Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty Head vs Salomon vs Fischer


Bapsiacz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, Bapsiacz jak widać wie wszystko najlepiej, więc po co mu doradzać? Pyta, by uzyskać odpowiedź taką jaka go zadowoli, a nie jaka jest dobra dla niego.

Szkoda marnować i jego i Waszego czasu...

Na pocieszenie dodam, że idą mrozy i wreszcie od forum będzie się można oderwać i coś pojeździć :)

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do brody mam 162.5, od brody do nosa 6.5 czyli do nosa 169. Może jestem niższy niż to 188 co napisałem bo nie byłem mierzony od długiego czasu a ktoś mógł kiedyś źle pomierzyć. Teraz jak zmierzyłem się cały to 186.5-187.

Waga aktualnie około 80 kg.

Spoko. Długości zaczynają się dopiero zmieniać po zmniejszeniu wzrostu do 174cm (waga stała 80kg, zaawansowanie * - czyli najniższe).

Tak że masz jeszcze zapas. Możesz się kurczyć:rolleyes:::wink:

Pozdrawiam

PS: tu link - https://www.fischersports.com/productfinder

Edytowane przez Piotr_67
PS
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Bapsiacz jak widać wie wszystko najlepiej, więc po co mu doradzać? Pyta, by uzyskać odpowiedź taką jaka go zadowoli, a nie jaka jest dobra dla niego.

Szkoda marnować i jego i Waszego czasu...

Dokładnie. Nie ma co chłopu na siłę pomagać. Niech kupuje jak się uparł. Będziemy przynajmniej wiedzieć, jak zobaczymy gdzieś na stoku 2-metrowego gościa na łyżwach, że to Bapsiacz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru się tłumaczyć, ale napiszę tylko ze nigdzie nie napisałem jakiej długości narty kolega ma wybrać

Kolega nie napisał też ze muszą to być narty AM!

Moje posty są reakcja na (bierz 180 bo tak musi być)

Pisałem zaś o zaletach i wadach długich nart dla osoby średnio jeżdżącej.

I żenujące jest postowanie bez żadnych argumentów które dają fundamenty twierdzeniu postujacego.

Jedynym który się wysiliłw temacie jest BUMER. Dzięki Andrzej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru się tłumaczyć, ale napiszę tylko ze nigdzie nie napisałem jakiej długości narty kolega ma wybrać

Kolega nie napisał też ze muszą to być narty AM!

Moje posty są reakcja na (bierz 180 bo tak musi być)

Pisałem zaś o zaletach i wadach długich nart dla osoby średnio jeżdżącej.

I żenujące jest postowanie bez żadnych argumentów które dają fundamenty twierdzeniu postujacego.

Jedynym który się wysiliłw temacie jest BUMER. Dzięki Andrzej.

Ty się Artur nie irytuj - była dyskusja.

Zadałeś konkretne pytanie, to Ci odpowiedziałem :happy:

Andrzej Cię poparł, bo jesteście Koledzy od browara :wink: (żart).

Zamiast pisać w wątku Kolegi, który mimo wszystko ignoruje rady...lepiej szukaj połączenia do Saalbach, bo liczę, że się zjawisz :cheerful:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, jadę do Zell am See 16 luty i z wami w marcu na Matterhorn. Dyżury musiałem pozmieniać i w styczniu nie dam rady :sorrow:

No...za tą informację nie dostaniesz dzięksa :frown::

Liczyłem razem z Paulą, że się zjawisz...a moi Koledzy jak się dowiedzieli, że ze Szwecji przylecisz, by ponartować z nami już zaczęli Ci szykować odpowiednie powitanie.

Cóż...będę musiał to ja wypić za Twoje zdrowie :biggrin:

Mam nadzieję, że co do marca nic się nie zmieni :happy:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Jedynym który się wysilił w temacie jest BUMER......

No tu się nie zgodzę :smile:

....Fischer RC4 - narta o charakterystyce SL więc kupuj Pan 165 cm ale wg mnie lepiej 170cm

Reszta to typowe AM więc minimalna długość dla Pana to ok. 170cm , ale lepiej najdłuższe czyli 175 ( Fischer Motive ) lub 177 ( Salo , Head )

Narty AM to nie gigantki ( jak ktoś nie ma pojęcia o czym mówi/pisze , to lepiej niech nie miesza innym w głowach ), inna sztywność podłużna , poprzeczna , wszystkie mają Tip Rocker , który "skraca" nartę mniej więcej o 5-10 cm , a co za tym idzie są łatwiejsze w prowadzeniu , inicjacji skrętu , zwłaszcza przy małych i średnich prędkościach . Narta zbyt krótka jest pozornie łatwiejsza , natomiast , zakładając , że masz ambicje i będziesz robił postępy , za rok/sezon okaże się , że trzeba zmienić narty na dłuższe.

Generalnie , dobrze celujesz w rodzaje nart , ale nad tą długością zastanów się i tyle .

Aklim mógłby się poczuć urażony.

Świetny wyważony post w doborze nart.

A tak na poważnie to tak jak wspominał marboru. Tu nie ma żadnej filozofii.

Każdy ma jakieś swoje doświadczenia i wiedzę w temacie. Chcieliśmy doradzić koledze Bapsiacz-owi i tyle.

Czy wykorzysta te rady to już inna sprawa.

Jak mawiała moja Babcia "Słuchaj cudzych rad a rób jak uważasz"

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tak czepiacie się tego wzrostu? Podam proste przykłady do rozpatrzenia. Jest 2 narciarzy, o takim samym zaawansowaniu ale: pierwszy 190 cm wzrostu i 85 kg wagi,drugi 175 cm i 95 kg. Dla pierwszego dajemy oczywiście nartę 180 cm, dla drugiego 165cm, czyli -10 cm od wzrostu.

Teraz obliczmy nacisk jednostkowy na cm krawędzi przy takiej samej prędkości ( pomijamy dynamikę, promień itp, zakładamy że jest tak samo w obu przypadkach).

Pierwszy wywiera nacisk 85 kg / 170 cm ( długość krawędzi narty 180cm), otrzymujemy 0,5 kg/cm krawędzi.

Drugi 95kg / 155cm= 0,613 kg/cm krawędzi, czyli około 20% większy nacisk!

Zobaczmy jak długie powinien mieć narty pierwszy aby jego nacisk na krawedż wynosiła 0,613? 85/0,613 = 138,6 cm - czyli narty o dł 148 cm!!!

Jak długie powinien mieć drugi aby jego nacisk był jak pierwszego czyli 0,5kg/cm, 95/0,5 = 190 cm - czyli narty o dł. 2,0 m!!!

A teraz humor. Takich nart się nie robi więc trza dobierać wg wzrostu.:smile:

Dobór wg wzrostu jest prawidłowy gdy mamy do czynienia z osobami o podobnej budowie ( podobne BMI) 160/60 kg, 170 cm/ 70 kg, 180/80itd

Nie powiecie mi chyba że różnica 20% we współczynniku jednostkowego nacisku statycznego krawędzi jest nieistotna? A jak dołożymy dynamikę i przeciążenia? Wtedy różnica jednostkowego nacisku będzie rosła wielokrotnie. Więc może jednak jako ważniejszy uznajmy parametr waga?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 2 narciarzy, o takim samym zaawansowaniu ale: pierwszy 190 cm wzrostu i 85 kg wagi,drugi 175 cm i 95 kg. Dla pierwszego dajemy oczywiście nartę 180 cm, dla drugiego 165cm, czyli -10 cm od wzrostu.

Teraz obliczmy nacisk jednostkowy na cm krawędzi przy takiej samej prędkości...

Andrzej ja poprostu uwielbiam Twoje posty :cheerful:

Bez Ciebie forum Skionline byłoby tak mało kolorowe.

Pozdrawiam Pana Inżyniera.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, w oczekiwaniu na śnieg jestem gotów rozważać także dobór nart z uwagi na hojność obdarzenia przyrodzeniem narciarza i wynikającego z tego faktu usytuowania środka ciężkości względem środka narty! :smile:

Szybko rozważaj, bo się zapowiada, że niebawem pojeździmy w Tumlinie...no i cały czas pamiętam, by Cię wziąć do Kazimierza - planowany wspólny wyjazd w zeszłym roku nie wypalił, ale co się odwlecze...to niebawem się spełni :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tak czepiacie się tego wzrostu? .......

........Więc może jednak jako ważniejszy uznajmy parametr waga?

W tym temacie zadanie było prostsze :smile:

Był jeden chłop. Słusznego wzrostu i normalnej wagi (BMI w normie)

Zatem odpowiedź też była tylko jedna - "celujesz w za krótkie narty":smile:

A tak poważnie. Tak waga jest ważnym parametrem przy doborze nart.

W "dobieraczu" Fischera jest niezbędna. Mało tego to jeszcze wiek.

Czemu? Ano po to by uwzględnić zmieniające się BMI z wiekiem.

Pozdrawiam Pana Inżyniera :wink:

PS: ciekawe kiedy parametr długości przyrodzenia wprowadzi Fischer do "dobieraczki"

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mi Piotrze o wieku nie przypominaj! W zeszłym roku w Wierchomli chłop mi ustawiał wiązanie i zapytał o wiek. Po mojej odpowiedzi odpuścił o jedną miarkę nastawy! Powiedział, tak będzie lepiej!:smile:

Ale tu bardziej chodziło o starcze rzeszotowienie kości :biggrin::biggrin::wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej o kant tyłka te obliczenia, bo zapomniałeś uwzględnić długości skorupy buta, bo jeden może mieć rozmiar 41 a drugi 48, no i flexu buta, położenia wiązań i buta na narcie :crazy::laughing:

Bapsiacz, a Ty masz rację, dobrą wybrałeś długość, będzie ci się bardzo łatwo jeździło, skręcało, skakało z krawędzi na krawędź... ale tylko do pewnego momentu :stupid::laughing:. Będziesz miał już te narty, ciesz się nimi, jeździj ile wlezie. Bo w końcu to Twoje narty i Ty będziesz na nich jeździł, będą Cię cieszyły, albo będą też męczyły i rozczarowywały :wink:.

Co Wy tak czepiacie się tego wzrostu? Podam proste przykłady do rozpatrzenia. Jest 2 narciarzy, o takim samym zaawansowaniu ale: pierwszy 190 cm wzrostu i 85 kg wagi,drugi 175 cm i 95 kg. Dla pierwszego dajemy oczywiście nartę 180 cm, dla drugiego 165cm, czyli -10 cm od wzrostu.

Teraz obliczmy nacisk jednostkowy na cm krawędzi przy takiej samej prędkości ( pomijamy dynamikę, promień itp, zakładamy że jest tak samo w obu przypadkach).

Pierwszy wywiera nacisk 85 kg / 170 cm ( długość krawędzi narty 180cm), otrzymujemy 0,5 kg/cm krawędzi.

Drugi 95kg / 155cm= 0,613 kg/cm krawędzi, czyli około 20% większy nacisk!

Zobaczmy jak długie powinien mieć narty pierwszy aby jego nacisk na krawedż wynosiła 0,613? 85/0,613 = 138,6 cm - czyli narty o dł 148 cm!!!

Jak długie powinien mieć drugi aby jego nacisk był jak pierwszego czyli 0,5kg/cm, 95/0,5 = 190 cm - czyli narty o dł. 2,0 m!!!

A teraz humor. Takich nart się nie robi więc trza dobierać wg wzrostu.:smile:

Dobór wg wzrostu jest prawidłowy gdy mamy do czynienia z osobami o podobnej budowie ( podobne BMI) 160/60 kg, 170 cm/ 70 kg, 180/80itd

Nie powiecie mi chyba że różnica 20% we współczynniku jednostkowego nacisku statycznego krawędzi jest nieistotna? A jak dołożymy dynamikę i przeciążenia? Wtedy różnica jednostkowego nacisku będzie rosła wielokrotnie. Więc może jednak jako ważniejszy uznajmy parametr waga?

Edytowane przez kmarcin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...