Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko sprzedane


gregor_g4

Rekomendowane odpowiedzi

404990_490063971025192_1886711115_n.jpg

Johny.

W tym zbiorniczku to mogą trzymać 4 karpie na Wigilię w schronisku.Jeśli będą potrzebowali więcej karpi to muszą je wcześnie zamrozić,bo w tym stawku się więcej nie zmieści

A, armata jakby się włączyła to w ciągu 10 minut wodę razem z tą folią wciągnie i przerobi na śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

404990_490063971025192_1886711115_n.jpg

Johny.

W tym zbiorniczku to mogą trzymać 4 karpie na Wigilię w schronisku.Jeśli będą potrzebowali więcej karpi to muszą je wcześnie zamrozić,bo w tym stawku się więcej nie zmieści

A, armata jakby się włączyła to w ciągu 10 minut wodę razem z tą folią wciągnie i przerobi na śnieg.

Tak też pomyślałem...

Wcześniej ktoś pisał o zbiorniku na Miziowej... nic takiego nie ma!Jest tylko to co widzicie na zdjęciu.

Figo,jestem wędkarzem ale nie sadystą,więc nawet jednego karpia bym tam nie wpuścił! :wink:

Jak na razie,poza Jontkiem i czarną trasą,większych zmian nie widzę. :redface:

Niwelacja trasy z Soliska do Kamiennej raczej bez szaleństw,ale pewnie wystarczy. :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą górą czarnej to chyba przesadzili. No ale może jest wizja i nie będzie to kamienno-ziemista autostrada...

Ja poproszę zbliżenie górnej części tej fotki zrobionej na czarną ze stacji na szczawinach.

A Solisko - Kamienna -> jak nie było trasy Maciek? W tym roku tam jechaliśmy :D

Zaraz poszperam... :wink:

My jechaliśmy free :cool:: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym zbiorniczku to mogą trzymać 4 karpie na Wigilię w schronisku.Jeśli będą potrzebowali więcej karpi to muszą je wcześnie zamrozić,bo w tym stawku się więcej nie zmieści

A, armata jakby się włączyła to w ciągu 10 minut wodę razem z tą folią wciągnie i przerobi na śnieg.

Gorzej, że tam nie ma już ani pół potoczku więcej ani miejsca. Reszta jest sucha. A potok płynie po praktycznie płaskim przed schroniskiem. Ewentualnie, mega ewentualnie mogliby pomyśleć o okolicach źródła jego... ale to pseudoekolodzy na pewno by podnieśli raban...

No chyba, że z dołu gdzie pociągną jak np ze Szczawin.

A rybę to ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od parkingu do owej Polany Strugi ponoć miała być zrobiona jakaś taśma podwożąca narciarzy - nic takiego nie ma... :confused:: Obszedłem dookoła i oprócz mnóstwa błota nic nie znalazłem.

Czytałem w zimowego dodatku do "Newsweek'a" że ta taśma ma być z górnej stacji krzesełka do orczyków na Szczawinach (czyli ten krótki kawałek), na dole to nawet byłoby ciężko taką taśmę pociągnąć po tej zakręcającej dróżce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w zimowego dodatku do "Newsweek'a" że ta taśma ma być z górnej stacji krzesełka do orczyków na Szczawinach (czyli ten krótki kawałek), na dole to nawet byłoby ciężko taką taśmę pociągnąć po tej zakręcającej dróżce.

To ja już się gubię. Ale w sumie to nasi "wyborczy" redaktorzy pisali o taśmie z parkingu do krzesła na szczawiny, więc kto wie ile w tym prawdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w zimowego dodatku do "Newsweek'a" że ta taśma ma być z górnej stacji krzesełka do orczyków na Szczawinach (czyli ten krótki kawałek), na dole to nawet byłoby ciężko taką taśmę pociągnąć po tej zakręcającej dróżce.

Póki co,to nawet tam nikt się z taśmą nie spieszy... :tongue:

Jak się taśmę popieści,to się i w lesie zmieści... :wink: :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tasmociagu pisalem m.in ja - jest to informacja prosto ze zrodla, ze ma on byc jeszcze w tym roku, z parkingu na Polane Strugi.

o zbiornikach pisalem tez ja, nie znam ich dokladnej lokalizacji, podobno sa gdzies w lasach.

Pilsko sprzedane zostalo w sierpniu, co zostalo zrobione w tym czasie (3 miesiace - widac) w mojej opinii jest to bardzo duzo, dobrych zmian. dodatkowo patrzac na wyciecie drzew przy ponizej Soliska - ma byc tam krzeselko, zniknie orczyk. Daje to na prawde potezna polane, powyzej jest jeszcze trasa z Buczyny, ktora ma byc jeszcze "wyprofilowana".

Tak jak zapowiada wlasciciel - w tym roku jeszcze wielu zmian nie bedzie(ciezko ich oczekiwac w tak krotkim czasie) - przyszly rok ma przyniesc rewolucje i nowe inwestycje.

co ciekawe informacja o Gondoli nie byla wyssana z palca, bo taki jest plan, do tego 2-3? krzeselka. nasniezanie ma byc jak w Alpach - lance zamiast armatek. Stoki przy Solisku, bodajze JC o tym pisal - trasy szkoleniowe do GS, czyli tyczki, snowpark, podobno powstal tez pomysl stworzenia w Korbielowie szkoly mistrzostwa sportowego.Nowy wlasciciel to przede wszystkim ktos kto ma glowe na karku i do tematu podchodzi profesjonalnie, ma zaplecze finansowe i znajomosci, a w tym kraju to 99% sukcesu.

pozostaje cierpliwie czekac na przyszly rok, tymczasem mam nadzieje ze nadciagajaca zima, bedzie tak dobra jak poprzednia :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie dlaczego lance uznaje się za lepsze rozwiązanie od armatek. Wady lanc to między innymi konieczność dodatkowego rurociągu ze sprężonym powietrzem, a co za tym idzie farmy kompresorów na zapleczu technicznym. Lance są mniej wydajne i nie da się ich przemieścić, przez co są przykute do jednego miejsca i w lecie szpecą krajobraz. Duże ośrodki jak np Soelden używają głównie armatek. Jaka jest zaleta lanc, że na Pilsku chcą ich używać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od warunków naturalnych, lance wymagają niższych temperatur do produkcji śniegu niż armatki, ale za to są znacznie tańsze przy zakupie i zajmują mniej miejsca po demontażu, a także znacznie lepiej radzą sobie w automatycznych wielkopowierzchniowych systemach naśnieżania ze względu na minimalizację obsługi, co w przypadku dużych ośrodków w alpach ma szczególne znaczenie, w przypadku takiego ośrodka jak Pilsko optymalne wydaje się być zastosowanie głównie lanc, bo powierzchnia tras jest całkiem spora, a budując system od podstaw można bez problemu wykonać dodatkowo linię ze sprężonym powietrzem.

Oczywiście optymalnie jest wykorzystywać także armatki, mające większą wydajność niż lance przy tych samych warunkach klimatycznych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że każda lanca ma swój osobny kompresor. Po sezonie lance są chyba demontowane?

Jest taka możliwość, ale nie zawsze się ją stosuje. Teoretycznie da się je prosto demontować, ale czy w naszych realiach będzie się komuś chciało? :) Lance działają przy tej samej temperaturze co armatki, zakładając tą samą wydajność obu. Temperatura musi być niższa jeśli armatka ma pracować na 100% mocy, wtedy produkuje prawie o połowę więcej śniegu niż najlepsza lanca przy pełnej wydajności (wydajność max, lanca: ~40m3/h, armatka ~75m3/h).

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tasmociagu pisalem m.in ja - jest to informacja prosto ze zrodla, ze ma on byc jeszcze w tym roku, z parkingu na Polane Strugi.

Widzę, że jesteś dobrze poinformowany. A wiesz może czy czarna trasa będzie ratrakowana, przynajmniej w tej łagodnej części? Wg mnie szkoda gdyby tak nie było - gdyby zrobić z niej normalną trasę, to i na "piątce" byłoby o połowę mniej ludzi. Rozumiem freeride'owców, ale jak przypuszczam zwykli narciarze widząc trasę tuż obok wyciągu i nieświadomi tego że nie będzie ubijana, też zaczną nią zjeżdżać i zrobi się przez to taka zryta do ziemii i muldziasta trasa.

Co do dyskusji o lancach, na technice się nie znam, ale jak wynika z obserwacji zwykłego narciarza wydaje mi się, że śnieg z lanc jest dużo lepszej jakości. Nie tworzy się nigdy taki beton, nie ma tych grudek lodu, a jest nawet przyjemniejszy niż naturalny śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że śnieg z lanc tworzy się w mniejszej ilości, a tutaj mniejsza ilość wody rozpylanej przez dysze równa się lepszej jakości śniegu.

@Morgan_mati

Według mnie jeden z nowo zakupionych ratraków (a może oba) będzie wyposażony w wyciągarkę, co pozwala na ratrakowanie stromych tras. A po GATcie czasem taki się nie ostał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tasmociagu pisalem m.in ja - jest to informacja prosto ze zrodla, ze ma on byc jeszcze w tym roku, z parkingu na Polane Strugi.

o zbiornikach pisalem tez ja, nie znam ich dokladnej lokalizacji, podobno sa gdzies w lasach.

Pilsko sprzedane zostalo w sierpniu, co zostalo zrobione w tym czasie (3 miesiace - widac) w mojej opinii jest to bardzo duzo, dobrych zmian. dodatkowo patrzac na wyciecie drzew przy ponizej Soliska - ma byc tam krzeselko, zniknie orczyk. Daje to na prawde potezna polane, powyzej jest jeszcze trasa z Buczyny, ktora ma byc jeszcze "wyprofilowana".

Tak jak zapowiada wlasciciel - w tym roku jeszcze wielu zmian nie bedzie(ciezko ich oczekiwac w tak krotkim czasie) - przyszly rok ma przyniesc rewolucje i nowe inwestycje.

co ciekawe informacja o Gondoli nie byla wyssana z palca, bo taki jest plan, do tego 2-3? krzeselka. nasniezanie ma byc jak w Alpach - lance zamiast armatek. Stoki przy Solisku, bodajze JC o tym pisal - trasy szkoleniowe do GS, czyli tyczki, snowpark, podobno powstal tez pomysl stworzenia w Korbielowie szkoly mistrzostwa sportowego.Nowy wlasciciel to przede wszystkim ktos kto ma glowe na karku i do tematu podchodzi profesjonalnie, ma zaplecze finansowe i znajomosci, a w tym kraju to 99% sukcesu.

pozostaje cierpliwie czekac na przyszly rok, tymczasem mam nadzieje ze nadciagajaca zima, bedzie tak dobra jak poprzednia

Może za wiele oczekiwałem,bo faktycznie już sama modernizacja czarnej trasy robi wrażenie! :rolleyes::

Niecierpliwie czekam na otwarcie sezonu!

To jeszcze trochę widoków...

430591_490061114358811_1408352629_n.jpg

148114_490062644358658_1201726537_n.jpg

409147_490061571025432_1851113298_n.jpg

285597_490061861025403_83463757_n.jpg

390157_490062127692043_620678078_n.jpg

304439_490062417692014_2081126319_n.jpg

196134_490062777691978_895818300_n.jpg

155333_490062894358633_1133411671_n.jpg

Zaledwie ok. 100m powyżej dolnej stacji orczyka na Solisku możemy zobaczyć Tatry

381841_490064127691843_1250712259_n.jpg

150497_490064367691819_240473817_n.jpg

Na koniec Babia w chmurach

546991_490065221025067_2117007282_n.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykli narciarze widząc trasę tuż obok wyciągu i nieświadomi tego że nie będzie ubijana, też zaczną nią zjeżdżać i zrobi się przez to taka zryta do ziemii i muldziasta trasa.

To bez znaczenia. W roku było tylu chętnych na jazdę poza trasą, że po paru dniach nawet w lesie cieżko było znaleźć świeży śnieg.

A czarna i tak i tak po dniu/dwoch wygląda jak puchar świata w zjeżdżaniu po muldach.

Już widzę te tłumy, które przyjadązobaczyć zmiany na Pilsku...ciemność widzę, ciemność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...