Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czarno Górskie Igraszki


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Pierwszy.

Po długiej podróży, po noclegu a potem wspaniałym śniadaniu z kiełbaską z jelenia i szynką z dzika - stawiam się w Ośrodku Czarna Góra na Dolnym Śląsku: http://www.czarnagora.com.pl/

Jestem spóźniony i docieram na bezpłatny parking ok godziny 10siątej.

Świeci słońce, a temperatura wskazuje +4.

Mała, półgodzinna męka...

1f520d64c9b9c6d6med.jpg

...i kupuję karnet dzienny (od 9 do 16) za 89zł + 10zł kaucja. Cennik:

a86112efbaf26bd3med.jpg

Pierwsze spojrzenie na stok...

...cóż - zdaję sobie sprawę, że jestem w Polsce.

f934623b574c4ff1med.jpg

Jeszcze tylko kolejna kolejeczka, tym razem do dwuosobowej kanapy i będę mógł poszusować...

6b939bbaab7f0320med.jpg

...czarna trasa, na którą liczyłem - niestety zamknięta:

d0d95aabdb9c2c1bmed.jpg

Otwarta jest jedynie: czerwona trasa "pod" dwu osobowym krzesełkiem, "łąka" pod czteroosobowym krzesłem, oraz niebieska przy drugim czteroosobowym krześle. Ponad to dwa orczyki oraz taśma dla maluchów.

Pogoda jest wyśmienita, choć na samej Górze - wieje mocno wiatr.

a144989449b3306amed.jpg

Trasa czerwona czasami pusta...a to dlatego, że jest na niej pod cieniutką, kilku milimetrową warstwą śniegu lodowisko.

2536ca8c001f594amed.jpg

Krawędzie mi trzymają.

Po zapoznaniu ze stokiem - kilka fajnych ślizgów.

Niebieskie i Zielone łączniki pomiędzy poszczególnymi zjazdami...niestety bez śniegu...

572d0802ba8c10c8med.jpg

Przenoszę się na drugą, łatwiejszą część ośrodka gdzie używając kilku słów: muldy, lód, tabuny ludzi...

1a13ced0ee969f9dmed.jpg

Zgrabnie uprawiając "slalom gigant" pomiędzy narciarzami spędzam tu ostatnie 1,5 godziny pobytu w Czarnej Górze.

O dziwo, ostatnia godzina we względnym tłoku - nie mylić z tabunem.

5b5c1c50ab321452med.jpg

Podsumowanie:

Cóż - zderzenie z polską rzeczywistością pod każdym względem.

Wracając do kwatery, temperatura +5, wiatr się wzmógł.

Koniec pierwszego dnia.

Co będzie jutro?

Jest plan przekroczyć granicę z Czechami i poszukać czegoś w pobliżu...

...zagranicznego :wink:

Z narciarskim pozdrowieniem

marboru

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem , może Ricky w Orlickich Górach ,albo Destne w Orlickich Górach.

Szału ze śniegiem nie ma , wszędzie chyba będzie lekko lub barziej oblodzone?

Dzisiaj byłem w Zieleńcu , ale na biegówkach po czeskiej stronie ( Masarykova Chata ).

Z powrotem zjezdzaliśmy na biegówkach stokiem narciarskim Winterpolu ( przy kanapie 6os ) , dużo lodu i jeszcze więcej ludzi.Średnio na zjazdówki.

Prawdopodobnie wyląduję Tu: http://www.dolnimorava.cz/_pl/

...ale może ktoś z Forum ma inne propozycje? Kwateruję niedaleko Stonia Śląskiego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wyląduję Tu: http://www.dolnimorava.cz/_pl/

...ale może ktoś z Forum ma inne propozycje? Kwateruję niedaleko Stonia Śląskiego.

Te zdjęcia lekko mnie podłamały...

Oprócz Dolnej Moravy pod uwagę możesz brać jeszcze ośrodki z Jesenników - Ramzova i Cervonohorskie sedlo (i Zieleniec - góry orlickie). Najbliżej masz do Ramzowej i chyba wybrałbym tą stację choć o Dolnej Moravie też ludzie się pozytywnie wypowiadają. Prawdę powiedziawszy od dobrych paru lat nie odwiedzałem tych ośrodków a jak zobaczyłem Twoją relację to mi się odechciało nawet jednodniowych wypadów - mam nadzieję, że jutro trafisz lepiej (choć pewnie wszędzie jest podobnie...

Pozdro

Wiesiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jutro będę z synem w Destne w Orlickich Górach.Dam znać jak sytuacja tam wygląda , jeśli faktycznie pojedziemy.Zdecyduje jutro rano.

Te zdjęcia lekko mnie podłamały...

Oprócz Dolnej Moravy pod uwagę możesz brać jeszcze ośrodki z Jesenników - Ramzova i Cervonohorskie sedlo (i Zieleniec - góry orlickie). Najbliżej masz do Ramzowej i chyba wybrałbym tą stację choć o Dolnej Moravie też ludzie się pozytywnie wypowiadają. Prawdę powiedziawszy od dobrych paru lat nie odwiedzałem tych ośrodków a jak zobaczyłem Twoją relację to mi się odechciało nawet jednodniowych wypadów - mam nadzieję, że jutro trafisz lepiej (choć pewnie wszędzie jest podobnie...

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolna Morawa to raz.

Cervena Voda zaraz obok to dwa - warunki śniegowe znakomite, choć twardo i sztucznie głównie. Ale może być ciasno w kolejce, tak jak dzisiaj, bo tylko jedna szybka kanapa do 2 tras. Choć pojeździłem dzisiaj i nie narzekam.

Wszędzie po stronie RP kicha.

Resztę masz już dalej niestety.

Ja jutro o świcie Spindleruv Mlyn jednak.

Pozdrawiam i udanego :smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugiej stronie masywu Śnieżnika

Dzień drugi.

Jak zamierzałem, tak też zrobiłem.

Drugiego dnia pobytu postanowiłem przekroczyć granicę z Czechami i poszukać czegoś, co sprawi, że na moich ustach zagości uśmiech.

Padło na: http://www.dolnimorava.cz/_pl/ Ośrodek ok 44km od Stronia Śląskiego.

Na miejscu jestem po godzinie 10. Parking bezpłatny, sporo miejsca wolnego. Z parkingu pod kasy dowozi Ski-bus.

Przy kasie miłe zaskoczenie...nie ma kolejki! Jak to?

Kupuję czterogodzinny Karnet za 520 Koron Czeskich (ok 85zł).

Pierwsze spojrzenie na Stok (bardzo szeroką trasę Czarno-Czerwoną):

e8cd450e3121ba44med.jpg

Mimo tego, że kolejka dwustronna do wyciągu krzesełkowego, czteroosobowego spora - idzie bardzo szybko.

Wjeżdżam na Górę a tu mam do wyboru:

9db6ec2eb3362ef5med.jpg

Wybieram do pierwszego zjazdu 3

822bf767ed6677aamed.jpg

Ludzi na trasie umiarkowanie. Muld prawie 0, lód niestety występuje...ale da się przeżyć.

a075b009690cbacfmed.jpg

Jest fajnie. Uśmiech zaczyna się pojawiać na mojej twarzy.

Na dole 3ki Szkółka dla maluchów...

503aaa7a5e145275med.jpg

Kolejna trasa, dwukolorowa 2. Dojazd jest płaski.

17d845c16802d5f1med.jpg

Tu zjeżdżam kilka razy. Zdecydowanie prawa strona jest lepiej przygotowana.

Na fotce to co już pokazywałem od dołu.

486d03296a0109a4med.jpg

Kolejny zjazd Niebieskim łącznikiem pomiędzy wyciągami krzesełkowymi.

Bardzo malowniczo.

262a940253d83739med.jpg

Wyjeżdżając z lasu ukazuje mi się niesamowicie szeroka czerwono, niebieska trasa.

b88978490326be16med.jpg

Widok z góry...

26937173e87c908dmed.jpg

Kilkadziesiąt zjazdów, w rożnych konfiguracjach i zachwycony wracam do Polski.

Temperatury po czeskiej stronie sporo niższe, wiec może to dlatego dzisiaj jestem uśmiechnięty...

...chyba nie.

Odnoszę wrażenie, ze wszędzie się da, tylko nie w naszym kraju...

Smutne to.

Czeski debiut na nartach zaliczam do bardzo udanych. Jutro również tu zawitam...

...nie wiem jeszcze tylko gdzie.

pozdrawiam

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nieśmiało zaproponuję. http://www.kouty.cz/pl Wygląda ciekawie jak tak fotki przeglądam, ale nigdy tam nie byłem. Taka luźna propozycja :D Wszystko otwarte http://www.holidayinfo.cz/zima/stredisko.php?lang=1&ro=1&cntry=1&rg=4&loc=28&cat=45&frm=sje&raw=

Takie coś a`la Czantoria + czeska jakość przygotowania stoków :) Tak przynajmniej wygląda, jak coś to na mnie nie zwalaj :angel:

Edytowane przez Slash0r
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nieśmiało zaproponuję. http://www.kouty.cz/pl Wygląda ciekawie jak tak fotki przeglądam, ale nigdy tam nie byłem. Taka luźna propozycja :D Wszystko otwarte http://www.holidayinfo.cz/zima/stredisko.php?lang=1&ro=1&cntry=1&rg=4&loc=28&cat=45&frm=sje&raw=

Takie coś a`la Czantoria + czeska jakość przygotowania stoków :) Tak przynajmniej wygląda, jak coś to na mnie nie zwalaj :angel:

Fajnie, ale za daleko.

Wybór padł na: http://www.skikuncice.cz/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż trudno uwierzyć patrząc na ilość (raczej jego całkowity brak) śniegu naturalnego w Czarnej Górze i i białe góry w Dolnej Morawie, że ośrodki te dzieli tylko 40 km samochodem, a w linii prostej pewnie jeszcze mniej. Jedno pasmo gór, a tak duża różnica. Nie bronię ośrodków w PL, ale w tym wypadku jednak chyba natura bardzo pomogła Czechom i warunki narciarskie mają obecnie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy każda wieś w Czechach ma swoje wyciągi??? Wydaje mi się, że tak...

Dzień trzeci.

Jeszcze w Storniu Śląskim, dzwoni do mnie Hucu...

"- gdzie Cię wywiało, pyta?..."

Pogadaliśmy trochę - pozdrawiam Marku...

...a potem gdy wracałem po zakończonym dniu - pomyślałem...Ci Czesi, to chyba w każdej wsi mają wyciągi...czasami, słabe to słabe - ale mijając ich miejscowości, non stop coś widziałem... - od razu wyjaśniam, że nic nie piłem, ani nie paliłem :smile:

Ale od początku.

Dzisiejsze nartowanie Sylwestrowe postanowiłem zainicjować w ośrodku Kuncice: http://www.skikuncice.cz/

Dojechałem ok 10 rano, i zaskoczenie - około 30 samochodów na parkingu. Ośrodek okazał się bardzo kameralny, ze sporą ilością tras:

4b96e57c68f0b798med.jpg'

Przy kasie dwie osoby...

...i pojawił się kłopot - w budce, która była kasą nie ma terminala do płatności kartami :frown::

Przywitałem się z kasjerem bardzo miło i mówię, że nie mam koron i czy mogę kupić karnety dla naszej małej ekipy za złotówki?

Usłyszałem - nie ma problemu.

Za karnet 4 godzinny cena w złotówkach 50zł. W cenniku czeskim 350 koron...więc, chyba policzono nas bardzo ok.

Duży plus!

W ośrodku czynne były dzisiaj dwa wyciągi. Czteroosobowe krzesło i talerzyk. Dostępne trasy - wszystkie z powyższej fotki oprócz dwóch skrajnie prawych. Orczyk z tej strony był nieczynny.

Rano jest niestety mgła, choć temperatura kolejny dzień po Czeskiej stronie Śnieżnika o co najmniej 5 stopni niższa niż w Polsce i na minusie. Pierwsze spojrzenie:

1580efd1deb06b04med.jpg

Warunki na stoku niemalże idealne - gdzieniegdzie pojawiło się kilka kamyków...ale to chyba z gąsienic Ratraka.

Prawa, czerwona strona od krzesła bardzo szybka i urozmaicona:

68a34bbcd7a3ef32med.jpg

Lewa również czerwona na mapie, dla mnie raczej niebieska. Bardzo szeroka:

a4e85848592718bemed.jpg

Z górnej stacji kolejki, przy lesie krótka niebieska traska do kolejnej czerwonej i wyciągu talerzykowego.

Jest tu pięknie, malowniczo i zimowo.

b72aa7ce5bb25574med.jpg

Trasa bezpośrednio przy drugim czynnym dzisiaj wyciągu, niesamowicie przygotowana. Jest twardo, szybko, nie ma lodu, narty doskonale trzymają. Szaleję tu dobrych kilkanaście zjazdów jeżdżąc na maksa.

da38fba5b36e45c5med.jpg

Oba wyciągi łączy bardzo fajna niebieska między drzewami:

9194fc6ab707699amed.jpg

...i z powrotem kilkanaście na pustych, wręcz kameralnych czerwonych przy krześle.

Po kilku zjazdach, po spojrzeniu na mapę i innych narciarzy - odkryłem, że przygotowana jest również trasa zielona - za lasem...

11827cf6ba4accf8med.jpg

...czemu nie... Już jadę!

c183fdc2ae4fa74bmed.jpg

Trochę turystyki narciarskiej po intensywnym nartowaniu nigdy nikomu nie zaszkodziło.

Jest wspaniale.

Po czterech godzinach - czuję się spełniony na deskach.

Wspaniały narciarsko ten kraj, Czechy!

Może wyciągi nie najnowsze...ale jakie klimaty, jakie trasy i przygotowanie. Jakie pustki na kameralnych ośrodkach...

...ośrodkach tylko o parę kilometrów za granicą.

Jutro po jutrze...kolejne eksploracje Pepiklandii...

Z narciarskim pozdrowieniem

marboru

aeccd4a470bfa642med.jpg

PS. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2013!!!

Edytowane przez marboru
  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te wyciągi co kawałek to się z Tobą zgadzam w 100%. To samo jest na Słowacji. Jadąc do Oravskiej Leśnej po drodze spotkałem na prawdę sporo wyciągów w każdej małej wiosce, głównie orczyki ale nie w stylu szczyrkowskim, tylko wyprzęgane Tatrapomy. Nikt o tych wyciągach nie słyszy bo nie mają stron internetowych, ale są i to naprawdę są ciekawe. Pamiętam jeden łorcyk długości na oko 800 metrów, a obok niego trasa szeroka jak w Sihelnych tylko że bardziej nachylona. Pamiętam też kanonadę z armat na jednymn z takich pomniejszych stoków, stok krótki a jak nic sypało kilkanaście armat, była niezła kurzawa... Apropo Sihelnych to tam też po drodze można spotkać niczego sobie stok, a przecież to pierwszy skręt tuż za granicą! Warto też zauważyć, że Sihelne to malutka wioska a mają dwa wyciągi na dobrym poziomie. No i przecież tuż za skrętem na Gruniky mamy kolejny ośrodek narciarski w Polhorze.

Dodam, że relacje w tym temacie zasługują na główną stronę skionline.pl :) Chyba musisz napisać do JC, marboru :)

Edytowane przez Slash0r
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paprsek - narciarski raj odnaleziony w Czechach, część Pierwsza.

Kolejnym dniem (Nowy Rok) narciarskim, była eksploracja narciarska u Czechów.

Długo się zastanawiałem gdzie pojechać...

...była różne propozycje, przedstawione również przez Was...

Padło na Paprsek: http://www.paprsek.net/vd/

Dlaczego?

Dlatego, że po pierwsze ciężko znaleźć to miejsce. Ciężko, bo w internecie niewiele informacji...bo to miejsce zaginione...

Taki Raj narciarski, gdzie znajdziemy wszystko.

Możemy pojeździć na doskonale przygotowanych trasach, możemy pojeździć poza trasą, oraz jest świetny SnowPark (jemu poświęcę odrębny opis w części drugiej Paprseku).

Ośrodek położony jest od Stronia Śląskiego w odległości ok 25km - bardzo blisko.

Wygląda nieco archaicznie...ale ma niesamowity Górski klimat...taki klimat troszkę polski. A dlaczego...zobaczycie poniżej.

Kupuję karnet nie mając Koron Czeskich (złotówki) 4 godzinny za 60zł.

Kasę obsługuje starszy, bardzo miły Pan...sam widok kasy to czad:

e94df0fe4eaabb6cmed.jpg

Ośrodek ma trzy wyciągi. Dwa orczyki, które nie są czynne, oraz krzesło dwu osobowe.

Dostępność tras z głównego wyciągu - wszystkie oprócz jednej niebieskiej przy jednym orczyku.

Drugi orczyk jest wyciągiem wspomagającym krzesło i chyba uruchamiany jest tylko wówczas gdy jest wielu narciarzy na stoku.

...5 odkrytych kanap...a potem zakrywana...

4db96b8328f39f84med.jpg

Jak widać na powyższym zdjęciu. Główne trasy zjazdowe wioną z lewej i prawej strony słupów.

Kolor - raczej niebieski, z ostrzejszym górnym fragmentem.

Kolejna trasa jest za lasem (czerwona):

8eb2c420f2f0ef33med.jpg

Obie są połączone krótkimi przecinakami przez las:

f26c91e4566dec37med.jpg

Zamknięty orczyk odchodzi od głównych tras w prawą stronę patrząc z wyciągu.

Górna stacja...to malowniczy obiekt, mocno podobny do schroniska znajdującego się w Wiśle Stożku.

Po lewej stronie w tle - góralska malownicza kapliczka...

2e7cc8c383072d5emed.jpg

Widok z góry, po lewej stronie stoku...zaczyna się Snowpark (opiszę go popołudniu oddzielnie):

865716f980f2bbf9med.jpg

Przy górnej stacji...lej po bombie...

ffef6b7573713546med.jpg

Jazda jest wyśmienita.

Na stoku jeździło maksymalnie ok 30 narciarzy...

Sztruksik i maksymalne obroty w ciągu kilku pierwszych "ślizgów".

Fragment niebieskiej traski odchodzącej po lewej stronie SnowParku w las:

221c460a49ee65d8med.jpg

Jest to też łącznik z nieczynną trasą niebieską i orczykiem, którego górna stacja jest z drugiej strony schroniska.

Najfajniej czuję się na trasie czerwonej, która jest w oddaleniu od krzesełka.

Przy tej trasie ustawione na stoku...zamieszkałe, przez narciarzy i snowboardzistów śmieszne, ale mocno klimatyczne domki wybudowane bezpośrednio na stoku - czad!

07941e965a44e3edmed.jpg

Po kilkunastu zjazdach... Popatrzyłem, grzechem było nie wyjechać poza trasę...

da05c52ef1158a82med.jpg

W środku, dosyć gęstego lasy warstwa śniegu od 20 do 50 cm.

108f2871884d6ca0med.jpg

Śnieg z wierzchu jest przymarznięty, tworzący centymetrowy twardy płaszcz. Po jego przebiciu wpada się w bardziej miękką konsystencje.

Jadę ostrożnie nie znając terenu...

...w sumie to debiut w jeździe po lesie.

Na początku podobnie jak na stoku dosyć płasko. Potem czerwienieje górka i drzew przybywa.

Foto górnego fragmentu:

023b299ddcd9af71med.jpg

...zostawiony ślad na dziewiczym śniegu... Duża przyjemność.

Ostatnią godzinę spędzam, raczkując w SnowParku...

...ale o tym napiszę wieczorem.

pozdrawiam

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie Ci zazdroszcze :D i czekam na relacje ze snowparku.

ja tydzien od Wigilii do Sylwestra w Korbielowie spezilem, ale ilosc otwartych tras i panujaca wiosenna aura jakos mnie nie zachecaly do wyjscia na stok.

przez 7 dni1 godzine pojezdzilem, ale to chyba przez to ze jazda po twardym juz mnie tak nie bawi... trzeba oszczedzac sily na dalsza czesc sezonu heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paprsek - narciarski raj odnaleziony w Czechach, część Druga - Skipark.

Skipark w Paprseku położony jest po prawej stronie patrząc na główny stok przy wjeżdżaniu na górę.

W górnej części jest on odgrodzony siatką zabezpieczającą od reszty trasy przeznaczonej do tradycyjnego uprawiania narciarstwa. Granicę górnej części stanowi las.

Zaczyna się niewinnie, od czegoś takiego, co zdołałem przejechać...

431293ee9271de0amed.jpg

Następnie na rozgrzewkę jest średniej wielkości skocznia, a zaraz za nią ta duża, największa w Ośrodku:

1688cfb344fe597emed.jpg

Z samego rana, ratrak ostro pracował nad poprawieniem warunków dla "free stylowców"...

3b1d66f15b43892cmed.jpg

Pomarańczowe "przeszkody" widziane od dołu:

ca22ef4cc67340f3med.jpg

Obok w lesie "zawracajka"

f93e6c93a4405528med.jpg

Co kilkadziesiąt metrów kolejne "sztuczne przeszkody":

57ffa24cd2ae55b1med.jpg

Na tej niestety się przewróciłem dwa razy. Cóż...nauka bywa ciężka...

5cfbf47dfe09291dmed.jpg

Średnia skocznia i zielona rurka:

23c3fd262f2578f9med.jpg

Kolejne dziwne urządzonka...

84ffc66473bf5d69med.jpg

Po czarnej wkopanej i miękkiej karbowanej rurze udało mi się przejechać :-)

380d63e875ec839dmed.jpg

Po kilku przeszkodach wykonanych z różniastych materiałów, SkiPark kończą dwie średniej wielkości skocznie + mała.

Średnia po której nie odważyłem się przejechać po "progu". Wyskoczyłem sobie na "garbie" parę razy, co spowodowało wyraźny przypływ adrenalinki.

a185c0dd0d8bf84cmed.jpg

Koniec SkiParku, to niewielki garb:

9355238ec42bcc2dmed.jpg

Nauka...ale i zabawa na stoku, w miejscu do tego przygotowanym, to świetna sprawa.

Pomimo upadku, strachu, to mi coś takiego się podobało od dawna i podoba nadal.

Nawet chyba bardziej niż podoba.

Podsumowując Paprsek oraz kończąc swój 2000 post na Skionline:

Za jakość przygotowania stoku, SkiPark i jazdę pozatrasową, niewielką ilość narciarzy, klimat i ceny, za odczucia związane z tym miejscem:

Wielkie Brawa!!!

Czułem się tu jak w narciarskim Raju.

PS. Marczello do Ośrodka, o który pytasz jedzie się ze Stronia, w kierunku granicy za Nową Morawą. Po Czeskiej stronie skręcasz na pierwszym skrzyżowaniu w lewo i po kilometrze jesteś na miejscu. To bardzo blisko od Stronia.

Edytowane przez marboru
  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marboru, super te Twoje relacje z CZ. Żałuję tylko, że będąc dwa poprzednie sezony w Czarnej Górze na feriach nie zrobiłem wypadów do naszych sąsiadów.

Mój dzieciak jakby zobaczył ten skipark to by oszalał z radości, prawie jak jak Ty "stary" chłop.

A ja się pytam skąd Pepiki mają tyle śniegu. W PL czarno poza trasami, a u nich biało wszędzie.

Przecież to te same góry są.

Zapomniałem, że my w PL zawsze mamy pod górkę i piaskiem w oczy :frustrating:, nawet zima nas nie lubi.

Edytowane przez andy-w
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pytam skąd Pepiki mają tyle śniegu. W PL czarno poza trasami, a u nich biało wszędzie.

Przecież to te same góry są.

Zapomniałem, że my w PL zawsze mamy pod górkę i piaskiem w oczy :frustrating:, nawet zima nas nie lubi.

Góry niby te same, ale inne.

Fronty atmosferyczne u nas robią "wiosnę", u nich zimę.

Od lat, z tym akurat pod górkę i piaskiem.

Pozdrawiam,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajowo, warunki super, szczegolnie do Polski porownujac... mam nadzieje ze w koncu i u nas zima zawita.

patrzac po fotach, snowpark fajny, duza ilosc przeszkod i fajne hopki :)

marboru nie boj sie skoczni, w snowaprkach, gdzie ladowanie jest wyszejpowane, nie moze Ci sie stac wiele zlego - laduje sie miekko i bezproblemowo.

podstawa to przelamac strach i pojechac odpowiednio szybko, tak by przeleciec trawers i doleciec do ladowania :)

pamietam z 10 lat temu (jeszcze jak w liceum bylem) pojechalismy na zimowisko do Malino Brdo, hopka, oczywiscie musimy sprobowac(pierwszy dzien na stoku :):) jade, najazd z gory wygladal dosc konkretnie, a efekt potegowal sie wraz z predkoscia :D, pare m przed wyskokiem stwierdzilem ze jade za szybko i przyhamowalem lekko, to byl blad, bo zabraklo mi ok 50 cm, by doleciec do ladowania. uderzylem pieta o twarde lodowe podloze, jazda juz do konca nie byla komfortowa, a bol czulem jeszcze dludo po powrocie :)

powodzenia w freestyle'owej karierze :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...