Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czechy/Słowacja - prośba o poradę


Piotrek911

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

po 4-letniej przerwie (okropność!) w tym roku wracam na stoki narciarskie - po raz pierwszy ze swoją Narzeczoną.

Ja jeżdżę przyzwoicie w związku z czym sam najchętniej wybrałbym się w ukochane alpy włoskie, te wszystkie czerwone i czarne trasy. Partnerka natomiast, jako trochę mniej zaawansowany narciarz obawia się takiego wyjazdu - też miała kilka sezonów przerwy, a w takich górach nie była nigdy.

W związku z tym, kierując się zasadami ekonomiki budżetu - w tym roku postawimy prawdopodobnie na Czechy/Słowację, gdzie byłem tylko raz (okolice Popradu). Planowany termin wyjazdu to ostatni tydzień lutego-pierwsze dni marca.

Tutaj, szanowne Koleżanki i Koledzy, pojawia się kilka moich pytań:

a) przede wszystkim - czy w tak późnym terminie w Czechach i na Słowacji można pośmigać, czy raczej będzie już problem ze śniegiem?

b) jaki region polecacie? Zależy mi, żeby jednocześnie Narzeczona nabrała pewności, dzięki czemu w przyszłym sezonie wyjedziemy gdzieś dalej, a przy tym żeby i dla mnie znalazło się miejsce, w którym mógłbym sprawdzić co tam jeszcze pamiętam :)

c) jak teraz wygląda sytuacja u naszych południowych sąsiadów? Kupuje się karnety na dany stok (jak w Pl), czy może funkcjonuje już ski-pass podobny do tych włoskich? Jakie są jego koszta?

d) a być może Waszym zdaniem warto trochę "dorzucić" i wyrwać się w Alpy austriackie, tylko tam pewnie już spora przebitka jesli chodzi o ski-passy, noclegi itp?

Jeśli chodzi o przygotowanie kondycyjne, jak i sprzętu - jest dobre, w związku z czym "my się zimy nie boimy" :)

Jeśli zadałem pytania, na które na forum są już odpowiedzi - proszę, nie linczujcie mnie. Właśnie forum przeglądam, choć nie ukrywam - dla własnego komfortu psychicznego - wolałbym mieć wszystko w jednym miejscu ;)

Pozdrawiam Was serdecznie,

Piotr

PS: jakby ktoś miał dobre bazy noclegowe w przystępnej cenie - to też bardzo chętnie.

Edytowane przez Piotrek911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Pierwsze (i najważniejsze pytanie) to czy pamiętasz coś z jazdy na nartach po czterech latach przerwy - jaki jest Twój poziom obecnie?

Warunki pod koniec lutego i na początku marca powinny być idealne. Jeśli byłeś niedaleko Popradu, to najprawdopodobniej chodzi o region Vysoke Tatry. jeśli zastanawiacie się nad nim, to mogę polecić Wam Tatrzańską Łomnicę. Karnet na 6 dni kosztuje 179 euro. Jest tam kilka długich niebieskich tras i kilka czerwonych. W tym terminie powinna być też czynna trasa czarna.  W cenie karnetu jest też pobliskie Śtrbske Pleso.

Ze Słowacji (z opinii znajomych) mogę polecić Wam tez Wielką Raczę. Karnet jest nieco tańszy http://www.snowparadise.sk/zima/sk/cenniky/cenniky/sezona-2016/2017/

Pozdrawiam

vt.jpg

sp.png

vr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełom lutego i marca, to okres ferii zimowych (trzeba by sprawdzić kiedy dokładnie mają je Słowacy). Wszystkie większe ośrodki na Słowacji będą zawalone ludźmi.

Koszt wyjazdu w Alpy będzie o 20-30% większy, ale masz dużo większą szanse, że pojeździsz bez kolejek i tłoku na stokach. Wystarczy tylko odpowiednio dobrać ośrodek :) może koledzy cos doradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...