Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk 2012


Pesymista

Rekomendowane odpowiedzi

Za rok to właściwie będzie można przejechać większość tras nie korzystając z orczyków - wszystkie na Skrzycznem (21 i 22 raczej tylko na górze, potem 23+24 na dół, następnie wjazd kolejką na Skrzyczne, przejazd "3" na Halę Skrzyczeńską, tam wszystkie 4 trasy do Czyrnej: 1,2,3,5 (nowe krzesło), wjazd tym nowym krzesłem i zjazd 7 (lub 4), a następnie powrót busem pod Skrzyczne - taka opcja dla nielubiących orczyków (czyli m.in. dla mnie).

Czyżby ominęły mnie jakieś informacje dotyczące krzesła w Czyrnej. Masz jakieś źródła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rok to właściwie będzie można przejechać większość tras nie korzystając z orczyków - wszystkie na Skrzycznem (21 i 22 raczej tylko na górze, potem 23+24 na dół, następnie wjazd kolejką na Skrzyczne, przejazd "3" na Halę Skrzyczeńską, tam wszystkie 4 trasy do Czyrnej: 1,2,3,5 (nowe krzesło), wjazd tym nowym krzesłem i zjazd 7 (lub 4),

O czymś nie wiem? :confused:: Krzesło z Czyrnej? :stupid:

Ty jakiś wyjątkowy optymista jesteś...

a następnie powrót busem pod Skrzyczne - taka opcja dla nielubiących orczyków (czyli m.in. dla mnie).

No to już jest wyjątkowy akt desperacji... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w SON ponownie dzisiaj. Śniegu oczywiście jeszcze więcej i warunki polepszają się. Niestety dół Golgoty nadal bardzo słaby, pełno walających się minerałów.

Chyba wszystkie armatki i lance w całym ośrodku powłączali. Polepszy to warunki na przyszłość, ale chyba przesadzili, aby robić to w weekend przy takiej narastającej ilości narciarzy. Myślę, że noce wystarczyłyby na naśnieżanie.

Generalnie fajnie było, objechaliśmy od godz. 8 do 11 wszystkie trasy ośrodka, niektóre kilka razy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no :) podziel sie informacjami:) czyzby w koncu wymiana starego dwuosobowego krzesla na cos, co powinnno tam stac, czyli gondolke?:)

Juz to opisywałem jakiś czas temu. Nie wiem czy zauważyłeś dwa duże nowe parkingi nad hotelem Meta.Kolo parkingów ma być nowy peron kolejki. Właściciel ma już wykupiony pas lasu aż pod Jaworzynę wzdłuż dolnego odcinka kolejki ,nawet zaczęte jest już karczowanie lasu. Wiem że prowadzone są rozmowy na temat przejęcia ( wydzierżawienia na bardzo długi okres ) przez niego całej kolejki na Skrzyczne. Przy inwestycji przekraczającej 51% wartości będzie miał prawo wykupu może nie za symboliczna złotówkę ale po bardzo preferencyjnych warunkach. Znajomy pomaga mu w przygotowywaniu dokumentacji i pozwoleń. Jak będę miał więcej jakiś konkretnych info na pewno napisze na forum

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również byłem dziś w SON. Śniegu jak pisze andy-w sporo, prawdziwa zima:laughing: Byłem w Czyrnej o 8:00, parking odśnieżony. Od razu do kasy, chwilę w kolejce i karnet do 13 z promocji plusa. 36.90 za 5 godzin to naprawdę tanio! Ale już się wkurzyłem bo jeden orczyk z Czyrnej chodzi i kolejka! Dopiero o 8:20 puścili pozostałe wyciągi z Czyrnej. Warunki rano dobre, miękko, ratraki jeździły, nawet raz udało mi sie zjechać po sztruksiku. Na stromych odcinkach warunki raczej trudne, dwa razy na Bieńkuli i uda mi się zagotowały, dużo kopnego śniegu, muldy, nierówno. Jak zjezdżałem do Czyrnej, to widziałem że kolejka do kasy masakryczna, jakaś babka chodziła w czerwonej kurtce i sprzedawała karnety... Potem koło godziny 9:30 widziałem że parking w Czyrnej już pełny i kolejka do wjazdu, a tu miejsca brak! Współczuje temu kto musiał tam stać. Kolejki również do wyciągów, sprawnie szło do godziny 10:00, czekania na 5-10minut, najmniej czekania było na Małe Skrzyczne, ale to wiadomo bo wiatr, mgła. Krótko też się stało przy wyciągu najbliżej Bieńkuli, ale tu równiez wiadomo, warunki tak jak wyżej napisałem trudne.Cieszę się że w końcu konretnie rozpocząłem sezon narciarski. Narta!

DSC00584.jpg

DSC00584.jpg.d515d0635b5731792c20755bbf1e1f11.jpg

Edytowane przez Mati1981
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być wyciąg krzesełkowy z Czyrnej na Halę Skrzyczeńską. Rozmawiałem o tym we wtorek z pracownikiem SON-u a tu można o tym przeczytać http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/441461,bedzie-nowy-wyciag-w-szczyrku-z-czyrnej-na-hale-skrzyczenska,id,t.html

Wczoraj nagrałem wypowiedź Prezesa SON. Zaraz będzie na stronie. Zdradzę tylko, że jak nie będzie nieprzewidzianych przeszkód to w przyszłym sezonie na Halę Skrzyczeńską wyjedziemy krzesłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nagrałem wypowiedź Prezesa SON. Zaraz będzie na stronie. Zdradzę tylko, że jak nie będzie nieprzewidzianych przeszkód to w przyszłym sezonie na Halę Skrzyczeńską wyjedziemy krzesłem.

W Szczyrku wreszcie coś drgnęło. :rolleyes::

Jacku,myślę,że w dużej mierze sporo zasługi Twojej i Forumowiczów.Szczyrk to temat ciągle gorący! :rolleyes:: I dobrze,bo szkoda żeby tam narciarstwo wyginęło. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko też się stało przy wyciągu najbliżej Bieńkuli, ale tu równiez wiadomo, warunki tak jak wyżej napisałem trudne.

jak bylem w piatek to ten wyciag byl nieczynny ogolnie z czyrnej to tylko 1 chodzil,a ten podjazd na desce z koncowki bienkuli jest naprawde nieprzyjemny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie dlaczego zdecydowali się na inwestycje w Czyrnej. Przecież jest to najniżej położona część ośrodka zazwyczaj rusza najpóźniej a zdarzają się sezony że w ogóle nie rusza.

No chyba, że jak dziedziczą kolejkę po GAT, to może jest to realizacja jakieś dawno zaplanowanej inwestycji która została zablokowana i po prostu najmniejszym nakładem kosztów będą mogli zacząć się chwalić krzesełkiem.

pozdrawiam

Luce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzi dzisiaj sporo ale przy 13 trasach jakoś tego nie czuć :) w kolejce stało się średnio od 5 do 10 minut, w kulminacyjnym punkcie dnia góra 15 minut ale to może raz tyle stałem na Czyrnej.

Jeśli chodzi o warunki to śniegu jest od groma, co z zasłyszanych opinii w kolejce do wyciągu, sporej części narciarzy nie odpowiada :stupid: Za co oczywiście winny jest SON bo słabo przygotował trasy :eek: :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Byłem dziś na SON-ie, wszystkie trasy w miarę przygotowane ludzi niewiele. Odradzam czerwoną 1 w Czyrnej: po pierwsze nieprzygotowane, do drugie przetarcia, po trzecie oblodzenie. Na golgocie bardzo fajne warunki, bieńkula również dobre warunki, na trasie 4 kamienie i przetarcia niedaleko szałasów z jedzeniem.

Szkoda że dziś pochmurno, choć słoneczko próbowało się przebić.

Ważna wiadomość: dziś skończyła się promocja z Plusa, jak na razie koniec zniżek(a wczoraj kopiłem dwa startery:angry:), pan w kasie powiedział że skończyła się pula karnetów objętych zniżką.

Przez radio węzeł zapowiadali, że o przywróceniu promocji poinformują na swojej stronie www

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze przygotowana byłą bienkula, szkoda ze wyciag obok niej tak późno startuje

jak zjeżdzałem ostatni raz o 13 ze szczytu to zaczęło lekko prószyć śniegiem

Co do zniżki to narazie do Szczyrku się nie wybieram moze jak promocje wznowią, mogli troche wczesniej poinformować ze zawieszają promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...