Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Korbielow 2013


gregor_g4

Rekomendowane odpowiedzi

Nurek fajny film, szkoda ze nic z Buczyny nie ma, no i nastepnym razem nie moge ciagle pierwszy jechac, bo sie nie lapie w kadr :D a parcie na szklo mam hehehe

dzien wyczerpujacy dosc mocno, podejscia na szczyt, dojazd i samo podejscie do Macka, szukajacego narty... na szczescie nie na marne, bo sie znalazla :) pozniej nie wiem co mnie podkusilo, by nie jechac w dol do Szczawin, a isc pod gorke na wyciag na Pilsko, by szybciej na gorze byc :D nogi znow dostaly w kosc, a pozniej jeszcze tyle jazdy... :) efekt byl taki ze juz o 11 bylo zmeczenie, a tu jeszcze przede mna byla godzinka pracy na oslich laczkach, pozniej znow powrot na Pilsko... :D ostatni zjazd z Buczyny, to juz bardziej sila woli i mysla o obiedzie jechalem.

Kopula szczytowa juz mocno rozjezdzona, na szczescie sa jeszcze mniej dostepne, nie ruszone miejsca. Minus jest taki, ze by do nich sie dostac, to trzeba na prawde sporo brodzic i udeptywac ten miekki snieg. do tego tez przydala by sie lepsza widocznosc... poki co mysle ze pozostaje Buczyna, no i mnostwo linii z grzbietu, ktore sa nietkniete :)

Jutro jednak ruszam na 2-3 godzinki z rana o 8,te nietkniete linie nie daja mi spokoju :)

jesli chodzi o snowboard, ja nie mam nic przeciwko, jestes chetny i czujesz sie na silach, to zapraszam :)

janku, przy takich warunkach jazda jest praktycznie bez szkody dla nart... jednak tak jak mowilem aklimowi dzisiaj, narty nartami, szerokosc robi swoje. Jednak nie ma sie co oszukiwac, w lesie szczegolnie, trzeba troche pojezdzic, zaliczyc sporo gleb no i miec mocne nogi.... Las moze sie wydawac latwy, jednak jest to na prawde spore wyzwanie, jazda wymuszonym skretem, nie raz w b.trudnym terenie, po pierwsze stromym a bardzo czesto gesto wysianym drzewami :)

najwazniejsze jednak jest to, by nie zrazac sie na poczatku :) z kazdym dniem bedzie coraz lepiej

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie rzeź niewiniątek :biggrin:Ja miałem dzisiaj pierwszy raz w użyciu swoją kamerkę i jeszcze jeżeli chodzi o montaż filmu to jestem w powijakach, ale kilka kadrów pokażę.Spadający Mati z krzesła ratujący nartę

vlcsnap-Maciek 2013-02-09-21h12m50s38.jpg

Owieczki przed rzezią

vlcsnap-2013-02-09-21h22m25s179.jpg

Gregor: powiadam wam nie bójcie się

vlcsnap-2013-02-09-21h19m38s215.jpg

Marek - upadek czyli lot

vlcsnap-2013-02-09-21h26m05s33.jpg

Gregor: chyba nic ci nie jest :biggrin:

vlcsnap-2013-02-09-21h27m22s37.jpg

?

57da81b37248f_vlcsnap-Maciek2013-02-09-21h12m50s38.jpg.6ebf960a54fa7ac098db4df298967f48.jpg

vlcsnap-2013-02-09-21h22m25s179.jpg.0d310e64c752dde3ce10c764fd474265.jpg

vlcsnap-2013-02-09-21h19m38s215.jpg.825aff71e0b73fcc9ef02b2b85db3850.jpg

vlcsnap-2013-02-09-21h26m05s33.jpg.014304a8bd77b0e623611c4d500bcfa8.jpg

vlcsnap-2013-02-09-21h27m22s37.jpg.20bad5a840986075186482f074b3185c.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jednak ruszam na 2-3 godzinki z rana o 8,te nietkniete linie nie daja mi spokoju :)

ehh ,gdyby nie to ,że rodzina (czytaj żona ) powie czasem stanowcze NIE:biggrin: , to byśmy pewnie jutro razem szukali tych nietkniętych kawałków śniegu . Może jednak coś sypnie pod koniec tygodnia , to będzie okazja znowu pojeździć po świeżym:smile:

jesli chodzi o snowboard, ja nie mam nic przeciwko, jestes chetny i czujesz sie na silach, to zapraszam :)

janku, przy takich warunkach jazda jest praktycznie bez szkody dla nart... jednak tak jak mowilem aklimowi dzisiaj, narty nartami, szerokosc robi swoje. Jednak nie ma sie co oszukiwac, w lesie szczegolnie, trzeba troche pojezdzic, zaliczyc sporo gleb no i miec mocne nogi.... Las moze sie wydawac latwy, jednak jest to na prawde spore wyzwanie, jazda wymuszonym skretem, nie raz w b.trudnym terenie, po pierwsze stromym a bardzo czesto gesto wysianym drzewami :)

najwazniejsze jednak jest to, by nie zrazac sie na poczatku :) z kazdym dniem bedzie coraz lepiej

amen:applause:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh ,gdyby nie to ,że rodzina (czytaj żona ) powie czasem stanowcze NIE:biggrin: , to byśmy pewnie jutro razem szukali tych nietkniętych kawałków śniegu . Może jednak coś sypnie pod koniec tygodnia , to będzie okazja znowu pojeździć po świeżym:smile:

amen:applause:

Będę miał Coombacki więc niech sypie! :applause: :biggrin:

Każdy ma jakieś ograniczenia,życie to nie bajka,ale... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde ze zdjęć wyszło ze zamiast jeździć leżałem sobie błogo na śniegu:D dzięki panowie za fajną zabawę ! było naprawdę "miodnie" mam nadzieję ze uda się nam w przyszły weekend jeszcze machnąć parę dobrych lini:) mnie troche kolano boli a jutro zawody ale mam nadzieje ze będzie ok !!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dla tych co mają zamiar zacząć przygodę z freeraidem, w filmie parę wywrotek i szukanie narty (Johnny bardziej stromego miejsca nie mogłeś znaleźć?) . Film pokazuje że nie jest to takie łatwe jak pokazuje większość tego typu filmów i to co pisał Gregor narty same nie jeżdżą trzeba ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, jednak nie zmienia to faktu że taka jazda daje dużo frajdy.

[video=youtube_share;WEra7LwR0CE]

ps. Kamera GoPro nieźle dostaje w du....... ze mną i mogę powiedzieć że nieźle jest wytrzymała teraz już przestałem się o nią obawiać i zapominam że ją mam na głowie, inaczej jazda bezstresowa w obawie o sprzęt.

Edytowane przez nurek1974
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dla ty co mają zamiar zacząć przygodę z freeraidem, w filmie parę wywrotek i szukanie narty (Johnny bardziej stromego miejsca nie mogłeś znaleźć?) . Film pokazuje że nie jest to takie łatwe jak pokazuje większość tego typu filmów i to co pisał Gregor narty same nie jeżdżą trzeba ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, jednak nie zmienia to faktu że taka jazda daje dużo frajdy.

[video=youtube_share;WEra7LwR0CE]

ps. Kamera GoPro nieźle dostaje w du....... ze mną i mogę powiedzieć że nieźle jest wytrzymała teraz już przestałem się o nią obawiać i zapomina że ją mam na głowie inaczej jazda bezstresowa w obawie o sprzęt.

Dobre!!! :applause:

Gleby leciały jedna za drugą,a że stromo... nic bardziej pionowego nie znalazłem. :cheerful: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne te gleby:smile:

jak puściliśmy się tak razem w dziewięciu , to nie wiadomo było , czy za jedną choinką jest kolejna , czy też kumpel leży:eek:

jednym słowem było gęsto:biggrin:

A jak trzeba uważać , to świadczy moja gleba pod koniec filmu . Piękna polanka , dziewiczy śnieg , ja uhahany wycinam esy floresy , a tu nagle jedna z nart trafia w niewinny, schowany tuż pod powierzchnią śniegu , pniaczek .W momencie mnie obyrtnęło i gleba .Na szczęście wywrotki w miękkim , głębokim śniegu są zazwyczaj bezbolesne , jednak cały czas trzeba być czujnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Korbielowie zlapal wiekszy mroz, dzisiaj z rana dobra widocznosc, ale teraz znowu zaczyna sypac;). Oby jak najdluzej zeby zasypalo stare slady. Dzisiaj wreszcie mialem luznoejszy dzien, tylko 3 godzinki i 0 prywatnej jazdy, wiec nogi sa gotowe na dalsze szalenstwo ;)

Jednak dla mnie wiadomosc dnia jest inna - znalazla sie moja zagubiona kamera !

Ciesze sie bardzo, ze znalazla ja tak uczciwa osoba, juz za pare dni bedzie u mnie i moze sie jeszczeuda cos ponagrywac w tym sezonie ;)

Czy może ktoś polecic dobrą szkołę narciarską?

Wyslalem Ci prywatna wiadomosc;)

Edytowane przez gregor_g4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

ma coś sypnąć w drugiej połowie tygodnia , więc FR w sobotę lub w niedzielę bardzo mile widziany:smile: , natomiast co do jakiejś małej freetury (Gregor ) , to bardzo chętnie , ale wiadomo robota , robotą i muszę jakiś dzień wolny w tygodniu wygospodarować . Na pewno jak coś wymyślę , to dam znać wcześniej

Ps

Bugi , wysłałem Ci maila:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadlo mi na nastepne dni sporo lekcji, wiec moze i u mnie byc ciezko z czasem.

Popoludniowy opad sniegu, to byl tylko krotki epizod.

Skoczylem na wieczorna sesje na Babe, mroz dosc spory, opadu brak. Trasa twarda i szybka, nawet nie rozjezdzona za bardzo :)

calkiem ok, na wieczor, ale od tego mrozu i wiaterku na krzesle zmarzlem strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurek fajny film, szkoda ze nic z Buczyny nie ma, no i nastepnym razem nie moge ciagle pierwszy jechac, bo sie nie lapie w kadr :D a parcie na szklo mam hehehe

Cały czas zastanawiałem się dlaczego tego filmu nie mam bo przecież kamerę miałem włączoną a daliście tam niezły popis z kumplem, okazało się że brakło miejsca na nagrania całą kartę zapełniłem na Pilsku, masakra 16GB materiału i tylko 6 minut filmu wyszło hehe, a co do kręcenia Ciebie to chyba bym musiał helikopter kupić bo ja za tobą nie nadąże w tym lesie, jeździsz jakby drzew nie było :eek:

Edytowane przez nurek1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak pięknie jest na Pilsku,to postanowiłem namówić SB i jeszcze jednego forumowicza,który to nie popełnił jeszcze ani jednego posta,ale zarejestrowany jest.Jak to zwykle w naszym przypadku,wczesny start z pod domu i na pierwsze krzesło. :happy:Z tym krzesłem to nie wyszło.:sad:Wszystko byłoby OK. byliśmy jak Pan Bóg przykazał przed 8:00.Tylko co z tym fantem zrobić?Albo jechać rano pod krzesło i dymać z buta po samochód jak skończymy jeździć.Albo zostawić samochód na dole i dymać do krzesło.Żadna z tych opcji nie jest w naszym stylu.Startujemy więc jednym z pierwszych orczyków.Ukazuje się nam cudowny,żywcem zerżnięty z Alpejskich tras obrazek.Cudowne warunki śniegowe i mistrzowska robota operatora ratraka.Od dołu do Soliska i dalej do Buczynki perfekcyjne przygotowanie.Zdjęcia robiłem telefonem więc zupełnie nie oddają stanu faktycznego,było dużo lepiej niż przedstawiają to foty.

Pilsko 2013 012 (Medium).jpg

pogoda piękna słonecznie niezbyt zimno

Pilsko 2013 015 (Medium).jpg

za to powyżej Buczynki już dmuchało a na Miziowej to nawet bardzo mocno,co było widoczne już z Płaja

Pilsko 2013 017 (Medium).jpg

panorama Beskidów i widok na Babią ,cudowne

Pilsko 2013 016 (Medium).jpg

Na szczycie gwizdało niemiłosiernie,nawet nie chciało mi się sięgać po telefon żeby zrobić fotkę.Musicie wierzyć na słowo.

57da81b6a8bf3_Pilsko2013012(Medium).jpg.4e7cd1716f5b080ad9952e9c25ef4a41.jpg

57da81b6b0fa4_Pilsko2013015(Medium).jpg.4fbee4fd3c07d7a3d2bfef20daa7976b.jpg

57da81b6b9303_Pilsko2013017(Medium).jpg.12493980fa2685b15fa440bcb16cc88e.jpg

57da81b6c2cf1_Pilsko2013016(Medium).jpg.0b8a723d62923ab3be6da4738b338c67.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęceni faktem że na trasach będzie pusto, bo jak czytamy na forum narciarze z tras przenieśli się między kujoki(choinki):tongue:, postanawiamy po latach odwiedzić to miejsce.Cel to raczej rekonesans, co się zmieniło i czy warto ewentualnie to miejsce od czasu do czasu odwiedzić:rolleyes::.0615 Figo melduje się u mnie pod domem, tak że mamy czasu na tyle sporo że zasiadamy jeszcze do porannej kawusi, następnie jedziemy po jeszcze jednego naszego kuzyna(zalogował się tu parę lat temu ale wstydzi się pisać:stupid:, to ten w czarnym, ale szczupły, w czarnym opuchnięty to wiadomo kto:tongue:). Tak więc ruszmy i jedziemy, malowniczą trasą bo doliną Soły mijając po kolei zapory i sztuczne jeziora, po drodze generalnie się nic nie wydarza oprócz tego że jakiś debil zaryzykował z nami czołówkę:eek: w zamian za ominięcie dziury, tylko go i nas refleks Figo uratował. Tak więc 0740 meldujemy się na parkingu w Korbielowie kamiennej, tradycyjne kręcenie bączków quatro ku przerażeniu pana z obsługi parkingu który ucieka w popłochu(pozdrawiamy:biggrin:).Decydujemy się jednak wystartować w górę wyciągami orczykowymi, bo nie będziemy korzystać z samowoli budowlanej w postaci taśmociągu, to się kłóci zdecydowanie z naszym poukładanym światopoglądem:stupid:.Kupujemy karnety 6 godzinne po 65 zł i już za dwie ósma odbijamy pierwszą bramkę, tarasi ten pierwszy wyciąg niemożliwie, ten drugi czyli III już lepiej. pierwszy zjazd trasą nr 1, jest dobrze, a nawet bardzo dobrze, jest tak dobrze że generalnie nie ma się do czego przyczepić, równo wyratrakowane od lasa do lasa, no i tylko my na trasie:smile:. Z racji tych faktów pozostajemy tu na kilka zjazdów. Dalej przemieszczamy się słynnym wyciągiem PŁAJ w stronę hali Szczawiny, po drodze choć w ole cisza i spokój to nad głowami widać że drzewa mocno się już kołyszą, to daje mniej więcej obraz czego będzie się można spodziewać pnąc się coraz wyżej.

P1030522.jpg

P1030494.jpg

P1030496.jpg

P1030497.jpg

P1030510.jpg

P1030522.jpg.c92cf0d1779851d849e78403c9f69772.jpg

P1030494.jpg.ae54f0ce1e62013594fb2dd0c82236c2.jpg

P1030496.jpg.3940f3e9d3a98d9ca63f0e473068f5b4.jpg

P1030497.jpg.3118e4d474d40c38f7aa0af311ad25b2.jpg

P1030510.jpg.478a9e7fd4360a007dd7125ef17832ca.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...