Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Mandaty w Austrii


jata_70

Rekomendowane odpowiedzi

Okupant!? Piszesz jak skrzywdzony, w dodatku za wszystkich :eek::stupid:

Nie bardzo widzę sens odpowiadania komuś z takimi uprzedzeniami, jednak ...wspomniałeś kiedyś że mało się udzielasz na forum i powinieneś przy tym zostać. :sorrow:

A co byś powiedział, gdyby te wszystkie przywileje i pieniądze były świadczone na rzecz Rosji albo Niemiec? Ale rozumiem, że zdecydowana większość Polaków nie potrafi tego zrozumieć, uwolnić się od zabobonu i zaprzestać świadczeń pieniężnych na rzecz swoich bogów skoro od przedszkola podlegają katolickiej indoktrynacji.

Napisałem nie udzielam się w tematach prawnych bo lud i tak wie lepiej nawet jak im pokażesz powszechnie obowiązujące przepisy prawne i orzeczenia.

ta dyskusja odbiega od tematu

No własnie było merytorycznie ale jak zwykle naczelny katolik tego forum Chris znalazł kolejny spisek więc byłem w obowiązku mu odpowiedzieć.:laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwolnić się od zabobonu i zaprzestać świadczeń pieniężnych na rzecz swoich bogów

Tak trudno Ci zrozumieć że, ja ( zakładam że nie jedyny) nie jestem przez kler-Watykan-kościół ani innego boga okradany! Nic nie daję, chyba że z własnej woli.

Niestety podobnego zdania nie mam o ZUS, US i kilku innych instytucjach. W przypadku kościoła mam wybór ale już w przypadku tych wymienionych powyżej nie.

Zakładam że słowa swoje opierasz na własnych doświadczeniach bo nie sposób tak zwichrowanego poglądu racjonalnie wytłumaczyć:biggrin:

Aby nie było że...uważam że sprawy finansowe "kościoła" powinny być uregulowanie i to bez względu na wyznanie.

PS

Nie odbieraj tego źle, czy jakąś ripostę.... ale jak to nazywasz wypowiadanie się w sprawach prawnych nie wskazuje abyś miał jakąś wiedzę, większą od osoby dość oczytanej, tak ogólnie i bez konkretów. Możliwe że najzwyczajniej Ci się nie chce no ale ...

Twoje wypowiedzi są takie, że mam wrażenie iż głosisz pogląd "że nic złego nie widzisz w podglądaniu siostry" :sorrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trudno Ci zrozumieć że, ja ( zakładam że nie jedyny) nie jestem przez kler-Watykan-kościół ani innego boga okradany! Nic nie daję, chyba że z własnej woli.

Niestety podobnego zdania nie mam o ZUS, US i kilku innych instytucjach. W przypadku kościoła mam wybór ale już w przypadku tych wymienionych powyżej nie.

Zakładam że słowa swoje opierasz na własnych doświadczeniach bo nie sposób tak zwichrowanego poglądu racjonalnie wytłumaczyć:biggrin:

Aby nie było że...uważam że sprawy finansowe "kościoła" powinny być uregulowanie i to bez względu na wyznanie.

PS

Nie odbieraj tego źle, czy jakąś ripostę.... ale jak to nazywasz wypowiadanie się w sprawach prawnych nie wskazuje abyś miał jakąś wiedzę, większą od osoby dość oczytanej, tak ogólnie i bez konkretów. Możliwe że najzwyczajniej Ci się nie chce no ale ...

Twoje wypowiedzi są takie, że mam wrażenie iż głosisz pogląd "że nic złego nie widzisz w podglądaniu siostry" :sorrow:

Masz rację, bezpośrednio nie płacisz, ale płacisz pośrednio bo podatki i opłaty, które odprowadzasz do budżetu państwa są następnie rozdysponowywane m.in. do kościoła katolickiego. Majątki, które kościół przejmuje np. od samorządów i skarbu państwa to też okradanie wszystkich obywateli w tym Ciebie bo, np. samorząd musi wykupić od kościoła przejęty przez nich budynek szkoły, aby dalej tam mogła funkcjonować, a pieniądze ma z budżetu miasta a skąd pieniądze w budżecie miasta? i tak to się kręci...

Oczywiście nie obrażam się, że nie podobają Ci się moje porady, nie liczyłem na to i już żałuję, że się odezwałem bo jak widać wszyscy wiedzą lepiej. Chciałem tylko uporządkować dyskusję pod kątem proceduralnym i jak pisałem w pierwszej wypowiedzi przedstawiłem tylko ogólny zarys postępowania w podobnych sprawach bo tak naprawdę nie można udzielić jednej porady do wszystkich spraw, podstawa to ustalenie stanu faktycznego, a dopiero potem można konkretnie doradzać. Poza tym jak w każdym zawodzie są dobrzy i słabi prawnicy, ja widać jestem słaby, a do tego zły z natury jak wszyscy prawnicy, co potwierdzi kolega Bumer:proud:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, bezpośrednio nie płacisz, ale płacisz pośrednio bo podatki i opłaty, które odprowadzasz do budżetu państwa są następnie rozdysponowywane m.in. do kościoła katolickiego. Majątki, które kościół przejmuje np. od samorządów i skarbu państwa to też okradanie wszystkich obywateli w tym Ciebie bo, np. samorząd musi wykupić od kościoła przejęty przez nich budynek szkoły, aby dalej tam mogła funkcjonować, a pieniądze ma z budżetu miasta a skąd pieniądze w budżecie miasta? i tak to się kręci...

Jeśli ktoś coś przejmuje to nie dla tego że "widzi mi się" a na podstawie jakiejś ustawy, przepisu ...każdy kto chce przejąć czyjąś własność powinien za nią zapłacić! Nie ma tu znaczenia czy jest to kościół, instytucja państwowa czy osoba. Co w tym dziwnego?

Dla przykładu, sławna sprawa zwrotu nieruchomości "Niemce" która porzuciła swój dobytek i wyjechała z Polski. Państwo przekazało obywatelowi ów użytek, z którego po latach zasiedlenia dostał kopa bo stan prawny nie był uregulowany.

Nie chce rozstrzygać gdzie jest racja w przypadku stron ale widzę że największą winę za ten stan ponosi państwo.

To nie Niemka sobie sama zabiera swoje dobra czy kościół...to stan państwa jest marny i to dzięki niemu ciągle dokładamy do budżetu! Ty obwiniasz tego kto chce a nie tego co daje.

Widzisz tylko na jedno oko i w dodatku te chore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce rozstrzygać gdzie jest racja w przypadku stron ale widzę że największą winę za ten stan ponosi państwo.

To nie Niemka sobie sama zabiera swoje dobra czy kościół...to stan państwa jest marny i to dzięki niemu ciągle dokładamy do budżetu! Ty obwiniasz tego kto chce a nie tego co daje.

Widzisz tylko na jedno oko i w dodatku te chore.

No akurat w przypadku KK to 90% przejęć nastąpiło decyzjami komisji majątkowej, od których to decyzji nie przysługiwała jakakolwiek droga odwoławcza. Rozdawano majątek, który nawet nigdy nie należał do KK, zazwyczaj bez jakiejkolwiek podstawy. Mało tego od 2006 roku zaczęto nawet przekazywać nieruchomości kościoła niemieckiego, katolickiego i protestanckiego z ziem odzyskanych! Oczywiście taki stan rzeczy był i jest wynikiem słabości państwa, ale przecież KK to formalnie nie jakaś zwykła organizacja, to przedstawiciele boga na ziemi, więc chyba nie powinni ulegać pokusie jak zwykli ludzie i jak złodzieje okradać swoje owieczki?? Co do moich oczu to mam jedno bo drugie wybili mi miłosierni katolicy:sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Zakładając że jedziemy na kilka fur(spęd :tongue:) i każdy ma CB ... do komunikacji

Znaczy że po co do tej komunikacji?

W jakim celu ta komunikacja?

No i po co na kilka fur? że co, jeden jest wódz, najmądrzejszy w stadzie i reszta bez jego wiedzy i doświadczenia na ma opcji dotrzeć do celu?

Dwa samochody w tandemie to jest max, powyżej tej ilości to... "spotykamy się na miejscu"

Raz jechałem na Chorwację w tandemie 3 samochodów i właśnie okazało się że nie mam CB, dobrzy koledzy postarali się, pożyczyli gdzieś radyjko i antenkę i wsadzili mi to do samochodu, bo musi być. Masakra..... nie będę się rozpisywał co i jak, ale rzecz zbędna, do niczego nie potrzebna i więcej kłopotu jak pożytku. Każdy ma telefon przy dupie i to jest wystarczające do sprawnej komunikacji po drodze:rolleyes::.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różni ludzie,różne potrzeby

Może ktoś sobie lubi pogadać przez CB,niż telefon

Nic mi —nam do tego ,tak :tongue:

Tak, tak, Marcinku, jak tylko lojalnie ostrzegam, różne jaja miewamy razem po drodze i jakoś daliśmy radę bez CB, więc niech tak pozostanie :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla przykładu, robię długie przerwy w trasie ( kawa, coś słodkiego) wtedy lubie sobie pogadać. Po takiej pauzie lepiej mi sie jedzie i nie martwie się o mandaty:)

Przyznam że zabieram CB ale traktuje to jako wyjście awaryjne i zawsze leży ono z kołem zapasowym, od kilku lat nie użyłem ani razu.

Wolę telefon, przynajmniej nic nie trzeszczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat był na forum kiedyś dyskutowany i z tego co pamiętam, nie jest to takie oczywiste.

Jest oczywiste: całkowity zakaz CB radia z modulacją AM. Tylko z modulacją FM. Jeśli radio ma przełącznik AM/FM, wówczas traktowane jest jako radio AM.

Całkowity zakaz używania wideorejestratorów. Zauważcie, że na google street view widok kończy się na czeskiej granicy. Mandaty bardzo wysokie, wydaje mi się że coś ok. 900EUR, ale nie jestem pewien.

Jeśli jedziemy w dwa samochody, zabieram zwykłe walkie-talkie i to w zupełności zdaje egzamin. A dodatkowo potem przydaje się na miejscu. Albo się nie przydaje :biggrin:

Czy to komuś potrzebne, czy nie, to sprawa indywidualna. Nie mnie oceniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za gość...:stupid:

-na co komunikacja,

-na co kilka fur,

-na co cb,

-na co jedziemy

-itd itd

daj spokój - każdy robi jak uważa i jak mu wygodnie !

:laughing::laughing::laughing:

Znaczy że po co do tej komunikacji?

W jakim celu ta komunikacja?

No i po co na kilka fur? że co, jeden jest wódz, najmądrzejszy w stadzie i reszta bez jego wiedzy i doświadczenia na ma opcji dotrzeć do celu?

Dwa samochody w tandemie to jest max, powyżej tej ilości to... "spotykamy się na miejscu"

Raz jechałem na Chorwację w tandemie 3 samochodów i właśnie okazało się że nie mam CB, dobrzy koledzy postarali się, pożyczyli gdzieś radyjko i antenkę i wsadzili mi to do samochodu, bo musi być. Masakra..... nie będę się rozpisywał co i jak, ale rzecz zbędna, do niczego nie potrzebna i więcej kłopotu jak pożytku. Każdy ma telefon przy dupie i to jest wystarczające do sprawnej komunikacji po drodze:rolleyes::.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczone przez Chris_M:

Ten temat był na forum kiedyś dyskutowany i z tego co pamiętam, nie jest to takie oczywiste.

Jest oczywiste: całkowity zakaz CB radia z modulacją AM. Tylko z modulacją FM.

Czyli generalnego zakazu używania CB w Austrii wcale nie ma!

I właśnie dlatego, nie chcąc wchodzić w szczegóły napisałem, że "nie jest to oczywiste".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego, nie chcąc wchodzić w szczegóły napisałem, że "nie jest to oczywiste".

OK, źle zrozumiałem. Myślałem, że chodzi Ci o to, że zasady nie są oczywiste. Takie polskie przyzwyczajenie, że przepisy nie są jednoznaczne :stupid:

Pozdrawiam i śniegu życzę :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Niby "sprytne", ale... Jak namierzą Cię Austriacy, to nie będzie przebacz! Do momentu zapłaty mogą np. zarekwirować auto. To chyba trochę popsuje wyjazd na narty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...