Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - Dolina Szczyrku (SON + COS)


shuger

Rekomendowane odpowiedzi

W jednym z artykułów o planach TMR była mowa o budowie 4 darmowych! parkingów o łącznej pojemności 1500 samochodów.

To faktycznie może zblokować Szczyrk - zwłaszcza w weekendy...

Z 2 strony jednak na Chopoku od północy jest chyba podobna ilość miejsc parkingowych i raczej większych problemów z komunikacją tam nie ma...

Tutaj pewnie mowa jest o budowie głównego centrum parkingowego w okolicy Czyrnej bo tak na pierwszy rzut oka to tam chyba najłatwiej o wolną przestrzeń.

Potrojenie przepustowości wyciągów o którym mowa we wstępnych planach TMR wydaje się być zdecydowanie groźniejszym aspektem, tym bardziej że możliwości (większego niż kosmetyczne) poszerzenia tras nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..]

Potrojenie przepustowości wyciągów o którym mowa we wstępnych planach TMR wydaje się być zdecydowanie groźniejszym aspektem, tym bardziej że możliwości (większego niż kosmetyczne) poszerzenia tras nie widzę.

Możliwości terenowe i techniczne są tam wrecz nieograniczone...... wystarczy popatrzeć np z Kotarza na Posredni i Hale Skrzyczeńską ....

Jedyna 'sciana' to Natura 2000 wzdłuż orczyka na Małe ale to tylko z jednej strony. Reszta - wielka łaka na Julianach i wielokrotne poszerzenie łaczników miedzy polanami n do Czyrnej i Soliska jest wykonalne bez problemu. I tak wszystkie tamtejsze świerki to już, lub za chwile, posusz pokornikowy.

Oczywiście Panowie z Bystrej będa mieli inne zdanie ale polecam im najpierw zajecie sie ochroną poludniowych zboczy Skrzycznego - tak mają prawdziwe pole do popisu. Coz, znacznie to mniej medialne a i przeciwnik za mocny by cokolwiek wymusić.....

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta - wielka łaka na Julianach i wielokrotne poszerzenie łaczników miedzy polanami n do Czyrnej i Soliska jest wykonalne bez problemu. I tak wszystkie tamtejsze świerki to już, lub za chwile, posusz pokornikowy.

jeśli ten susz pokornikowy to użytek gruntowy "Las" to nadleśnictwo trochę euro skubnie (kwoty 7-8 cyfrowe za kilka - kilkanascie hektarów lasu) - nie ważne że drzewa suche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na co dzień budzę się koło 6stej, bez budzika, więc nie mam z tym problemów. Z wiekiem potrzebuję co raz mniej snu :wink:

Dżizas... nie wyobrażam sobie... Mnie z wiekiem chęci do snu przybywa... choć jestem typowym nocnym markiem co można zauważyć po godzinach dodawanych postów.. ;-)

Jednak rano... spać... !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Macie namiary na jakąś dobrą miejscówkę w przystępnej cenie w Szczyrku?

W nast weekend się wybieram i szukam jakiegoś noclegu.

Pozdrawiam

Niestety ja ci nie pomogę.Mieszkam zbyt blisko aby korzystać tam z noclegów.

Myślę jednak,że powinieneś podać więcej szczegółów.

Czy to ma być np. tani hotel.

Czy kwatera prywatna,z posiłkami czy bez.

Być może ktoś będzie mógł ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300m od Golgoty (poniżej). Halina i Antoni Chudy, Salmopolska 105a. Powołaj się na mnie (Paweł Taraszkiewicz z Gdańska). Nie wiem czy mają teraz wolne ale znamy się zylion lat. Mają pokoje z łazienkami i TV, chyba wifi jest a ceny są przystępne. Czyściutko a i gorzołki się z Tośkiem napić można.

http://www.nocowanie.pl/noclegi/szczyrk/kwatery_i_pokoje/91426/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powołaj się na mnie (Paweł Taraszkiewicz z Gdańska).

Wszędzie gdzie się powołasz na,...MOSTOSTALa,wypie...la cię z wielkim hukiem.:wink: :crazy:

[takie ma powiedzonko mój senior] oczywiście bez Mostostala :angel:

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W Szczyrku na skoczni Skalite odbędzie się konkurs indywidualny w skokach narciarskich w sezonie 2015/2016!

11136153_890318811024534_2766378711683176206_o.jpg

m240567968.jpg

Przy skoczni ma powstać kilka tysięcy miejsc dla kibiców :)Będzie to też świetna promocja Szczyrku jako ośrodka narciarskiego.Tylko jak oni wszyscy dojadą na tę skocznię? :eek: Korek zacznie się chyba już w BB :redface:http://www.pzn.pl/skoki-narciarskie/aktualnosci/art2254,trzy-puchary-swiata-w-skokach-narciarskich-w-polsce.html

11136153_890318811024534_2766378711683176206_o.jpg.b9bf5165c2723c7bce016e591e7f88cf.jpg

m240567968.jpg.b8297eb7f5819f011b3498d252744087.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczyrku na skoczni Skalite odbędzie się konkurs indywidualny w skokach narciarskich w sezonie 2015/2016!

[ATTACH=CONFIG]22335[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]22336[/ATTACH]

Przy skoczni ma powstać kilka tysięcy miejsc dla kibiców :)

Będzie to też świetna promocja Szczyrku jako ośrodka narciarskiego.

Tylko jak oni wszyscy dojadą na tę skocznię? :eek: Korek zacznie się chyba już w BB :redface:

http://www.pzn.pl/skoki-narciarskie/aktualnosci/art2254,trzy-puchary-swiata-w-skokach-narciarskich-w-polsce.html

A ja tylko przez Skalite przeskoczę, ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaoramy buczkowice i się zrobi parkingi :) prędzej czy później jak TMR postawi kanapy (jeśli postawi) to szczyrk się tak zakorkuje, że nawet turyści przejeżdżający będą musieli nocować bo w jeden dzień nie przejadą ;) hehe

Tak na pół poważnie, zrobi się na skalitym szlaban i tylko VIPy i mieszkańcy wjadą autami, reszta busami :) a auta zostawią w tych zaoranych buczkowicach ;) hehe

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Jaworzyny na Skrzyczne... ;-) Zrobią takie półki jak w Chinach do uprawy ryżu. Latem będą tam stać leżaki a zimą auta... :stupid:

A jaki masz lepszy pomysł? Zamknąć na 4 spusty bo się nie da dojechać? Jedyna stacja narciarska, która jest w stanie funkcjonować bez parkingu to Kasprowy. Wszędzie indziej da się podjechać pod stok i zaparkować. Bez parkingu to do szczyrku nie przyjedzie nawet pies z kulawą nogą, to już nie te czasy gdzie się pksem tłukło na narty, teraz liczy się wygoda i komfort.

Taka Białka nie ma gór, a narciarzy kupa. Dlaczego? Bo mają wygodne kanapy, darmowy parking, na którym łatwo znaleźć miejsce, dużo knajp, termy itp.

Goście z TMR nie są głupi i na pewno mają jakiś pomysł jak rozwiązać problem z parkingami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Żadnych busów!!! Zamiast nich zrobić regularnie kursujące autobusy jak w Austrii i będzie spoko.

Akurat pod tym względem w Szczyrku już jest dobrze i nie ma takiej patologii jak np. w Zakopanem. Jeżdżą normalne nowe miejskie autobusy z Bielska pod Golgotę. Co prawda płatne ale i tak jest dobrze.

Ja podczas wizyt w Szczyrku nie ruszam auta, mieszkam przy tym głównym placu i codziennie stamtąd autobusem pod stok. Polecam gorąco ten sposób podróży ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...