Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Powiedz NIE pseudoekologom i innym dziwakom


pterapogon

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie było takiego tematu gdzie można zbierać informacje o akcjach, petycjach pseudo-ekologów (tych od "wszystkich istot" i nie tylko). Nasz głos na pewno byłby mile widziany:biggrin:

Wszyscy się tam pięknie nakręcają, więc skoro jest możliwość wypowiedzenia się to dlaczego nie można się wypowiedzieć w sprawie obrony inwestycji? Niech społeczeństwo widzi że nie wszyscy mają takie samo zdanie. Oczywiście najważniejszy jest własny rozsądek.

Na początek link do obrony Beskidu Małego jak to zostanie przez planowaną rozbudowę stacji Czarny Groń wytępiony z wszelkiego życia :crazy:

Tutaj opis:

http://www.petycjeonline.com/w_sprawie_rozbudowy_stacji_narciarskiej_spoki_czarny_gro

Tutaj komentarze:

http://www.petycjeonline.com/forum/82426/start/0

Edytowane przez pterapogon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry komentarz !!!

"

Charakterystyczne, że autor petycji występuje anonimowo, ukrywając swoją tożsamość. Jednak po używanym przez niego dość charakterystycznym eko-bełkocie można go zidentyfikować jako głównego eko-terrorystę III RP, prezesa Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot za Wyjątkiem Człowieka, wspieranego przez eko-pederastów z pobliskiego i zaprzyjaźnionego "Klubu Geja" (pisanego jako "Klub Gaja" dla wprowadzenia w błąd niezorientowanych).

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perę lat temu, pewien ksiądz wyciął chyba 3 dęby na cmentarzu. Dostał karę, coś koło 3 mln zł. Kwota znaczna, wielu z nas pracując całe życie nie jest w stanie zarobić te 3 mln zł. Na tym przykładzie widać, że ustawodawca bardziej ceni drzewa niż ludzkie życie. Bo jak mozna wymierzyć karę w takiej wysokości aby pracując całe życie nie móc jej zarobić? Za drzewa! A podobno życie ludzkie jest wartością najwyższą!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......Charakterystyczne, że autor petycji występuje anonimowo, ukrywając swoją tożsamość. Jednak po używanym przez niego dość charakterystycznym eko-bełkocie można go zidentyfikować jako głównego eko-terrorystę III RP, prezesa Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot za Wyjątkiem Człowieka, wspieranego przez eko-pederastów z pobliskiego i zaprzyjaźnionego "Klubu Geja" (pisanego jako "Klub Gaja" dla wprowadzenia w błąd niezorientowanych)....

Jodek1 ja się z poglądami tych ludzi nie zgadzam.

Nie uprawnia to jednak do używania takiego języka.

Swoje zdanie można naprawdę wyartykułować w kulturalny sposób.

Poza tym piszesz nieprawdę. Autor jest znany.

W linku do "petycji" jest odnośnik do facebooka i tam "stoi" kto jest autorem tegoż elaboratu.

https://www.facebook.com/CHRONMYBESKIDMALY?ref=hl

Dodam, że nie trzeba się logować aby zobaczyć.

.....eko terroryści przeginają, z każdej inwestycji chcą haraczu....

A ja mam obawy, że dla tych ludzi to misja lub wręcz "religia":eek:

A to jest znacznie bardziej niebezpieczne.

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można się wypowiedzieć na TAK. Kopiuje z innego forum.

w poniższym linku znajduje się obszerna informacja o inwestycjach turystyczno-narciarskich Rzykach w Beskidzie Małym i planach rozwoju ośrodka Czarny Groń.

http://www.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=6569

Poparcie Korzeniowskiego

http://mamnewsa.pl/newsy,7754

W związku z napływajacymi do Burmistrza Andrychowa listami protestacyjnymi od "zielonych"dotyczącymi inwestycji turystyczno-narciarskich w Rzykach

WESPRZYJMY NASZYCH KOLEGÓW: kilka zdań - kilka minut - znaczek pocztowy!!!

WYŚLIJMY we własnym imieniu LIST POPARCIA dla tej inicjatywy do Burmistrza Andrychowa na adres:

34-120 Andrychów, Rynek 15.

P.S. Papierowa wersja poparcia, wysłana pocztą jest zdecydowanie lepszym wariantem, choć oczywiście droga elektroniczna również będzie pomocna, dla tych bardziej zapracowanych.

burmistrz@andrychow.eu

Np.

Trzymam kciuki za inicjatywy stacji narciarskiej "CZARNY GROŃ", aby ich ambitne plany mogły się zrealizować. Gratuluję im pomysłu i odwagi inwestowania w Waszej gminie. Nie tylko dlatego, że lubię jeździć na nartach. Ich sukces oznacza pożytek dla wszystkich mieszkańców Gminy Andrychów. A obowiązkiem Urzędu Miejskiego i burmistrza jest wspieranie takich i wszystkich innych przedsięwzięć aktywnych mieszkańców. Wspieranie konkretną pracą i rzeczywistymi działaniami.

Popieram inicjatywy stacji "CZARNY GROŃ" w Rzykach k.Andrychowa. Mam nadzieję, że uda się wypracować kompromis, a urząd będzie sprzyjał temu przedsięwzięciu dla dobra gminy i mieszkańców. Inwestycja w założeniu nie tylko ma spowodować, że do Rzyk przyjadą tysiące narciarzy, ale oznacza także mnóstwo nowych miejsc pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam obawy, że dla tych ludzi to misja lub wręcz "religia":eek:

A to jest znacznie bardziej niebezpieczne.

Pozdrawiam

Piotrze

"misja lub wręcz religia" to pokarm dla ich "ekożołnierzy" . Ci , co ciągną za sznurki , mają z tego po prostu kasę , że tylko wspomnę całą masę różnej maści dopłat , zwolnień podatkowych , itd , itp , kończąc na tzw. funkcjach ekokonsultantów , którym słone pensje płaci postawiony często pod ścianą , zdesperowany inwestor :cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry komentarz !!!

"

Charakterystyczne, że autor petycji występuje anonimowo, ukrywając swoją tożsamość. Jednak po używanym przez niego dość charakterystycznym eko-bełkocie można go zidentyfikować jako głównego eko-terrorystę III RP, prezesa Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot za Wyjątkiem Człowieka, wspieranego przez eko-pederastów z pobliskiego i zaprzyjaźnionego "Klubu Geja" (pisanego jako "Klub Gaja" dla wprowadzenia w błąd niezorientowanych).

"

Cześć

A Ty jak rozumiem jesteś specjalistą również w dziedzinie ekologii, że potrafisz odróżnić co jest pseudo- a co eko-??

Piotr już napisał resztę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze

"misja lub wręcz religia" to pokarm dla ich "ekożołnierzy" . Ci , co ciągną za sznurki , mają z tego po prostu kasę , że tylko wspomnę całą masę różnej maści dopłat , zwolnień podatkowych , itd , itp , kończąc na tzw. funkcjach ekokonsultantów , którym słone pensje płaci postawiony często pod ścianą , zdesperowany inwestor :cool::

Bardzo trafnie to ująłeś,ja pisałem ogólnie.

Pzd be-ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ekoterrorystami i terrorystami nie ma kulturalnych rozmów. Ze złem trzeba walczyć bo kulturalni mogą się tylko obudzić z ręką w nocniku.

To nawet ciekawa opinia jest:smile:

Wynika z niej ni mniej ni więcej, że aby walczyć trzeba być niekulturalnym.

No cóż przyjdzie mi się obudzić z ręką w nocniku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A Ty jak rozumiem jesteś specjalistą również w dziedzinie ekologii, że potrafisz odróżnić co jest pseudo- a co eko-??

Piotr już napisał resztę.

Pozdrawiam

Jodek1 ja się z poglądami tych ludzi nie zgadzam.

Nie uprawnia to jednak do używania takiego języka.

Swoje zdanie można naprawdę wyartykułować w kulturalny sposób.

Poza tym piszesz nieprawdę. Autor jest znany.

W linku do "petycji" jest odnośnik do facebooka i tam "stoi" kto jest autorem tegoż elaboratu.

https://www.facebook.com/CHRONMYBESKIDMALY?ref=hl

Dodam, że nie trzeba się logować aby zobaczyć.

A ja mam obawy, że dla tych ludzi to misja lub wręcz "religia":eek:

A to jest znacznie bardziej niebezpieczne.

Pozdrawiam

Z jedną uwagą Panowie :tongue: cytowałem wypowiedz, nie jestem jej autorem:)

Jednak, osoba która ją pisała mimo że jest wulgarna ... wie co pisze :cool::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jodek1 ja się z poglądami tych ludzi nie zgadzam.

Nie uprawnia to jednak do używania takiego języka.

Jakiego języka?

Czy widzisz tam jakieś niecenzuralne słowa?

Na agresję należy odpowiadać agresją, a nie nadstawiać drugi policzek do bicia, chociaż przeciwnik bez wątpienia wolałby to drugie!

Już dawno poeta pisał: "Gwałt niech się gwałtem odciska", chociaż zaczynam podejrzewać, że obecnie ten tekst może już być na indeksie, jako "niepoprawny politycznie".

Poza tym piszesz nieprawdę. Autor jest znany.

W linku do "petycji" jest odnośnik do facebooka i tam "stoi" kto jest autorem tegoż elaboratu.

https://www.facebook.com/CHRONMYBESKIDMALY?ref=hl

Dodam, że nie trzeba się logować aby zobaczyć.

Więc zacytuj mi odpowiedni fragment, który podaje imię oraz nazwisko autora tej petycji!

Jeśli ktoś występuje z publiczną petycją i oczekuje od innych, że ją poprą, to powinien się pod nią podpisać swoim imieniem oraz nazwiskiem i taka jest powszechna praktyka. Tymczasem autor petycji zamiast sie podpisać, to ukrył się na fejsbuku pod nickiem "CHROŃMY BESKID MAŁY", by nie zdradzić swojej tożsamości i móc działać incognito.

Fakt, że możemy domyślić się lub wyśledzić, kto stoi za to petycją, to już całkiem inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet ciekawa opinia jest:smile:

Wynika z niej ni mniej ni więcej, że aby walczyć trzeba być niekulturalnym.

No cóż przyjdzie mi się obudzić z ręką w nocniku.

Czy naprawdę nie dostrzegasz zasadniczej sprzeczności pomiędzy słowami "walka" oraz "kultura"?

Czy naprawdę jesteś w stanie wyobrazić sobie "kulturalną" wojnę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perę lat temu, pewien ksiądz wyciął chyba 3 dęby na cmentarzu. Dostał karę, coś koło 3 mln zł. Kwota znaczna, wielu z nas pracując całe życie nie jest w stanie zarobić te 3 mln zł. Na tym przykładzie widać, że ustawodawca bardziej ceni drzewa niż ludzkie życie. Bo jak mozna wymierzyć karę w takiej wysokości aby pracując całe życie nie móc jej zarobić? Za drzewa! A podobno życie ludzkie jest wartością najwyższą!

Trochę nie za bardzo wstrzelę się w temat. Ale akurat ksiądz pod cmentarz może wycinać drzewa za darmo. Takie jest prawo, tylko nie można tego zrobić bez informowania odpowiednich organów. Tak więc kara nie jest "za drzewa" tylko, za lekceważące podejście księdza.

Kara słuszna, bo możemy sobie o niej teraz podyskutować, szkoda że nikt nie poświecił 5 min na sprawdzenie gdzie leży przyczyna, a jedynie piętnował samą kwotę.

Przeliczanie drzew na pieniądze to w ogóle jest idiotyzm. Przekładamy na to co znamy i potrafimy policzyć. Jedyną sensowną zapłatą za wycięte drzewo jest posadzenie kilku nowych i opiekowanie się nim przez kolejne 10 lat. Prawdziwej wartości drzewa nie da się skalkulować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ekoterrorystami i terrorystami nie ma kulturalnych rozmów. Ze złem trzeba walczyć bo kulturalni mogą się tylko obudzić z ręką w nocniku.

Jeżeli chcesz się zaliczać do kulturalnych to nie manipuluj moimi wypowiedziami. Pisałem o walce z eko i terrorystami.

Gdzie ty widzisz manipulację to ja nie wiem.

Z twoich wypowiedzi wynika to co napisałem.

Jeżeli chciałeś powiedzieć coś innego to pisz wprost, będzie łatwiej.

Z jedną uwagą Panowie :tongue: cytowałem wypowiedz, nie jestem jej autorem:)

Jednak, osoba która ją pisała mimo że jest wulgarna ... wie co pisze :cool::

Pomijając kontrowersyjny wydźwięk przytoczonej wypowiedzi, to wynika z niej tylko to, że ktoś anonimowo pisze petycję.

Jak wspomniałem jest to nieprawdą.

Więc może to twoje "źródło" i wie co pisze.

Jakiego języka?

Czy widzisz tam jakieś niecenzuralne słowa?

Na agresję należy odpowiadać agresją, a nie nadstawiać drugi policzek do bicia, chociaż przeciwnik bez wątpienia wolałby to drugie!

Już dawno poeta pisał: "Gwałt niech się gwałtem odciska", chociaż zaczynam podejrzewać, że obecnie ten tekst może już być na indeksie, jako "niepoprawny politycznie".

Mam inne zdanie. Mogę mieć?

Więc zacytuj mi odpowiedni fragment, który podaje imię oraz nazwisko autora tej petycji!

Jeśli ktoś występuje z publiczną petycją i oczekuje od innych, że ją poprą, to powinien się pod nią podpisać swoim imieniem oraz nazwiskiem i taka jest powszechna praktyka. Tymczasem autor petycji zamiast sie podpisać, to ukrył się na fejsbuku pod nickiem "CHROŃMY BESKID MAŁY", by nie zdradzić swojej tożsamości i móc działać incognito.

Fakt, że możemy domyślić się lub wyśledzić, kto stoi za to petycją, to już całkiem inna sprawa.

A chcesz zrzut ekranu czy "zacytować"?

Chris_M trochę wysiłku.

To na prawdę nie boli.

A jeżeli masz uczulenie na FB to petycję napisała niejaka Bożena Kantyka.

Inną sprawą jest to kto umieścił tą petycję na stronie "www.petycjeonline.com", nie mniej jest tam możliwość kontaktu.

Jeżeli cię to interesuje możesz się skontaktować.

Czy naprawdę nie dostrzegasz zasadniczej sprzeczności pomiędzy słowami "walka" oraz "kultura"?

Czy naprawdę jesteś w stanie wyobrazić sobie "kulturalną" wojnę?

Nie dostrzegam zasadniczej sprzeczności.

W sporcie to ma nawet nazwę - "fair play"

Dziwię się natomiast, ze dla ciebie słowa "walka" i "wojna" są synonimem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeliczanie drzew na pieniądze to w ogóle jest idiotyzm. Przekładamy na to co znamy i potrafimy policzyć. Jedyną sensowną zapłatą za wycięte drzewo jest posadzenie kilku nowych i opiekowanie się nim przez kolejne 10 lat. Prawdziwej wartości drzewa nie da się skalkulować.

Pewnie będzie to niepopularne co powiem, ale gdyby nie opłaty i drastyczne kary i ich coraz wieksza swiadomość, to okolice gdzie mozna coś zbudowac dawno byłyby pustynią. Inna sprawa to uciązliwośc procedur (choć tu nigdy nie miałem problemów - a działam niejako 'w branzy') i kwoty, ale to juz inna bajka...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty widzisz manipulację to ja nie wiem.

Z twoich wypowiedzi wynika to co napisałem.

Jeżeli chciałeś powiedzieć coś innego to pisz wprost, będzie łatwiej.

Pomijając kontrowersyjny wydźwięk przytoczonej wypowiedzi, to wynika z niej tylko to, że ktoś anonimowo pisze petycję.

Jak wspomniałem jest to nieprawdą.

Więc może to twoje "źródło" i wie co pisze.

Mam inne zdanie. Mogę mieć?

A chcesz zrzut ekranu czy "zacytować"?

Chris_M trochę wysiłku.

To na prawdę nie boli.

A jeżeli masz uczulenie na FB to petycję napisała niejaka Bożena Kantyka.

Inną sprawą jest to kto umieścił tą petycję na stronie "www.petycjeonline.com", nie mniej jest tam możliwość kontaktu.

Jeżeli cię to interesuje możesz się skontaktować.

Nie dostrzegam zasadniczej sprzeczności.

W sporcie to ma nawet nazwę - "fair play"

Dziwię się natomiast, ze dla ciebie słowa "walka" i "wojna" są synonimem.

Pozdrawiam

Trzeba być wyjątkowo cynicznym , aby popierać terrorystów posługującymi się pseudo ochroną przyrody i podpierać się kultura. Powiedz to rodzinom Tych którzy zginęli w Augustwie przez brak obwodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że w tym kraju są Ci znienawidzeni przez Was ekoterroryści, bo Wy byście ten kraj wybetonowali od morza do Tatr. Prawdą jest, że czasami przeginają ale za to ich przegięcia to nic w porównaniu z tym co wyprawiają polscy "biznesmeni" ale też i zwykli obywatele na polu niszczenia przyrody i ładu przestrzennego. Prawie cała Polska to świątynia syfu, brudu, tandety i prowizorki. Polskie miasta są jedynymi z najbrzydszych w Europie, krajobraz wiejski i rolniczy został w dużej części zniszczony, a jedyne co się jeszcze może podobać to właśnie przyroda, ale niestety takich miejsc jest coraz mniej, dlatego należy je bronić za wszelką cenę, a że aparat administracji centralnej jest niewydolny, a administracja samorządowa obsadzona jest w większości przez ludzi bez jakiejkolwiek wizji zrównoważonego rozwoju z uwzględnieniem interesów lokalnej społeczności i ochrony przyrody to skutki są opłakane.

Trzeba być wyjątkowo cynicznym , aby popierać terrorystów posługującymi się pseudo ochroną przyrody i podpierać się kultura. Powiedz to rodzinom Tych którzy zginęli w Augustwie przez brak obwodnicy.

Ciekawa koncepcja, jeszcze lepsza słyszałem, że ludzie giną w wypadkach przez drzewa rosnące na poboczu i jak się je wytnie to ludzie przestana ginąć...

Edytowane przez michaś
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Z jedną uwagą Panowie :tongue: cytowałem wypowiedz, nie jestem jej autorem:)

Jednak, osoba która ją pisała mimo że jest wulgarna ... wie co pisze :cool::

Rzeczywiście dopiero teraz zwróciłem uwagę na cudzysłów. Sorry.

Zastanawiam się nad tym spokojnie i stwierdzam, że sprawa nie jest jednoznaczna. Żałuję stojącego np na Czarnym Groniu wyciągu czy braku rozwoju Szczyrku w momencie gdy są do tego idealne wprost warunki bo nawet nie trzeba nic wycinać. Jadnak jak sobie pomyślę, że w wielu zablokowanych przez ekoterrorystów miejscach mogłyby powstać górki w stylu np Tylicza gdzie z głośników wali muzyka tak głośno, że nie można rozmawiać (może trafiłem akurat na taki dzień?) to może jednak dobrze...?

Pozdro

Cześć

Trzeba być wyjątkowo cynicznym , aby popierać terrorystów posługującymi się pseudo ochroną przyrody i podpierać się kultura. Powiedz to rodzinom Tych którzy zginęli w Augustwie przez brak obwodnicy.

Na drodze ginie się przez własną nieuwagę albo głupotę. Obwodnica nie ma nic do tego a jeżeli już to wystarczy spojrzeć na mapę i od razu widać jak ją poprowadzić nie niszcząc Doliny Rospudy.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 3
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być wyjątkowo cynicznym , aby popierać terrorystów posługującymi się pseudo ochroną przyrody i podpierać się kultura. Powiedz to rodzinom Tych którzy zginęli w Augustwie przez brak obwodnicy.

Pewnie mnie dobrze znasz, więc nie będę polemizował.

Mam tylko pytanie.

Co mam powiedzieć tym rodzinom? Bo nie bardzo rozumiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mnie dobrze znasz, więc nie będę polemizował.

Mam tylko pytanie.

Co mam powiedzieć tym rodzinom? Bo nie bardzo rozumiem.

Pozdrawiam

Spróbuj im powiedzieć że życie żaby jest bardziej cenne od życia ich dziecka.

Ekolog powinien wyłapać taką sytuację na etapie projektowania i wtedy dyplomatycznie forsować zmiany, a nie próbować zatrzymywać koparki. Jeśli im umkną taki projekt to albo niech płaczą nad zwierzątkami albo niech się zbiorą i je przesiedlą.

Obwodnice, estakady, bezkolizyjne przejścia dla pieszych itp. to najlepszy sposób na zmniejszenie liczby wypadków.

Wracając do wyciągu to nie widzę jakiś ogromnych strat dla natury oraz krajobrazu. Przecież narciarstwo jest jedną z form obcowania z przyrodą i zrelaksowania się na łonie natury. Kilka słupów i lina między niemi to jeszcze nie fabryka :)

P.S. Poznałem niedawno weganina, oczywiście proekologiczny i takie tam. Mleka nie pił bo sprzeciwiał się złym traktowaniu krów na farmach, ale chodził w ciuchach i używał elektroniki "made in china" gdzie w fabrykach nie przestrzega się praw człowieka.

Tak samo widzę zachowania ekologów chroniących "bezbronne" zwierzęta.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...