trasy, czyli czarnej „6” (od schroniska). Góra mocno wywiana i śniegu nie potrafią utrzymać, ponieważ powtarzam śnieg to oni tam mają. Ostatniego dnia pracowały tam armatki do momentu kiedy znowu nie zaczęło padać, więc myślę, że i ta trasa niedługo będzie do dyspozycji. Zamknięta jest również czarna „7”, ale to standard, tam zawsze mają problem i potrzebują dużo śniegu.

Nie zbudowali również snow-parku, nie rozpoczęli nawet tam prac :(

Reasumując polecam, śnieg mają i to nie w ilościach aby nie zniszczyć nart, ale żeby mocno się wyszaleć. Szczególnie warto tam się udać, ponieważ widziałem, że są kupony po 5 EUR, o czym k… przeczytałem dopiero po powrocie.

Proszę niech mnie ktoś upewni i dobije, że powyższe kupony są nadal ważne.

Służę informacjami na tematy powyższe (na Chopoku jestem przynajmniej raz w roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wielofish

Karnety za 5 ojro są ważne w następujących terminach: do 23.12.2011 oraz od 10.4 do 28.4.2012 :)

I do rzeczy :)

Dzisiaj Sihelne, jazda od 10 na karnecie 3 godzinnym. Warunki śniegowe rewelacyjne. Twardy podkład przykryty warstwą świeżego śniegu, mimo że z minuty na minutę coraz bardziej rozryty to po prostu nie dało się tego zauważyć. Śnieg był idealny, idealnie trzymający, szkoda trochę, że na początku niezbyt szybki, ale to raczej wina moich niczym nie posmarowanych nart, które po prostu nie chciały jechać :redface: Kolejek brak, niektóre orczyki jechały puste, ale ogólnie patrząc na oba wyciągi mogłoby się wydawać, że ludzi masa (każdy ma przepustowość ok 1000os./godz., więc razem mają tyle ile czteroosobowe krzesło. Na stoku jednak tego nie widać i można jeździć jak się chce nie czując tłoku i kręcąc tak jak się tylko podoba.

No ale żeby nie było idealnie, to coś musiało nie pasować, więc pogoda była tragiczna. Lekka mgła, bardzo silny opad śniegu i wiatr, na dole ostro hamujący.

Drogi bardzo zasypane. Od Żywca śniegu jest coraz więcej, a w samych Sihelnych jest go 4x tyle co u nas, tam jest po prostu dosłowna pełnia zimy a sypać będzie dalej :)

Mimo pogody wyjazd mega udany i za tydzień prawdopodobnie zjawię się tam znowu, jeśli nic ciekawszego mi w oko nie wpadnie :) Niestety brak zdjęć :sorrow:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Wybieram sie na lomnice ale zastanawia mnie dlaczego nieczynna jest gondola start - skalnate pleso? Blad na stronie? Kolejki na szczyt i siodlo sa czynne a przeciez do nich bez tej gondoli dostac sie nie da?

Nieprecyzyjnie napisali , chodzi o to ,że musisz wyjechać krzesłem na START i przesiąść się na gondole na Starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wczorajsze przedpołudnie spędziłem na Grunikach :) Pod stokiem byłem tuż po 9. Według strony internetowej dzisiaj promocja, karnet 4 godzinny w cenie 2 godzinnego, zdecydowałem się więc z niej skorzystać :applause: Pierwszy wyjazd, ludzi garstka, sztruks, bardzo twardo, ale lodu brak. Piękna słoneczna pogoda pozwalała nawet się opalić. Temperatura nieco powyżej zera, ale widać było różnicę pomiędzy górną częścią stoku a dolną, mimo że przewyższenie niewielkie. Dzisiaj także jeszcze jeden bonus, mianowicie pyszny gulasz za darmo :) Gorąco polecam :) Po posiłku około godziny 11 zrobiło się nieco bardziej miękko na stoku, ale i tak było wyśmienicie. Nadal utrzymuje, że Gruniky, to może niezbyt wymagający, ale najlepszy stok do carvingu w okolicy:) Wieczorem dodam zdjęcia.

Edytowane przez Slash0r
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 11 months later...

No to powoli nam się kształtować zaczyna lista startujących ośrodków w najbliższy weekend.

Do Tatrzańskiej Łomnicy, Strbskego Plesa, Chopoka dołącza także dobrze znany przygraniczny ośrodek Rohace Spalena.

jak zapowiadają na stronie - Rohace ruszają 30.11 i mają już ponoć 40cm śniegu. Ładnie ładnie podoba mi się :)

http://www.tatrawest.sk/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...