Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Baaardzo ciepła II warstwa


jank

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję jak w tytule I chodzi mi po głowie jako II warstwa ubrania coś z SOFTSHELLU.Czy macie z tym jakieś własne doświadczenia jeśli tak to jakie .Proszę ewentualnien o sugestie dotyczące czegoś innego.Po raz pierwszy w styczniu wybieram się w Alpy i dlatego co nieco zamierzam zainwestować w komfort termiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 2 warstwa to nie softshell.

Ja Polecam bluzy techniczne z ODLO, używam takich od wielu lat i sprawdzają się super. Jak chłodniej to proponuję docieplić się ale na poziomie 1 warstwy, czyli najcieplejszym modelem podkoszulka.

Taka jeszcze mala dygresja odnośnie tego że chcesz dokonać zakupów bo wybierasz się w Alpy, to oczywiście słuszne i popieram, ale tam się może okazać i prawie na pewno się okaże że masz wszystko za ciepłe i że nie potrzebnie założyłeś kalesony, i wcale nie dla tego że będzie ciepło, bo może być różnie, tylko dlatego że będzie się gdzie zagrzać, co np. jak sobie czytam właśnie na forum nie grozi dzisiaj narciarzom w Beskidach:stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy jade w styczniu,dotychczas preferowałem marzec i miałem na tyle szczęścia,że naprawdę zimne dni mogę policzyć na palcach jednej ręki.Ale i tak pamiętam,jak zimno może spowodować ograniczenie radości z jazdy.Dlatego też zakładając,że w styczniu jest większe prawdopodobieństwo dni mrożnych chcę się dodatkowo zabezpieczyć.A warstwa II dlatego ,że i tak jestem na kupnie.

Możesz polecić jakąś konkretną bluzę Oddlo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz polecić jakąś konkretną bluzę Oddlo?

Tak konkretnie nazwą modelu Ci nie powiem, są na pewno w Intersporcie, tego roczne i ubiegłoroczne mają kieszonkę na skipass na ramieniu, zapinana na pół zamek.

Np. mnie nie odpowiadają bluzy 2 warstwy które też są w IS z Descente czy Phenixa, takie cieniutkie i w dotyku nieprzyjemne, sztuczne, śliskie, a przy tym bardzo drogie, owszem załozyłe na sienie z ciekawości, źle się w tym czułem, a jeszcze gorzej wyglądałem:rolleyes::

Natomiast jest w IS w Bielsku bardzo fajna bluza z Pheniksa rozpinana na pełny zamek(czarna z jaskrawym zamkiem), no ale cena jak na razie jest zaporowa, ponad 600 zł:eek:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z SB co do Odlo.

- pierwsza warstwa : http://hike.pl/meska-koszulka-termoaktywna-odlo-evolution-warm.html

- druga warstwa : http://hike.pl/koszulka-z-rozpinanym-golfem-odlo-originals-warm.html

- trzecia to kurtka

Przy -16 stopniach wystarczyło a gdyby to masz jeszcze koszulkę krótki rękaw z tej serii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ciuszkach nie będę się wypowiadał,

bo są lepsi ale zaopatrz się koniecznie w porządną kominarkę plus coś na ochronę nosa bo jak złapie 20 stopni mrozu i dojdzie wiatr to na 3 000m n.p.m. będzie za późno i zjedziesz do bazy.

Tam bywa w tym czasie bardzo zimno.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram SB. Odlo ma super rzeczy na druga warstwę. Przykład:

http://www.odlo.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=20&Itemid=505&category=|Zima Odlo|Kolekcja damska|Bluzy narciarskie&product=220711

Moja zona w tym nie tylko jeździ na nartach i jest bardzo zadowolona. Co więcej ich rzeczy są nie do zdarcia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co widzę to MB ma ciut lepszą ode mnie warstwę zerową .

I jeszcze jedno czy poza ceną ten product http://sportmix.pl/odlo/zima-odlo/kolekcja-meska/bluzy-narciarskie/bluza-z-kapturem-hoody-midlayer-revelstroke---221092-5396?gclid=CN7rp8ep_8ICFSYIwwodpAYALA

wiele odbiega od propozycji Mysiaueka i Roobsa. Inaczej,czy róznica wynikająca z gramatury będzie odczuwalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku postawiłem na wagę i wygodę. Jako druga warstwę zakupiłem bluzę polarowa z polara odwróconego do wewnątrz. 66north.Minimalna waga w połączeniu z kurtka skorupą daje poczucie komfortu i w żadnym stopniu nie ogranicza ruchowe.Może być tylko problem z dostępem w Pl.http://www.outnorth.se/20.0.0.6/63634/cache/63634_86ccd6c09f74c392e12611e800461482.jpg

63634_86ccd6c09f74c392e12611e800461482.jpg

63634_86ccd6c09f74c392e12611e800461482.jpg.d1ce435fbc6445b7e7723cb74c43c4c5.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem wstępnej selekcji I decyduję sie pomiędzy tymi wyrobami:

http://sportmix.pl/odlo/zima-odlo/kolekcja-meska/bluzy-narciarskie/bluza-z-kapturem-hoody-midlayer-revelstroke---221092-5396?gclid=CN7rp8ep_8ICFSYIwwodpAYALA

http://www.wolfgang.pl/?p=shop&product_id=516

Wybierać losowo czy też któryś ma jednak jakąś przewagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zgadzam się z przedmówcami. Jeśli rzeczywiście chcesz się zabezpieczyć przed zimnem to zaopatrz się w ciepłą pierwszą warstwę czyli bieliznę. Tu produkty ODLO są jak najbardziej godne polecenia. Zwłaszcza z serii Evolution X-warm. Druga warstwa firmy ODLO też znakomicie spełnia swoje zadanie. Ja mam np taką:

ODLO.jpg

Jest super!!!! To model Val Tremola. Mam jeszcze np bluzę Rossignola oznaczoną jako "warm" w której jeszcze nigdy nie zmarzłem. Nawet jeżdżąc przy fatalnej pogodzie z wiatrem i mrozem na wysokości ponad 3000 m.n.p.m. ODLO można nabyć w IS i na 100% widziałem takie ostatnio na przecenie poniżej 3 paczek! Kwestia dobrania rozmiaru. Szukaj w IS!

ODLO.jpg.6c6a46915ef9ecefef45fd3f45bdadb8.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem wstępnej selekcji I decyduję sie pomiędzy tymi wyrobami:

http://sportmix.pl/odlo/zima-odlo/kolekcja-meska/bluzy-narciarskie/bluza-z-kapturem-hoody-midlayer-revelstroke---221092-5396?gclid=CN7rp8ep_8ICFSYIwwodpAYALA

http://www.wolfgang.pl/?p=shop&product_id=516

Wybierać losowo czy też któryś ma jednak jakąś przewagę?

Mam zalinkowaną przez bluzę/bieliznę Devolda chyba już od trzech lat i jestem z niego BARDZO ZADOWOLONY. Grzeje kiedy trzeba, jednocześnie wcale nie tak łatwo w nim się spocić, nie łapie zapachu nawet po dłuższym użytkowaniu bez prania. świetnie sprawdza się wysoki dobrze wykonany golf. Absolutnie polecam.

Co do Odlo to dotychczas głównie używałem getrów i także były świetne. Zauważ, że produkt Devolda to raczej pierwsza warstwa (bielizna) a Odlo druga warstwa - nic zatem nie stoi na przeszkodzie aby zanabyć oba produkty ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o cieple, cieple całego człowieka, ma się rozumieć? Dostajesz różne odpowiedzi, a przypomina mi to ocieplanie domu. Zważ, ze ok 50% energii, a to znaczy i ciepła, potrzebuje..... głowa!!!! Tak, wiem, nie u każdego głowa potrzebuje tyle energii!:smile:

Podobnie jak w domu, namawiają nas na energooszczędne okna, na grubaśny styropian, nie zważając na sprawnośc kotła i na to, że 40% ciepła i tak pójdzie sobie w świat wraz z wentylacją!

Zmarzły Ci kiedyś łokcie? A może brzuch?

Pamietaj, zadbaj o komfort termiczny głowy, stóp i dłoni. To podstawa. Reszta ma marginalne znaczenie. Bardzo często służy, właśnie ta reszta, do obnoszenia się i pokazywania drogiej bielizny (!!! szkoda, że portek w knajpach nie rozpinają i kalesonów nie pokazują) Kiedyś pokazywano złote łańcuchy na karkach, ale czasy się zmieniają!

Zastanów się, co wiecej oprócz perfekcyjnego wykonania, trwałego materiału, no i moze jakiejś domieszki jonów srebra, aby smród był mniejszy u śmierdziuchów, może dać podkoszulek? Ciepło Ci da? Z pewnoscia, tak samo jak porządny lakier na aucie ochroni Cię przed hałasem!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co widzę to MB ma ciut lepszą ode mnie warstwę zerową .

I jeszcze jedno czy poza ceną ten product http://sportmix.pl/odlo/zima-odlo/kolekcja-meska/bluzy-narciarskie/bluza-z-kapturem-hoody-midlayer-revelstroke---221092-5396?gclid=CN7rp8ep_8ICFSYIwwodpAYALA

wiele odbiega od propozycji Mysiaueka i Roobsa. Inaczej,czy róznica wynikająca z gramatury będzie odczuwalna

W opisie ta bluza ma 'light" jeśli się nie mylę to w Odlo oznacza się taką bieliznę na umiarkowane ciepłe dni na chłodne i zimne to Warm i X- Warm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie zarówno zalinkowane Odlo jak i Devold nie należą do baaaaardzo ciepłych - o co prosi założyciel wątku.

Pytanie podstawowe: co to znaczy "baaaardzo ciepła II warstwa"? Dla mnie bardzo ciepłą warstwę stanowią ociepliny syntetyczne firmy Polartec (polartec alpha / thermal pro / high loft) oraz tzw. sztuczny puch czyli primaloft (różne grubości zależnie od typu) w formie bluzy czy kurtki. Jeszcze cieplejsze są swetry puchowe, których jednak jako 2. warstwę nie polecam (utrata właściwości cieplnych pod wpływem wilgoci tzn. zapocenia).

I tak może trzeba by bardziej doprecyzować tę drugą warstwę bo widzę że wszyscy tu mówią o bluzach typu "polarowego" lub stretch z fleecem (meszkiem) od spodu. Jeśli brać pod uwagę coś takiego, to najcieplejsze bluzy są wykonane z grubego polartec power stretch pro. Szyją je m.in. polskie firmy: Kanfor i Kwark. Moim zdaniem jednak jeśli ktoś jako warstwę wierzchnią stosuje typową kurtkę narciarską z ociepleniem, to 2. warstwa tylko w skrajnie mroźnych warunkach będzie musiała być ciepła na poziomie power stretch pro. Inna jest sytuacja jeśli ktoś jako warstwy wierzchniej używa kurtki bez ocieplenia - softshella (kurtka przeciwwiatrowa w niektórych przypadkach z membrana) lub hardshella (kurtka przeciwdeszczowa z membraną).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim którzy odpowiedzieli na moje pytanie.Potwierdzam to co napisał Bumer odnośnie utraty ciepła,ale w tych trzech punktach o których piszesz jestem w miarę solidnie zabezpieczony bo generalnie marznę w ręce I stopy z dużą łatwością.Specjalnie dziękuję Roobsowi za uwagę dotycząca lighta.Faktycznie popatrzyłem na gramaturę (210g/m2)I już nie pomyślałem o wykresie.

Jutro wybieram się do IS I na miejscu podejmę decyzję który z produktów firmy O nabędę.Jeszcze raz dzięki za podzielenie się doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie zarówno zalinkowane Odlo jak i Devold nie należą do baaaaardzo ciepłych - o co prosi założyciel wątku.

Pytanie podstawowe: co to znaczy "baaaardzo ciepła II warstwa"? Dla mnie bardzo ciepłą warstwę stanowią ociepliny syntetyczne firmy Polartec (polartec alpha / thermal pro / high loft) oraz tzw. sztuczny puch czyli primaloft (różne grubości zależnie od typu) w formie bluzy czy kurtki. Jeszcze cieplejsze są swetry puchowe, których jednak jako 2. warstwę nie polecam (utrata właściwości cieplnych pod wpływem wilgoci tzn. zapocenia).

I tak może trzeba by bardziej doprecyzować tę drugą warstwę bo widzę że wszyscy tu mówią o bluzach typu "polarowego" lub stretch z fleecem (meszkiem) od spodu. Jeśli brać pod uwagę coś takiego, to najcieplejsze bluzy są wykonane z grubego polartec power stretch pro. Szyją je m.in. polskie firmy: Kanfor i Kwark. Moim zdaniem jednak jeśli ktoś jako warstwę wierzchnią stosuje typową kurtkę narciarską z ociepleniem, to 2. warstwa tylko w skrajnie mroźnych warunkach będzie musiała być ciepła na poziomie power stretch pro. Inna jest sytuacja jeśli ktoś jako warstwy wierzchniej używa kurtki bez ocieplenia - softshella (kurtka przeciwwiatrowa w niektórych przypadkach z membrana) lub hardshella (kurtka przeciwdeszczowa z membraną).

Bluza ktora kupilem i podalem w linku to - Polartec Power Stretch Pro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Moim zdaniem jednak jeśli ktoś jako warstwę wierzchnią stosuje typową kurtkę narciarską z ociepleniem, to 2. warstwa tylko w skrajnie mroźnych warunkach będzie musiała być ciepła na poziomie power stretch pro....
.

Dokładnie. Plus kolejny temat to jak bardzo chcemy się zmęczyć czyli spocić. Dla jeżdżących lajtowo ciepło ma znaczenie. Dla śmigających nie bo ważne jest to, żeby nie być mokrym pod spodem i potem nie zmarznąć na wyciągu. Dlatego ja (spasiony starzec) za radą młodych wyjadaczy stosuję potówkę jako 1 warstwę, żeby odprowadzić wilgoć, i potem cienka bluza terrmiczna jako 2-ga warstwa (wersja do -5 ). Jak jest zimniej to dokładam t-shirt jakiejś sensownej firmy. Jak mega zimno, lodowiec, wiatr itd. to potówka + dwie cienkie bluzy termiczne + druga + kominiarka z maską w zapasie (jeżdzę w cienkich). i generalnie to tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie zarówno zalinkowane Odlo jak i Devold nie należą do baaaaardzo ciepłychwierzchnią .

Ja jako zmarzluch wytrzymywałem -16 z mocnym wiatrem bez uczucia zimna. Jeśli komuś seria Warm lub X-Warm nie wystarcza to proponuję zainwestować w kurtkę puchową lub primaloft.

Założenie 2 warstwy prawie na równi z kurtką może powodować że cyrkulacja się "zadławi" ...będzie więcej potu co po chwili może zamienić się w zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...