Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata Rosja 2018


Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, San28 napisał:

Ciekawe, że nikt nie wspomina o Francji! Słaba, nudna, nikt nie kibicuje?

Rzeczywiście - poza Mbappe - niezbyt ekscytująca, ale w finale jest dla mnie faworytem, chociaż będę trzymał kciuki za Hrvatską! ☺️  

Francja to mój faworyt po odpadnięciu Hiszpanii, nie jest nudna, tylko fantastyczna, ma takiego zawodnika jak Grizman, zobacz co wyprawia w Atletico Madryt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2018 o 14:29, ewangelizator napisał:

 

często to jest przyczyną jego "nadreakcji" - chce żeby te zagrania były zauważone przez sędziego (te wszystkie turlania się z grymasem bólu), o to nie mam do niego pretensji 

 

A ja mam do  Neymara o to pretensje, ponieważ zawodnik klasy mistrzowskiej musi brać pod uwagę fakt, iż jest wzorem do nasladowańia dla bardzo młodych ludzi, a ci młodzi ludzie już sie turlaja jak Neymar, oczami wyobraźni już widzę 22 dorosłych kolesi w krótkich gaciach turlajacych sie w przyszłości po boisku zamawiast grać po męsku w piłkę nożna. Neymar zrobił z twardej gry parodię futbolu, i w mojej opini zostanie zapamiętany głównie z reklam kentucky fried chicken, przejdzie do historii jako żałosny turlacz-symulant, psujący widowisko w sposób zenujacy i nie godny gwiazdy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sport.pl/mundial/7,154361,23679003,pilka-nozna-francja-chorwacja-rafal-rostkowski-antoine.html#BoxGDImgM1

Mbappe też w półfinale słabo z fair play. No ale przynajmniej dostał wtedy żółta kartkę. Chorwacja i Belgia, to drużyny, które budziły uśmiech na twarzy.

PS.

https://www.independent.co.uk/sport/football/world-cup/world-cup-2018-var-video-france-australia-watch-bert-van-marwijk-press-conference-a8402366.html

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie kibicowałem Francji od czasów fantastycznej drużyny z Tiganą, Sixem itd.

Uważam, że był to jedne ze słabszych meczów tej drużyny na tych mistrzostwach (dodam drużyny, która zasłużenie znalazła się w czwórce - jej skład był wyjątkowo "uczciwy").

Chorwaci przegrali bo nie mieli szczęścia i trochę na własne życzenie. Przecież przy wyniku 2:1 wszystkie trzy bramki były zasługą tej drużyny. Bramki strzelone przez Francuzów w drugiej połowie, były moim zdaniem bardziej wynikiem sytuacji jaką stworzył wynik a nie wyjątkowo dobrej gry.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2018 o 20:33, Sariensis napisał:

Francja to mój faworyt po odpadnięciu Hiszpanii, nie jest nudna, tylko fantastyczna, ma takiego zawodnika jak Grizman, zobacz co wyprawia w Atletico Madryt.

Po pierwsze - określenie "nudna" było ze znakiem zapytania, żeby wywołać dyskusję. 😉

Po drugie - "fantastyczna" - bez przesady! Nie powiedziałbym, że nudna, ale też nie fantastyczna. Raczej dobrze zorganizowana, pragmatyczna i skuteczna, a to nie to samo co fantastyczna! Wygrała zasłużenie, w przekroju całego turnieju grała najrówniej, bez wpadek, ale w pierwszej połowie finału oddała tylko jeden strzał, z karnego! Tylko Mbappe chciał grać bardziej do przodu. Pod tym względem i Chorwacja, i Belgia grały bardziej atrakcyjny futbol.

Po trzecie - Griezmann to świetny piłkarz, też go lubię, ale w tym turnieju miewał tylko przebłyski.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie kibicowałem Francji od czasów fantastycznej drużyny z Tiganą, Sixem itd.

Chorwaci przegrali bo nie mieli szczęścia i trochę na własne życzenie. Bramki strzelone przez Francuzów w drugiej połowie, były moim zdaniem bardziej wynikiem sytuacji jaką stworzył wynik a nie wyjątkowo dobrej gry.

Pozdrowienia

Fantastyczna była też Francja w latach 1998-2000, z Zidane'm, Henrry'm, Desailly'm, Trezegeuet'em, itd. 😊 

Tym razem Chorwatom nie pomógł też Subasić, który przy dwóch ostatnich bramkach Francuzów był źle ustawiony/zasłonięty i lekko spóźniony. Jerzy Dudek w pomeczowym komentarzu stwierdził, że bramkarzowi Chorwatów jakby zabrakło w tym meczu siły w nogach i chyba trzeba się z tym zgodzić, w końcu to opinia fachowca.😊 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Chorwaci przegrali bo nie mieli szczęścia i trochę na własne życzenie. Przecież przy wyniku 2:1 wszystkie trzy bramki były zasługą tej drużyny. Bramki strzelone przez Francuzów w drugiej połowie, były moim zdaniem bardziej wynikiem sytuacji jaką stworzył wynik a nie wyjątkowo dobrej gry.

Pozdrowienia

1 bramka dla Francuzow nie powinna być zaliczona, bo w momencie dośrodkowania Pogba był na spalonym a cofając sie utrudniał lepsze wybicie sie w gore Mandzukica - pomijam już to, ze w ogóle nie powinno być rzutu wolnego, bo przecież Griezmann odstawił teatr.

2 bramka to rowńiez dla mnie sytuacja problematyczna, bo przecież piłka trafiła Perisica w rękę przypadkiem, przez to, ze skaczący przed nim Francuz nie doskoczył do piłki - kiedyś to była tzw ręka nastrzelona i dyktowano rzut wolny pośredni.

3 bramka to wg mnie majstersztyk a nie wynik sytuacji jaka stworzył wynik - niewielu piłkarzy potrafi wykonać dokładne podanie na odl 60 m co było kluczowe przy tej bramce. Chciałem jeszcze zauważyć, ze Pogba przy tej bramce raz strzelał prawa a dobijał lewa noga i obydwa strzały miały swoją moc.

4 bramka to wynik sytuacji stworzony wynikiem. Błąd popełnił bramkarz chorwacki, który w chwili strzału wykonywał krok do tylu a nie do przodu ale i strzal mial swoją sile.

Uwazam, ze półfinały powinny być rozgrywane w tym samym dniu by obydwie drużyny miały tyle samo czasu na regenerację. - w takim przypadku mam przekonanie, ze Chorwaci by pokonali  tak słabo grająca Francje.

Co do Griezmanna - pamietam takiego niemieckiego zawodnika Gerd Muller - strzelił Polakom gola w pamiętnym meczu w deszczu w 1974 - ruszał sie po boisku jak ślimak ale w sytuacjach podbramkowych wstawiał nogę tam gdzie leciała piłka z szybkością jaguara.

Edytowane przez wojgoc
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wojgoc napisał:

Co do Griezmanna - pamietam takiego niemieckiego zawodnika Gerd Muller - strzelił Polakom gola w pamiętnym meczu w deszczu w 1974 - ruszał sie po boisku jak ślimak ale w sytuacjach podbramkowych wstawiał nogę tam gdzie leciała piłka z szybkością jaguara.

Porównanie Griezmanna do Mullera to śmiała i przez to kontrowersyjna teza. 😉 Muller był typowym królem pola karnego, a nawet .. pola bramkowego, Griezmann to raczej ofensywny pomocnik, lubiący grać poza polem karnym. Sam napisałeś, że Muller poruszał się "jak ślimak", o Griezmannie chyba nie da się tego powiedzieć. 😊

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, wojgoc napisał:

1 bramka dla Francuzow nie powinna być zaliczona, bo w momencie dośrodkowania Pogba był na spalonym a cofając sie utrudniał lepsze wybicie sie w gore Mandzukica - pomijam już to, ze w ogóle nie powinno być rzutu wolnego, bo przecież Griezmann odstawił teatr.

2 bramka to rowńiez dla mnie sytuacja problematyczna, bo przecież piłka trafiła Perisica w rękę przypadkiem, przez to, ze skaczący przed nim Francuz nie doskoczył do piłki - kiedyś to była tzw ręka nastrzelona i dyktowano rzut wolny pośredni.

3 bramka to wg mnie majstersztyk a nie wynik sytuacji jaka stworzył wynik - niewielu piłkarzy potrafi wykonać dokładne podanie na odl 60 m co było kluczowe przy tej bramce. Chciałem jeszcze zauważyć, ze Pogba przy tej bramce raz strzelał prawa a dobijał lewa noga i obydwa strzały miały swoją moc.

4 bramka to wynik sytuacji stworzony wynikiem. Błąd popełnił bramkarz chorwacki, który w chwili strzału wykonywał krok do tylu a nie do przodu ale i strzal mial swoją sile.

Uwazam, ze półfinały powinny być rozgrywane w tym samym dniu by obydwie drużyny miały tyle samo czasu na regenerację. - w takim przypadku mam przekonanie, ze Chorwaci by pokonali  tak słabo grająca Francje.

Co do Griezmanna - pamietam takiego niemieckiego zawodnika Gerd Muller - strzelił Polakom gola w pamiętnym meczu w deszczu w 1974 - ruszał sie po boisku jak ślimak ale w sytuacjach podbramkowych wstawiał nogę tam gdzie leciała piłka z szybkością jaguara.

Cześć

Ale i 3 i 4 bramka była wynikiem kontr, do których doszło bo Chorwaci musieli gonić wynik. Obrona chorwacka nie była uporządkowana przy trzeciej bramce choć zawodnicy zdążyli wrócić ale nie zdążyli się poustawiać. Co do zachowania bramkarza to fakt, że w obu przypadkach można mieć pewne zastrzeżenia głównie braku pełnej kontroli nad tym co dzieje się z piłką.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, San28 napisał:

Porównanie Griezmanna do Mullera to śmiała i przez to kontrowersyjna teza. 😉 Muller był typowym królem pola karnego, a nawet .. pola bramkowego, Griezmann to raczej ofensywny pomocnik, lubiący grać poza polem karnym. Sam napisałeś, że Muller poruszał się "jak ślimak", o Griezmannie chyba nie da się tego powiedzieć. 😊

Pozdrawiam.

Racja - powinien dopisać, ze to moja odpowiedz na Twoja uwagę o przebłyskach Griezmanna na tym turnieju.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, wojgoc napisał:

Racja - powinien dopisać, ze to moja odpowiedz na Twoja uwagę o przebłyskach Griezmanna na tym turnieju.

 

Griezmanna też lubię w Atletico.

Tu spiał klamra, swoje występy, dwa razy skutecznie nurkujac, umiejętność ważna, choć kontrowersyjna. Szkoda, że nie trafi do Barcy, bo Real z Modricem i Hazardem trudny będzie do zatrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...