Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jańskie Łaźnie i Czarny Dół 6-8.01.2017


tanova

Rekomendowane odpowiedzi

Wrażenia trochę spóźnione, bo z długiego weekendu, ale dopiero dziś jakoś udało się znaleźć chwilę i poukładać zdjęcia:

Po raz trzeci wybraliśmy się na przełomie roku do Černego Důlu koło Jańskich Łaźni, żeby pojeździć w tamtejszym ośrodku SkiResort. Ale warunki w ubiegłym roku (relacja tu: http://www.skionline.pl/forum/topic/20159-pec-i-ja%C5%84skie-%C5%82a%C5%BAnie-sylwestrowo-noworoczne-nartowanie/) to ziemia a niebo, i to praktycznie dosłownie, bo rok temu było zielono, a w tym biaaało, mroźnie i śniegu po kokardę, to znaczy spokojnie ok. metra! :D

Myślę, że aktualnie w Karkonoszach jest więcej śniegu, niż w wielu topowych ośrodkach w Alpach.

Tak to wyglądało w piątek rano z okien hotelu:

WP_20170106_08_03_40_Pro.jpg

A tak już na stoku:

WP_20170106_10_16_59_Pro.jpg

WP_20170106_10_17_05_Pro.jpg

DSC01616.JPG

WP_20170106_11_32_17_Pro.jpg

Edytowane przez tanova
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym ośrodku wszystko chodzi, czynne wszystkie trasy, warunki bajeczne – śnieg puszysty, lekki, stoki dobrze przygotowane, mimo takich opadów. Pewnie, że sztruksu nie było, ale trasy trzymały się do końca dnia i to przy tłumach narciarzy.

Pogoda lepsza niż w zapowiedziach, bo co prawda codziennie trochę prószył śnieg, ale były też przejaśnienia, a w sobotę to nawet ładne słoneczne przedpołudnie, tylko pioruńsko zimno, tak do -15 stopni na górze.

W piątek zdecydowanie najwięcej ludzi w Jańskich, parkingi pękają w szwach, 95% to Polacy, rejestracje głównie dolnośląskie, ale nie tylko. Na stokach nawet się to jakoś rozłożyło, chociaż trzeba było uważać, żeby bezpiecznie się wyminąć, ale trasy szerokie, urozmaicone i długie, więc każdy gdzieś tam sobie miejsce znalazł. Do wyciągów niestety kolejki, najgorzej chyba przy gondoli, raz staliśmy 25 min, raz 30 min., więc daliśmy sobie spokój, Hoffmanky i Protez nieco sprawniej. Gastronomia – dramat, nie dawała sobie rady, w knajpach dzikie tłumy, żeby nie to zimno, to chyba byśmy odpuścili nawet tę gorącą czekoladę czy grzane wino. Na Hoffmankach dalej nic nie ma, nawet kiosku. Ze skibusami pod koniec dnia też trochę chaos i nie najlepsza organizacja – przystanek kompletnie zakorkowany, busiki za małe, więc ludzie nie wszyscy się zmieścili, no ale zrobili dodatkowe kursy, więc chyba każdy jakoś tam dotarł.

W sobotę nieco luźniej, przypuszczam, że sporo narciarzy przyjechało w piątek tylko na jeden dzień. Warunki dalej rewelacyjne, a i pogoda też bardziej spektakularna, mimo, że wciąż mróz siarczysty:

DSC01627.JPG

DSC01628.JPG

DSC01630.JPG

DSC01641.JPG

Tu na ostatnim zdjęciu jedyny pusty stok - Freeride, z fajnymi muldami.

Edytowane przez tanova
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę postanowiliśmy pojeździć w Černym Důle. Ośrodek reklamuje się jako rodzinny, ale nie jest to tylko ośla łączka, ale ma też parę ciekawych tras, w sumie ponad 7 km, więc na pół dnia może być, jak najbardziej. Trasy obsługują dwa przedpotopowe, trzyosobowe krzesełka, dość mocno już zdezelowane. Tak się zastanawiałam, czy one starsze ode mnie, czy nie, choć wydaje mi się, że ja się jednak lepiej trzymam… :P

DSC01647.JPG

Krótsze krzesełko (U lomu) miało być w ubiegłym roku wymienione na „czwórkę” z demobilu z Ratschings i wydłużone, ale coś im nie wyszło, więc ponoć mają to robić przed 2017/2018 r. W każdym razie przyszykowane są już nowe trasy od góry i fundament pod podporę, więc na pewno nowszy wyciąg będzie wartością dodaną dla tego sympatycznego ośrodka. No właśnie – w porównaniu do sezonu 2013/2014 wytyczono nowe,  widokowe trasy – niebieską 6c „Holandską”, typowa rekreacja i niebiesko-czerwoną "Wyhlidkową”, na której były takie „tłumy”:

DSC01653.JPG

Warunki również w niedzielę były wyśmienite i tym razem było pustawo, jazda na bieżąco, bez kolejek. Nie wiem tylko, po co wszystkie armatki pracowały na full, więc zamiast obcowania z naturą mieliśmy huk i śnieżny prysznic na wyciągu.

A Černym Důl pożegnał nas taką pogodą i takimi widokami:

DSC01658.JPG

Po 13.30 trzeba było kończyć i wracać do domku, niestety ...

Edytowane przez tanova
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tanova napisał:

 

A Černym Důl pożegnał nas taką pogodą i takimi widokami:

DSC01658.JPG

 

Wybierając się w weekend na jednodniowe nartowanie, a mając w planach Janskie,rezygnowaliśmy z Nich,właśnie z powodu tłoku na stokach. Lądowaliśmy w Czarnym Dule i... jakoś fajnie Nam się tam jeździło:)

Dzięki za tę fotografię i przywrócenie wspomnień...."Wieki" tam nie byłam-_- 

Byłaś w Rokytnice n.Jizerou? Dla mnie to też fajny i urozmaicony ośrodek narciarski .Pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Annaa napisał:

Wybierając się w weekend na jednodniowe nartowanie, a mając w planach Janskie,rezygnowaliśmy z Nich,właśnie z powodu tłoku na stokach. Lądowaliśmy w Czarnym Dule i... jakoś fajnie Nam się tam jeździło:)

Dzięki za tę fotografię i przywrócenie wspomnień...."Wieki" tam nie byłam-_- 

Byłaś w Rokytnice n.Jizerou? Dla mnie to też fajny i urozmaicony ośrodek narciarski .Pozdrawiam.

Tak, w Rokytnicach, Harrachovie i Pasekach też byłam kilka lat temu i też mi się podobało. Od nas (okolice Szczecina) to jednak kawałek drogi i wyprawa co najmniej na trzy dni, więc nie za często możemy się wybrać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tanova napisał:

Tak, w Rokytnicach, Harrachovie i Pasekach też byłam kilka lat temu i też mi się podobało. Od nas (okolice Szczecina) to jednak kawałek drogi i wyprawa co najmniej na trzy dni, więc nie za często możemy się wybrać.

Tym bardziej dziękuję Ci Magdaleno spod Szczecina,za relację z fantastycznych Karkonoszy.:) Myślę,że musiałyśmy się kiedyś minąć na stoku:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...