Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Najlepsza TRASA narciarska w POLSCE!


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję poklikać na temat najlepszej trasy narciarskiej w POLSCE!!!

TRASY a nie stacji... nie interesują nas: knajpki... kanapy... i strefa dla dzieci! :wink: mówimy o jeżdżeniu!!! a nie wożeniu się na nartach z intensywnym trzymaniem się kijków :biggrin:

Moim zdaniem:

zdecydowanie na 1! zasługuje 1 na PALENICY!

na 2 - Bieńkula SON

na 3 - ??? chyba FIS - Pilsko ale ex aequo z Czarna Góra - trasa czana A a i B FIS jest spoko!

co Wy na moje propozycje???

Pozdrawiam. Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo ciekawe ale mówiąc o SON mówisz o trasie nr1 na Małym Skrzycznem: Skrzyczeńska - Migdalska - Czyrna? bo wiesz teraz dla większości Skrzyczne to już Duże i Małe w jednym :biggrin: (oby TMR też tak myślał) :applause:

PS. wiem wstyd się przyznać... ale jeszcze nie jeździłem na Kasprowym :eek: wiem :stupid: ale jakoś te kolejki i ta WIELKA WYPRAWA mnie zawsze przerażały!

PS2. ale Nosal? :eek: jakoś go nie pokochałem u góry wąsko na dole wolno... ale jak Tobie się podoba :biggrin: każdy kocha to co lubi!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi mi o Jedynkę do Czyrnej. W COS nie ma trasy nr 1 z tego co pamiętam ;).

Nosal (z samej góry) w godzinach popołudniowych pełen wielkich metrowych kopców zjechany na raz dawał piękny wycisk w nogi. Jednoosobowe krzesełko przez cichy las i w ogóle fajny klimat. Nostalgia mnie dopadła.

Teraz Kasprowy to już nie taka wyprawa, cena duża ale jak dla mnie jest to najlepszy śnieg w Polsce :).

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

1 Polanki

2 Lola

3 FIS Szczyrk

3,5 Goryczkowa

Pozdro

Cześć Mitek... powiesz mi coś o Polanki??? nigdy tam nie jeździłem ale tak po mapce patrze :wink: to taka prosta i mało urozmaicona trasa? czemu na 1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jata_70: nooo masz rację fajna trasa... nawet bardzo fajna - szkoda że południowa :frown:: też ja lubię! nawet bardzo!

Leitner: cześć! widzę że powróciłeś od naszych "sąsiadów-przyjaciół" :biggrin: ale widze że to chyba był szok!!! 1 dałeś dla Kopca? :eek: i to niebieskiej? mówimy o trasie dla NARCIARZY!!! na takiej co można pojeździć! a nie powozić się :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Stożek (Czerwona i ten kawałek czarnej),

2. Czarna Góra - F FIS,

3. Bieńkula - Szczyrk

ooo i pod tym też bym się podpisał! nawet dwa razy! :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jata_70: nooo masz rację fajna trasa... nawet bardzo fajna - szkoda że południowa :frown:: też ja lubię! nawet bardzo!

:eek:jaka południowa

południową to może Czesi z Nydka zrobią, gondole chcą postawić, nawet dwie

Czantoria to ideał pólnocy, problemem jest, że to pierwsza górka w Beskidach, a zaczyna się raptem na 400 mnpm:sorrow:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eek:jaka południowa

południową to może Czesi z Nydka zrobią, gondole chcą postawić, nawet dwie

Czantoria to ideał pólnocy, problemem jest, że to pierwsza górka w Beskidach, a zaczyna się raptem na 400 mnpm:sorrow:

wiesz... masz racje! i jak stary jestem tak zawsze sobie tłumaczyłem że pierwsza pada bo jest południowa! :stupid: ale cóż człowiek uczy się całe życie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. FIS ze Skrzycznego (najbardziej urozmaicona - zakręty, ścianki...)

2. Goryczkowa (głównie ze względu na "alpejską" scenerię)

3. "A" z Czarnej Góry

4. "B" z Czarnej Góry

5. "1" z Czantorii

6. "5" Pilsko-Miziowa-Szczawiny

...przy czym nie byłem w wielu topowych polskich ośrodkach (Jaworzyna, Szrenica), więc ranking niepełny.

A bezapelacyjnie najlepszą trasą w regionie PL-Cz-Sk jest moim zdaniem "12" (Jeleni Grun) na Chopoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koliber: Noo jak z Polskimi mógł bym się zgodzić to z tym CHOPKIEM przegiąłeś na MAXA!

PS. 12 to chyba najnudniejsza i najdziwniejsza trasa na Chopku

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koliber: Noo jak z Polskimi mógł bym się zgodzić to z tym CHOPKIEM przegiąłeś na MAXA!

PS. 12 to chyba najnudniejsza i najdziwniejsza trasa na Chopku

Co kto lubi - dla mnie np. Golgota czy Bieńkula to wzór najnudniejszych tras, bo nie przepadam za takimi trasami "slalomowymi", prawie jednostajnie i stromo nachylonymi i zawsze w cieniu.

Dla mnie ciekawa trasa to taka pełna naturalnych garbów, zakrętów, poprowadzona grzbietem z ciekawymi widokami (ze mnie bardziej narciarz rekreacyjny) :)

P.S. Mitek, też jestem ciekaw uzasadnienia tych Polanek, a na Palenicę chętnie bym się wybrał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koliber: nie chcę się rozwodzić na temat tras na Chopku... bo nie jest to tematem postu (a ja Chopok po prostu kocham i uwierz jest tam kilka ciekawszych tras i bardziej widokowych :biggrin: ) a PALENICĘ - czarno-czerwoną "1" POLECAM wszystkim kto tam nie jeździł... trasa warta tępienia krawędzi :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leitner: cześć! widzę że powróciłeś od naszych "sąsiadów-przyjaciół" :biggrin: ale widze że to chyba był szok!!! 1 dałeś dla Kopca? :eek: i to niebieskiej? mówimy o trasie dla NARCIARZY!!! na takiej co można pojeździć! a nie powozić się :wink:

Pozdrawiam

Jestem narciarzem bardziej rekreacyjnym :wink: Po wyjeździe na Chopok zacząłem tęsknić do niezbyt szerokich, łatwych i długich tras przez las na których można odpocząć po jeździe na czerwonych. Poza tym widok ośnieżonego lasu... :rolleyes:: :angel: Dlatego mogłem dodać jeszcze 6 w SONie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa chyba że tak... ale te niebieskie to mnie męczą najbardziej! Ja rozumie CZERWONA taka nie całkiem czarna żeby dało radę płynnie na krawędziach... i takich szukamy? Czy nie?

Pozdrawiam. Janusz

PS. a Kopiec jak najbardziej ale tam po lesie była taka fajna freeridowa :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...