Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Puchar Świata 15/16


Rekomendowane odpowiedzi

Dodo, ale masz na myśli coś odnośnie Lindsey ? :P

Nawet bym nie śmiał!

Są natomiast zawodniczki które permanentnie nie radzą sobie z wewnętrzną krawędzią co w przypadku zawodowych narciarek dziwi mnie niesłychanie. Takie braki na tym poziomie wyszkolenia? Gdzie byli trenerzy w okresie dziecięco-juniorskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan na tydzień :)

Niestety pierwszego przejazdu SL w Kitz nie będzie w Eurosporcie bo najważniejszym zimowym sportem jest tenis...

Piątek 22.01.

11:30 Kitzbühel - Superkombinacja mężczyzn, supergigant (90min) E2

16:00 Kitzbühel - Superkombinacja mężczyzn, supergigant (30min)

16:30 Kitzbühel - Superkombinacja mężczyzn, slalom (75min)

Sobota 23.01.

10:15 Cortina d Ampezzo - Zjazd kobiet (75min) E2

11:45 Kitzbühel - Zjazd mężczyzn (90min)

Niedziela 24.01

13:30 Kitzbühel - Slalom mężczyzn, 2. przejazd (60min) E2

14:30 Cortina d Ampezzo - Supergigant kobiet (45min) E2

Wtorek 26.01

17:30 Schladming - Slalom mężczyzn, 1. przejazd (70min)

20:00 Schladming - Slalom mężczyzn, 1. przejazd (30min)

20:30 Schladming - Slalom mężczyzn, 2. przejazd (75min)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od lodu. Trasy z Wengen i Kitz znam tylko z transmisji i fotek, ale odnoszę wrażenie, że gdyby jakiś kraj niealpejski zgłosił teraz taką trasę jak te dwie, (chyba szczególnie w Wengen) to za żadne skarby nie dostała by od FIS homologacji. Wengen i Kitz dostają homologację chyba tylko "za zasługi", bo na moje niewprawne, amatorskie oko, kompletnie nie spełniają warunków bezpieczeństwa. Co oczywiście nie znaczy, że te trasy mi się nie podobają. Są super, ale.... strach się bać. Też macie takie wątpliwości?

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puchar Świata 15/16

Miałem możliwość jeździć po trasie w Wengen i Kitz, z tym że w Wengen jeździłem dzień po zawodach i wygladała mniej więcej jak Streif na tym zdjęciu.

Słowo jeździłem jest tu dużym nadużyciem. Raczej ślizgałam się poboczem zgodnie z kierunkiem linii spadku stoku!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od lodu. Trasy z Wengen i Kitz znam tylko z transmisji i fotek, ale odnoszę wrażenie, że gdyby jakiś kraj niealpejski zgłosił teraz taką trasę jak te dwie, (chyba szczególnie w Wengen) to za żadne skarby nie dostała by od FIS homologacji. Wengen i Kitz dostają homologację chyba tylko "za zasługi", bo na moje niewprawne, amatorskie oko, kompletnie nie spełniają warunków bezpieczeństwa. Co oczywiście nie znaczy, że te trasy mi się nie podobają. Są super, ale.... strach się bać. Też macie takie wątpliwości?

Tadek

702.2. Bieg zjazdowy charakteryzuje sześć elementów: technika, odwaga, prędkość, ryzyko, kondycja fizyczna i rozwaga (...)

702.3 Trasa powinna normalnie mieć szerokość około 30 metrów. Inspektor dokonujący homologacji decyduje, czy szerokość jest wystarczająca. Inspektor może nakazać poszerzenie trasy. Inspektor może również pozwolić na szerokość mniejszą niż 30 metrów w zależności od linii i ukształtowania terenu o ile obszar przed i za zwężeniem na to pozwala (...)

[Tłumaczenie nieudolne własne ;) , źródło : ICR 2015]

.. dlaczego Wengen bądź Kitz miałyby nie dostać homologacji?

M.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

702.3 Trasa powinna normalnie mieć szerokość około 30 metrów. Inspektor dokonujący homologacji decyduje, czy szerokość jest wystarczająca. Inspektor może nakazać poszerzenie trasy. Inspektor może również pozwolić na szerokość mniejszą niż 30 metrów w zależności od linii i ukształtowania terenu o ile obszar przed i za zwężeniem na to pozwala (...)...

.. dlaczego Wengen bądź Kitz miałyby nie dostać homologacji?

M.

Nie traktuj tego co piszę jako wymądrzanie się. Ja się nie znam. Jestem tylko kibicem i dzielę się wątpliwościami...

Moim zdaniem te zwężenia są koszmarne. A już mostek w Wengen bije wszelkie rekordy... :eek: :eek: :eek:. Ten kawałek z fotografii trasy w Kitz też kontrowersyjny. Za bardzo stromą i długą ścianą nagle 2 zakręty prawie z SL :smile:, a potem następna ściana szerokości 5 metrów.

Myślisz, że jak by Polska, Słowacja, Czechy, Argentyna a nawet USA czy Kanada zgłosiły taką trasę, to by dostały homologację? Szczerze wątpię. Choćby trasa FIS w Szczyrku, pomijając praktyczny brak siatek, żeby dostać znowu homologację musieli coś tam poszerzyć i przeprofilować, a przecież szerokość i ukształtowanie były super bezpieczne w stosunku do Wengen czy Kitz.

Pozdrawiam.

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem możliwość jeździć po trasie w Wengen i Kitz, z tym że w Wengen jeździłem dzień po zawodach i wygladała mniej więcej jak Streif na tym zdjęciu.

Słowo jeździłem jest tu dużym nadużyciem. Raczej ślizgałam się poboczem zgodnie z kierunkiem linii spadku stoku!

Znajomy był w Kitz po zawodach i próbował... a po próbie poszedł do sklepu po nowe gacie bo się przepaliły :sorrow:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje gacie były całe :) ...ale jadąc w Kitz tuż po zawodach (oczywiście nielegalnie, bo trasa była zamknięta i zabezpieczona) miałam dokładnie taki same odczucia jak JC... przy czym miałam jeszcze jedną myśl: "Jak się w razie co zatrzymać???". Doszłam do wniosku, że zawsze można się położyć a resztę siatki zrobią :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie chciałem poczytać na eurosporcie-onecie o dzisiejszych zawodach i tak to u nich wygląda:\Pierwsza strona:

1.jpg

Po rozwinięciu strony:

2.jpg

W zasadzie po pierwszej stronie nie chciałem już więcej czytać bo nasi nie startowali, ale coś mnie tknęło.Z drugiej dowiadujemy się, że Maciek Bydliński jest 59, a Jakub Kłusak 63.Doskonała robota "dziennikarska":wink:Pozdrawiam

1.jpg.8019e2dfd1b15fcb96359d849ae51f3f.jpg

2.jpg.b08363de91f8631e591a0ef5b9f0270c.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie chciałem poczytać na eurosporcie-onecie o dzisiejszych zawodach i tak to u nich wygląda:\

Pierwsza strona:

[ATTACH=CONFIG]26235[/ATTACH]

Po rozwinięciu strony:

[ATTACH=CONFIG]26236[/ATTACH]

W zasadzie po pierwszej stronie nie chciałem już więcej czytać bo nasi nie startowali, ale coś mnie tknęło

Z drugiej dowiadujemy się, że Maciek Bydliński jest 59, a Jakub Kłusak 63.

Doskonała robota "dziennikarska":wink:

Pozdrawiam

Punkt patrzenia zależy od punktu urodzenia, dziadek jest z Norwegii więc zawsze im kibicuję - Norwegom:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem dwóch Polaków zdobyło dziś punkty w kombinacji, M. Bydliński 25 miejsce, J. Kłusak 30 lokata. Nie patrzmy na stratę, ważne są punkty :).

Skoro nawet Mackowi PZN odmówił sponsorowania i sam dał radę jak się sponsorować - to dajcie rady jak zapewnić naszym alpejczykom treningi i występy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...