Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty Head vs Salomon vs Fischer


Bapsiacz

Rekomendowane odpowiedzi

A film wstawiony przez Pływaka oglądnąłeś.Wypowiada się fachowiec a nie amator jak ja czy Aklim. Wyluzuj chłopie bo tutaj chcą ci dobrze radzic w przeciwieństwie do twoich znajomych ,,fahofcuw''.

Madrzysz się tu jakbyś wszystkie rozumy pozjadał, a sam nie masz pojęcia że jeździsz na zbyt długich nartach do własnych umiejętności.

Lecz w tym nic dziwnego, no skoro nie masz pojęcia o jeździe, to i nie masz o doborze sprzętu.

Narty długie/dłuższe wybierają ludzie jeżdżący dobrze lub bardzo dobrze. A no bo radzą sobie z prędkością i nie boją się jechać nisko na krawędzi. Dłuższe narty są trudniejsze w inicjowaniu skrętu u trudniejssze przy małych prędkościach. Oczywiście są stabilniejsze przy szybkiej jeździe. (czego ty zapewne nie doświadczyłeś)

Narty krótsze są szybsze w zmianie skrętu o łatwiejsze w obsłudze dla średnio jeżdżących, co napewno ułatwia naukę i szkolenie technik aby iść dalej ( np w kierunku nart Gigantowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę po popcorn! Zaczyna się!

Zaraz przyjdzie Mitek i pozamiata :laughing:

:stupid:

lubie to .Masz Laika:biggrin:

Narty długie/dłuższe wybierają ludzie jeżdżący dobrze lub bardzo dobrze. A no bo radzą sobie z prędkością i nie boją się jechać nisko na krawędzi. Dłuższe narty są trudniejsze w inicjowaniu skrętu u trudniejssze przy małych prędkościach. Oczywiście są stabilniejsze przy szybkiej jeździe. (czego ty zapewne nie doświadczyłeś)

Narty krótsze są szybsze w zmianie skrętu o łatwiejsze w obsłudze dla średnio jeżdżących, co napewno ułatwia naukę i szkolenie technik aby iść dalej ( np w kierunku nart Gigantowych)

ciekawie prawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilność Progresorra lepsza. Head o wiele lepiej skręca. Jeździć szybko na wprost to dla obu nie jest to najlepsza cechą. Progresorra jednak lepiej radzi sobie z jazda szybka prawie na wprost. Zauważ że to są narty do jazdy na krawędziach. Head jest bardziej przyjazny i łatwiejszy w użyciu. Ładnie skręca i wymaga mniej siły.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Bapsiacz

gdybyś trafił do sklepu z nartami w którym ja byłbym sprzedawcą ( ale nie jestem , narty to tylko moje hobby :smile: ) to mając na uwadze poniższe informacje :

Mężczyzna

188cm

80-85kg

Ocena umiejętności: 4-5

Poszukuję nart odpowiednich dla mnie czyli średniego narciarza który nonstop będzie chciał doskonalić swoje umiejętności z nartami które mu to ułatwią ale jednocześnie które nie będą do odstawienia kiedy wejdzie na wyższe poziomy zaawansowania......

poleciłbym :

Fischer RC4 - narta o charakterystyce SL więc kupuj Pan 165 cm ale wg mnie lepiej 170cm

Reszta to typowe AM więc minimalna długość dla Pana to ok. 170cm , ale lepiej najdłuższe czyli 175 ( Fischer Motive ) lub 177 ( Salo , Head )

Narty AM to nie gigantki ( jak ktoś nie ma pojęcia o czym mówi/pisze , to lepiej niech nie miesza innym w głowach ), inna sztywność podłużna , poprzeczna , wszystkie mają Tip Rocker , który "skraca" nartę mniej więcej o 5-10 cm , a co za tym idzie są łatwiejsze w prowadzeniu , inicjacji skrętu , zwłaszcza przy małych i średnich prędkościach . Narta zbyt krótka jest pozornie łatwiejsza , natomiast , zakładając , że masz ambicje i będziesz robił postępy , za rok/sezon okaże się , że trzeba zmienić narty na dłuższe.

Generalnie , dobrze celujesz w rodzaje nart , ale nad tą długością zastanów się i tyle .

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę tu się wdawał w pyskówki, ale mam pytanie do założyciela tego wątku.

Podajesz dwa modele nart z konkretna długością (165 i 163).

Odpowiedz sobie i mnie, komu twoim zdaniem dedykowane są te w długościach - Fischer 170 i 175, Head 170 i 177?

Przypominam, że podałeś wzrost 188 - czyli jesteś wyyyyysoki i chcesz się rozwijać. Obie deski są dla średnio zaawansowanych - czyli dla takich jak ty.

Pozdrawiam

PS: proszę nie przypinaj kolegom łatek bo nie zasługują na nie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na nartach Voelkl RTM 7.4. Dokładnie takie: http://www.skiessentials.com/2015-volkl-rtm-7-4-gold-skis.html. Też AM, też jest Rockerek a rozmiar miałem 163 i mi się dobrze jeździło.

Musicie zrozumieć że ja jestem niżej średnio zaawansowany. Ogólna zasada dla takich których jazda nie jest jeszcze płynna nawet w mniej trudnych warunkach to narty do brody. Do brody mam dokładnie 162.5 cm.

Potem do nosa i potem już do czoła. Więc ja jestem świadomy że na mój wzrost to i narty 175, 180 są ok ale:

1) nie na tym poziomie

2) nawet jakbym był mega zaawansowany ale lubił jazdę skrętną, nie mówiąc już o body carvingu, to brałbym nawet 160 przy moim wzroście!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet 188 cm 75kg i facet 175cm 90 kg.

Jaką długość nart dla tych panów ? :biggrin:

Podaj jeszcze wiek, stopień zaawansowania i model narty Fischera to ci odpowiem dokładnie.

Co podaje dobieraczka w/w :smile: :wink:

A moim skromnym zdaniem z tych modeli które podawał Bapsiacz to (przy założeniu - średnio zaawansowani) w obu przypadkach - Fischer 175, Head 177.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet 188 cm 75kg i facet 175cm 90 kg.

Jaką długość nart dla tych panów ? :biggrin:

Założenie, narty AM, poziom umiejętności 5/10.

Facet 188 cm, 75 kg - narty z szeroko rozumianej grupy AM o długości minimum 175 cm.

Facet 175cm, 90kg - narty o długości minimum 165 cm.

Artur, tu filozofii dużej nie ma.

Kolega zakładający wątek zrobił źle wybierając, to co wybrał.

Różnica 23 cm długosci nart, do wzrostu jest zwyczajnie za duża.

Kolega Bapsiacz pewnie bedzie chwalił jazdę na 165cm, bo zwyczajnie nie bedzie wiedział, że lepiej byłoby na dłuższej narcie - tak będzie, bo nie ma doświadczenia.

Aklim, Piotrek, Janek dobrze prawią.

PS. Jaka jest różnica Twojego wzrostu, do Twoich nart?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie, narty AM, poziom umiejętności 5/10.

Facet 188 cm, 75 kg - narty z szeroko rozumianej grupy AM o długości minimum 175 cm.

Facet 175cm, 90kg - narty o długości minimum 165 cm.

Artur, tu filozofii dużej nie ma.

Kolega zakładający wątek zrobił źle wybierając, to co wybrał.

Różnica 23 cm długosci nart, do wzrostu jest zwyczajnie za duża.

Kolega Bapsiacz pewnie bedzie chwalił jazdę na 165cm, bo zwyczajnie nie bedzie wiedział, że lepiej byłoby na dłuższej narcie - tak będzie, bo nie ma doświadczenia.

Aklim, Piotrek, Janek dobrze prawią.

PS. Jaka jest różnica Twojego wzrostu, do Twoich nart?

Według ciebie wszystkie artykuły które mówią i ogólnie wszyscy którzy mówią że narty najpierw do brody, potem nosa, potem czoła (w miarę wzrostu stopnia zaawansowania coraz dłuższe) nie mają racji, tak...?

I to przy założeniu że mówimy o rekreacyjnej jeździe, długie skręty albo w ogóle często prosto przed siebie. Bo co jak ktoś preferuje szybkie, krótkie skręty? Albo w ogóle jak uprawia fun lub body carving? Wtedy gość 190 cm może mieć narty nawet 160.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według ciebie wszystkie artykuły które mówią i ogólnie wszyscy którzy mówią że narty najpierw do brody, potem nosa, potem czoła (w miarę wzrostu stopnia zaawansowania coraz dłuższe) nie mają racji, tak...?

I to przy założeniu że mówimy o rekreacyjnej jeździe, długie skręty albo w ogóle często prosto przed siebie. Bo co jak ktoś preferuje szybkie, krótkie skręty? Albo w ogóle jak uprawia fun lub body carving? Wtedy gość 190 cm może mieć narty nawet 160.

To ja się znów zapytam.

Ile ty masz od czubka głowy do nosa?

Z tego co wiem to wychodzi coś około 10-15cm. Wiec jeżeli masz 188cm wzrostu to powinno wyjść 173cm :smile:

Poza tym marboru podał dobór nart AM.

Jeżeli chcesz ekstremalnie krótki skręt to kupujesz nartę SL i wtedy 165 dla chłopa i basta.

Do body też nie kupujesz AM-ów.

Nie spinaj się tak tylko zastanów.

Może inni wiedzą? Może mają większe doświadczenie?

Pozdrawiam

UPS, MAIKEL 1977 mnie uprzedził.

Edytowane przez Piotr_67
UPS
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według ciebie wszystkie artykuły które mówią i ogólnie wszyscy którzy mówią że narty najpierw do brody, potem nosa, potem czoła (w miarę wzrostu stopnia zaawansowania coraz dłuższe) nie mają racji, tak...?

Jeśli, tak jak piszesz "wszyscy" mówią, to co w Twoim cytacie, to po co przyszedłeś po poradę na forum narciarskie?

O teorii "najpierw do brody, potem nosa, potem czoła" przeczytałeś w "Przyjaciółce"?

I to przy założeniu że mówimy o rekreacyjnej jeździe, długie skręty albo w ogóle często prosto przed siebie. Bo co jak ktoś preferuje szybkie, krótkie skręty? Albo w ogóle jak uprawia fun lub body carving? Wtedy gość 190 cm może mieć narty nawet 160.

W teorii, to można mieć byle co i jeździć, w praktyce jesli się chce coś kupić należy dobrze wybrać.

Ty wybrałeś źle - ale jak widać nie przyjmujesz do wiadomości dobrych rad.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabiorę głos,nie jako "miszcz" narciarski ale tak dla przypomnienia pewnych praw fizyki. Dobór narty jedynie do wzrostu jest niekoniecznie uzasadniony. Ważna jest także waga. Co z tego że nad nartą jest 190 cm jak waga jest np. 75 kg. Drugi przykład, wzrost 175 cmi waga 95 kg. Jakie będą jednostkowe naciski na cm kwadratowy narty i cm długości krawędzi? Oczywiscie wzrost jest głównym wyznacznikiem ale przy założeniu typowej budowy ciała i typowej, przynależnej wzrostowi wadze! Czemu wielki i lekki ma mieć mniejsze naciski na krawędż i narta ma mu słabiej trzymać w skręcie? Czemu?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna jest także waga.

Andrzej, teoretycznie, to ważne jest wszystko - nawet to, jaką masz budowę kolana (czy aby nie po kontuzji?), jak masz rozwinięte mieśnie nóg? itd, itp.

Teoretycznie możesz mieć faceta 190 cm z wagą 75 kg, który jest wysportowanym np. biegaczem, maratończykiem z super rozwinientymi wszystkimi partiami mieśni nóg...co wtedy?...albo 175 cm wzrostu, wagę 95 kg i być anty talenciem sportowm - wówczas co?

Tylko po co te całe rozważania w prostej sprawie?

Wątek dotyczy narciarza z konkretnym wzrostem, wagą i umiejetnościami - tu nie ma co filozofować.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli, tak jak piszesz "wszyscy" mówią, to co w Twoim cytacie, to po co przyszedłeś po poradę na forum narciarskie?

O teorii "najpierw do brody, potem nosa, potem czoła" przeczytałeś w "Przyjaciółce"?

W teorii, to można mieć byle co i jeździć, w praktyce jesli się chce coś kupić należy dobrze wybrać.

Ty wybrałeś źle - ale jak widać nie przyjmujesz do wiadomości dobrych rad.

Naucz się interpretować poprawnie tekst czytany i dopiero pisz. "Wszyscy którzy mówią" znaczy że chodzi o wszystkich tych którzy tak mówią a nie że wszyscy tak mówią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabiorę głos,nie jako "miszcz" narciarski ale tak dla przypomnienia pewnych praw fizyki. Dobór narty jedynie do wzrostu jest niekoniecznie uzasadniony. Ważna jest także waga. Co z tego że nad nartą jest 190 cm jak waga jest np. 75 kg. Drugi przykład, wzrost 175 cmi waga 95 kg. Jakie będą jednostkowe naciski na cm kwadratowy narty i cm długości krawędzi? Oczywiscie wzrost jest głównym wyznacznikiem ale przy założeniu typowej budowy ciała i typowej, przynależnej wzrostowi wadze! Czemu wielki i lekki ma mieć mniejsze naciski na krawędż i narta ma mu słabiej trzymać w skręcie? Czemu?

No właśnie z tego powodu podałem identyczny dobór artix-owi :smile::wink:

A tak celem uzupełnienia dla Bapsiacza.

Wrzuciłem twoje dane do product finder-a firmy Fischer.

Płeć - mężczyzna

wzrost - 188cm

waga - 80kg

wiek - 35lat (nie wiem ile masz, więc tak przyjąłem)

zaawansowanie - (do wyboru było * , ** , ***) przyjąłem **

Wszystkie wyniki dla progressora dały najdłuższe z możliwych.

Czyli F19 - 182cm, F18 - 174cm, F17 - 174cm itd......

Po zmianie zaawansowania na * - wyszło (progressor F19 i F18 odpadł) dla F17 - 174cm itd.......

Niestety nie ma w tym dobieraczu starszych modeli. Wydaje się jednak, że model black800 jest najbardziej zbliżony do F18 i F17

Jeżeli nie chcesz wierzyć forowiczom to może uwierzysz finderowi który jest na stronie Fischera.

Pozdrawiam

Edytowane przez Piotr_67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...