Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Jakoś tak mi umknął nasz kwietniowy wypad :), ale powiedzmy, że dojrzewał :P forum nie działało :) a sezon się zbliża, więc można coś wrzucić :D
Tak czy inaczej w składzie Wiesiek, Paweł, Kamil i ja byliśmy na 8dniówce w rejonie GrossVenedigera, drugiego co do wysokości szczytu Wysokich Taurów i 4 szczytu Austrii.
Ekipa:

aqPW4J25f4TaMfDTXRdL3sYWtQ35Cf7_wIUgXGH3

Co tu dużo mówić, może w pierwszym wpisie skrótowa fotorelacja, a później dokładniejszy opis ;)

Wystartowaliśmy 2 kwietnia do Matreier-Tauernhaus
E8fNgUZ5mqQ0QMxOLXPS1wt0T06MXMZO9ckm_6Lv

By dojść do schroniska Neue Prager Hutte i kolejnego dnia wejść i zjechać z GrossVenedigera 3666m n.p.m.

q8ezTMG6yy8RTXpuUUEqTPifU03DagWjhC2aVppR

Cel został zrealizowany :) wejście i zejście okazało się dużo łatwiejsze niż się spodziewaliśmy :) co uskuteczniło tego dnia ok 40-50 osób! :)

GrossVenediger 3666m n.p.m.

DSC00092o.JPG

Sam szczyt to ogromna "czapa" lodowa, którą ładnie widać od północnej strony

DSC00122o.JPG

Zjazdy były dużo łatwiejsze niż tatrzańskie, ale trzeba było uważać, ponieważ poruszaliśmy się w terenie lodowcowym. A szczeliny były...

Te "małe"

DSC00153o.JPG

Trochę większe...

DSC00205.JPG

Były też seraki wielkości bloków mieszkalnych :)

DSC00159o.JPG

Zjeżdżaliśmy też wąwozami, gdzie pod śniegiem latem płynie rzeka :)

DSC00253o.JPG

Były też nieplanowane przygody jak gubienie nart... i to dwukrotnie :) z tego raz ok 300-400m na lodowcu :P tutaj ekipa już po wyprawie "ratunkowej"
DSC00235.jpg

Gdy pogoda załamała się to odbywaliśmy koleżeńskie doszkalania z autoratownictwa
DSC00288o.JPG

Razem z symulacją wpadnięcia narciarza (tutaj za modela robił Wiesiek :P) do szczeliny lodowca
DSC00289o.JPG

Naszą przygodę zakończyliśmy jak na prawdziwych freerajderów przystało... nart nie chcieliśmy ściągnąć do samego końca :P (nie chcieliśmy powielać powrotu z Mięguszowieckiej :P)
No ale, cóż nasza droga powrotna do auta została odcięta (opad śniegu + mgła) więc nie chcieliśmy się pchać na plateau lodowca i wracaliśmy inną doliną... wylądowaliśmy ok 45km od auta :D

DSC00305o.JPG

https://photos.google.com/album/AF1QipPdRBrpWky64ORnRSsY8zWqFKA_xoQtcaW-WC7K
 

To tak w "telegraficznym" skrócie... ;)

Pozdr
Tomek

Edytowane przez MajorSki
  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Teraz dopiero przeczytałem relację. I pomyśleć, że latem szedłem po części Waszymi śladami...

be2b9484ec8b2f70604be987f32d5c82.jpg

Swoją drogą to przy podejściu do starego schroniska (chyba Alte Prager Hütte) znalazłem jakieś połamane Blizzardy.

To mi przypomniało, że nie dokończyłem swojej relacji. Postaram się to nadrobić :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jakoś się w tym nowym forum nie mogę odnaleźć bo dopiero teraz zauważyłem tą relację. Parę zdjęć i wspomnienia odżyły. Największe wrażenie to mimo wszystko był zjazd z Grossvenedigera i te masakryczne zjazdy poranne na lodzie. Zapamiętałem też swój "ratunkowy" zjazd na pożyczonych od Pawła deskach po zgubioną nartę i ulgę jak ją znalazłem.  A później kolejne Wasze szusy bo śnieg w kotlince okazał się bajeczny. Niepowtarzalny też był ten ostatni zjazd w deszczu - stroma dolina, coraz mniej śniegu i czekająca zagubiona taksówka gdzieś w dole. Ale najlepsze był zjazd nad rzeką - jak w którymś momencie zobaczyłem ją pod sobą to pomyślałem "o ja p....lę co ja tu robię".

No i dzień feeridowy na Arenie już w drodze do Polski.

pięknie było dziękuję Wam chłopaki!

 

Pozdro

wiesiek

Edytowane przez Wujot
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...