Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - Doliny II - Muller GMD zostanie objęty ochroną konserwatorską.


MOSTOSTAL

Rekomendowane odpowiedzi

TMR na Chopoku zostawił dolne stacje niezwykle ciekawych krzeseł wyprzęganych Von Roll. To był chyba pierwszy, albo jedn z pierwszych systemów kolei wyprzęganych. Teraz dolne stacje w Kosodrewinie i na Lukowej są muzeami tych ciekawych kolei. Warto je zwiedzić.

Tadek

PS. Jak widać, można rozwijać stację narciarską i dbać o zabytki techniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa Mullera GMD zaczyna zataczać coraz szersze kręgi!

Jest już na szczeblu lokalnym ale zahacza o szczebel ministerialny.

Może być ciekawie!

https://cdn.fbsbx.com/hphotos-xft1/v/t59.2708-21/11400322_938938322836182_704203998_n.pdf/OdpowiedP.Pinkosz-1.pdf?oh=58e04a27a808bd6e2057ef479f97bac5&oe=557B79CA&dl=1

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet z tym ich rozmachem ten wyciąg mógł zostać.

Każdy kto zna ten teren i popatrzy na tę fotkę widzi,że tam gdzie stał orczyk nic się nie dzieje.

Bo wiadomo, że nie chodziło im o to, żeby zmodernizować ośrodek, tylko wywalić ten orczyk. Wydaje mi się, że gdyby nie działania Mostostala, to on by dalej tam stał (nie dużo fłużej, ale rok na pewno). Nie zrozum mnie źle, ale (tak jak mi mówiłeś) pewnie ktoś z WUOZ-u zadzwonił do COS-u i powiedział, że jak chcą się pozbyć Mullera, to muszą to zrobić teraz.

Cóż... tacy ludzie są w tym kraju...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wygląda na to , że sam sobie strzeliłem w kolano. Zawsze mi ojciec powtarzał, że za dużo gadam. Szlag!

Niestety dokładnie to samo pomyślałem. Ten pośpiech... no gdyby to była prywatna góra to może bym uwierzył.. ale COS...?? Latami nic tam nie robili!

Paradoksalnie może dzięki temu coś w końcu tam zrobią... ale jak mawiał inny klasyk.. "jak nie będzie ładnie, to zrobię Ci to jeszcze raz..." !

Może tędy droga...? Wybierzcie stok ze starym zdezelowanym wyciągiem. Zgłosi się to do odpowiedniego WUOZu i jak raz będą modernizować.

Mam nadzieję, że ofiara Mullera nie pójdzie na marne.

Tymczasem walczymy od "pomnik".

Edytowane przez MOSTOSTAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:biggrin::smile::happy::laughing:

Ministerstwo Sportu i Turystyki zajmie się sprawą Mullera z Dolin :)

[ATTACH]23056[/ATTACH]

Przeczytałem pismo zawarte w załączniku.(na szczęście było ono króciutkie :stupid:,bo nie trawię urzędniczej paplaniny).

I z tego pisma wcale a wcale nie wynika,że Ministerstwo Sportu i Turystyki zajmie się sprawą Mullera z Dolin.

Jak dla mnie to typowa "spychologia".

Ministerstwo Infrastruktury,...etc,etc. Zepchnęło sprawę do innego ministerstwa.:frown::

Papierki będą sobie krążyć od ministerstwa do ministerstwa,czas będzie płynął a w międzyczasie wyciąg z dolin "przerobią na żyletki".:angry:

Obym się mylił,ale niestety machina urzędnicza to....(piiiiiiiiii).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Mullerze nie ma już śladu, natura robi swoje:

[ATTACH=CONFIG]23061[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]23061[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]23061[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]23061[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]23061[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]23061[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]23061[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]23061[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Mullerze nie już śladu, natura robi swoje:

[ATTACH=CONFIG]23062[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]23062[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]23062[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]23062[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]23062[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]23062[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]23062[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]23062[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://m.bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,118002,18174806,W_Szczyrku_pokochasz_gory__pojezdzisz_na_rowerze_i.html

"W Szczyrku pokochasz góry, pojeździsz na rowerze i zwiedzisz muzeum" Muzeum Techniki, więc czemu nie może być tam Mullera?

Nie wiem na ile aktualne jest to zdjęcie satelitarne, ale Mullera to tam nie widać :(

0b9bd20a89169f4f9b1e856a3eb8b0a2.jpg

(Dolna stacja, okolice Hiltonu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...