Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 14/15


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Tumlin w dzień - Orkan atakuje.

Po wczorajszym wieczorze i doskonałym dniu na nartach, dzisiaj rano postanowiłem ponownie stawić się na stoku.

Przed pójściem spać spojrzałem na termometr - wskazywał +8...temperatura zamiast spadać na noc zaczęła wzrastać.

Ponieważ górkę otwierali dzisiaj o 10, z domu wyjechałem godzinę przed tym czasem.

Auto wskazało +9.

fa61c74eb9ec4b89med.jpg

Wiatr umiarkowany, bez opadów i faktycznie pogoda wczesno wiosenna.

Po wyjeździe za miasto wzrosła do +10.

Mimo wszystko...gra pozytywna muzyczka i nastrój jest odpowiedni na wyjazd narciarski.

[video=youtube;DJjSAP04Xro]https://www.youtube.com/watch?v=DJjSAP04Xro

Mazowieckie, zielone klimaty...

66bfa6b376fdff90med.jpg

...w drodze w Góry Świętokrzyskie, które gdzieś na horyzoncie za farmą wiatrową - Słońce powoli wznosi się na nieboskłon:

69301ada107f3c11med.jpg

Zastanawiam się po drodze, czy któryś z Chłopaków, "Tubylców" się pojawi?

Mijam malownicze ruiny...

fba81455c15d2688med.jpg

...i po chwili docieram na miejsce.

Razem ze mną dosłownie kilka osób i niestety brak innych Forumowiczy.

Marcina zatrzymały obowiązki domowe, Michała nieprzewidziane sprawy...a Bumer pewnie na "Miedziance" się dzisiaj ścigał - z oddali słychać ryk wyścigowych samochodów.

Cóż - jazda będzie jednak w pojedynkę.

Idę do kasy, a w kasie Właściciel - zrobiło mi się bardzo miło, że mnie poznał i udzielił rabatu na karnet dwugodzinny licząc w sobotę tak jak za dzień na tygodniu.

Nim założyłem narty robię kilka fotek i patrzę, czy się coś zmieniło na stoku...

d5f4e3dd009c20acmed.jpg

...niestety się zmieniło. Bardzo ciepła noc i kilka godzin odmieniło zdecydowanie warunki.

Z genialnych wczoraj, na wiosenne. Pojawiły się przetarcia, z którymi jak widać na powyższym zdjęciu dosyć sprawnie poradziła sobie obsługa.

Nawierzchnia zrobiła się miękka.

Chłopaki tak zajęci byli robotą, że włączyli wyciąg a nie włączyli bramek. I jak skończyli po pół godzinie i się pojawili przy dolnej stacji uprzejmie im zwróciłem na to uwagę...

...w każdym bądź razie pół godzinki było śmigania za darmochę.

818457bdd8fad041med.jpg

Choć fajnie wyratrakowane...

b8e795c66fd77bd2med.jpg

...trzeba było się pilnować i jazda uskuteczniać ostrożnie. Zbyt agresywne wejście na krawędź groziło wywrotką na miękkim śniegu.

Pustki na dole, pustki na górze:

b775793f9d5f16b7med.jpg

Po solidnym rozgrzaniu mięśni nóg pozwalam sobie na szybsze ruchy.

Niby fajnie...a Orkan całkowicie psuje zimowy nastrój...

fab522acb49e8fc2med.jpg

Pika telefon...

...najpierw Michał pyta o warunki i pisze, że niestety nie mógł się dzisiaj stawić, a potem pika Marcin, który zwraca mi uwagę na "goryle" łapki - obserwuje mnie z domu przez kamerę i komunikuje przez FB.

Poprawiam się przy kolejnych zjazdach hahaha

Dzisiaj jakoś leniwie mi się jeździ, brakuje jakoś energii - chyba pora na jakąś krótką przerwę w nartowaniu?...

Pojawia się kilku deskarzy:

e739f246687ea766med.jpg

Kilkoro dzieci tuż obok stoku ślizga się na sankach...ot leniwa atmosfera. Coś mi się wydaje, że to przez ciepły wietrzyk i sporą temperaturę - cóż począć gdy Orkan atakuje?

Aleksandra nie ma litości...i jeśli jeszcze kilka dni będzie rządzić - niestety w Tumlinie skończą się warunki do uprawiania narciarstwa.

Na moje oko, max trzy doby Górka jest w stanie wytrzymać takiego mocnego ocieplenia - nie dłużej.

W Beskidach pewnie większe spustoszenia...właściwe otwarcie sezonu może być zatem niestety lekkim falstartem.

Oby prognozy się zmieniły i nasz narciarski los poprawił.

Zdecydowanie lepiej powinno być w Rąblowie i Kazimierzu - w lubelskim, dlatego też, mam nadzieję, że będę nadal śmigał.

Oby tylko nie padał deszcz i pojawiły się poranne przymrozki.

Podsumowanie 12 dnia z deskami wg Endomondo:

Dystans 30.85 km

Czas trwania 2g:40m:11s

Max prędkość 64.1 km/h

Kalorie 1413 kcal

Min wysokość 286 m

Max wysokość 384 m

Łącznie w górę 1698 m

Łącznie w dół 1717 m

Wracając do domu sprawiam by tradycji stało się zadość i odwiedzam Dęba Bartka:

90969d44665a245cmed.jpg

pozdrawiam z nizin

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedam kolejkę linową w beskidach

ten z propozycją kupna wyciągu z Palenicy? dostałem :laughing: My kupimy ten wyciąg, a oni niech nam kupią pod trasy ziemie na Radostowej :crazy:

tak:

"Do sprzedania kolej linowa wraz z infrastrukturą. W skład kompleksu wchodzą:

grunty: stanowiące odrębną własność działki budowlano rekreacyjne o powierzchni 38 136 m2 , a także tereny dzierżawione przez właściciela (wieloletnie umowy)

budynek niewielkiej karczmy, mała gastronomia, a także wypożyczalnię sprzętu narciarskiego wraz ze szkołą narciarsko snowboardową,

kolej linowa (Duża Palenica): dwuosobowa kanapa o długości 950 m,

wyciąg orczykowy (Mała Palenica),

mały wyciąg orczykowy dla dzieci (narciarskie przedszkole),

oświetlenie tras, system ich sztucznego naśnieżania oraz ratraki.

Obiekt funkcjonujący, generujący udokumentowany przychód zapewniający wysoką rentowność inwestycji

ZOBACZ SZCZEGÓŁY"

Ciekawe skąd mieli mojego maila firmowego :eek::stupid:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś dziś w Jurgowie ? Jakie warunki? Albo czy przy tej pogodzie da się gdzieś fajnie pojeździć bez kamieni ?

Jeździłem dziś do wieczora w Spytkowicach,stok o dziwo twardy,wogóle nie puścił,śniegu jest na razie wystarczająco,na jutro napewno będzie dobrze bo temperatura spadła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki narciarskie na dziś rzeczywiście fatalne prognozy też nie najlepsze, jednak prognozami nie przejmuję sie wcale bo nasi meteorolodzy to muszą jeszcze się dużo uczyć żeby coś prognozować. Najlepszym przykładem jest ostatnie trzy dni i zapowiedź huraganu który przejdzie przez Polskę prognozowali siłę wiatru do 120km/h, opady śniegu z deszczem samego śniegu i samego deszczu, i co z tego wynikło wiatr wiał tylko w porywach do 80 km/h, cały ten huragan nie szedł przez Polskę tak jak to wszyscy głośno mówili. Powtarzanie informacji po innych to najlepiej naszym prognostykom wychodzi ciągle powtarzają po Amerykanach że zima będzie lekka, ale samemu coś przewidzieć to już ogromny problem. Z drugiej strony po co, ale nie o tym chciałem, zima na pewno przyjdzie nie wiadomo kiedy nie możemy patrzeć i ufać naszym meteorologom, bo oni też nie potrafią tego przewidzieć. Cały czas mam jednak nadzieję że jeszcze przed końcem roku warunki narciarskie na wielu trasach poprawią sie do tego stopnia że po 25.12 będzie można w wielu miejscach cieszyć się nartami i jazdą na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiaj:Poniwiec- jak widać....

IMG_4393.jpg

Czantoria nieco lepiej ale też bez szans...

IMG_4394.jpg

Cienków uruchomił talerzyk na dolnej polance:

IMG_4398.jpg

IMG_4399.jpg

IMG_4400.jpg

Klepki - mogłby ruszyć talerzyk ale chyba nie warto...

IMG_4400.jpg

IMG_4402.jpg

Duża Palenica - kiepsko...

IMG_4395.jpg

mała Palenica - to samo lub gorzej

IMG_4397.jpg

Niezawodna Nowa Osada - też juz z przetarciami choć jeszcze całkiem nieźle.

IMG_4405.jpg

IMG_4406.jpg

A najlepsze warunki - sądząc po wysokości barierek na zeskoku to 60-80 cm - były na skoczni w Malince... :-)

IMG_4404.jpg

Chodzi jeszcze Soszów ale tam nie dotarłem.. Ogolnie kiepsko to widzę. W weekend temperatura > 10 st i silny wiatr. Snieg (nawet sztuczny) znika w oczach... jeszscze kilka dni i koniec.... a tu połowa grudnia. Powtórka z rozrywki? oby nie....PozdrawiamMichał

IMG_4393.jpg.30918a73667555ee463c81f6bd001832.jpg

IMG_4394.jpg.eb287d644ed4a5c84a28650041e71b5a.jpg

IMG_4398.jpg.dd90992e51990183dae9ecf308726014.jpg

IMG_4399.jpg.3059925c90b8e07f96d918f199eaab90.jpg

IMG_4400.jpg.e1c2cfbb70cd0db38077d4e8b2f656aa.jpg

IMG_4402.jpg.75f9bc22ba6f231a338fe2cdf17e8add.jpg

IMG_4395.jpg.832ca5b6f62c6fc759d8c9fa4720ff54.jpg

IMG_4397.jpg.28ca050c365cdee8cd35d7272d20bd02.jpg

IMG_4405.jpg.373407322a6c71795c5fe8d507ec1816.jpg

IMG_4406.jpg.5377bb89ea4a08df1549417bee4be0f8.jpg

IMG_4404.jpg.477997537b050ba73db23c9682055845.jpg

Edytowane przez mig12345
  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

no rzeczywiście robi się kiepsko, oby nie było gorzej - tfu, tfu przez lewe ramię, niż zeszłorocznie. Córki miały przez weekend narciarskie wyćwiki na Weisskreuzarenie - wczoraj tam była zima - a dzisiaj to już kończyło się przedwiośnie, można mieć tylko nadzieję że choć ten lodowiec nie stopnieje do czasu gdy zima sobie o nas przypomni.

Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tumlin 14.12Miałem już nie wspominać o Tumlinie...ale co zrobić:stupid:Córka mnie zrywa w środku nocy o 8:30 i mówi, że jedziemy; nie pada to jedziemy :biggrin:Zaskoczenie pozytywne - jest tylko +3; wyratrakowane, troche zmrożone i oczywiście tylko parę osób.

DSC_1218.jpg

DSC_1214.jpg

W skrócie dajemy z córcią do 13:30 i do domu. Potem w Kielcach zaczyna padać :frown:: Dzień narciarsko zaskakująco dobry :angel:PSJak coś to jutro jestem w Białce

DSC_1218.jpg.8ff804f982778aada19b5fe69ba9d33e.jpg

DSC_1214.jpg.7fead7dc1f2e3208bfccf0bc8d27e17d.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smary do nart kupione, narty nasmarowane.. I co? Patrzę na prognozy pogody i oczom nie wierzę! Nasz forumowy pogodynek Janek milczy. Widocznie ma rację że milczy, bo gdyby podzielił się swoimi wiadomościami mógłby czuć się winnym jakiegoś samobójstwa z rozpaczy lub kilku pochlastań, także z rozpaczy.:smile:

Co to będzie? Co to będzie? Jedynie Mariusz wyczuł nadchodzący kataklizm i zdążył zaliczyć kilkanaście dni na pagórkach. A ja także mogłem!:sorrow:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak tu musiało się skończyć…a zimy nie widać :mad::

"Ze względu na dodatnią temperaturę i brak przymrozków w nocy.

Kolej w poniedziałek 15.12.2014 będzie nieczynna do odwołania.

Czekamy na poprawę warunków pogodowych o czym poinformujemy Państwa na stronie internetowej oraz facebooku.

https://www.facebook.com/nowaosada"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend narciarsko bardzo udany. Sobota Małe Ciche-Białka, niedziela Małe Ciche do 16tej i powrót do domu. W Cichym bardzo mało ludzi, świetnie przygotowany stok, twardo, zero muld, śniegu jak na obecne warunki pogodowe dużo. Zaczynam od 9 na dłuższych nartach o promieniu skrętu 14 (nowe, to była ich próba). Śnieg świetny, sztruks taki jak lubię najbardziej. Zero kolejki, zjazd góra dół przez 3 godziny. Jest szybkość:-) Potem zmiana nart na slalomkę promień 11,5. Warunki do skręcania rewelacyjne. Traktuję wyjazd treningowo, staram się dokręcać każdy skręt,cisnę ile wlezie:-)Koło 15 znajomi ciągną do Białki, zmieniamy ośrodek i to był oczywiście błąd. Ludzi masa, śnieg już kaszowaty, muldy. Toprowcy jeżdżą co chwila. Ile razy jestem w tym ośrodku to żałuję, że kupiłam tam karnet i obiecuję sobie nigdy więcej. Dla mnie to żadna przyjemność, idę do Karczmy na szarlotkę.Na następny dzień od rana Ciche i znowu doskonałe warunki i jeszcze mniej ludzi niż w sobotę. Jesteśmy bardzo zadowoleni, jeździmy do 16 i wracamy do domu. Świetna rozgrzewka przed piątkowym wyjazdem w Dolomity. Uważam, że to bardzo fajny polski stok do nauki zarówno dla dzieci jak i do treningu dla dobrze jeżdżących. Do tego naprawdę się starają i sypią kiedy tylko mogą, przez co są konkurencyjni w stosunku do innych. A tutaj dwie fotki z Cichego.

zdjÄcie 1.jpg

zdjÄcie 2.jpg

57da82c670b15_zdjcie1.jpg.39d491b527597aac041b2b1a99618d94.jpg

57da82c678c9c_zdjcie2.jpg.19e7e8d5c1b4b0349d87883bd7cf5751.jpg

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smary do nart kupione, narty nasmarowane.. I co? Patrzę na prognozy pogody i oczom nie wierzę! Nasz forumowy pogodynek Janek milczy. Widocznie ma rację że milczy...

Przecież pisałem.http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/19358-Polska-warunki-narciarskie-14-15?p=205534&highlight=#post205534 .Z 10 razy da się pojechać do końca marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę udało mi się przezwyciężyć wszystkie przeciwności i po pracy zabrałem swoje dziewczyny rozpocząć sezon..

Do Korbielowa dotarliśmy na 16 postanowiliśmy pojeździć na Babie..

Pierwszy dzień pracy wyciągu, trasa przygotowana dość dobrze, niewielkie braki śniegu ale w miejscach niekłopotliwych nie przeszkadzały w jeździe, brak znienawidzonych przetarć..

Narciarzy niewiele, na całym stoku w zależności od godziny od 15 do 3 osób (te trzy osoby to my :smile: )

Śnieg bardzo przyjemny zero "cukru" do 18.30 jeździło się bardzo sympatycznie potem trasa przymarzła i zrobiło się jeszcze szybciej

Cztery godziny jazdy przeleciały sami nie wiemy kiedy, tylko z jedną przerwą na czekoladę w knajpce..

A jako ciekawostka w Korbielowie o 20.30 było około 0 stopni a dwie godziny później w Czeladzi/Sosnowcu termometr wskazał 6,5 stopni choć rzekomo według prognozy miało być cieplej w górach...

1.jpg 2.jpg 1.jpg

Edytowane przez dirk
  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, początek sezonu zrobiłem dziś w Białce. O dziwo warunki dobre. Temperatura w południe +5, ale sztucznego śniegu na czynnych trasach dużo na tyle że do 14 prawie nie było przetarć, a i muld nie za dużo (poza czerwoną 6, ale taka uroda tej trasy nawet przy "dużej zimie"). Pogoda jak w marcu niestety a ośrodek przestał naśnieżać. Ale widok na Tatry bezcenny. Aha, no i dobiega końca budowa kolei nr 8 na Jankulakowski Wierch.

WP_20141215_001.jpg

WP_20141215_002.jpg

WP_20141215_003.jpg

WP_20141215_004.jpg

WP_20141215_001.jpg.f3cb7f85bcfb6ba5752e0000b43defb0.jpg

WP_20141215_002.jpg.66b524e3a021ca5814c54f1cbc0c2c0f.jpg

WP_20141215_003.jpg.2163ad9db1c8a2af5d2d8bb88765bd8b.jpg

WP_20141215_004.jpg.c14fe4aac02a50713c9efc98bfd7c050.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za WP pogoda:

"Zima jednak ekstremalnie ciepła?

Czyżby zima już się kończyła? Choć mamy dopiero połowę grudnia, najnowsza prognoza sezonowa amerykańskiego modelu CFS emitowanego przez państwową służbę meteorologiczną NOAA, wskazuje na to, że aż do końca meteorologicznej zimy szanse na poważne epizody zimowe będą minimalne.

Oznacza to, że zima może bardzo przypominać zeszłoroczną. Wówczas śniegu i mrozu było jak na lekarstwo, panowały zaskakująco wysokie temperatury, przypominające raczej wczesną wiosnę lub późną jesień, niż zimę. Szczególnie ciepły ma być styczeń, kiedy zwykle temperatury są najniższe w roku."

No tośmy ponartowali...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła Soszów:

ZAPRASZAMY NA BEZPIECZNE SZUSOWANIE. NAJPRAWDOPODOBNIEJ JESTEŚMY OSTATNIM BASTIONEM NARCIARSKIM W BESKIDACH

WYCIĄG CZYNNY 8.00 - 21.00

Gdyby choć deszczu nie zapowiadali,pojechałbym jutro... :frustrating:

Nowa Osada się poddała,Złoty Groń tylko przy talerzyku,może jeszcze Biały Krzyż przetrwa,ale tam to tylko lekki rozruch... :frustrating:

Jakaś masakra!

Wykupiłem spontanicznie Sylwka na Złotym Groniu,a tu może się okazać,że nie będzie po co tam jechać...

Prognozy,póki co,kiepskie,zwłaszcza na ten tydzień.

Zdesperowany przejrzałem ofertę wyjazdów do Andory,ale to jakiś kosmos...

Nic tylko się upić! :sorrow:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...