Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Te przejścia w filmie całość popsuły , w następnym zrób tylko cięcia lub krótkie przenikania będzie dużo lepiej.

Ja nie miałem zamiaru tego w ogóle poublikować Mario stwierdził, że chce i już! Film się robił w automacie 5 minut, zresztą myślę, że wdzięk pani w brązowym wdzianku przykrywa wszelkie niedostatki montażu ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22.12.2013 jeździłem na Cienkowie. Trasa przygotowana b.dobrze biorąc pod uwagę warunki pogodowe. Niewielkie przetarcia na trasie albo były zabezpieczone albo nie wpływały znacząco na jazdę. Jeździłem od 8 do 12 i w tym czasie praktycznie nowe miejsca z przetarciami się nie pojawiły. Śnieg ciężki. Żadnych minerałów na stoku.

Kolejek do wyciągu brak. Czasami na trasie "Białka", jednak po odczekaniu chwili jeździło się luźno. Jeden z braci narciarzy nie miał szczęścia, w wyniku zderzenia z innym doznał na tyle poważnych obrażeń że został zwieziony saniami przez ratowników :frown::

Nie zmierzyłem grubości pokrywy śnieżnej, nie mam odpowiedniej miarki :wink:

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj mierzymy grubość pokrywy śnieżnej w nowych jednostkach - iPhonach .

Rozumiem Jacku,że w związku ze świętami będziesz rozsyłał takie miarki wszystkim aby pomiary były zawsze dokładne i zgodne ze wzorcem. :applause: :wink:

Żeby nie skupiać się na jednej marce-miarce,może śnieg będziemy mierzyć na Tablety? :stupid:

Przyjmiemy dwie miary,tak jak mamy centymetry i cale...

Miarę będziemy podawać na Tablety 7 i 10 calowe. :biggrin:

Możemy jeszcze dodać trzecią - smarkfony.

Najbardziej popularne są chyba z 4 calowym ekranikiem,więc niech to będzie wzorzec. :cheerful:

Wesołych Świąt dla wszystkich !!! :cheerful:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jako miara może robić co najwyżej sony ericsson ;/ a tak poza tym to Korbielów dziś nie działa z powodu wiatru, Nowa Osada również ale nie wiem czy jutro uda im się ruszyć jak piszą na stronie, bo nie wygląda to dobrze w każdym razie będą informować. JC już napisał, że Szczyrkowski Ośrodek Narciarski od jutra nie działa. Istebna wygląda jak na to co jest bardzo przyzwoicie. Na Cieńkowie nie ładują się kamerki więc nie wiem jak to wygląda. Czarny Groń wygląda bardzo dobrze. Chyba jednak większość stacji nie będzie miała sylwestra na stoku :/

Edit:

Na Cieńkowie nawet sporo ludzi i wygląda że jest ok, ale w tle poza stokiem krajobraz przypomina jesień albo wczesną wiosnę :P

Edytowane przez matis991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam Zakopane bo mam do Zakopanego niecałe 200 km i na 1 dzień mi się nie opłaca jechać :) raczej jeżdżę na stoki które mam w promieniu 100 km od domu i mam je bardziej obeznane. Sam myślałem o wypadzie do Szczyrku a teraz się zastanawiam gdzie jechać żeby coś pojeździć :) a chciałem się wybrać po świętach dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Zakopane ? Jestem na sylwka , jakies wiesci z kasprowego ?

Myslalem o jednodniowym wypadzie np. do Szczyrku, ale pogoda porazka :sad:

W Zakopanem halny, Kasprowy dziś nie chodzi, ale jeszcze wczoraj była otwarta Gąsienicowa. Warunki ponoć do południa dobre, góra Gąsienicowej węższa (jakaś 1/3 tego co jest normalnie) ale ludzi malutko więc żaden problem :wink:.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy był ktoś może wczoraj albo dzisiaj w Ski Gurniky Sihelne na slowacji albo w Zwardon Ski i jest w stanie napisać czy warto tam jechać w taką pogodę? Bo na podstawie kamer i rzekomej ilości śniegu można wywnioskować że nie jest tragicznie.

Dziekuje.

na Grunikach nie bylem, ale w zwiazku z nieczynnym Pilskiem(halny), znajomi tam sie wczoraj wybrali i byli zadowoleni, dzisiaj pojechali znowu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w niedzielę w Zwardoniu (22 grudnia), było nieźle, ale dzisiaj, ani w najbliższych dniach już bym się tam nie wybrał. U góry i w kilku miejscach zaczęły pojawiać się "minerały", a od niedzieli jeszcze się ociepliło i ubyło śniegu. Wczoraj byłem w Cienkowie (od 8-ej do 10-ej), pierwsze ślizgi po twardym, ale od 9-ej już miękko. Trochę dziwny jest mój początek sezonu - od zeszłego wtorku byłem cztery razy na nartach: Zagroń, Złoty Groń, Zwardoń i Cienków; co mi się w poprzednich sezonach nie zdarzało, czekałem raczej na dużą ilość śniegu. Ale boję się, że najbliższy wypad na narty na okoliczne górki (ze względu na pogodę) będzie możliwy dopiero za parę tygodni. Kilka zdjęć sprzed kilku dni:

1387268487250.jpg

2013-12-19 09.39.31.jpg

1387440645195.jpg

1387875621307.jpg

1387875631943.jpg

2013-12-17 09.16.22.jpg

57da821971dc6_2013-12-1709_16_22.jpg.14dfb72523fb9cc2e391a309454e31bc.jpg

1387268487250.jpg.3ba1f95f87bc3cd87523d9d9e833003d.jpg

57da821984913_2013-12-1909_39_31.jpg.99755726bad737c4650a8eacf9e22ddf.jpg

1387440645195.jpg.ff34fa0dc384dfe273eeeeb9c3014781.jpg

1387875621307.jpg.bc485e10598cd61e0e352bee13ede978.jpg

1387875631943.jpg.7fbfa362689e2498bd230b8c6512d26e.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w Istebnej na Złotym Groniu i warunki były znośne. Dziś odpuściłem jazdę i gdy później pojechałem oddać karnety to nie żałowałem wyboru. Jeszcze trochę i zrobi się jedno wielkie przetarcie. A jeszcze 2 dni temu w Istebnej była prawdziwa zima i pełno śniegu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś patrzyłem po kamerkach - ale lipa!!! :frustrating:

ON albo pozamykane,albo jeszcze działają,ale z katastrofalnymi warunkami...

Chyba tylko na Słowacji jeszcze mają jako takie warunki do jazdy.

Masakra !!! :sorrow:

Pozostaje otworzyć butelkę dobrego wina i dłuuugo spać. :sad:

W Beskidzie Żywieckim masz ok 40-50cm naturalnego śniegu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...