Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ile kosztuje wyjazd w Alpy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Czy mógłbyś zdradzić ile was będzie kosztował taki tygodniowy wypad w alpy z dojazdem, skipasami, wyżywieniem i kwaterami na jednego uczestnika? :)

To co wiem na pewno już teraz:

kwatera: 16 euro/osobę/dzień - to już cena ze wszystkimi opłatami

skipas: 218 Euro/osobę (Solden + 10 Euro za jeden dzień w Obergurgl/Hochgurgl)

paliwo: około 2600km w obie strony, dzielone na 4 osoby, plus opłaty za autostrady w Polsce i Austrii

jedzenie: częściowo z Polski, śniadania we własnym zakresie, trochę przekąsek na stoku, kilka wyjść na kolację do knajpy, kilka posiłków przygotowanych w apartamencie

dodatkowe atrakcje: termy

Sumując to wszystko trzeba przyjąć minimalny koszt 2000zł na osobę, my w tym roku zakładamy, że wydamy więcej. Nie należymy do elity finansowej (jeszcze:biggrin:) więc organizacja takiego wyjazdu wiąże się z planowaniem i oszczędzaniem, ale z pewnością warto. Zawsze wracamy z poczuciem, że to były dobrze wydane pieniądze i najlepszy wypoczynek pod słońcem, narciarsko zadowoleni w 200%:smile:

Edytowane przez idealist
uzupełnienie informacji
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wiem na pewno już teraz:

kwatera: 16 euro/osobę/dzień - to już cena ze wszystkimi opłatami

skipas: 218 Euro/osobę (Solden + 10 Euro za jeden dzień w Obergurgl/Hochgurgl)

paliwo: około 2600km w obie strony, dzielone na 4 osoby, plus opłaty za autostrady w Polsce i Austrii

jedzenie: częściowo z Polski, śniadania we własnym zakresie, trochę przekąsek na stoku, kilka wyjść na kolację do knajpy, kilka posiłków przygotowanych w apartamencie

dodatkowe atrakcje: termy

Sumując to wszystko trzeba przyjąć minimalny koszt 2000zł na osobę, my w tym roku zakładamy, że wydamy więcej. Nie należymy do elity finansowej (jeszcze:biggrin:) więc organizacja takiego wyjazdu wiąże się z planowaniem i oszczędzaniem, ale z pewnością warto. Zawsze wracamy z poczuciem, że to były dobrze wydane pieniądze i najlepszy wypoczynek pod słońcem, narciarsko zadowoleni w 200%:smile:

Zamieszam trochę w Twoich wyliczeniach, jedno co mi się zgadza to te 200% satysfakcji:cheerful:

Wasz dojazd 2600 km w 2 strony, połowę paliwa liczę kupioną w kraju 2 połowę za granicą, liczę furę 8l on/100 km, czyli 104x5,6=582 i 104x6,7=696, do tego opłaty drogowe tak szacunkowo strzlam w waszym przypadku z autobaną Kulczykową na poznań 150 zł, skoro macie noclegi po 16 euro, to śmie twierdzić że w tej wsi w której będziecie mieszkać szeregowy bauer nawet nie wie gdzie jest Soelden, czyli trzeba co dziennie dojechać na stok dość kawałek, z doświadczenia wiem że niby się nigdzie w ciągu takiego pobytu nie jeździ ale za tydzień trzaśnie się 350 km, nie wiadomo kiedy, gdzie i po co:confused::, więc to koszt ok 200 zł. Razem koszty transportu wyliczam na ponad 1600 zł, na jedną osobę co najmniej 400

Piszesz trochę przekąsek na stoku 6 dni po 10 e = 60 e(270zł)

Kilka wyjść do knajpy na kolację, to już tak lekko liczę że za 1 kolację też 10 e zakładam że pójdziecie 4 razy 40 e(180)

No i do tego rzeczy które nie neguję karnet 228 e(1026 zł) i noclegi 112 e(504 zł) termy(strzelam z głowy 20 e(90 zł)

Razem wyszło mi prawie 2500

A nie wierzę że o czymś nie zapomniałem i raczej koszty zaniżyłem niż zawyżyłem:cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB,

przecież napisałam, że to koszt minimalny, i liczymy, że wydamy więcej, właśnie rzeczone 2500zł jest kosztem bardziej realnym w naszym przypadku. A oszczędzić, i to ładne kilka euro, można właśnie na jedzeniu. Równie dobrze można jeździć z kanapkami, czekoladą i termosem w plecaku, a do knajpy wyjść na jedną kolację, a nie trzy. I też użyć nart:smile:

A kwatera nie jest na końcu doliny Oetz za górami za lasami, tylko w Langenfeld, pod samymi termami. Cena taka a nie inna, bo rezerwację robiłam we wrześniu, a kwatera jest na 8 osób (4 pokoje z osobnymi łazienkami).

Edytowane przez idealist
rozszerzenie postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*6 noclegów x 52euro (4 os. rodzina) = 312 euro

* skipass'y 6 dni; 2 x 198 + 2 x 98 = 600 euro (zaokrąglamy)

* przejazd około 850 km x 2 = 1700 * 12litrów * średnio 4 (gazo - benzyna) = 800 pln;

* ubezpieczenie, opłaty = 200 pln;

* wałówa własna = 200 pln;

* żarcie na miejscu obiadowo knajpowe = 300 euro;

* wynajęcie box'a = 250 pln.

Suma = 1220 euro + 1500 pln = około 7 tys.

2 dorosłe 2 dzieci (12 + 9)

Cholera myślałem do 6,5 dam radę :eek:

No ale tak, kursy w górę, paliwa w górę,

p.s. możliwe, że stosunek żarcie na miejscu - wałówa własna będzie korzystniejszy (ja też z tych oszczędnych "niestety", wszyscy cholera chcą jeździć :wink::smile:)

p.s.2 - acha, pension +/- 100m, od gondoli i kanapy

Edytowane przez juice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB,

przecież napisałam, że to koszt minimalny, i liczymy, że wydamy więcej, właśnie rzeczone 2500zł jest kosztem bardziej realnym w naszym przypadku. A oszczędzić, i to ładne kilka euro, można właśnie na jedzeniu. Równie dobrze można jeździć z kanapkami, czekoladą i termosem w plecaku, a do knajpy wyjść na jedną kolację, a nie trzy. I też użyć nart:smile:

Ale mnie nie chodziło absolutnie żeby Cię łapać za słówka, ale o rzetelną informację dla pytającego i przekaz ma płynąć generalnie taki że to jest bliżej 3000 zł niż 2000. Chodzi o to że jak kolega by się zdecydował to raczej żeby się miło zaskoczył że zostało mu parę stów w kieszeni, niż obudził z ręką w nocniku że mu brakło, a do domu daleko...

A kwatera nie jest na końcu doliny Oetz za górami za lasami, tylko w Langenfeld, pod samymi termami. Cena taka a nie inna, bo rezerwację robiłam we wrześniu, a kwatera jest na 8 osób (4 pokoje z osobnymi łazienkami).

Tak myślałem że tam będziecie mieszkać i jak będziecie chcieli jeździć na parking pod lodowiec to jest z Langenfeld dobre 30 km, od Obergurgl podobnie

Generalnie robi się drogo, a ciąć za bardzo już nie ma na czym:mad::

O, Soczek mnie naprowadził, o ubezpieczeniu zapomniałem idąc za jego głosem to 50 zł/os

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1150zł:) Piękne studenckie życie:) 3* Hotel - Basen + Sauna, Hotel na stoku, można wjechać jak człowiek głodny prawie do pokoju:) Dojazd w Cenie.SKipass w CENIE!UBEZPIECzenie w CENIE!

Wyżywienie własne z Polski 250zł

Alkohol Polska 50zł (stanowczo za mało!)

Alkohol Francja 50E

PRzekąski na stoku 50E.

Co daje 1900zł na dobrym wypasie:)

Edytowane przez drk1337
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 4 osobach w samochodzie,omijając polskie autostrady,wybierając ośrodek narciarski bliżej niż 1000km z Wa-wy,w którym skipass kosztuje poniżej 170 euro, można się zmieści w 2000zł na osobę.

Wa-wa / Soelden 1260km x 2 =2520+ ok.300km na miejscu tj.2800km

Skipass 231,50euro

----------------------

Wa-wa /Gosau 930km x 2 = 1860 km, na miejscu można nie ruszać samochodu bo to mały ośrodek,ale załóżmy te 140 km razem wyjdzie max 2000km

skipass 183,60

można również wybrać termin w niskim sezonie i ten skipass kosztuje wtedy 167 euro

Tak więc pytający nas Tomasz13 ma w czym wybierać i ma co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tyś zł/os. wybierając dobry, duży ośrodek. W cenie dojazd (własny lub autokar), skipass, zakwaterowanie w WYGODNYM apt. i w średnim sezonie. Jedzenie w plecak z Polski, ale jego się nie wlicza, bo w domu też musisz jeść.

Dokładnie tak,jedzenia które zabieram ze sobą nie wliczam bo w domu też jem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIND,

tylko, że teraz porównałeś skipas na Stubaiu z niskiego sezonu ze zniżką na kartę gościa ze skipasem Solden z wysokiego sezonu. Nijak się ma to siebie, choć i tak na Stubaiu będzie taniej. Tak naprawdę stosunek cenowy to 206 Euro Stubai i 231 Euro Solden.

Tak jak już argumentowali koledzy przede mną, mnogość ofert jest niezliczona i rozpiętość cenowa też jest niemała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że nie ma sensu porównywać cen z poszczególnych Ośrodków.

Turystykę alpejską zacząłem stosunkowo niedawno i staram się jeździć (planować) za każdym razem inne miejsce. A tych miejsc jest tyle...że obawiam się, że starczy do końca życia :happy:

Różnice w cenach o jakieś 400, 500zł moim zdaniem dla kogoś, kogo stać na wyjazd "w jedynym słusznym kierunku" - to nie jest z reguły niewiadomo jakie obciążenie.

Jednego jestem pewien...i niejednokrotnie się przekonałem...

Jeśli planować tygodniowy wypad - to tylko w Alpy! Broń Boże planować tego typu wypad w Kraju...po pierwsze z reguły wychodzi drożej, a warunki...cóż - wszyscy wiedzą jakie są warunki u Nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dość "niebezpieczne" wyliczać co do centa...a jak coś wyskoczy nieplanowanego :/ Austriacki Provident czy Chwilówka ??? :/

Wyjazd wczasowy to tak samo jak zakup auta...planuje zawsze połowę inaczej nie podchodzę do tematu :)

Bezwzględne, z wyliczeń trzeba założyć jakieś 2500 zł jak coś zostanie to dodatkowy powód zadowolenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi właśnie o to żeby wykazać różnicę między ośrodkami.

SOLDEN to jest akutat jeden z najdroższych ośrodków. Dla przykładu np dużo taniej jest na Stubai.

A ja bym nie porównywał tych ośrodków bo między nimi jest jakościowa przepaść. Cena o czymś świadczy, więc wybierając ośrodek trzeba na to zwrócić uwagę. Rozsądnym ruchem jest pojechanie do dobrego ośrodka poza sezonem np w grudniu i wtedy w tym "lepszym" można pojeździć za nie duże pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, nie chodzi o wyliczanie co do centa, tylko o podanie orientacyjnych kosztów osobie, która w Alpach nie była i potrzebuje informacji. Ja pozostanę przy tym, że można zorganizować wyjazd od 2000zł na osobę w wariancie oszczędnościowym (bliższy, tańszy ośrodek, większe zapasy jedzenia z Polski itd). Dla nas sumą zapewniającą komfort jest 2500zł/osobę, a wiadomo, że przeważnie ma się jeszcze jakąś "poduszkę bezpieczeństwa" na tzw.wszelki wypadek, pół biedy jak jest to wyprzedaż w Intersporcie, gorzej jak trzeba zapłacić mandat:sorrow:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wyjaśnić dlaczego wyjeżdżając w grupie zorganizowanej płaci się 1150 zł, natomiast samodzielnie już 2 razy drożej? Rozumiem zniżkę grupową w wysokości 10 cz 20%. Czy gdzieś jest ukryty haczyk?

Może skipass nie jest wliczony, albo ośrodek lipa. Co to za ośrodek?? Risoul czy Val d'allos??

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena karnetu SOLDEN 231,5 ojro Stubai 168 ojro (i na stubai grupa to juz 10 osób - grupa dostaje zniżkę 9%)

Chłopie,

wiesz co ty teraz zrobiłeś?

wiesz ilu ludzi czyta to forum?

Przecież od teraz będą nasi rodacy stali pod Stubaiem przy kasie z płytą pilśniową z napisem "jest nas 6 szukamy jeszcze 4 żeby kupić karnet taniej":stupid:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie,

wiesz co ty teraz zrobiłeś?

wiesz ilu ludzi czyta to forum?

Przecież od teraz będą nasi rodacy stali pod Stubaiem przy kasie z płytą pilśniową z napisem "jest nas 6 szukamy jeszcze 4 żeby kupić karnet taniej":stupid:

Nie wiem jak w Austrii, ale we Francji trzeba odpowiednio wcześniej przesłać listę uczestników, aby otrzymać zniżkę grupową. Przecież zmontować 10 osób z kolejki to nie problem i nie potrzebna jest płyta jakaś tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIND,

tylko, że teraz porównałeś skipas na Stubaiu z niskiego sezonu ze zniżką na kartę gościa ze skipasem Solden z wysokiego sezonu. Nijak się ma to siebie, choć i tak na Stubaiu będzie taniej. Tak naprawdę stosunek cenowy to 206 Euro Stubai i 231 Euro Solden.

Tak jak już argumentowali koledzy przede mną, mnogość ofert jest niezliczona i rozpiętość cenowa też jest niemała.

Tylko w styczniu gdzie w większości ośrodków jest sezon pośredni w Solden jest wysoki. Dodatkowo na Stubai w sezonie wysokim karnet kosztuje nie 206 jak napisałeś a 188.

W solden grupa zniżkowa to 25 osób na stubai 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...