Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kasprowy - PKL - TPN


Tytus Atomicus

Rekomendowane odpowiedzi

3 takie mysli po sezonie:

1.

http://www.pkl.pl/kasprowy-wierch/cennik-skipass.html

Wszystko fajnie, ale podchodzac do dolnej krzeselka na Goryczkowa (i pewnie Gasienicowa) nie da sie kupic biletu 4 godzinnego (z wjazdem kolejka na gore) - taki jest do nabycia tylko w kasie w Kuznicach. Szkoda - mozna byloby pojezdzic kilka godzin, a potem jeszcze zjechac na dol natrostrada i wjechac na Kasprowy na ostatni zjazd.

Szkoda tez, ze w ogole nie ma w ofercie biletow 4 godzinnych/poldniowych na krzeselka (odpowiednio tanszych, niz calodniowe)

2.

http://www.kasprowywierch.biz/cennik.html

tu czytamy:

'WSTĘP DO TPN

bilety na kolej na Kasprowy Wierch są jednocześnie biletami wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego - jeśli więc ktoś planuje wycieczkę do TPN tego samego dnia, co wyjazd kolejką na KW nie musi kupować biletu wstępu do parku.'

Dlaczego wiec tych biletow nie respektuja w budkach wydajacych bilety wstepu do TPN?

Probowalem pokazac ten bilet pani sprzedajacej/kontrolujacej i jedyne co uslyszalem, to ze PKL i TPN to zupelnie co innego i ja bilety PKL nie obchodza.

3.

Czy niepobieranie oplaty za wstep do TPN dla mieszkancow Zakopanego jest zgodne z prawem?

I podsumowujac: lubie Kasprowy Wierch, ale czy tylko ja odnosze wrazenie ze jestem tam dymany na kazdym kroku?

Edytowane przez Tytus Atomicus
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czy niepobieranie oplaty za wstep do TPN dla mieszkancow Zakopanego jest zgodne z prawem?

I podsumowujac: lubie Kasprowy Wierch, ale czy tylko ja odnosze wrazenie ze jestem tam dymany na kazdym kroku?

Wiesz niektórzy z nich tam mieszkają :wink: albo maja np. swoje tereny (hale, pola) i jak myślisz jak idzie po swoją krowę czy innego barana to miałby kupować bilet? :rolleyes:: czy nie? :rolleyes:: a co z krową czy innym baranem? też... :stupid:

a co do "dymania" to jak tylko wjedziesz na ten region to jesteś! nie tylko na KW ale zawsze masz inne wyjście! :rolleyes:: możesz tam nie jechać! :applause:

PS. a w W-awie to niby lepiej z tym dymaniem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz w twoim pkt.3 o TPN!!! a tam raczej na pewno są! :biggrin:

Poza tym ja nie jestem fanem :eek: ( o jezusie!!! co ja piszę) nawet zwolennikiem KW! dla mnie to nie "święta góra narciarzy" tylko ścianka i Białka! narciarska za horrendalne pieniądze!!! to jest ZŁODZIEJSTWO!!! a nie narciarstwo!!! o tej porze wszystkie ośrodki jeżdżą za pół ceny albo jak TMR za 10jurków a BOSY z PKL - ???

w 100% się z Tobą zgadzam... ale z tymi baranami, to raczej chyba na pewno nie! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej porze to inne ośrodki już nie jeżdżą, bo się zamknęły 2 tygodnie temu, albo wcześniej...

Co ty siejesz za "defektyzm" !!! na Slovaki (wiesz tam zaraz za miedzą...) jeździ jeszcze kilka a Chopek spokojnie pojeździ jeszcze 2 tygodnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz w twoim pkt.3 o TPN!!! a tam raczej na pewno są! :biggrin:

Tego nie bylbym taki pewien. Pisalem o TPN w rejonie Kasprowego. Gorale maja jakies dobra i zarzadzaja okolicami Doliny Chocholowskiej.

Wiekszosc terenow TPN jest wlasnoscia panstwowa (zrodlo: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tatrza%C5%84ski_Park_Narodowy_%28Polska%29)

No i w Zakopanem mieszka kilkadziesiat tysiecy osob. One wszystkie maja swoje hale na terenie TPN?

No i bardzo prosze o trzymanie sie tematu.

Edytowane przez Tytus Atomicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...No i bardzo prosze o trzymanie sie tematu.

a ja nie trawię jak nie stosuje się POLSKICH znaków!!!

ę -> to e + ALT gramatyczny (ten z prawej strony spacji! SPACJA - to ten długi klawisz na środku klawiatury)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz niektórzy z nich tam mieszkają :wink: albo maja np. swoje tereny (hale, pola) i jak myślisz jak idzie po swoją krowę czy innego barana to miałby kupować bilet? :rolleyes:: czy nie? :rolleyes:: a co z krową czy innym baranem? też... :stupid:

Na Kasprowym (na stokach) baranów niewiele, za to w Zakopcu zatrzęsienie!

Niestety Kasprowy UPADA pod względem narciarskim. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu było więcej tras! To się rzadko zdarza, żeby tras UBYWAŁO.

Inwestycje nie są wg mnie przemyślane. Kolejka ma przepustowość 360 (max ok.420), a krzesełka 3100 os/godz. Po modernizacji będzie wynosić 4000-4800. Ta przepustowość nie będzie wykorzystywana.

Priorytetem oprócz nasniezania powinno być krzesło na Goryczkową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej porze to inne ośrodki już nie jeżdżą, bo się zamknęły 2 tygodnie temu, albo wcześniej.

Bo ta zima jest wyjątkowa.Normalnie Pilsko działa do drugiej połowy kwietnia,a czasem do weekendu majowego!Czasami kilka innych stacji też funkcjonuję.Do tego po stronie słowackiej działa Chopok,Strybskie Pleso i ponoć weekendowo Tatrzańska Łomnica.W zeszłym roku Rochace funkcjonowały równie długo jak Kasprowy! :proud:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tej porze wszystkie ośrodki jeżdżą za pół ceny albo jak TMR za 10jurków a BOSY z PKL - ???

chciałbyś - taka np Szrenica cały sezon ma takie same ceny - żadnych obniżek, promocji, nic, kibel przy kasie 2 PLN, parkingi płatne. gdyby nie to że tam jest na prawdę pięknie to bym odpuścił takie "luksusy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mnie tam jeszcze dłuuugo nie będzie. Ja jeżdżę tam gdzie parkingi darmowe, kible darmowe, nawet WiFi darmowe :biggrin: a narty prawie za darmo.

Jeden dzień na nartach 18 złotych :eek: :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... znowu sie temat rozmyl.

A ja liczylem na to, ze jakis prawnik sie wypowie. Znaczy sie, co do oplat wstepu do TPNu zawartego w skipassach (nierespektowanych przez funkcjonariuszy TPN) oraz niepobieraniu oplat do TPN dla mieszkancow Zakopanego.

Ech, chyba zapytam na jakims forum prawniczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz mi się dostanie :)

Dla mnie oni wogóle nie myślą .....

Ja bym na miejscu PKL od kwietnia do końca sezonu podniósł ceny w weekendy do przynajmniej 200 zł za karnet całodniowy ( a inne też proporcjonalnie w górę ) ..... może wtedy można byłoby się tam normalnie dostać !!!!! a nie mega kolejki i pierdolnik na dole że szok !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz mi się dostanie :)

Dla mnie oni wogóle nie myślą .....

Ja bym na miejscu PKL od kwietnia do końca sezonu podniósł ceny w weekendy do przynajmniej 200 zł za karnet całodniowy ( a inne też proporcjonalnie w górę ) ..... może wtedy można byłoby się tam normalnie dostać !!!!! a nie mega kolejki i pierdolnik na dole że szok !!!!

bez kozery powiem pińćset :wink:

byłoby drożej niż w Ischgl, w którym obecnie jest 200 km tras otwartych :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez kozery powiem pińćset :wink:

byłoby drożej niż w Ischgl, w którym obecnie jest 200 km tras otwartych :biggrin:

pamietaj popyt/podaż kształtuje cenę...... do Ischgl jest z Polski 1000km ...... ja nie pojechałem przez dwa tygodnie na kasprowy bo nie było miejsc online ani na sobotę ani na niedzielę przed godziną 11 rano ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na miejscu PKL od kwietnia do końca sezonu podniósł ceny w weekendy do przynajmniej 200 zł za karnet całodniowy ( a inne też proporcjonalnie w górę ) ..... może wtedy można byłoby się tam normalnie dostać !!!!! a nie mega kolejki i pierdolnik na dole że szok !!!!

Kolejki i pierdolnik sa dla tych ktorzy wola kolejki i pierdolnik zamiast godzinnego spacerku pod dolna stacje krzeselka.

Przypominam, ze watek jest glownie o tym czy wielokrotne naliczanie wstepu do TPN jest zgodne z prawem. I czy zgodne z prawem jest zwalnianie z oplat TPN ze wzgledu na miejsce zamieszkania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie było miejsc online ani na sobotę ani na niedzielę przed godziną 11 rano ....

Ja kupiłem kilka dni przed wyjazdem na godz. 8.

Co do tematu, to jest (chyba) zgodne z prawem, jeśli mieszkańcy Zakopca płacą podatki i część tych podatków idzie na TPN (podobnie jest w Wa-wie z biletami komunikacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...