Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Konkurs próżności - gdzie to nie byliśmy


Wujot

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj

http://www.skiresort.info/best-ski-resorts/

Autorzy podjeli się wiekopołomnego zadania zrankingowania ośrodków narciarskich. Niezależnie od dość kontrowersyjnego wyniku (szczególnie na pierwszym miejscu) to z grubsza daje to pojęcie o skali narciarstwa na świecie. A z pewnością pierwsza setka warta jest uwagi.

Patrząc na ten raport wyszło mi, że z pierwszej 11-ki jeżdziłem w 9 ośrodkach. A ze 100 "najlepszych" stacji odwiedziłem 46. Kurcze to da się objechać!

Ciekaw jestem kto da więcej - mam podejrzenia, że będą zawodnicy, którzy mogą mieć z 15-20 pozycji więcej (JC, Aras na start).

Chwalcie się! :smile:

Pozdro

Wiesiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja się doliczyłem 19, ale ja to się szlajam w mniemaniu polskiego narciarza po zadupiach, jak ja nie byłem nawet w Soelden,Obergurgl-Hochgurgl , czy na Pitztalu, no i tam gdzie wszyscy od nas już byli też nie byłem czyli w Kaprun, zarzekałem się że do Zell am see, też nie pojadę, ale zawlókł mnie tam JC podstępem, normalnie nie mogłem mu odmówić:smile:

A mogłem teraz pojechać zamiast do Soldy na Pitztusia, miał bym 20:tongue:

Edytowane przez SB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od dość kontrowersyjnego wyniku (szczególnie na pierwszym miejscu)

Jesteś już kolejną osobą, która po zapoznaniu się z tym rankiem jest zszokowana tym pierwszym miejscem :)

Zaintrygowany wynikami tego rankingu zdecydowałem, że w marcu będę z wnukami testował drugie miejsce na liście. Mam nadzieję że się nie rozczaruję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś już kolejną osobą, która po zapoznaniu się z tym rankiem jest zszokowana tym pierwszym miejscem :)

Zaintrygowany wynikami tego rankingu zdecydowałem, że w marcu będę z wnukami testował drugie miejsce na liście. Mam nadzieję że się nie rozczaruję.

A do którego drugiego ? Po prawdzie to każdy z tych ośrodków jest super choć St Anton dla mnie best. A co do wyniku - przyznają pewnie punkty za kolejne pozycje i jakimś cudem ośrodek niezły ale zasługujący co najwyżej na pierwszą 20-kę "wyszedł" jako pierwszy. Słabo wypadły ośrodki francuskie, mało szwajcarskich - o reszcie świata się nie wypowiadam bo znam tylko z opowieści. Wychodzi, że mimo wszystko jesteśmy nie najgorzej położeni bo mamy całkiem dobry dostęp do najlepszych na świecie ośrodków.:biggrin:

Pozdro

Wiesiek

A na nawet "zawodowy" wynik JC czekamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączając filtry wyszło mi coś takiego:

http://www.skiresort.info/best-ski-resorts/europe/poland/sorted/total-result/up/

Na pierwszym miejscu Białka:biggrin:

A gdzie SON?:wink:

Bez niego ten ranking jest do bani.

Pozdrawiam

Pewnie ośrodki narciarskie musiały wypełnić ankietę i w zestawieniu są te , które to uczyniły. Inne po prostu "nie istnieją".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do którego drugiego ?

Do drugiego tak jak są podane na liście, czyli Kaltenbach/Hochzillertal-Hochfuegen :)

Przez 10 lat jeździłem do Zillertal, mieszkałem w pobliżu Zell am Ziller, ale na narty codziennie jeździłem w górę doliny, najchętniej na Hintertux. Nigdy nie wpadłem na to, że coś interesującego może być w przeciwnym kierunku. Postanowiłem w najbliższym sezonie to naprawić i sprawdzić, ile w tym drugim miejscu jest prawdy.

Mocno mnie dziwi również drugie miejsce SkiWelt Wilder Kaiser. Owszem, fajny ośrodek, ale moim zdaniem nawet nie ma się co równać z SFL czy z Kronplatzem, które zostały ocenione niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...