Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Chopok - nowe inwestycje


Rekomendowane odpowiedzi

Funitel'u na Łomnicy chyba w ogóle ma nie być, tylko taka 15-osobowa gondola jaka powstaje na południowym stoku Chopoka. Zresztą jaka to różnica, Funitel akurat w Jasnej jest wyjątkowo przydatny z powodu wiatrów, na Łomnicy to już by była lekka przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dżizas, czemu wszędzie indziej się da tylko nie u nas :eek: przecież to jest jakieś chore :frown::

Z poprzedniego postu:

>>>i trwa wycinanie kosodrzewiny i kopanie. <<<

m.in. dlatego sie nie da.

Zafundowalismy sobie 'najlepsze' na świecie przepisy 'o ochronie' i mamy skutki...

Ciekawi mnie jak sąsiedzi to robią, bo na Chopoku to jakis Park czy teren chroniony jest i sie da?

--

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem, u nich tereny narciarskie (czyli jakby obszar między skrajnymi wyciągami) są wyłączone spod tych "terenów ochronnych".

Aktualne wieści z Chopoka - zdjęcia wagoników w Jasnej: http://lanovky.sk/?page=foto&fupd=314.

A w Strbskim Plesie (inny ośrodek, ale ten sam właściciel) powstanie przyszłej zimy 6-osobowa, kryta kanapa z podgrzewanymi siedzeniami w miejsce dolnego, załamanego orczyka (dł. 913m, przewyższenie 183m): http://lanovky.sk/?page=rep&id=771

Edytowane przez koliber
zdjęcia gondoli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Wybrałem się na Chopok sprawdzić jak tam nowe inwestycje. Jestem pod wrażeniem tego, co się tam wyprawia. Miałem to szczęście, że trafiłem na testy obciążeniowe nowego Funitela - gondola taka sama jak na Hintertuxie. Była więc okazja przyglądnąć się nowo wybudowanej kolei. Inwestycja jest przytłaczająca :eek:! Słowacy od razu wybudowali osłony trasy ze szczytu Chopoka oraz postawili system naśnieżania. Od strony południowej powstaje nowa gondola, a na szczycie remontowane jest schronisko. Budowany jest też łącznik - Twinliner z dolną stacją Funitela.

img_0273.jpg

IMG_0162.jpg

IMG_0291.jpg

IMG_0378.jpg

IMG_0438.jpg

img_0273.jpg.25d9cee6bb2c5962a645680f9107baf5.jpg

IMG_0162.jpg.351187fb87e6503356fe729eefb7b418.jpg

IMG_0291.jpg.5e383f922edad927d679733a3e6b5090.jpg

IMG_0378.jpg.b543c158d60907ed1310eab8bca18698.jpg

IMG_0438.jpg.a12b2c89ede951dbb65d4f2a598712c8.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Chopok rozpoczął naśnieżanie. Wygląda na to, że na Słowacji będą się cieszyć z bardzo wczesnej zimy podobnie jak w zeszłym roku: http://www.skionline.pl/pogoda/slowacja-tatry-niskie-jasna-chopok,osrodek,354,prognoza,2012-11-06.html ach, to nasze ukochane pasmo Karpat znowu robi bajzel w pogodzie :)

ipQfJHFnUriX4.jpg

i4PEXNdpdMLlA.jpg

jk0ERHNkcrYH5.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...