Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kaski - jeszcze raz.


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli jest coś, co mogę do tego dodać, to to, że przy kupnie kasku koniecznym jest jego przymierzenie. Sam pomiar obwodu głowy moze nie wystarczyć! Chodzi jeszcze o indywidualny kształt głowy! Rady udzielam bogatszy o swoje doświadczenia! Po prostu, pomiar zgodny z instrukcją wykazuje xx cm, ale wszystkie kaski o rozmiarze xx cm które mierzyłem, uciskały mnie! Poza tym zauważyłem, że kaski różnych firm ,mimo takiego samego rozmiaru, różnia się wielkością! Przymiarka konieczna jest także z uwagi na wygodę noszenia, pasowanie do gogli czy względy estetyczne! O tym czy kask potrzebny nie warto chyba juz dyskutować- jest niezbędny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam od siebie, że wśród znanych osób które straciły życie na nartach była:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Natasha_Richardson

Która również jechała na nartach bez kasku i to ucząc się.

A tu artykuł dla przeciwników kasku:

http://film.onet.pl/wiadomosci/ujawniono-przyczyne-smierci-natashy-richardson,1,4066857,wiadomosc.html

Pozdrawiam

Edytowane przez Piotr_67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie trudno spotkać jedynie oznaczenie wielkości w centymetrach, podawane są dwa oznaczenia tzw literowy i centymetrowy. W przypadku regulowanych jest to odpowiedni zakres. Odczuwanie różnicy tego samego rozmiaru wynika zazwyczaj z budowy kasku, są bardziej twarde, wyczynowe, które mają inne zadanie niż te komfortowe. Nawet sama "wyściółka" daje inne odczucie, które to może sugerować że kask jest za mały lub za duży.

Istotna jest też umiejętność wkładania, niby nic a potrafi zniechęcić i wybieramy większy kask co nie znaczy że dobrze dobrany rozmiar. Problemy największe co do komfortu sprawiają uszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanie styropianowych kasków /poza dziećmi, które jężdżą wolno i są lekkie /, przez dobrze i szybko jeżdżących narciarzy nie ma sensu.Jeżeli już to należy używać kaski motocyklowe, które przy większych prędkościach może coś pomogą. / Chociaż u motocyklistów też nie bardzo się sprawdzają/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest coś, co mogę do tego dodać, to to, że przy kupnie kasku koniecznym jest jego przymierzenie. Sam pomiar obwodu głowy moze nie wystarczyć! Chodzi jeszcze o indywidualny kształt głowy! Rady udzielam bogatszy o swoje doświadczenia! Po prostu, pomiar zgodny z instrukcją wykazuje xx cm, ale wszystkie kaski o rozmiarze xx cm które mierzyłem, uciskały mnie! Poza tym zauważyłem, że kaski różnych firm ,mimo takiego samego rozmiaru, różnia się wielkością! Przymiarka konieczna jest także z uwagi na wygodę noszenia, pasowanie do gogli czy względy estetyczne! O tym czy kask potrzebny nie warto chyba juz dyskutować- jest niezbędny!

To zależy też od ilości włosów, ja zawsze skracam przed sezonem :) i oczywiście od kominiarki.

Ja ma kask z metki 59-61cm (pełna skorupa) i leży ściśle, a gdy zakładam kask żony (ale nie różowy :wink:) rozmiar 56-58cm z miękkimi nausznikami cały majta się na lewo i prawo. ? A gogle to już inna para kaloszy.

Mnie zawsze bawią dzieci które mają grubą, wełnianą czapkę i za mały kask na czubku głowy, i zawsze ubolewam tedy nad brakiem wyobraźni rodziców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A ja dodam od siebie, że wśród znanych osób które straciły życie na nartach była:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Natasha_Richardson

Która również jechała na nartach bez kasku i to ucząc się.

A tu artykuł dla przeciwników kasku:

http://film.onet.pl/wiadomosci/ujawniono-przyczyne-smierci-natashy-richardson,1,4066857,wiadomosc.html

Pozdrawiam

Tak tez ten element mnie zbulwersował. Zamieszczając informcje kto znany zginął czy tam cos sobie zrobił z byc może (nie sprawdzałem i nie wiem) z wartościowego materiału uczyniono SuperExpressową sensacyjkę - żałosne dość.

Dziecko czy nie dziecko to jeżeli ma kask na głowie to solidny dopasowany i atestowany a nie jakis styropianowy chłam. Obserwując nasze stoki jednoznacznie widać, że obowiązek naszenia kasku przez dzieci i młodziec często traktowany jest bezmyslnie. Dzieci maja kaski niedopasowane, pozakładane na czapki, niezapiete itd. - typowy objaw głupoty i niezrozumienia tematu. Postuluje aby w takich wypadkach interweniowac w postaci prznajmniej grzecznego zwrócenia uwagi po co te kask jest i jaki jest sens obowiązku.

Inaczej kask może wyrządzic wiecej złego niz dobrego!.

Pozdro

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli jest to forma poczucia humoru zaruskiego to nieadekwatne do omawianego tematu gdzie poruszone jest bezpieczeństwo człowieka.

Celowe wprowadzanie w błąd ( nawet żartem) powinno skończyć się odpowiednią reakcją admina portalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli jest to forma poczucia humoru zaruskiego to nieadekwatne do omawianego tematu gdzie poruszone jest bezpieczeństwo człowieka.

Celowe wprowadzanie w błąd ( nawet żartem) powinno skończyć się odpowiednią reakcją admina portalu.

Widzę kolego,że stoisz obok motocykla. To może wytłumaczysz dlaczego kaski narciarskie, nie spełniają norm aby je można było używać nawet na motorowerach, nie mówiąc o motocyklach. Kaski narciarskie to gadżety i nie ma wiarygodnych badań, które by potwierdzały ,że zwiększają bezpieczeństwo.

Doceniam to, że administratorzy nie są ciemnogrodem i zezwalają na merytoryczną dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wytłumaczysz dlaczego kaski narciarskie, nie spełniają norm aby je można było używać nawet na motorowerach, nie mówiąc o motocyklach.

Prędkości i masy. Krótko mówiąc energia kinetyczna. Dalej nie będę z tobą dyskutował bo szkoda marnować czas i siły. Moje zdanie nt Twoich poglądów i Twojej osoby mam wyrobione już dawno co więcej coraz bardziej jestem w nim utwierdzony.

PS Krew się gotuje jak się czyta takich......

Pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkości i masy. Krótko mówiąc energia kinetyczna. Dalej nie będę z tobą dyskutował bo szkoda marnować czas i siły. Moje zdanie nt Twoich poglądów i Twojej osoby mam wyrobione już dawno co więcej coraz bardziej jestem w nim utwierdzony.

PS Krew się gotuje jak się czyta takich......

Pozdrawiam.

Uważasz,że człowiek na motocyklu ma większą masę?, prędkości dla szybko jeżdżących są podobne jak na motocyklu , chyba?

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaruski edukacja zatrzymała się na 3 klasie szkoły podstawowej :D:D:D

Uważasz,że człowiek na motocyklu ma większą masę?, prędkości dla szybko jeżdżących są podobne jak na motocyklu , chyba?

PS

Tłumaczyć to mogę gdy mam ochotę:D:D:D I jest komu :)

Edytowane przez Roobs
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaruski, to żadne obrażanie a fakt w oparciu o twoją teorię. Np. jeśli ktoś propaguje głupotę to nie jest dziwne że nazywa się go idiotą:)

Mnie wcale nie zależy abyś zrozumiał dlaczego mam rację :)

Ale gdyby zrozumiał to by herezji nie pisał na publicznym forum. W dodatku w tak ważnym temacie jak bezpieczeństwo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaruski, to żadne obrażanie a fakt w oparciu o twoją teorię. Np. jeśli ktoś propaguje głupotę to nie jest dziwne że nazywa się go idiotą:)

Mnie wcale nie zależy abyś zrozumiał dlaczego mam rację :)

Głupotą jest wierzyć,że kask zapewnia bezpieczeństwo.

Wiesz, że w ponad 99% wypadków śmiertelnych na motocyklach/ jesteś motocyklistą/, ofiary miały kaski na głowach i to nie ze styropianu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupotą jest wierzyć,że kask zapewnia bezpieczeństwo.....

kask zapewnia ochronę a nie bezpieczeństwo

żebyś mnie zaraz nie złapał za słowa to dodam ,że ta ochrona nie jest stuprocentowa bo takiej ochrony nikt i nic nie zagwarantuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do statystyki przedstawionej niżej...

Szczerze mówiąc, to jestem troszkę zaskoczony wynikiem badanej grupy osób jeśli chodzi o wiek.

Wynik dla osób między 20 a 30 rokiem życia jest zadziwiająco wysoki dla mnie i jednocześnie budujący - rośnie grono młodych Narciarzy świadomych bezpieczeństwa :smile:

Kolejny przedział wiekowy (mój) zaskakujący spadek...czyżby faceci w sile wieku, zbyt mocno w tą siłę wierzyło?... Pocieszające jest, że jestem Tym, który podwyższa statystykę na tak...:biggrin:

Grupie wiekowej 40-49lat...poziom rozsądku wzrasta...

...po czym dla 50cio Latków totalnie zaczyna spadać! To chyba kwestia "syndromu" przyzwyczajenia, bo nie sądzę by w tym wieku mądrości ubywało zamiast przybywać.

Ot mała analiza pośród "Gorącej" dyskusji :happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupotą jest wierzyć,że kask zapewnia bezpieczeństwo.

Wiesz, że w ponad 99% wypadków śmiertelnych na motocyklach/ jesteś motocyklistą/, ofiary miały kaski na głowach i to nie ze styropianu?

Dajesz popisy głupoty w dalszym ciągu, czytając to wnioskuje że nie miałeś w ręku kasku motocyklowego :D:D:D

Gdyby wiedział że zrozumiesz wytłumaczyłbym ci dlaczego giną motocykliści mimo że mają kaski na głowach.

Byłem nawet przekonany że to twoja forma żartu ale widzę że ty faktycznie jesteś "sprawny inaczej" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTo może wytłumaczysz dlaczego kaski narciarskie, nie spełniają norm aby je można było używać nawet na motorowerach, nie mówiąc o motocyklach.
Zrozum w końcu, że kask chroni GŁOWĘ motocyklisty / narciarza, nie całą osobę. To że 99% przypadków śmiertelnych w wypadkach motocyklowych jest winą obrażeń wewnętrznych, nie oznacza, że kask nie chroni głowy.

Kask ma chronić głowę przed uderzeniem w twardy asfalt / stok i robi to w sposób wystarczający. Dlatego kask motocyklowy kosztuje 1500, a kask narciarski 300 zł. Kaski narciarskie ie są dopuszczone do użytku na motocyklach, bo są wykonane ze słabszych materiałów, w dodatku często wygoda bierze górę nad wytrzymałością, ale i tak - z czego by on nie był, zapewnia wystarczającą ochronę przed urazami głowy. To samo powie ci motocyklista, który przytarł brodą o asfalt, bo mu się zachciało wygodnego kasku otwartego :) - zapewniam cię, że nigdy do takiego nie wróci. W przypadku motocykla, o dobrej ochronie głowy możemy mówić wyłącznie w przypadku kasku pełnego, a to że każdy element występujący wokół i na drodze może zrujnować twoje ciało i przy tym cię zabić nazywane jest "pięknem tego sportu".

Nawet jeśli ten, kask zwiększa o 1% szanse na przeżycie, to ja go ubiorę :) I nie potrzebuję na to, żadnych naukowych badań, bo większość naukowych "autorytetów", to nieroby nie potrafiące sobie w życiu radzić. Wystarczy mi moje zdroworozsądkowe podejście do życia.

...po czym dla 50cio Latków totalnie zaczyna spadać! To chyba kwestia "syndromu" przyzwyczajenia, bo nie sądzę by w tym wieku mądrości ubywało zamiast przybywać.

To za pewne wynik podejścia: "Na coś trzeba umrzeć..." ;) Edytowane przez John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do statystyki przedstawionej niżej...Szczerze mówiąc, to jestem troszkę zaskoczony wynikiem badanej grupy osób jeśli chodzi o wiek.Wynik dla osób między 20 a 30 rokiem życia jest zadziwiająco wysoki dla mnie i jednocześnie budujący - rośnie grono młodych Narciarzy świadomych bezpieczeństwa :smile:Kolejny przedział wiekowy (mój) zaskakujący spadek...czyżby faceci w sile wieku, zbyt mocno w tą siłę wierzyło?... Pocieszające jest, że jestem Tym, który podwyższa statystykę na tak...:biggrin:Grupie wiekowej 40-49lat...poziom rozsądku wzrasta......po czym dla 50cio Latków totalnie zaczyna spadać! To chyba kwestia "syndromu" przyzwyczajenia, bo nie sądzę by w tym wieku mądrości ubywało zamiast przybywać.Ot mała analiza pośród "Gorącej" dyskusji :happy:
Po moim pobycie narciarskim (20-29.01.12) w Dolinie Aosty takie spostrzeżenia. Anglicy,Polacy Włosi w 70 procentach w kaskach. Dorośli Francuzi bez kasków. No jakieś 5 procent je nosi. Dzieci wiadomo z obowiązku. Francuzi bardzo fantazyjne ,kolorowe stroje w tym czapki a nawet kapelusze. Polacy i Anglicy wyglądają w swych mundurkach i kaskach jak umundurowane wojsko czy policja. Optuję za opcją francuską zdając sobie sprawę ,ze jeżdżąc bez kasku narażam się na większe niebezpieczeństwo urazów głowy.Mam już 54 lata , jeżdżę wolno . W Polsce czasami wypożyczam ,ale to tak raz ,dwa razy w sezonie.m Odczucia po jeździe w kasku fatalne! Pozdrawiam

francuzi.jpg

francuzi.jpg.3e35c91751f9b24634eef97934e75404.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jeździsz wolno niestety nie jest żadnym argumentem.

Możesz nawet stać w miejscu na stoku, a jak ktoś w Ciebie wjedzie z impetem to ku-ku i tak będzie solinde...

Ja noszę kask z wielu powodów:

-jest piękny

-jest wygodny i cieplutki

-nie ufam ani sobie ani współnarciarzom, a najbardziej snowboardzistom (bez urazy ale za plecami rzadko który widzi co się dzieje)

-wbrew niektórym opiniom na temat kasków - wszystko dookoła słyszę

:smile:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...