Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko sprzedane


gregor_g4

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Pilsko sprzedane

jeśli chcecie wiedzieć to nowym właścicielem jest właściciel firmy Linter oraz http://www.istebna.org/, jest to ten sam właściciel tylko otworzył nową firmę o nazwie CTE gościu ma kasy jak lodu i nie wie co z tym lodem robić, jest właścicielem kilku zakładów produkcyjnych, które produkują konstrukcje stalowe oraz przenośniki do kopalni w całej Polsce oraz posiada kilka zagranicznych kopalni. Ogólnie rzecz biorąc ma dosyć kopalni i martwienia się zakładami więc przerzucił się na turystykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł na Skionline brzmi pięknie,już miałem krzyknąć huuurrra! :stupid:

Podobnie jak Sławek też nie bardzo wierzę,że tam coś powstanie,zwłaszcza dwa nowe sześcioosobowe krzesła.

Odkąd ośrodek był wystawiony na sprzedaż,obawiałem się,że to może być początek końca tego pięknego miejsca.

Wcale bym się nie zdziwił,jakby w nadchodzącym sezonie zamiast nowości,zastałbym zamknięty ośrodek na cztery spusty. :sorrow: Jakoś mało we mnie wiary po tym jak na Skrzycznem (COS) miało powstać nowe krzesło jakieś 4 lat temu i do dziś "guzik"!Po tym sezonie były zapowiedzi w SON,a teraz Pilsko... Topowe niegdyś ośrodki w Beskidach szczęścia nie mają (może właściwych gospodarzy?).

Oby stał się cud i rzeczywiście Pilsko rozkwitło,bo chyba nie muszę mówić,że lubię to miejsce... :wink:

W innym przypadku może okazać się,że zakup nart free był trafiony w "10". :tongue:

Na Skrzycznym krzesło nie powstało:frown::, ponieważ ekolodzy uznali, żę tam jest siedlisko nietoperza podkorowca małego, który jest gatunkiem zagrożonym. COS przeprowadził badania i oczywiście nie ma tam żadnego podkorowca. Słyszałem, że COS znowu złożył wniosek o budowę krzesła:angel:, jednak zapewnę nic z tego nie wyjdzie, bo znowu znajdą jakiegoś żuka, czy drogę migracyjną wilka:frown::. Jeżeli chodzi o SON, to było od początku pewne, że nic z tego nie będzie i nic tam się nie zmieni:frown::(chociaż miejmy nadzieję, że się mylę). Znamy przecież dobrze pana ,,Stasia''. Ja znam taką wersję: Gdy był jeszcze prezesem GAT, to wykupywał działki w strategicznych miejscach, mówiąc wszystkim, że to dla dobra firmy. Kiedy mógł już uniemożliwić pracę prawie całego ośrodka, to ,,nagle'' zdecydował, że nie chce już być prezesem GAT i również zupełnie przez przypadek zauwarzył, że posiada ziemię w strategicznych miejscach i że powinien mieć udział z zysków ośrodka. Potem zaczął grodzić płotami trasy i doprowadzać ośrodek do bankructwa, a niedawno wykupił go za bezcen. Z tej historii wyraźnie wynika, że jest bardzo przebiegły i chyba chce poprostu wydoić tyle kasy ile może, a potem sprzedać ośrodek. A wracając do Pilska, bo przecież o tym jest wątek, to na razie nie znamy za dobrze tej firmy, patrząc po ośrodku Zagroń chyba możemy śmiało sądzić, że obietnice się spełnią i będzie świetny oraz nowoczesny ośrodek narciarski:angel:. Wierzmy, że te obietnice się spełnią:smile:!!!!!!!!!!

Edytowane przez Konrad Biały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie wydaje ze powinno byc dobrze, jesli tylko ekoterrorysci nie wynajda nic nowego ( z gatunku gnojek pospolity itp. ).

Gosc ma kupe kasy w przeciwienstwie do P. Richtera z Szczyrku i nie boi sie powaznych inwestycji co tez jest bardzo wazne. Trzymam kciuki

Edytowane przez naczos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie wydaje ze powinno byc dobrze, jesli tylko ekoterrorysci nie wynajda nic nowego ( z gatunku gnojek pospolity itp. ).

Gosc ma kupe kasy w przeciwienstwie do P. Richtera z Szczyrku i nie boi sie powaznych inwestycji co tez jest bardzo wazne. Trzymam kciuki

Pilsko to chyba Natura2000, a to jest lepszy argument dla kudłatych z lasu nie robactwo żyjące na tym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilsko to chyba Natura2000, a to jest lepszy argument dla kudłatych z lasu nie robactwo żyjące na tym terenie.

Natura 2000 jest od Miziowej(albo Szczawin wzwyz), wiec nizej nie powinno byc to przeszkoda, a sporo inwestycji, planowanych jest wlasnie nizej.

poza tym ma byc szykowana dokumentacja, uwzgledniajaca pozytywne aspekty zamierzanych inwestycji.

Na pewno to co cieszy, a wynikalo z publikowanych do tej pory tekstow, to dobre relacje na linii gmina-inwestor.

jeśli chcecie wiedzieć to nowym właścicielem jest właściciel firmy Linter oraz http://www.istebna.org/, jest to ten sam właściciel tylko otworzył nową firmę o nazwie CTE gościu ma kasy jak lodu i nie wie co z tym lodem robić, jest właścicielem kilku zakładów produkcyjnych, które produkują konstrukcje stalowe oraz przenośniki do kopalni w całej Polsce oraz posiada kilka zagranicznych kopalni. Ogólnie rzecz biorąc ma dosyć kopalni i martwienia się zakładami więc przerzucił się na turystykę.

mi obilo sie o uszy, ze poza Istebna, jest tez posiadaczem jakiegos osrodka na Mazurach, wiec calkowity swiezak w branzy turystycznej raczej to nie jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi obilo sie o uszy, ze poza Istebna, jest tez posiadaczem jakiegos osrodka na Mazurach, wiec calkowity swiezak w branzy turystycznej raczej to nie jest.

"CTE to spółka, która posiada obiekty wypoczynkowe m.in. nad morzem czy na Mazurach. Kilka lat temu uruchomiła w Beskidach - w Istebnej - Kompleks Zagroń. Od razu zyskał sobie wspaniałą renomę, a całorocznych atrakcji wciąż przybywa, oferta poszerza się praktycznie z miesiąca na miesiąc, proponując różne formy aktywności i wypoczynku, zabiegów relaksujących i leczniczych."

Edytowane przez naczos
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem tam 2 tygodnie temu na pieszej wycieczce, nie wygląda na to, żeby cośkolwiek się tam działo :D

Oj dzieje się! Pół Jontka zwalili i budują parking na 300 - 400 samochodów :)

fajnie by bylo gdybys mogl sie spotkac i porozmawiac z jakims przedstawicielem inwestora

Rozmawiałem.

Jutro postaram się wrzucić kilka informacji i parę fotek tego, co pozostało po części Jontka :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachecony tym co JC napisal, a ze przebywam w Korbielowie obecnie - postanowilem wybrac sie na Jontek i rozejrzec co nieco :)juz na zakrecie ponizej Jontka, pracowala koparka, oraz 2-3 pracownikow, cos tam kopali przy rzece, nie wiem, moze jakas regulacja? poglebienie, albo wjazd tamtedy na parking?jak zjezdzalem, to wywrotka mi droge zablokowala na czas zaladunku :D

IMG_1649.jpg

wjezdzajac pod Jontek, mamy taki widok przed soba:

IMG_1648.jpg

IMG_1646.jpg

IMG_1647.jpg

wyglada to na remont i nadbudowe jednego z budynkow Jontka.wchodzac wyzej, widac dokad jezdzi wywrotka z dolu :)

IMG_1640.jpg

IMG_1649.jpg.30f232657166736c51a29dc0c2bdf4e6.jpg

IMG_1648.jpg.b5995d0585d6cdc2308069a2364dac9b.jpg

IMG_1646.jpg.50b27ea3bf49adfaea22c24cf6a47fc6.jpg

IMG_1647.jpg.6071e4e0b9ee05451174c82976ed902c.jpg

IMG_1640.jpg.3ceb4f941996bc12405348c23b724b99.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nowy właściciel ośrodka zamierza zainwestować w podupadający obiekt. Chce stworzyć nowoczesną stację narciarską połączoną z ośrodkiem wypoczynkowym, aquaparkiem i usługami spa&wellness. W planach jest między innymi wybudowanie dwóch kolei krzesełkowych: z Polany Strugi na Halę Miziową oraz z Kamiennej ponad Halę Buczynka. Z parkingu w Kamiennej do stacji na Polanie Strugi zimą ma narciarzy wwozić 200-metrowy taśmociąg. W miejsce wyciągu orczykowego na Kopiec planowany jest całoroczny wyciąg krzesełkowy. Trasy mają zostać oświetlone, a wykorzystywana przy tym będzie energia słoneczna."

Tak to wyglada mniej wiecej, w tym sezonie z tego co czytalem tylko kosmetyka (nowe ratraki itd. )

"Co w nadchodzącym sezonie ?

Jak zapewnia nowy właściciel, na pewno królować będą porzą

dek, bezawaryjność urządzeń, udogodnienia, istniejącym obiektom nadany zostanie schludny wizerunek. Powstaną dodatkowe, bezpłatne toalety, a parking, również bezpłatny, będzie odśnieżany na bieżąco. Do odśnieżania parkingu przeznaczony zostanie specjalny ratrak. Również w tym sezonie na Pilsku pracować będą oprócz dotychczasowych dwa nowe duże ratraki, które niebawem zostaną dokupione. Nowy właściciel przeznacza najbliższe miesiące na przygotowanie całej dokumentacji, uzyskanie uzgodnień i pozwoleń, aby inwestycje mogły ruszyć jak najszybciej.

Czyli w tym sezonie raczej nie musimy spodziewać się dużych podwyżek cen skipassów, ale każdy kto jeździł na Pilsku wie że to i tak będą bardzo duże zamiany. To co jest najbardziej potrzebne to dobrze naśnieżone i przygotowane trasy (freeride'owcy na Pilsku poradzą sobie zawsze), nie psujące się wyciągi, uruchamiane na czas. Trzymamy kciuki za realizacje wszystkich planowanych inwestycji, miejmy nadzieje że już niedługo Korbielów stanie się zimową stolicą Polski."

OBY

Edytowane przez naczos
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze

do tej siermiężności na Pilsku tak się przyzwyczaiłem , że teraz mam trochę mieszane uczucia czytając te wszystkie niusy:rolleyes::

nie chciałbym ,żeby z tej miejscówki ktoś robił na siłę drugą Białkę Tatrzańską , ale oczywiście mam świadomość ,że zmiany i inwestycje są konieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...