Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Janek jak jechać to jutro,bo w piątek to można załapać się na deszczyk

Marcinie tym razem mam lepsze prognozy dla Szczyrku. Kilka dni powinno być dobrze szczególnie w COS-ie bo tam czynna trasa wysoko i deszczu do poniedziałku nie będzie.

http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=x5230&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1 To prognoza dla Szczyrku czyli 600m.n.p.m. wyżej 3-5 stopni zimniej. Czas się ruszyć z chałpy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieg cały czas pada czyli w sobote kierunek beskidy. Tylko gdzie tu się wybrać żeby dobrze pojeździć i nie stać w kolejkach?. W SON chcą otworzyć kolejną trasę można by spróbować, chociaż w COS też bym się przejechał nową kanapą. Czantoria 1 trasa czerwona i długa jak na Polskę też można pojeździć jak to zrobić żeby nie wydać dużo na karnety a wszędzie pojeździć? :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś białego, chyba to śniegDzisiaj nastąpiło niemalże zapomniane zjawisko atmosferyczne, bardzo rzadkie w naszych szerokościach geograficznych.Dawniej nazywano to chyba śniegiem. Można coś takiego obejrzeć na starych fotografiach...Ale dzisiaj udało mi się to uwiecznić, póki nie zniknie.

20140212_134955.jpg

20140212_135038.jpg

20140212_134955.jpg.5058ae75d3222764c46cdf482e503865.jpg

20140212_135038.jpg.53e1d37a353bea8eb4a9fec1bfa0ed3e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nastąpiło niemalże zapomniane zjawisko atmosferyczne, bardzo rzadkie w naszych szerokościach geograficznych.

Dawniej nazywano to chyba śniegiem.

Można coś takiego obejrzeć na starych fotografiach...

Ale dzisiaj udało mi się to uwiecznić, póki nie zniknie.

[ATTACH=CONFIG]13908[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]13909[/ATTACH]

U mnie też to zjawisko dzisiaj wystąpiło.

Nie mogłem sobie przypomnieć co to jest,to co leci z nieba.

Widziałem coś uderzająco podobnego we Flachau i Zauchensee.Ale to nie leciało z nieba,to leżało na ziemi,ale tylko tam gdzie się jeździ na nartach.

W lesie ani na łąkach tego nie było.

A tym bardziej na stołach jak na tym Twoim zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo dzisiaj w Zakopanem, nawet 15cm śniegu leży ;)

Dzisiaj były ładne anomalie pogodowe. Rano do okna świeciło mi słońce, potem lekka mżawka. Jak miałem wychodzić z pensjonatu zaczęła się ulewa, następnie grad i śnieg. Przez cały dzień deszcz ze śniegiem a wieczorem już tylko śnieg :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wybrać się dziś z rana na narty w Beskidy.

Po wczorajszym opadzie ( w Wiśle około 10 cm ), w nocy przyszedł niespodziewany mróz, u siebie mogę odnotować -7°C.

Także cały ten mokry opad mocno zmroziło, przy dobrym przygotowaniu stoku do tej 10 powinno się jeździć bajecznie :happy:

Do tego zapowiada się na piękne słońce z rana :laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w Istebnej? Zagroń i Złoty Groń mają lepsze warunki? może w końcu udałoby się wybrać przez weekend...

Na Złotym Groniu może być tłoczno.

http://www.zlotygron.pl/aktualnosc/291-Projekt_Zima_z_TVN_juz_w_ten_weekend

Jutro chcę zaliczyć Czantorię, a w weekend kulig w Istebnej oby tylko na płozach, a nie kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Złotym Groniu może być tłoczno.

http://www.zlotygron.pl/aktualnosc/291-Projekt_Zima_z_TVN_juz_w_ten_weekend

Jutro chcę zaliczyć Czantorię, a w weekend kulig w Istebnej oby tylko na płozach, a nie kołach.

Ojojoj, to odpada na bank :wink: choć bardziej myśleliśmy o Zagroniu, żeby było gdzie przechować młodsze dziecię :biggrin:

Ja miałam kulig w miniony weekend, niestety na kołach właśnie :frown:: na szczęście uroczystość towarzysząca wynagrodziła resztę :laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj, to odpada na bank :wink: choć bardziej myśleliśmy o Zagroniu, żeby było gdzie przechować młodsze dziecię :biggrin:

Ja miałam kulig w miniony weekend, niestety na kołach właśnie :frown:: na szczęście uroczystość towarzysząca wynagrodziła resztę :laughing:

mi też bardziej pasuje Zagroń, na Złotym byłem raz i na razie się nie wybieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na Czantorii. W środkowej części przetarcia i minerały. Zrezygnowałem kiedy minąłem leżący na środku trasy kamień wielkości pięści.

Co to jednego kamienia nie potrafisz ominąć :confused::. Bierz przykład z Justyny.Jej nie przeszkadza ani złamanie ani odmrożenie:smile:. Byłem dzisiaj na Skrzycznem COS) . Piękny dzień, wspaniałe widoki i około 1,5 km solidniej trasy. Też tam były w kilku miejscach kamyczki ,ale narciarz z minimalna doza ambicji i umiejętności takimi bzdetami ,jak również kilkoma zalodzeniami się nie przejmuje.Trasa na 4 w skali 1-6.PIĘKNY DZIEŃ dzisiaj miałem i szkoda mi marudów i malkontentów. :smile::cheerful:Fotki pózniej.Pozdrawiam.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dębowiec - czemu w nocy przy -6 nie śnieżyli?

No jak to Jacek nie wiesz?:rolleyes::

Przecież -6 było w nocy, a o 15 było na plusie, decyzję o naśnieżaniu Dębowca podejmują urzędasy, a o 15 to urzędasy w najlepszym wypadku są na schodach ratusza, a drzwi ratusza mają za plecami i wymiatają z ratusza jak szczury z Titanika:tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczne Skrzyczne. Przyjazd do Szczyrku, konkretnie dolnej stacji kolejki krzesełkowej dwuosobowej ,czyli odcinka Szczyrk- Jaworzyna godzina 09.55. Zastaję warunki pogodowe :temperatura około –4 stopnia C ,warstwa świeżego śniegu 7-10 cm, słonecznie. Te dane to,, na wyczucie’’ . Wyjazd do samej góry do10:30 . Oczywiście drugi odcinek tj.Jaworzyna -Skrzyczne to już alpejski standard i dużo szybciej. Na szczycie Skrzycznego około 15cm świeżego śniegu plus 5cm starego ,czyli razem około20 cm. U góry cały czas na lekkim minusie (około –2 stopnie) i słonecznie. Trasy czynne to około 1,5km trasa złożona z części ,,Fis’’ i ,,Kaskady’’. Otworzono też, mimo małej pokrywy śniegu trasę ,, Ondraszek’’ i cześć narciarzy z tego skorzystała. Jako ,że nabyłem karnet punktowy (550 pkt) za 50 złotych mogłem wjechać na Skrzyczne z Jaworzyny tylko 6 razy. Dużo czasu spędziłem na podziwianiu widoków, robieniu zdjęć i rozmowie z innymi narciarzami. Trzeba tez było się posilić. Na dół zjechałem o 13:30 i tam już zastałem odwilż (około +2) i śnieg szybko topniał. Na nartach w COS byłem dopiero drugi raz. Stacja zasługuje na to ,żeby raz w roku tam pojeździć ,najlepiej przy słonecznej pogodzie. Liczę na szybką wymianę dolnego odcinka wyciągu na szybką kanapę oraz poprawę systemu naśnieżania , modernizację tras do samego dołu oraz rozbudowę zaplecza gastronomicznego i sanitarnego. Wtedy można będzie tam pojeździć kilka razy w sezonie . Wycieczkę narciarską ,jak i cały dzień uważam za bardzo udane.

widok.jpg

20140213360.jpg

20140213372.jpg

20140213374.jpg

20140213380.jpg

narciarze.jpg

stacja kanapy.jpg

widok.jpg.27960949f95e77970958744e39a13703.jpg

20140213360.jpg.9ff5349e8d2b89856b723bf600b50bca.jpg

20140213372.jpg.57278a15bf154d68359cf8ee4e1b7403.jpg

20140213374.jpg.5a5bd0ba74ba97926784c2ff0806d52b.jpg

20140213380.jpg.918977005b19c598a274b330ca51a0d5.jpg

narciarze.jpg.9995f81e144022df62284cda044a3d13.jpg

57da82558785f_stacjakanapy.jpg.201c99897a2b0d6688b133d690906d01.jpg

  • Like 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...