Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Wiosna tej zimy pokonuje kolejne SN :

Od poniedizałku koniec ferii i część SN czasowo lub całkowicie zamyka sezon.

SN czynne:

SN Cienków - trasa nr 3 (wyjazd tylko orczykiem, KL nieczynna)

SN Soszów - trasa nr 2 (3-5 marca zarezerwowana), trasa nr 1 do trasy 5 i trasa 5.

SN Zagroń - trasa 1 i 3 czynne

SN Złoty Groń - trasa nr 3, KL nieczynna

SN Czyrna-Solisko - trasa nr 8,10,11

SN Skrzyczne - trasa FIS do Jaworzyny

SN Biały Krzyż - czynny jeden wyciąg

SN Nieczynne:

SN Czantoria - KL czynna lecz trasy nieczynne

SN Nowa Osada

SN Stożek

SN Klepki

SN Siglany

SN Pasieki

SN Partecznik

SN Poniwiec

SN Dębowiec/Szyndzielnia/Klimczok

SN Pilsko

SN Baba

SN ZwardońSki

SN Ochodzita

Edytowane przez Dzarkos
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosna...

Klimatyczna zima trwa od 01.12 do 28.02. Od 01.03. zaczyna się klimatyczna wiosna kiedy to średnia temperatura dobowa jest powyżej zera. Minionej ,,zimy '' średnia lutego w Katowicach wyniosła +3,7 i była wyższa od średniej wieloletniej marca ,która wynosi +3,3 stopnia.Po prowdzie w zeszłym roku średnia marca wyniosła w Katowicach -1 stopni czyli marzec był ekstremalnie zimny i taki trafi się nie wcześniej jak za 10-15 lat. Taki klimat (SORRY:biggrin:) a chyba szykuje się seria lekkich zim. Dobrze ,ze Alpy nie tak daleko. Zaliczyłem 12 wyjazdów narciarskich w tym 6 na polskie stoki a sezon zakończyłem (chyba) 24.02 w SON-ie.Może kilka dni zimowych w marcu będzie ,ale liczyłem na 5 dni zimowych w lutym a był jeden w Beskidach (13.02.). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre warunki w Beskidach (Czechy)WitamJa byłem w niedzielę w Bila (Czechy). Odległość z Rybnika niewiele większa niż do Istebnej (100 km). Warunki dobre (jak na te temperatury nawet bardzo dobre). Jedno niewielkie przetarcie na FIS. Co mnie zdziwiło - było twardo.Praktycznie bez muld. Ludzi niewiele, można się wyjeździć.Na wieczorne jazdy ratrakują.

20140302_132710.jpg

20140302_132726.jpg

20140302_132710.jpg.3583cf46cfc124a93a0e64309d187316.jpg

20140302_132726.jpg.746e2ded0dcf73e5087e79839b40c980.jpg

Edytowane przez olo
literówka
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Spędziłem ostatnią sobotę i niedzielę na skrzycznym. Warunki do godziny 11 dobre. Zmrożony sztruks, później puszcza i robi się mokry cukier. W dolnej części po godzinie jedenastej wyłaniają się drobne minerały i przetarcia. Pogoda wspaniała, słoneczko i w niedzielę bez wiatru. Trasa Fis przygotowana aż do dolin. Nowa kanapa prezentuje się wspaniale. Ludzi niewiele, jazda na okrągło bez stania w kolejce.

JaroW

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też odnoszę takie wrażenie, tyle że nie z powodu warunków, a z powodu braku chętnych na narty [sic!].

Ostatnio regularnie pojawiam się na Chełmie w Myślenicach i na Polczakówce w Rabce.

W tym pierwszym przypadku na tygodniu z reguły po godzinie 17tej. Stok o jakiejś już tam długości i nachyleniu (zwłaszcza w porównaniu do wielu podhalańskich) położony w aglomeracji krakowskiej (dojazd z okolic rynku Krk 35-45 minut) z niemałą ilością śniegu i jak do tej pory nie spotkałem tam więcej niż 30 osób, a ostatnio jest ich coraz mniej.

Polczakówka to kolejny ewenement - świetny stok slalomowy z punktu widzenia konfiguracji jak i położenia orczyka, który w stosunku do wcześniejszych lat, znacznie poprawił śnieżenie (białego też tam nie mało) jak i przygotowanie trasy oraz zaplecze. Może nieco krótki, ale z pewnością nie za krótki, zwłaszcza na potrzeby szkoleniowe. Dzisiaj byłem tam od 14tej do 17tej. Niedziela, piękny słoneczny dzień Po 15:30 dwie osoby na stoku !

ravick97 wygląda na to, że nartujemy w tych samych miejscach :angel:

Zgadzam się z tym co napisałeś na Polczakówce faktycznie zwykle jest mało luda, chyba że przyjedzie jakaś szkółka i zastawi połowę szerokości i tak już wąskiego stoku tyczkami :mad:: Chełm też fajny i mało luda. Szkoda tylko że pomimo naprawdę dużej ilości armatek nie naśnieżyli całej szerokości stoku, ale przynajmniej w tym sezonie uruchomili :cheerful:. W tą niedzielę dzięki mroźnej nocy na Chełmie było twardo i dało sie fajnie pojeździć. Często śmigam też na Lubomierzu i polecam bo stok jest super zwłaszcza dla kogoś kto lubi pośmigać długim skrętem. Niestety Lubomierz 2 marca zakończył działalność na ten sezon żal... zwłaszcza że przyszło lekkie ochłodzenie i pewnie by się jeszcze dało pośmigać przynajmniej do 9 marca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

właśnie wróciłam z Białki. Potwierdzam, warunki całkiem przyzwoite, nawet wieczorne jeżdżenie wchodzi jak najbardziej w grę, bo przy takiej ilości tras, można sobie tak poprzeplatać, żeby zjechać na sam dół praktycznie bez muld. Gorzej jeśli chodzi o Jurgów, do 13:00 spoko, potem tragedia. Czarna masakra, kamieni kupa, zrezygnowałam z niej koło 11:00, jak już któraś z kolei osoba pod wyciągiem oglądała zdartą do żywego nartę :shocked:

Co do tej Warszawy, która sobie pojechała, też myślałam, ze będzie luz, podjeżdżam wczoraj pod wyciąg, a tam dosyć spory ogonek w kolejce. Może jakieś ostatki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja byłem w niedzielę w Bila (Czechy). Odległość z Rybnika niewiele większa niż do Istebnej (100 km).

Jak dokończą ten feralny most w Mszanie na A1, to np. z Gliwic czasowo będzie wychodziło nawet krócej niż Wisła czy Istebna. A ośrodek rzeczywiście wspominam dość fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdążyć przed deszczem - telegraf 04.03prognozy były nieciekawe ale co zrobić ... trzeba próbować wyjeździć e-karnet na telegraf kupiony w super promocji :stupid:pogoda OK tzn słońce nie grzeje :biggrin: ale temperatura ...wiadomo :sorrow: w nocy nie mroziło.przybywam i widzę ustawiony gigant. podchodzę i już wiem dla kogo :eek:

DSC_0459-crop.jpg

nic to. pół stoku też dobre. jest oczywiście miękko (bardzo) więc przestawiam nartki na taki warun. pozytywne jest to, że po pewnym czasie zawodnicy przenoszą się na swoją część trasy i mam spokój :cheerful: po części "oficjalnej" i ja wbijam się na ich trasę. jest jak na torze bobslejowym, więc parę razy ładnie wypadam z trasy. daję jeszcze paręnaście razy i wreszcie :sorrow: zaczyna padać deszcz. powoli więc zawijam się. info ze strony www z godz. 15:11:10: " wyciąg nieczynny" :angry:

DSC_0455.jpg

DSC_0456.jpg

DSC_0457.jpg

DSC_0458.jpg

generalnie jak patrzę na to jak to wygląda w innych miejscach, to oceniam warunki na telegrafie na 4 :biggrin: ale zobaczymy czy to nie był ostatni podryg :sorrow:

DSC_0459-crop.jpg.9f4a4c3fd1957c119bb86b66bde1cee5.jpg

DSC_0455.jpg.c8f90e5e1937f695ac38e55533bb5a1f.jpg

DSC_0456.jpg.a5415b66198c7e0c9fcec658c126777a.jpg

DSC_0457.jpg.8ca17c960ac483de1332cdd7fdefdb5b.jpg

DSC_0458.jpg.39b4f53012279f975378884b63bcd92f.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się jutro z samego rana na Kotelnicę. Sentymentalne pożegnanie sezonu na polskich stokach (bo przecież nie w ogóle :D).

sylwiiis, FIS, nr 2 i 6 działają ?

Hej m!xeR,

dziłają :) 2 supoko, z 6 było gorzej, ale mam wrażenie, że to przez intensywność eksploatacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Kotelnicy dzisiaj od 8:00. Niestety widoczne są już przetarcia do ziemi...wprawdzie nie jest ich dużo ale jednak. Przywitała nas dość duża mgła, która gdzieś pomiędzy 10'tą a 11'tą zaczęła puszczać ale gór nie było widać. Jazdy na max 2 godzinki. Potem było coraz gorzej. Fis'owska zorana przez alpejczyków jeżdżących pługiem albo w poprzek ale do pojeżdżenia. 2 znośna. Na 2a moja nartka się zakopywała, jednak head i.sl na takie warunki słabo się nadaje :D o dziwo było bardzo dużo ludzi...w środę o 10 zamiast siedzieć w szkole czy pracy to jeździli na stoku :D w pewnym momencie pod wyciągiem poczułem się jak w szczycie okresu ferii :D

Teraz to już tylko kierunek -> Alpy :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Kotelnicy dzisiaj od 8:00. Niestety widoczne są już przetarcia do ziemi...wprawdzie nie jest ich dużo ale jednak. Przywitała nas dość duża mgła, która gdzieś pomiędzy 10'tą a 11'tą zaczęła puszczać ale gór nie było widać. Jazdy na max 2 godzinki. Potem było coraz gorzej. Fis'owska zorana przez alpejczyków jeżdżących pługiem albo w poprzek ale do pojeżdżenia. 2 znośna. Na 2a moja nartka się zakopywała, jednak head i.sl na takie warunki słabo się nadaje :D o dziwo było bardzo dużo ludzi...w środę o 10 zamiast siedzieć w szkole czy pracy to jeździli na stoku :D w pewnym momencie pod wyciągiem poczułem się jak w szczycie okresu ferii :D

Teraz to już tylko kierunek -> Alpy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ski&sun swieradow

Bylam wczoraj w Swieradowie , warunki słabe, mokra kasza ale ponad oczekiwania,ludzi garstka , wagoniki chodzą, przetarcia w połowie trasy ale nie i tak sie cieszyłam jak szalona bo bałam sie ze narty to zbędny bagaz na ten wyjazd .

Tak w ogóle to fajny ośrodek, gdyby był snieg to fajne miejsce na wyjazd rodzinny.

Jutro relacja z Harachowa bylam dzisiaj ale juz padm na ryjek wiec napisze jutro

Pozdrawiam wszystkich mających nadzieję ze to nie koniec sezonu ski

Edytowane przez aneta676
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...