Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mi się wydaje, że na wyciągu na Pilsko nie ma lin. Orczyków nie widać! Gdzieś ostatnio wyczytałem, że orczyk na Kopiec już rozebrany! Qrde.. mój ulubiony stoczek.. !

Pilsko ponoć też dostało szlaban na dalsze istnienie. Ślusraczyk, ty mendo sakramencka! Wszażu jeden i łachu cmentarny!

kiedyś

501a4b72546ab_o.jpg?1420066800

i teraz:

pilsko_bez_wyciagu_2008_01-520.jpg

Edytowane przez MOSTOSTAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakoś nie wydaje mi się. Kopiec oddali bez walki. Słyszałeś coś..? Głośno było...? Ktoś się przykuł do wyciągu..? Nie! Sąd zdecydował i pozamiatane. GAT jakiś czas się opierał ale GAT to GAT, stara postsocjalistyczna spółka spadkobierca GONu itd.. Ich ciężko było ruszyć. Se Ślusraczyk mógł pogwizdać. A tu, nowy właściciel bał się mieć wszarzy w zadzie i Kopca nimo.

I cosik mi się widzi, że 9kę czeka to samo, zwłaszcza że na stronach pracowni na rzecz wszy... o tym mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież zarówno talerz GOPR jak i orczyk na Kopiec są i mają się dobrze. Były kiedyś jakieś problemy dotyczące legalności orczyka, przez kilka sezonów nie działał, ale od jakiegoś czasu co sezon można z niego korzystać. Póki co w tym tygodniu ma pojawić się TDT i dokonać odbiorów krzesła na Buczynkę. Reszta po staremu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie MOSTOSTAL wq..wił.:eek:

Leżę i kwiczę.

Wyklinasz jak stary.:crazy:

No qrde.. Wiedziałem, że tam jakieś dymy wokół tych wyciągów były .. chyba od końca komuny, ale żeby taak..? A żeby mu mendy syberyjskie w ryżej się zalęgły!

No nie lubię dziada szmacianego no... Ślusraczyk.

Edytowane przez MOSTOSTAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież zarówno talerz GOPR jak i orczyk na Kopiec są i mają się dobrze. Były kiedyś jakieś problemy dotyczące legalności orczyka, przez kilka sezonów nie działał, ale od jakiegoś czasu co sezon można z niego korzystać. Póki co w tym tygodniu ma pojawić się TDT i dokonać odbiorów krzesła na Buczynkę. Reszta po staremu.

Jak się mają dobrze... Talerz to nie wiem ale Łorcyk ten stary podwójny to gdzie jest...? To co to jest to zdjęcie... fotomontaż...???? :confused::

pilsko_bez_wyciagu_2008_01-520.jpg

A to...??:

http://pracownia.org.pl/dzikie-zycie-numery-archiwalne,2186,article,3445

Edytowane przez MOSTOSTAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się mają dobrze... Talerz to nie wiem ale Łorcyk ten stary podwójny to gdzie jest...? To co to jest to zdjęcie... fotomontaż...???? :confused::

pilsko_bez_wyciagu_2008_01-520.jpg

A to...??:

http://pracownia.org.pl/dzikie-zycie-numery-archiwalne,2186,article,3445

To bardzo stare zdjęcie ze strony pracowni, zrobione jeszcze przed montażem orczyka. To był jeden z pierwszych wyciągów, o którego usunięcie walczyli.

Post pracowni jest z 2008 roku, wtedy wyciąg istniał i istnieje do dziś :) Chyba, że to już inny, postawiony później.

Edytowane przez Morgan_mati
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Mostostal nas strollował wszystkich...

Nie miałem na celu... Soooorki... :cool::

Aż to ćwoki dardanelskie, wszą cieknące brody, no tak mnie sperturbować psychicznie. A żeby im się czkawką gnidy odbijały do wiosny! Ot co!

A tak poważnie... qrdesz no... sto procent byłem przekonany, że go zmietli. No ale film Piotra nie kłamie. Ufff odetchnąłem z ulgą.

Tylko teraz tak.. Wyciąg na Kopiec powstał w którym roku..? Wydaje mi się, że był już w latach 80. Pierwszy raz w KB byłem w 1986 i to wówczas była nowość. Na pewno istniała większość wyciągów, na 100% wszystkie do Miziowej. Chyba było tez Pilsko. Kopca nie pamiętam ale możliwe, że też już był. Na tysiąc procent był w latach 90 bo od 1992r jeździłem tam na zgrupowania sekcji narciarskiej PG i na tym stoku najwięcej ćwiczyliśmy. Skąd u licha zatem ten wszarz wziął tę fotkę. Przewidział, że tam będzie wyciąg..? Prorok jaki czy co...? Jeśli zrobił to zdjęcie w latach 80 to się qrna powodziło łachowi. Powinno być żółtoczerwone bo ORWO wtedy tylko było.

Wydaje mi się za to, że stacja napędowa tego wyciągu miała domek taki jak na wyciągu na Pilsko. Dobrze pamiętam czy Bilobil już potrzebny..?

Edytowane przez MOSTOSTAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze pamiętałem.. czemu ją rozebrano..?

z1800279Q,Korbielow.jpg

Nie prowokujmy tych zielonych kukiełek, co tylko czekają by zabłysnać w mediach. Mają tyle wspólnego z ekologią i czystym sumieniem co Brudna Darianna. Diabeł ich pozdrowi w piekle i na pewno ma coś dla nich przygotowane, jeżeli nie zmienią swojego życia. 90% Narciarzy co spędza czas na swieżym powietrzu to miłosnicy przyrody i oni jak mało kto dba o środowisko w okół siebie. W tyłu miejscach jest niszczone środowisko,a oni dziwnym trafem nie znajdują na to czasu , albo całkowicie przypadkiem nie dostrzegają problemu. Kasa za życia smakuję, ale nagroda przyjdzie do nich i rachunek w odpowiendim czasie i miejscu. Mieli pecha bo trafili na gościa, który nie był zainteroswany "współpracą" bo nie interesowało go inwestowanie i prowadzanie ośrodka, tylko coś innego( mamy tego efekty po 2-3 lata jego dzialanosci i wychodzą nowet fakty) i zaczeli robić problemy... Nie tak dawno Zywiec Zdrój prosił o ekspertyze gminy jelesnia o zagospodarowaniu przestrzenne, celowo pisze z malej litery, o 2 duze działki na Pilsku by móć tam zaistalować zbiorniki wodne i pompować wodę do butelek- bo jezeli nie było zadnych planów podjerzewam, ze prawnie i legalnie mobli by zrobic taki interes. Ludzie w temacie się smieją z tych co niedoważali, że taki interes mam sens- pompowanie wody na miejscu i robienie małej wytróni wód, tak to ma sens i to jest interes jak złoto- poniżej 50groszy zysku na butelce wody to razy ilość butelek macie złoty biznes... A z puntku martketingowego to zysk podwójny, woda prosto z Pilska itd. :) Lecz jak miałby do tego dojść to ręka samosądu nie pozwoliłaby na takie coś... Widzicie to wszystko, aramtek i naśniezania nie można było urchumoić bez pozowoleń bo mało wody i zasoby wodne nie są wystraczające, a tutaj nagle co można ją brutalnie wydobywać. Do tego nie dojdzie bo wyszło to na jaw i bunt w ludziach jest ogromny, podejrzewam, że wkruwien_e ludzi jest tak duże, że mogłoby wiele się stać podczas rozmów na takie tematy w 4 oczy. Takie rzeczy tylko w Polsce, gdzie banda pijawek zarabia cudzym kosztem i na ich upadku, a Ci co mogą pomoc ( wójt itd) są bierni- nie bez przypadku, przypadek nie isntieje.

Bez wody mówiać jak pan w szykownym sweterku nie będzie niczego, lasy bedą umierac , potoki wyschną, zwierzeta beda kolejne w parze- a na koncu my ludzie z rejonu- problem jest już duży, a bierność i ślepota ludzi coraz wieksza.... Portfele tych co na tym zarabiają może są pełne, ale sumienie i rachunek za nie przyjdzie i tak- nie martwcie się o to ;)

co do zbierzności tematu Narty-Korbielów-Pilsko vs Woda, Żywiec ZDrój, ekolodzy = jest nie rozjechany, bo to jak widzicie jeden organizm, który ma pasożyta i na degradacji pierwszego, drugi rośnie w siłe. Wiele rzeczy, które się wydarzyło z Pilskiem, nie stało sie przypadkowo

Tutaj dowody jak działa system, w którym żyjemy... Dokumentów było wiecej :) Także na narciarskim ew. upadku Pilska krażą już Sępy, dlatego nigdy nie moze do tego dojsc ! w jendości siła i dobrych intecjach szczerych ludzi

https://naszagminajelesnia.files.wordpress.com/2015/11/skanowanie0005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, gdyby od szczawiny w górę było naśnieżanie, to już conajmniej dwa dni mogliby non stop sypać. Pamiętam jak ostatnich latach swego żywota GAT w jeszcze istniejącym lesie porastającym trasę nr VII zrobił prowizoryczny zbiornik i V naśnieżali jak się dało. Na razie to wszystkie ośrodki mają już na stokach armatki, teraz SON zaczął naśnieżać, a w Korbielowie po staremu cisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta informacja jest pewna?? Czyli jeździmy na Buczynce w tym sezonie?

Pozdrawiam

Dziś rozmawiałem z pracownikiem Jontka. Co do otwarcia nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja. W tygodniu ma pojawić się TDT. Tyle wiadomo. Co dalej to wie sam inwestor i nie chętnie chce sie tym dzielić. W zeszłym roku planowano zakup conajmniej 10 armatek na Buczynkę, ale planu ostatecznie nie zrealizowano. Jedną z przyczyn jest zbyt mało wydajny zbiornik, no i wiadomo, brak $$$.

Edytowane przez Morgan_mati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie armatki kupią ze zysków z tego roku. Nie wiecie czy GAT miał pozwolenia na naśnieżanie Miziowej czy na lewo to robili? Jeżeli mieli pozwolenie, to pewnie przeszło na nowego właściciela i możemy się spodziewać, że wraz z wymianą orczyka na Krzesło zainwestują tam w naśnieżanie.

BTW. Ten mało wydajny zbiornik na Buczynce to ten, którego fotki ktoś tu wrzucał parę miesięcy temu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie armatki kupią ze zysków z tego roku. Nie wiecie czy GAT miał pozwolenia na naśnieżanie Miziowej czy na lewo to robili? Jeżeli mieli pozwolenie, to pewnie przeszło na nowego właściciela i możemy się spodziewać, że wraz z wymianą orczyka na Krzesło zainwestują tam w naśnieżanie.

BTW. Ten mało wydajny zbiornik na Buczynce to ten, którego fotki ktoś tu wrzucał parę miesięcy temu?

Tak, to ten zbiornik. Raz napełniony pozwala na 72h pracy 8 armatek. Nie ma takiego czegoś jak pozwolenie na naśnieżanie, pod warunkiem, że instalacja (rurociągi) prowadzone są na powierzchni ziemi. W przypadku systemu wkopanego w ziemie potrzebne jest pozwolenie na budowę, a w miejscach objętych ochroną dodatkowo operat środowiskowy. Zawsze potrzebne są pozwolenia wodnoprawne, a o takie wcale nie jest tak ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A technicznie da się powiększyć łatwo taki zbiornik? Czy roboty jest tyle co przy budowie od nowa?

Może jak mają ten zbiornik, to najpierw naśnieża dolną część, a potem przeniosą armatki na Buczynkę? Pewnie 72h śnieżenia to mało, ale lepsze to niż nic, zawsze można załatać nasłonecznione fragmenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A technicznie da się powiększyć łatwo taki zbiornik? Czy roboty jest tyle co przy budowie od nowa?

Może jak mają ten zbiornik, to najpierw naśnieża dolną część, a potem przeniosą armatki na Buczynkę? Pewnie 72h śnieżenia to mało, ale lepsze to niż nic, zawsze można załatać nasłonecznione fragmenty.

Bedą naśnieżali etapami, tak mi powiedziano. Najpierw Solisko, potem Buczynka. Jakby chcieli to by powiększyli, na pewno jest to możliwe.

Na pewno to jeden z powodów, dlaczego nie może pracować jednocześnie więcej armatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...