Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kasprowy rusza w sobotę 31 grudnia 2011


JC

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Na Kasprowym wieje. I to dość mocno. PKL podaje 28 m/s, czyli 100 km/h, ale w porywach musi być lepiej, bo wiatr momentami wywraca. Pożyczyłem skitury i poszedłem pod górę, ale dzisiaj (sobota) wiatr nie dawał iść. A jeszcze wczoraj dało radę jeździć (też wiało i cały kocioł był w chmurze, ale około 12.00 puścili Goryczkową). Filmik z aktualnych warunków (sobota 2012.03.31) tutaj:

Może jutro watr choć trochę odpuści...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Myślałem ruszyć na Kasprowy,ale warunki siadły całkowicie.Nawet ja nie jestem takim hardkorem... :wink:

Oto komunikat:

Warunki narciarskie bardzo trudne ! Trasa nieprzygotowana ! Pokrywa do 70 cm z przerwami.

To jakieś narciarstwo wyspowe? :eek:

Nie wiem po co na siłę ciągną sezon?W ten sposób mogą tylko zniechęcić ludzi do tego miejsca!

Kamery na Kasprowym.

Nie wiem,czy tylko u mnie tak się dzieję,ale kiedy przeglądam stronę PKL i wchodzę na kamery z Kasprowego,często pojawia mi się obraz,delikatnie mówić,nie najświeższy... Teraz to jest chyba z 29 kwietnia. :stupid:

Postanowiłem coś z tym zrobić i znalazłem sposób.Wchodzimy na stronę http://www.worldcam.pl/#.Następnie wpisuję Kasprowy Wierch.Wyskakuję mi jako pierwsze na liście zdjęcie z dolnej stacji krzesełka na Gąsienicowej.Klikam ów zdjęcie,później drugi raz i... przekierowuję mnie na stronę PKL,gdzie pojawia mi się aktualny obraz z wszystkich kamer!

Uwaga!Nie można mieć wcześniej otwartej strony PKL (np. na drugiej karcie),bo wskoczy tenże nieaktualny!!!Bywa też,że nie na wszystkich widzimy aktualny obraz,czemu?. :confused::

PS.Żeby było szybciej: klik i drugi w zdjęcie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ruszyć na Kasprowy,ale warunki siadły całkowicie.Nawet ja nie jestem takim hardkorem... :wink:

Oto komunikat:

To jakieś narciarstwo wyspowe? :eek:

Nie wiem po co na siłę ciągną sezon?W ten sposób mogą tylko zniechęcić ludzi do tego miejsca!

Kamery na Kasprowym.

Nie wiem,czy tylko u mnie tak się dzieję,ale kiedy przeglądam stronę PKL i wchodzę na kamery z Kasprowego,często pojawia mi się obraz,delikatnie mówić,nie najświeższy... Teraz to jest chyba z 29 kwietnia. :stupid:

Postanowiłem coś z tym zrobić i znalazłem sposób.Wchodzimy na stronę http://www.worldcam.pl/#.Następnie wpisuję Kasprowy Wierch.Wyskakuję mi jako pierwsze na liście zdjęcie z dolnej stacji krzesełka na Gąsienicowej.Klikam ów zdjęcie,później drugi raz i... przekierowuję mnie na stronę PKL,gdzie pojawia mi się aktualny obraz z wszystkich kamer!

Uwaga!Nie można mieć wcześniej otwartej strony PKL (np. na drugiej karcie),bo wskoczy tenże nieaktualny!!!Bywa też,że nie na wszystkich widzimy aktualny obraz,czemu?. :confused::

PS.Żeby było szybciej: klik i drugi w zdjęcie. :wink:

Przecież aktualny obraz z kamer jest tutaj: http://www.skionline.pl/pogoda/?co=pogoda&tab=kamery&id_miejscowosci=97

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i racja takie wspomnienia lepsze niż ciaplanie się

Trzy lata temu jeszcze pierwszego czerwca podawali,że jest 86cm śniegu!Więcej niż obecnie!

Ten rok zapowiadał się podobnie,ale temperatury zrobiły swoje... :sorrow:

Trza będzie czekać na kolejną okazję. :wink:

A tak bym coś jeszcze śmignął... :sorrow:

W Polsce to koniec,czas na lodowce! :angel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

kasprowy full świeżego śnieguNa Kasprowym pada i pada i pada. Świeżego śniegu jest po pachy (dosłownie!) tylko prawie nic nie widać bo chmura jest nisko i cały czas sypie. Ale na dole po stronie Goryczkowej widoczność jest OK i jest całkiem zabawnie:

20150210_140201.jpg

20150210_140208.jpg

Niestety trzeba mieć zapał bo opad natychmiast zamarza a wyżej wiatr nieustannie nakłada na ubranie kolejne warstwy lodu. Kurtka (i cała reszta) po kilku godzinach jazdy zamieniła się w lodową zbroję:) Puch po 15.00 też już zamienił się szreń i pod koniec dnia warunki zrobiły się średnie.

20150210_144049.jpg

Ponoć ma poświecić w najbliższym czasie - wtedy będzie bajka:)

20150210_140201.jpg.b53490806e98c96b2a68d34822c45808.jpg

20150210_140208.jpg.53841d01ed24aacdb46560e39579ac9c.jpg

20150210_144049.jpg.9405026a3341600ef71cc96c1602b843.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bajecznie. Dzisiaj słońce i chmury poniżej kotłów. Tylko tpnowcy się pojawili i strasznie ganiają i straszą mandatami. Kolega już dwa razy płacił, ja dzisiaj dwa upomnienia. Ręce opadają. Ale warun boski.

20150211_153434.jpg

Jak nie dosypie albo nie zawieje to do piątku trudno będzie jednak znaleźć miejsce na założenie własnego śladu.

20150211_153434.jpg.7cb4b4a33beac535b520118e2bbda7b2.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...