Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Topschiregion Katschberg - Karyntia po raz pierwszy


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że płotek lepszy, niż gdy go nie ma, jak jest słaba widoczność. Na mapach ośrodków, czy on jest, czy nie często wymalowanych jest parę tras...znam kilka takich miejsc. W Alpach również.

Poza tym, te płotki nadają sporo "charakteru", klimatu temu ośrodkowi - jednakże marketingowcy nie muszą na siłę dorabiać km. W Katschbergu na moje oko 70 km nie ma.

Edytowane przez marboru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że płotek lepszy, niż gdy go nie ma, jak jest słaba widoczność. Na mapach ośrodków, czy on jest, czy nie często wymalowanych jest parę tras...znam kilka takich miejsc. W Alpach również.

Poza tym, te płotki nadają sporo "charakteru", klimatu temu ośrodkowi - jednakże marketingowcy nie muszą na siłę dorabiać km. W Katschbergu na moje oko 70 km nie ma.

Oczywiście, że gestorzy ośrodków w kwestii ilości kilometrów wyczyniają prawdziwe cuda. (wg mnie Katschberg tez nie ma 70 km tras). Musiałbyś jechać na sąsiedni Grosseck-Speireck, tam to są prawdziwe jaja, deklarują 50 km tras, ale jak oni się tego doliczyli to lepiej nie pytać (de facto sa tam 3 trasy) Na oko ośrodek ten jest przynajmniej dwa razy mniejszy niż Katschberg, co nie zmienia jednak opinii że wszystkie w/w ośrodki (szczególnie Katschberg) są godne polecenia. A kilometry cóż... lepiej nie przywiązywać do nich żadnej wagi.

Pozdrawiam

Edytowane przez Gacek1964
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu "już" oficjalna relacja redakcji Skionline.pl - warto porównać czy wszystko się zgadza ;-)

http://www.skionline.pl/sprzet/worldskitest-2016-katschberg-wracamy-do-karyntii,newsy,6802.html

I jeszcze kilka słów o Katschbergu

http://www.skionline.pl/stacje/z-autostrady-na-auto-narto-strade-czyli-wiosenny-katschberg,newsy,6804.html

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, co to za Pani na tej fotce koło Mariusza :wink::biggrin:

Prawidłowo powinno być - pomiędzy Mariuszem i Maćkiem :biggrin:

...ale ja w odróżnieniu od johnnego zamiast odwracać się tyłkiem, uśmiecham się do pięknych Dziewczyn :happy:

Koleżanka Tina...

A dokładnie Tina Cud Malina :wink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topschiregion Katschberg - Karyntia po raz pierwszy

Ja to chyba jakiś inny jestem, macie taką zawodniczkę na wyciągnięcie ręki, a co robi Maciek? Narty, zapina ??

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

Czyli Maciek jest full profi! Kobity, kobitami, a testy, testami! Priorytety muszą zostać zachowane! Szacun! :)

Nie to co ja...

c23166091e0b7d5b715dec0b410d02ed.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karyntia jest piękna, też bym chciała tam jeszcze wrócić. Dla mnie Turracher Hohe to prawdziwa perełka, byłam też w rodzinnym ośrodku Hochrindl ze wspaniałymi trasami, szkoda tylko że praktycznie cały orczykowy. Zapisuje Katschberg na moją listę "do zobaczenia" :)

Mam nadzieję, że na takim forum jak skionline mogę złożyć votum separatum w kwestii opini o Katschbergu. Myślę, że nie załapałyby się na pierwszą 50-kę odwiedzonych przeze mnie ośrodków. Część Katschbergowska raczej nieciekawa, mało wymagająca - najlepsza fragment niestety przy orczykach. Bardzo kłopotliwy przejazd na Aineck (w te i wewte). Z kolei Aineck zdecydowanie ciekawszy oferuje na dole patologiczne krzesła - kto choć raz wieżdżał z Katschberga podczas wygwizdowa, które lubi na Ainecku panować wie, że odechciewa sie tam drugi raz jechać. Zostaje więc A1 też z patologią na dole gdzie grozi nam, ze względu na niską przepustowość dłuższe stanie. Sama trasa jest bardzo ale to bardzo fajna. Warto zanotować oczywiście niezły potencjał off piste Ainecka. Dla mnie to główna zaleta systemu.

Ten ośrodek w niczym nie jest lepszy od takiego np Venet o którym nikt nie słyszał albo choćby Lermoos. Czyli trzeciej ligi austriackiej. I tam bym go usytuował. Co nie oznacza, że nie można tam świetnie spędzić czasu i mieć dobry narciarski dzień. Byłem na Ainecku parę razy i być może jeszcze tam trafię ale dla tych co chcą odkryć piękno i możliwości Alp poleciłbym jednak inne systemy.

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...