Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

To latwy i krotki stok,do tego sporo uczacych sie...

Pelny ogien 2 godz. ,grzaniec,pelny ogien i do domciu. :)

Albo przyjechac na krocej. :)

No wiem kiedyś tam jeździłem z małżowiną moja jak stawiała pierwsze kroki na nartach.

Kumpel jest właśnie na Cieńkowie, i donosi, że w nocy mróz był, ale nie śnieżyli bo armatki pochowane wogóle są.

Poniżej zdjęcie jego autorstwa

yhebaven.jpg

Na oko i na odległość wygląda to średnio raczej.

Wysłane Tapatalkiem

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak myślę o tych Siglanach, znajomi byli w zeszły weekend i mówili że było znośnie całkiem, tylko co tam robić cztery godziny :what:

Wysłane Tapatalkiem

W SON dobrze pojeździsz na Julianach (10-tka) i nieźle na Golgocie . Masz konkretne dwie trasy i jedna łagodna (8) .Tylko na trasę numer 7 nie wybieraj się bo tam kamole Byłem w poniedziałek. ,,Wiosna'' trwa i śnieg spływa chociaż w nocy był w Beskidach lekki mróz

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Janek. Bedzie właśnie wcześniej twój raport z SON-u. Jeszcze kwestia do przemyśleń została. Choć pewnie małżonka nie będzie chciała za bardzo na "łorcyk" bo ona to narciarz nowego pokolenia. :D W sensie bez kanapy ani rusz. Nie no taki mały żarcik, ale prawdą jest, że woli kanapy.

Wysłane Tapatalkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suche dzis rano (jazda od 8:00)zamrożone i warun super. Jeździłem do 12. Potem juz stok wyglada troche inaczej ale o niebo lepiej niż harenda wczoraj po południu. Od 16 pożyczam Magnum 80 czy jakoś tak :)

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mifilim
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 13:30 dzwoni do mnie żona i pyta gdzie się podziewam. No jak to gdzie? W nocy był mróz, dziś ładna pogoda, to gdzie mogę być? Pewnie że na Telegrafie :crazy:

I powiem szczerze, że nie żałuję nawet sekundy spędzonej dziś na stoku, no może poza jednym zjazdem, kiedy zapomniałem zapiąć klamry w butach :stupid: i szkoda mi po prostu tego zjazdu. Ale od początku. Na 10 oprócz mnie przybyło także kilkanaście, a potem kilkadziesiąt osób, ale w żadnym wypadku nie powodowało to ani kolejek an tłoku na stoku. A sam stok to sztruks i beton, czyli to co lubię. Miejscami wychodził lód, ale w niczym nie przeszkadzał w jeździe. Dopiero tak ok. 12 na samym dole pojawiał się rozmokły śnieg i cukier, ale to dopiero przed samymi bramkami. A reszta cały czas w doskonałym stanie, twardo, szybko, fajnie. I tak było do 13:30, kiedy skończyłem jeździć.

W sumie zrobiłem 38 zjazdów :stupid:

Na dzień dobry było tak:

140xe7s.jpg

i tak:

ivzal4.jpg

a na koniec tak:

vnovfn.jpg

No i jeszcze iSki tracker:

http://www.iskitracker.com/tracks/shared/JsZhQnmD6AS2ft46pQuX

Tu pół dnia jeździłem, a Wy mówicie że SkiWelt słaby :stupid:

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jeździłem w Korbielowie, korzystając z ostatniej chyba okazji by sprawdzić nowe krzesełko. Przed sezonem stwierdziłem wprawdzie, że dam sobie już spokój z wolnymi kanapami i krótkimi stokami, skoro pod nosem mam Czantorię i "nowe" Skrzyczne, ale na skutek "zimy stulecia" musiałem zweryfikować swoje plany, bo jeździć w kółko po jednej trasie (którą znam na wylot) niespecjalnie mi się uśmiecha.W Korbielowie wiosna - piękna pogoda sprawiła, że mimo kiepskich warunków (tabliczka o kamieniach i jeździe na własną odpowiedzialność) nikt nie miał ochoty na narzekanie. Zacząłem od trasy przy nowym krześle, ale im później, tym więcej narciarzy przechodziło po pasie błota na trasę przy "Babie" (na tym samym karnecie, pod warunkiem zakupu "czasówki" a nie punktów). Tam pas leżącego śniegu był znacznie szerszy, a przetarcia (nie licząc miejsca przy wysiadaniu) zaczynały się dopiero w połowie stoku, gdzie zaczyna się nieco stromiej. Ten stok jest bardziej nachylony na północ, a poza tym ma trawiaste podłoże.

baba4.jpg

baba1.jpg

baba2.jpg

baba3.jpg

Natomiast przy "czwórce" nieźle było tylko na dole, od momentu wjazdu w las (bardzo równo i twardo), wyżej dużo kamieni, zwłaszcza w środkowej części.

korbielow5.jpg

korbielow1.jpg

korbielow2.jpg

korbielow3.jpg

korbielow4.jpg

Wyżej był też naśnieżony kawałek trasy z Buczynki (widać przygotowali się na otwarcie), no ale nic z tego. Jacyś narciarzy widać było w oddali także na polanie Strugi, choć wydawało mi się, że armatek tam nie było.Pod nową kolejką wita narciarzy napis "Zakaz wjazdu pseudoekologów!", którym jednak udało się doprowadzić do likwidacji naśnieżania z Miziowej na Szczawiny. Oby właściciel nie zniechęcił się tym, a także kiepską zimą - wyprzęgana "czwórka" spod Jontka na Buczynkę to chyba najpilniejsza inwestycja.

baba4.jpg.449685939820f2b65e231e8b665d6691.jpg

baba1.jpg.994a0e100b39db15e5bff88b2829471d.jpg

baba2.jpg.2d32abbdce4797953111802ec9d17427.jpg

baba3.jpg.1f44ca7dc30ad2d586bef8df9ddb6a05.jpg

korbielow5.jpg.9c4f7451dc804612e5a4eb1543336a3b.jpg

korbielow1.jpg.2ac39de22f09dc8e57e75bfd8677cf5c.jpg

korbielow2.jpg.84ab0c3acf9f7c8f37acea8abde5cd10.jpg

korbielow3.jpg.e1d4ed5850a179d8f1c1848fa9d30743.jpg

korbielow4.jpg.85241cb960482c8dace960b1834337eb.jpg

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek byłem na Złotym Groniu w Istebnej. Środek trasy przetarty bardzo mocno, ale tam, gdzie była glina i minerały odgrodzone płotkami czy chorągiewkami, więc nie było niemiłych niespodzianek. Jadąc z góry wystarczyło się trzymać prawej strony (oczywiście sam początek - pierwsze kilkadziesiąt metrów od kolejki trzeba było środkiem) i było spoko, a od wypłaszczenia już całą szerokością bez przetarć. Cały czas jeździliśmy w "strefie treningowej" - tam sporo śniegu mają, także luz. Niestety na początku nie było czasu na robienie zdjęć, ponieważ telefon dzwonił cały czas, później się wkurzyłem, wyciszyłem gadzinę i przez to zapomniałem, ze go mam, dlatego żadnych zdjęć nie zrobiłem :( Za to bardzo przepraszam... Wracając przejechaliśmy przez salmopol, więc mówię, jak sytuacja wygląda z perspektywy parkingu:

- Złoty Groń - jak wyżej

- Zagroń - wygląda na to, ze śniegu mają więcej, patrząc z parkingu do góry wszystko białe, bez przetarć

- Cieńków - tyle, ile zdołałem zaobserwować: niby biało, ale widać, że już straszna bryndza (byłem tam koło 13)

- Klepki - podobnie, jak Cieńków, ale chyba mniej śniegu. Szczerze powiedziawszy bardziej się tam skupiłem na obserwacji Cieńkowa

- Juliany - dużo samochodów na parkingu, z którego niewiele widać. Tyle, ile widziałem wyglądało ok - chyba lepiej jak Cieńków.

- Biały Krzyż - biało, ale wiadomo, jak tam jest - głównie pługiem do tyłu i dość gęsto

W Istebnej powiedziano mi, ze w nocy cały czas temperatury na minusie, więc ostro śnieżą, ale w ciągu dnia po 11 już lampa mocna i szybko odpuszcza. Ten Zagroń fajnie wygląda, więc może jest to jakaś opcja na weekend, bo wszystko ma zacząć spływać od piątku. Także do weekendu 7-9.03 może już być nieciekawie.

Jutro będę na Złotym od rana do wieczora. W sobotę jadę do Zwardonia na Mały Rachowiec (najprawdopodobniej). 3-7.03 będę na Harendzie. Jak tylko znajdę chwilę i dostęp do neta, to coś tutaj wrzucę na szybko :) Możliwe, że jeszcze 8-9 gdzieś tam będę w okolicach Zakopanego, to też postaram się dać znać co i jak :)

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soszów

Witam,

Byliśmy dzisiaj na Soszowie z kumplem, otwarte tylko krzesłoi śnieg tylko na 2 niebieskiej kawałek 1 czerwonej do zielonej 5 i teoretycznie ta 5 (teoretycznie bo masakra z kamieniami). Tak naprawdę to do 12.00 dało się pojeździć na 2 i w zasadzie tyle. Po dwunastej wiosna zrobiła swoje i traska się trochę rozlazła. Mimo wszystko trochę soszów jeszcze pojeździ. Z tego co słyszałem to Czantoria może być na dniach zamknięta. Z drogi widać wielką czarną plamę i chyba brak możliwości jej naprawienia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz zakupiłem karnet w przedsprzedaży! Wykorzystałem na siłę dopiero 3 dni!

Planowałem wizytę w Szczyrku i w Korbielowie. Do tego Szczyrku może pomimo braku śniegu bym pojechał, ale kolega któremu miałem towarzyszyć (w biznesowo-rozrywkowym wyjeżdzie) rozbił głowę i w tym roku duppa zbita.

Kupiłem sobie specjalnie nowe opony na śnieg. Pierwszą eliminację superoesu z uwagi na oblodzenie odwołali, drugą jechałem na slickach, trzecią, w marcu......? Czyżby na tych nowych oponach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu weekend, a wszedzie kasza i miękko. Pomocy! wie ktoś gdzie jeszcze można na twardym pojeżdzić?

Wczoraj i dziś twardo i betonowo było na Telegrafie w Kielcach przez pierwsze kilka godzin, ale to spowodowane było nocnymi niewielkimi mrozami. Ja będzie w weekend to ciężko powiedzieć, ale jeśli nie będzie przymrozków w nocy, to dość szybko zrobi się miękko. 01.03. są tu też jakieś zawody, więc połowa szerokości stoku będzie zamknięta.

A jak zobaczysz cennik zwłaszcza w weekend, to nie będziesz rozważał czy twardo czy miękko, bo na pewno zrobi Ci się gorąco :laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...