Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Słowacja, Czechy - warunki narciarskie 2011/2012


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Chopok - małe uzupełnienie.

Na mapce Chopoka można zobaczyć planowane nowe inwestycje na kolejny sezon - 2012/2013.Mają powstać aż dwie gondolki!Budowa już w toku:

chopok_10.jpeg

Wyjazd nowym 6-osobowym krzesłem:

chopok_11.jpeg

a dalej,w przyszłym sezonie,na szczyt gondolką.Gdyby tak w Szczyrku... :stupid:

Po nartkach udaliśmy się do Tatralandii.Aquaparki i Termy to mój nowy nałóg... :biggrin:

Tutaj również wejście za 5 ojro z tymi kuponami.Ludzi sporo,ale bez większego tłoku.Poza jednym basenem,woda jakaś mętna,zielonkawa.Nie wiem czy to jakiś specjalny skład,czy filtry nie nadążają... :tongue: Co ciekawe,tylko jeden basen jest w środku!

Jak dla mnie,to mogłoby być tych basenów więcej,jak w Termach w Bukowinie Tatrzańskiej.Przydałoby się też więcej atrakcji "bąbelkowych".Za to jest dużo zjeżdżalni,tylko teraz w zimie dostępnych chyba 10.Ale ogólnie fajnie! :smile:

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, relacja z Chłopoka doskonała...reporter TVN24 nie zrobiłby lepszej :happy:

No bez przesady. :redface:

Maciek na Rochace nie było lepiej ludzi ful, wiatr, śnieg, muldy po godzinie jazdy i jeszcze rozstawiony slalom równoległy, więc nic nie straciłeś, natomiast na Sihelnym warunki idealne były i zero ludzi kumpel się tam wczoraj bujał.

Pozdrawiam

Dobrze wiedzieć,znaczy się sezon w pełni a stoków jak na lekarstwo. :sorrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że na Rohacach warunki znośne były przez 1 godzinę, w drugiej świeży ubity śnieg przez ratraki został przez sporą liczbę narciarzy rozryty.Po 2 godzinach odsprzedałem karnety za 5 Euro na pozostałe 2 godziny i jazda do domu.Miałem też miłe spotkanie z Nurkiem1974.Nie wiem tylko o co chodzi z tą zimą. Jak to jest, że od granicy jak nożem uciął w PL czarno, a w SK bialutko i zima w pełni. Coś musieliśmy przeskrobać, że tam z góry nic białego nam nie posyłają. To może w 2 dzień świąt małe spotkanko w Sihelnym co by żarcie spalić ?

181220111554.jpg

181220111557.jpg

181220111565.jpg

181220111566.jpg

181220111567.jpg

181220111554.jpg.f59384718eccb71f4c4cb124166c085e.jpg

181220111557.jpg.9daf811f22f3ff205ee316583e49b036.jpg

181220111565.jpg.da5cc682ed681628be3e27890f53e5ef.jpg

181220111566.jpg.a839000daf50dec309b94c48d4167593.jpg

181220111567.jpg.6ac9d5a97685912cc332146ca843906f.jpg

Edytowane przez andy-w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że na Rochacach warunki znośne były przez 1 godzinę, w drugiej świeży ubity śnieg przez ratraki został przez sporą liczbę narciarzy rozryty.

Po 2 godzinach odsprzedałem karnety za 5 Euro na pozostałe 2 godziny i jazda do domu.

Miałem też miłe spotkanie z Nurkiem1974.

Nie wiem tylko o co chodzi z tą zimą. Jak to jest, że od granicy jak nożem uciął w PL czarno, a w SK bialutko i zima w pełni. Coś musieliśmy przeskrobać, że tam z góry nic białego nam nie posyłają.

To może w 2 dzień świąt małe spotkanko w Sihelnym co by żarcie spalić ?

Jest taki plan u mnie :) wchodzi w grę jeszcze jedna stacja mianowicie Ski Zabawa Hrustin dużo lepsza jak narazie ma niewielką przewagę przy planowaniu bo wybieram się z rodzinką.

pozdrawiam

Edytowane przez nurek1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

A gdzieżeś tą Ski Zabawę znalazł ? Szukałeś po necie, czy znajomi byli ?

Dobrze wiedzieć, że jest trochę miejsc blisko do pojeżdżenia mimo posuchy śniegowej u nas.

Byłem tam już 2 razy a wyczaił ją Aklim ośrodek bardzo sympatyczny i co najlepsze jest tam fajna knajpka z dobrym jedzeniem, czego na Sihelnym brakuje. Trasy raczej niebieskie nie tak jak na mapie narysowane tylko jakieś 200 m u góry jest czerwone.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny opisał warunki na Chopoku dosyć trafnie .Tylu połamańców w jeden dzień jeszcze nie widziałem.:eek: Dodam tylko że parking na zahradkach częściowo płatny i to 5 ojro:confused::

Myślę,ze w nadchodzące Święta na Podhalu i w Tatrach powinny być najlepsze warunki bo tam będzie najzimniej. W Beskidzie śląskim kompletna klapa bo nawet jak otworzą jakieś trasy to śniegu będzie na nich mało bo cały czas stany wód utrzymują się na rekordowo niskim poziomie i są problemy z naśnieżaniem. Zamiast na przeludniony Chopok w Święta do Zakopanego, Białki lub Bukowiny .Przynajmniej ja tak wybrałem ,najwyżej wycieczka i jazda w tłumie narciarzy. Przed O.N. w Zakopanem (Harenda, Szymoszkowa albo Nosal) będę już o ósmej rano to może da się pojeździć w niezłych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,ze w nadchodzące Święta na Podhalu i w Tatrach powinny być najlepsze warunki bo tam będzie najzimniej. W Beskidzie śląskim kompletna klapa bo nawet jak otworzą jakieś trasy to śniegu będzie na nich mało bo cały czas stany wód utrzymują się na rekordowo niskim poziomie i są problemy z naśnieżaniem. Zamiast na przeludniony Chopok w Święta do Zakopanego, Białki lub Bukowiny .Przynajmniej ja tak wybrałem ,najwyżej wycieczka i jazda w tłumie narciarzy. Przed O.N. w Zakopanem (Harenda, Szymoszkowa albo Nosal) będę już o ósmej rano to może da się pojeździć w niezłych warunkach.

Nosal na pewno ci odradzam, otwarty jest tylko krótki orczyk i zielona trasa dla dzieci. Chyba, że na święta otworzą krzesełko i trasę do zjazdu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosal na pewno ci odradzam, otwarty jest tylko krótki orczyk i zielona trasa dla dzieci. Chyba, że na święta otworzą krzesełko i trasę do zjazdu :)

Wiem ,że na razie w wymienionych przez mnie O.N. w Zakopanem czynne są tylko krótkie orczyki ,ale dzwoniłem do nich i zapewniono mnie w każdym,że w dniach 22-24 otworzą WSZYSTKIE wyciągi i trasy. W ciemno nie pojadę i jeszcze ich sprawdzę przed samym wyjazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że u nas odwilż postanowiłem wybrać się dziś kawałek za naszą granicę do http://www.ski-gruniky.sk/ Sihelne. Wyjazd z Bielska godzina 7:50 i niemiłe zaskoczenie na termometrze temperatura 6 st.C. Im bliżej granicy tym termometr wskazywał niższą temperaturę, w pewnym momencie już w Korbielowie napotkałem dość poważny wypadek...dwie karetki na sygnale i zmasakrowany samochód. Powód gołoledź, sam sprawdziłem wysiadając z samochodu. Po przekroczeniu granicy temperatura wynosiła 0 st.C. Wogóle wydaje mi się, że jednak po drugiej stronie granicy mimo, że to kawałek śniegu sporo więcej.Na miejsce dotarłem kilka minut po 9:00. Stały może 3-4 samochody tak, że z samego rana nie było zbyt wiele osób. Szybko do kasy po karnet (można płacić złotówkami) i na stok. Na stoku spore zachmurzenie i mgła ale mając gogle jakoś mi to nie przeszkadzało.Jeśli chodzi o stok jak dla mnie fajny do nauki lub do szkolenia techniki jazdy (sam zaliczam się właśnie do takich osób) Na trasie kilka miejsc z przetarciami i minerałami moim zdaniem nic groźnego. Tak to na stoku bialutko, naprawdę można się wyjeździć. W miarę upływu czasu ludzi coraz więcej ale kolejek brak (pracowały dwa orczyki i jeden mały obok stoku) niestety z czasem stok coraz bardziej miękki , śnieg mokry i jazda dla mnie staję się trochę uciążliwa. Czas zbierać się do domu. Wyjeżdżając z parkingu termometr pokazywał 1.5 st.C...w Korbielowie 5 st.C a w Bielsku 7.5 st.C. Podsumowując wyjazd jak najbardziej udany i pewnie tam jeszcze zajrzę w tym sezonie.

IMAG0040.jpg

IMAG0041.jpg

IMAG0040.jpg.34ff3f00f02e94163d30a71996451bbe.jpg

IMAG0041.jpg.3ada44c329a2f919f3835914f6cc17b3.jpg

Edytowane przez jarek23v
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwestrowe nartowanie - Gruniky Sihelne

Już wczoraj wieczorem zaczęło ładnie sypać,to dobry znak - pomyślałem.Tegoż dnia przyszedł mi nowy nabytek - nartki K2 Apache Recon.Zgadaliśmy się też z "Andy-w" na wspólne nartowanie.Rano miałem jeszcze parę załatwień,więc dotarłem na miejsce po 9.30.Całą drogę,a zwłaszcza ostatnie kilometry baaardzo mocno sypał śnieg,ale dojazd bezproblemowy.Za to opad bardzo cieszył... :angel:

Na parkingu samochodów nawet całkiem sporo,ale bez tragedii.Kupiłem karnet na 4 godz. za 9 ojro.Pierwsze spojrzenie na stok i jest całkiem fajnie:

sihelne_7.jpeg

Ba!Tu na prawdę sporo sypnęło!Szybko też znajdujemy się z Andy-im i od tej pory śmigamy sobie i gawędzimy na orczyku. :wink: Śnieg ciągle sypie,ale są chwile ze słońcem.Wszyscy wykorzystują taki moment na zdjęcia.Tak zgadaliśmy się z inną grupą.Andy w akcji:

No wyłóżcie się!

sihelne_1.jpeg

Eeeech...

sihelne_2.jpeg

No dalej!

sihelne_3.jpeg

Łubudu!Fotka gotowa!

sihelne_4.jpeg

:applause:

Również nam robią fotkę,ale mniej spektakularną:

sihelne_5.jpeg

No dobra,może o warunkach.Jak zacząłem jeździć,to już lekkie muldy były,w nocy sypnęło sporo świeżego śniegu i niestety dość szybko zrobiło się nierówno,ale tylko na krótkich odcinkach.Narty,które zabrałem,do takich warunków są stworzone i jeździło mi się znakomicie!Spróbowałem również uciec nieco poza trasę,bo im bardziej miękko,tym mi się lepiej jechało,ale narty te opiszę jutro,choć to już nie najświeższy model.Tak poza tym śniegu wystarczająco,z czasem wyszło trochę lodu,no i może ze 3 minerały z lupą by znalazł. :wink: Jak dla mnie super!

Nie wiem jak to jest,ale nadal tuż za granicą Słowacy mają piękną zimę,a u nas ciągle taka kicha.Jak od linijki!

Andy,jeszcze raz dzieki za mile towarzystwo! :cheerful:

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...