Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie wiem, nie potraficie zapytać Wujka Googla o mapy obszaru Natura2000?

Proszę, pooglądajcie sobie mapę:

http://geoserwis.gdos.gov.pl/mapy/

Proponuje teraz, aby ktoś znalazł z 10 przykładów zmiany granic obszaru Natura2000 na podobnym terenie.

Pięć będzie łatwiej ?

Można było wjeżdżać pod samą prawie górną stację wyciągu Miziowa-Pilsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie znajdę ci przykładu z Polski, bo w Polsce poza Tatrami tylko dwie góry w Polsce są wyższe niż Pilsko. Ale Natura2000 to program europejski i wcale nie zakazuje on realizacji inwestycji narciarskich. Jest dużo gór o podobnej i większej wysokości z natura2000 i wyciągami poza Polską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Korbielowie na nartach byłem "milion" razy. Dawno temu można było prawie pod samą budkę dojechać. Myślę ze jakieś 15-20 lat temu przyśpieszono moment wysiadania.

Co do tras powyżej Miziowej to trasa na kopę, mimo że krótka jest bardzo fajna o ile otwarty jest na dole przejazd na wprost przez bule do schroniska. Na buli to najróżniejsze figury i loty można odstawiać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie znajdę ci przykładu z Polski, bo w Polsce poza Tatrami tylko dwie góry w Polsce są wyższe niż Pilsko. Ale Natura2000 to program europejski i wcale nie zakazuje on realizacji inwestycji narciarskich. Jest dużo gór o podobnej i większej wysokości z natura2000 i wyciągami poza Polską.

Znajdź cokolwiek z gór całej Europie, podpowiem: zmiana pod inwestycję. Konkrety poproszę.

Dodam Ci jeszcze do poczytania całkiem fajną stronę:

http://www.natura2000.fwie.pl/index.php/fakty-i-mity

i jeszcze ciekawostka:

http://natura2000.gdos.gov.pl/aktualnosci/aktualnie-procedowane-zmiany-granic-obszarow-natura-2000

Dla mnie to EOT w temacie rozbudowy ośrodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo: Czarny Groń jest na terenie natura2000, Tobołów też częściowo, a ma naśnieżane trasy. Idąc dalej Chopok został wyłączony z parku narodowego żeby można było rozbudować stację. Wszystko się da tylko nie jest to proste, szczególnie w Polsce gdzie ekolodzy siedzą w kieszeni u Słowaków/Austriaków itp, a politycy albo jeżdżą w Dolomity albo wywalają się na płaskim pagórku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy było by to idealne rozwiązanie. Gondola jest droższa niż te krzesełka co zrobili. Po drugie trasy wzdłuż gondoli są wąskie, a u góry są orczyki, które odstraszają większość narciarzy. Plus z tego był by taki, ze można by było dluzej korzystać z tych tras powyżej Miziowej, ale pewnie zacząć sezonu wcześniej by się nie dało bo nie ma tam nasniezania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie twój pomysł też nie głupi. Ale ja bym to widział inaczej. Najpierw krzesło z Buczynki na kopiec. Potem ze Szczawin na Miziowa. I trzeci etap, krzesło z Miziowej na Pilsko. Oczywiście wraz z budową wyciągów naśnieżanie i poszerzenie tras. A dopiero później gondola z samego dołu na Pilsko :D i nową trasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzeniem na pewno jest gondola z jontka na miziowa np taka jak ma powstać w Szczyrku 10-osobowa Leitner oprócz tego wymiana krzesła ze strug na szczawiny 4-os wyprzęgane no i wiadomo krzesło szczawiny miziowa krzesło miziowa pilsko i krzesło miziowa kopiec oraz naśnieżanie całej piątki z pilska do strug i tras powyżej miziowej oraz modernizacja piątki ze szczawin do strug a może i do samego parkingu. Czy kiedyś to powstanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mapy wynika, że jest możliwość objazdu ul. Habdasówka. Ale jak jest w rzeczywistości to nie wiem.

Można sobie "przejść" ten objazd za pomocą google streetview. Taka wirtualna eskapada potwierdza, że przejazd tam jest, ale ulica Habdasówka to taka bardzo lokalna ulica szeroka w zasadzie na jeden samochód. W przypadku jeżeli więcej osób wpadnie na pomysł tego objazdu może się tam zrobić słabo. Mieszkańcy też łatwo mieć nie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc od Żywca do Korbielowa, nie da się nie zauważyć reklam hotelu i stacji narciarskiej w Przyłękowie.

Próbowałem zarazić tematem JC rok temu,ale nie wyszło... :wink:

Tam jest nowy właściciel,trasa jest przemodelowana,nowe oświetlenie,naśnieżanie itp. - tam wszystko jest nowe!!!

Mają też być bubliny - to mój wywiad... :wink: Zobaczymy.... :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zarazić tematem JC rok temu,ale nie wyszło... :wink:

Tam jest nowy właściciel,trasa jest przemodelowana,nowe oświetlenie,naśnieżanie itp. - tam wszystko jest nowe!!!

Mają też być bubliny - to mój wywiad... :wink: Zobaczymy.... :rolleyes::

Johnny, a o co chodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...