Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...
Napisano (edytowane)

Kolejny wyjazd solo . Tym razem powrót do korzeni. Miło tu wrócić oj lubię bardzo to miejsce ten spokój m,cisza i ogrom gor jest doskonale żeby solidnie sie zresetowac . Jadąc autostradą na sam widok tych gór człowiek taki rześki się robi a banan nie schodzi 🙃
 ⛷️ planowane były od rana ale wyszło jak wyszło 🤷‍♂️ po drodze sobie rewelacyjnie kimnąłem więc przyjechałem totalnie wypoczęty i uskuteczniłem dość solidny spacer doliną. Wiosennie ciepło pogoda dzwon  ale  u góry raczej śniegu będzie wystarczająco żeby naładować baterie do kolejnego kwietniowego wyjazdu. . 

IMG_7931.jpeg

IMG_7945.jpeg

IMG_7947.jpeg

IMG_7949.jpeg

IMG_7950.jpeg

IMG_7951.jpeg

IMG_7952.jpeg

IMG_7955.jpeg

IMG_7956.jpeg

IMG_7957.jpeg

IMG_7960.jpeg

IMG_7965.jpeg

IMG_7966.jpeg

IMG_7974.jpeg

IMG_7975.jpeg

IMG_7977.jpeg

IMG_7986.jpeg

IMG_7994.jpeg

Edytowane przez Victor
  • Like 10
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Trzy dni w Jungfrau minęły dość szybko więc klika słów by się przydało napisać gdyż trafiłem na obłędne warunki początkiem marca . Nartowane były wtorek-czwartek i każdy totalnie inny . 
 

Wtorek 😉

Standardowo 7.30 odjazd ze stacji Lauterbrunnen 

IMG_7998.thumb.jpeg.1e8edbb1afc6d73f88ed4d37d3244822.jpeg

planowana końcowa stacja w KL.S. i trasa niebieska nr 24 na rozruch aż do terminala w Grindenwald ale coś mnie tknęło żeby wysiąść w Wengen i zacząłem przygodę od stacji górnej w Männlichen tu widoki jak zwykle rozłożyły mnie na łopatki IMG_7999.thumb.jpeg.dfaeb5bc182fb83259172c2206c5ddae.jpeg

IMG_8001.thumb.jpeg.2e9aeb076f07899fe9f52514eac3af8c.jpeg

IMG_8002.thumb.jpeg.1cbfd7d8a675a4efeea1f00111e5201f.jpeg

Na start z tego miejsca poszła trasa czerwona nr 3 do terminala w Grindelwald która ma ponad 7km . Po przejechaniu kawałka trasy moje nogi odmawiają współpracy, ból 😩 kolejne kilka skrętów i znowu robię przerwę. Pierwszy raz mam takie dziwne uczucie żeby siąść na czterech literach i mieć w nosie to narciarstwo ale nie poddaję się i jakoś z grymasem docieram na terminal . Tam chwila odpoczynku łapie busa żeby podjechać na FIRST do którego wcześniej nie dotarłem więc ta część tego ośrodka była mi totalnie nie znana . Po drodze mam przyjemność zerknąć w prawo i lewo na wioskę Grindenwald ( turystów pieszych cała masa ) patrząc na tą mieścinę raczej nie wybrałbym tu miejsca na nocleg bo wszędzie będzie drałowanie ze sprzętem do busa także Lauterbrunnen w dolinie jednak to wyborna miejscówka z opcją kolejki . 

First! Wjazd gondola, śniegu cała masa

IMG_8004.thumb.jpeg.1bbc8494df70cac5db7e726052f8c7a4.jpeg

trasy przygotowane perfekcyjnie!

IMG_8006.thumb.jpeg.839609997678d6582fbad29e3b665c99.jpeg

IMG_8009.thumb.jpeg.bad68fe1279a95bc1e47e017b884ed45.jpeg

IMG_8007.thumb.jpeg.331b5d1feee0365fc84a9dcb1510c678.jpeg

IMG_8020.thumb.jpeg.b149ec02491186122bd058973b4df4ee.jpeg

IMG_8031.thumb.jpeg.3f8e7b9db032c1456d4086506d62b1d2.jpeg

WOW ! z tej perspektywy ogrom gór wygląda zupełnie inaczej. 

IMG_8021.thumb.jpeg.946262dc15e31a34068201da6185a61e.jpeg
 

IMG_8022.thumb.jpeg.23586d45a9ffa146125de23167ec8f07.jpeg

IMG_8008.thumb.jpeg.84c7bd6a0f3d376c102c01261b2a17d1.jpeg

IMG_8023.thumb.jpeg.af4295340aa8df054dddb12721ed3446.jpeg

Ta część ON Jungfrau nie jest zbyt duża ale jest wystarczająca do dobrej zabawy i zdecydowanie jest mnie oblegana przynamniej do południa jak główny ośrodek Jungfrau. 
Parę minut przed południem zjeżdżam którąś z tras czerwonych i łapie ponownie busa do terminala w środku piękne psiaki 

IMG_8033.thumb.jpeg.275e9de83753d84e514ea1021fc65e21.jpeg

i zaczynam przygodę w głównym ON . Solidnie dałem w kość swoim nóżkom przejechane 102 km całości z czego 60 km samego zjazdu. Nogi bolały okrutnie 🤯 dzień fantastyczny aczkolwiek od południa już wiosenne stoki z racji wysokiej temperatury. 
 

IMG_8035.thumb.jpeg.509825d9bcf87b4546c83370300d416c.jpeg

IMG_8036.thumb.jpeg.fa60934531a293cc77565af9927b015d.jpeg

IMG_8037.thumb.jpeg.bf36c9ba29e26af350d0a4a3dd948fd6.jpeg

IMG_8038.thumb.jpeg.39ce62d5f70476b4ee8079c86d8ac044.jpeg

IMG_8039.thumb.jpeg.c828600f8b00b9ad5513070b9c5735a5.jpeg

IMG_8040.thumb.jpeg.21fbf687d9b7903c2082ec4a9d65893c.jpeg

IMG_8041.thumb.jpeg.e339f021ca32e137d149bb3a813d497c.jpeg

zaliczony zjazd trasa FiS

IMG_8042.thumb.jpeg.2c50f34c97678d4967ed757cd9fe8857.jpeg
 

chwila relaksu w promieniach słońca 
IMG_8044.thumb.jpeg.aca223a04c651ad4631c7ebae98831b4.jpeg


IMG_8045.thumb.jpeg.a991bcc54d2b5441e14dfafb80cc354e.jpeg

IMG_8046.thumb.jpeg.4e472119e6c2cdd9e37e5aeabae9d672.jpeg

IMG_8047.thumb.jpeg.ccd42cea340499d4382b7b17afe018d3.jpeg

IMG_8048.thumb.jpeg.71e6184455b932b8420554e0a49316ad.jpeg
IMG_8051.thumb.jpeg.8ebeaf63b7e7b984bbf2a4cdc2fcb645.jpeg

IMG_8050.thumb.jpeg.f21141c592e585af7489752776e820c1.jpeg

IMG_8052.thumb.jpeg.2d74eda4f33acb9e16a53849408c632a.jpeg

IMG_8053.thumb.jpeg.97853f9efeca80cee95b73b5199c3f6f.jpeg

IMG_8054.thumb.jpeg.8ea0c653f1ff64f24dc0cc20ee029af5.jpeg

Ciężki dzień ale bardzo zadowolony wróciłem do bazy i tu uskuteczniłem odpoczynek zasłużony na tarasie z fantastycznym widokiem i nóżkami do przodu 😉🥳

IMG_8058.thumb.jpeg.ac28079d40bf669279b2f10ad70ad2b8.jpeg

Cdn

 

 

 

IMG_8008.jpeg

IMG_8051.jpeg

Edytowane przez Victor
  • Like 9
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, pawelb91 napisał:

@Victor Pięknie tam. Gdzieś tam w głowie od dawna mam ten region, ale nie wiem kiedy tam trafię 🤔

Pawku, kierunek przedni więc polecam z czystym kiedyś się wybrać , to taka moja wisienka alpejska na torcie 😉 jak Twoje włoskie Bormio 🥳 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Środa 

Koncepcja na ten dzień w głowie siedzi, dzień bez zbędnej objazdówki ma być bardziej ambitniej, dokładniej technicznie, tak żeby nabrać większego doświadczenia praktycznego dla swojego lepszego narciarstwa.

Dlatego z rana wchodzi męskie śniadanie (boczek,jajka i cebula) plus dodatkowo mocna kawa 🥳 i można ruszać ku przygodzie 😂

7.30 melduję się w wagonie kolejki -pustki totalne

IMG_8063.thumb.jpeg.fd06b96aaf67980c47da179088a7c124.jpeg

wjeżdżam do stacji Sl.K i tu zaczynam dzień od rozruchu na niebieskiej 22/24 do terminala w Grindenwald. Trasa jest rewelacyjna kreta ale łatwa więc można coś poćwiczyć zjeżdżając żeby rozruszać kości na resztę dnia.  Na dole w terminalu łapie EigerExpress i powrót do góry do miejsca z którego każdy kierunek tras będzie rewelacyjny czyli stacja  Eigergletcher robię kilka zdjęć  🏔️

IMG_8067.thumb.jpeg.3fc8a7fad42c1e1a2fd2eb6b3f0c4470.jpeg

IMG_8068.thumb.jpeg.45512f7c7539289b255ac8d2d5f5e3ac.jpeg

IMG_8069.thumb.jpeg.c81b10f00a2ec7850f569ae84cd153a0.jpeg

IMG_8070.thumb.jpeg.36f6c7904f6fef42fddaab6b16ba5553.jpeg

Stąd można wybrać w prawo czerwienie na wprost czerń i kolejne czerwienie lub w lewo czernie i czerwienie . Wybieram opcję w lewo która prowadzi do kanapy dolnej i trasy Wixi czyli 31 następnie 34 fantazja 🥳 i tu rozpoczynam tak naprawdę poranną zabawę 💪

Wixi 🙃 niepozorna ale jakże zajebista -uwielbiam ją 🥇IMG_8071.thumb.jpeg.d49754e03b3b6cf3174d699332e449d7.jpeg

IMG_8073.thumb.jpeg.6206611c76866f14f73a1e8dc4a7891d.jpeg

IMG_8074.thumb.jpeg.ab3ad6fc5c772df95bfe62dc35e3de99.jpeg

IMG_8076.thumb.jpeg.a32161a2d808e89969a622702b2bcb78.jpeg

IMG_8077.thumb.jpeg.16a123295eb80b2177c5d262b6dc89c4.jpeg

Trasowa fantazja a jeszcze z rana mmm 👌 🙃 kilka powtórzeń tej trasy i zjazd fis do stacji Allmend na której okazuje się że mam jakieś 25 min czasu do następnej kolejki którą wrócę ponownie na górę lub pozostaje opcja zjazdu do Wengen więc wybieram spokojnie obok restauracje i chwilę na oddech plus poranną już drugą kawę 🤷‍♂️

po prawej restauracja Allmend w oddali Wengen 

IMG_8078.thumb.jpeg.9fd6a5107ce69262f9e3a521c286b23b.jpeg


IMG_8083.thumb.jpeg.5478a09fbca1e2eaa37130d665aca6ed.jpeg
po chwili wracam na stację, pokuje się do wagonu a tu 🤯 full luda trzeba stać bo turystyka narciarska dopiero jedzie na nartowanie 🤷‍♂️IMG_8086.thumb.jpeg.30ef382c0525d5f8c5f74e64d1afd499.jpeg

Cóż chwilka i jestem zgrzany totalnie. Na stacji SL.K ruszam trasą 21 na resztę tras które miałem już zaplanowane .IMG_8088.thumb.jpeg.b65333a9c51d30f82146344561acf242.jpeg

IMG_8089.thumb.jpeg.69f6aca56fc5c449b6faf6017f2a4302.jpeg

IMG_8090.thumb.jpeg.4d7b3ed60c2f0fc4e5f82cd84d5035ab.jpeg
IMG_8091.thumb.jpeg.35400cb3874ce845831cec3546585907.jpeg

IMG_8094.thumb.jpeg.e6758968b9bd4883f6096e1967d2549f.jpeg

IMG_8095.thumb.jpeg.373f263e92b2cb76220faf7e6d726bed.jpeg

IMG_8097.thumb.jpeg.bb8f0c9708f9231473c472a0407311d8.jpeg

IMG_8096.thumb.jpeg.a5cdb4eefc68a5b09816544887e7b2aa.jpeg

IMG_8099.thumb.jpeg.9584b1ec7f00177113a3a143b844d818.jpeg
IMG_8100.thumb.jpeg.26d3c52fb4a5eb0685e8c912d7c8ce33.jpeg

IMG_8101.thumb.jpeg.bb83d67416832e61c9ce594d4fcf0672.jpeg

IMG_8102.thumb.jpeg.5219a5e6fa9ee795da454f049ab0bd78.jpeg

IMG_8103.thumb.jpeg.59aa7ada31b132cd578d3a585f7f0fd4.jpeg

IMG_8105.thumb.jpeg.9283c6d94c2a196212ce1f25c01e5c54.jpeg

IMG_8107.thumb.jpeg.b6cc3e5e4f9cc861ffde5ead1288d357.jpeg
IMG_8108.thumb.jpeg.0639e9a51dfe70509bd18ca0e938534c.jpeg

IMG_8110.thumb.jpeg.4e6da8c82d389a58b1c693172309b615.jpeg

IMG_8111.thumb.jpeg.ee61fbb190b6920e51d3e958c2baf392.jpeg

IMG_8112.thumb.jpeg.f8368b756614e77d93d47af45055148c.jpeg

Parę minut po 12 wracam obok górnej kanapy Wixi gdzie jest bar i idealne miejscówka do odpoczynku z fantastycznym widokiem na te olbrzymie ściany plus z głośników nie za głośno tak idealnie gra rock’n’roll także jest bajkowo żeby chwilę zresetować sie w promieniach słońca na resztę tego dnia IMG_8113.thumb.jpeg.b38915de4d3b55f2a0b4c805caeb8d93.jpeg

IMG_8116.thumb.jpeg.a87b9c96954fc1a85e0de331ed928612.jpeg

IMG_8117.thumb.jpeg.b33d8c23c084c22db66299d381418ac7.jpeg

IMG_8119.thumb.jpeg.94155f6370905ae427f6f414c3effc8c.jpeg

IMG_8120.thumb.jpeg.192c8565e0c5a1aaad852963645715d8.jpeg

kolejna część dnia już bez napinki,narciarstwo trasowe wiosenne 🥳 trochę odsypów więc mogłem ćwiczyć krótki skręt,okrągły i miękko IMG_8123.thumb.jpeg.f9f75f49f511a4df1826e7e335f487a4.jpeg

Tu jeszcze foki z trasy fis zjeżdżając kończąc ten dzień do Wengen IMG_8124.thumb.jpeg.85ca7ac972c170583bd98b92f45ae727.jpeg

IMG_8125.thumb.jpeg.62c4dedab054c97b46296de6fb38c180.jpeg

IMG_8126.thumb.jpeg.f59ea64e3de085abd41f5b5475f682e6.jpeg

Dzionek perfekcyjnie udany,zajebisty takie jakie lubię najbardziej . 
 

cdn

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Victor
  • Like 9
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc tą przygodę został ostatni dzień czyli czwartek. Pogoda nadal dzwon ale że to dzień wyjazdu miało być przyjemnie aczkolwiek została jedna ściana do zrobi nia żeby być w pełni zadowolony i mogłem już wracać . Także został Murren z jego ścianą nr 10.
 

Rano nie było już ciśnienia żeby zdarzyć na pociąg gdyż tym razem to wjazd gondolą która znajdowała się 2min spacerem od bazy zamieszkania czyli dosłownie po drugiej stronie stacji kolejowej w Lauterbrunnen start pierwszej chyba o 8 więc miałem czas na spokojne śniadanie,zniesienie gratów do auta i zwolnienie swojego pokoju. 

Pierwsze zdziwienie po wjeździe gondolą do stacji Grutschalp to,że pociąg który jedzie w str. Mürren to funkiel nówka technologia 🤨 stary był zdecydowanie bardziej klimatyczny,no ale cóż 🤷‍♂️ życie, trzeba było wsiąść w co podstawili pod nos. IMG_8141.thumb.jpeg.f9839b7b218bc71e9cfde2131fe1093c.jpeg

IMG_8139.thumb.jpeg.2e98c5c2b60ab066d27306d9e47abf53.jpeg
IMG_8140.thumb.jpeg.520bf20c57c13ea364bb7b6f5bc8be1b.jpeg

Jeszcze przed wejściem cyknąłem fotkę  

IMG_8136.thumb.jpeg.136498b065a9464e6ddf5624d6b0cbcb.jpeg

Podróż trwa dosłownie chwilę . Można wysiąść na pierwszej stacji Winteregg i stąd złapać kanapę ale będąc na stacji widziałem że jeszcze kanapy nie jeżdżą więc postanowiłem dojechać do Murren ( to lekki błąd bo ze stacji do Schilthornbhan jest doby km z buta ) cóż spacer przez mieścinę z tymi widokami jakoś zleciał . IMG_8144.thumb.jpeg.f6df6b4fcc9be986ad04c36020c2293a.jpeg

IMG_8145.thumb.jpeg.2abf239a61de328f2834e7e36fb16ade.jpeg

IMG_8146.thumb.jpeg.a81c321415911a3e7d94f456fff7438f.jpeg

IMG_8147.thumb.jpeg.4febd6feff5479e64440bc4a46a1589a.jpeg

IMG_8148.thumb.jpeg.16e5f7d3f51ffc5eafe123a782d9f6b7.jpeg

IMG_8149.thumb.jpeg.3c24307d7bae857ba9af549d8745bfb8.jpeg

tu kolejne zdziwienie bo stacja dolna również przeszła remont który zresztą jeszcze w małych detalach nadal trwa. Pośrednia Birg i Schilthorn Piz Gloria również są w trakcie totalnego remontu . Stację wyglądają naprawdę nowocześnie z dużą ilością drewna. 
 

U góry wysiadając na stacji pośredniej Birg rozpocząłem nartowanie

IMG_8151.thumb.jpeg.0549a9fbd62ef45ed1ef2d63f5db1d5f.jpeg

Na start trasa dość szeroka 11 tym razem bez zdjęcia 🥳 

I chyba z 10 razy ją powtórzyłem bo można się bujać na niej w nieskończoność

IMG_8156.thumb.jpeg.1e7c785fc437c782547a52bb0af479dd.jpeg

IMG_8157.thumb.jpeg.bf0a11226c4a52e30035765047ef6457.jpeg

IMG_8153.thumb.jpeg.4aa8992d283b7dbdfae23731f9ec4c1f.jpeg

IMG_8164.thumb.jpeg.d66702c70b3b7406b1b2a82a4acd163e.jpeg
IMG_8161.thumb.jpeg.9e00960db410e0322f2fcc2219ce27ac.jpeg

IMG_8165.thumb.jpeg.21b5f2e4e568d99191792ed1c3f19957.jpeg

IMG_8161.thumb.jpeg.9e00960db410e0322f2fcc2219ce27ac.jpeg
 

po czym nastąpiła chwila ta chwila kiedy już moje nogi były dobrze dotarte żeby odwiedzić Bonda 😂

IMG_8166.thumb.jpeg.27787e6e5cded11f28b75886ac385eea.jpeg

IMG_8170.thumb.jpeg.37bc6b58f1e0ce8be4e20c9a7839b11e.jpeg

Czym bliżej serce mocniej biło bo na tej ścianie nie ma zmiłuj mały błąd i się leci w dół 😩  jedyne 75% 🤯

Ale wcześniej spotkanie z Bondem na tarasie widokowym IMG_8186.thumb.jpeg.5c07f3139fdc2b2ff441b22838ee662d.jpeg

kilka foci 

IMG_8175.thumb.jpeg.b042299bc45a35d6f4653f573db6741f.jpeg

IMG_8176.thumb.jpeg.4967b87a8803c58ea9b3eb00b1fabe64.jpeg

IMG_8181.thumb.jpeg.3937ccced754c6bccc84042df23f69d7.jpeg

IMG_8180.thumb.jpeg.ffae2ad2ff723fcf4959e0df51eabe3f.jpeg

IMG_8180.thumb.jpeg.ffae2ad2ff723fcf4959e0df51eabe3f.jpeg

IMG_8184.thumb.jpeg.77755e07a24e6e1f5badb2b5be8791ae.jpeg

IMG_8188.thumb.jpeg.0cf80515023a65e69417fbcd3b60ac72.jpeg

IMG_8196.thumb.jpeg.af70a79def8bb9d0d85ac63d64c3e9b7.jpeg

IMG_8198.thumb.jpeg.0c64b1d5705ebc3432d8073ddba1484b.jpeg

IMG_8200.thumb.jpeg.1304d872930a17b87a7d12ce67a45f52.jpeg

IMG_8202.thumb.jpeg.970da631b83d883e4b4058f667f95006.jpeg

i można było zjechać w dół 

IMG_8207.thumb.jpeg.e52370237b94d6d27262bf5e44d1bef0.jpeg
dużo osób jedzie zeslizgiem 

IMG_8206.thumb.jpeg.d77fa8da41cdfe5cc920b73170c496bc.jpeg
mi jakoś udało się pojechać krótkim z czego jestem mega zadowolony choć na drugim forum dostałem po uszach i w następnym sezonie wracam na oślą łąkę  i walę łuki do znudzenia aż będę wymiotował nimi 🥳

Dalsza część dnia już na totalnym luzie bez ciśnienia które zeszło ze mnie po tej ścianie więc napawałem się widokami tutejszymi trasami i ogólnie już było prze….

IMG_8211.thumb.jpeg.ddb4475dd0fb1908b86b9af89ae2bfbc.jpeg

IMG_8212.thumb.jpeg.8395d2cb868d54c2ce7d4b6854d33745.jpeg

IMG_8214.thumb.jpeg.a5d05d7880f8d2f3bdcfa68d2eccb7a5.jpeg

IMG_8215.thumb.jpeg.ec1c07083d1f3d9dc8c81a1a0d5fb0e6.jpeg

IMG_8218.thumb.jpeg.955d57fbc11a3c80d454c700e3718bb4.jpeg

IMG_8220.thumb.jpeg.73be0d7f9f5f0effd5000a496f5edab0.jpeg

IMG_8224.thumb.jpeg.c9350591a42321b9341a6d3efba20c35.jpeg

IMG_8226.thumb.jpeg.c21c89fa8ee3bffadbaa0438fa13729a.jpeg

IMG_8227.thumb.jpeg.b8bec941954c6d94fa58fe263b8aacb0.jpeg

IMG_8232.thumb.jpeg.973df95a130e868f06d34be4c9fddfd0.jpeg

IMG_8233.thumb.jpeg.c88081ac31e55e2cb171e21e435cba96.jpeg

IMG_8234.thumb.jpeg.06daf1a4c589ae6995f652d74cde7469.jpeg

IMG_8243.thumb.jpeg.fd3abf3fff963c6852763a880775bd8f.jpeg

IMG_8256.thumb.jpeg.028d822dafa86cfafddfe10849a0f956.jpeg

 

Wyjazd uważam za mega intensywny i strzał w 10 choć miałem możliwość i nartowanie z kolegą forumowym ale jakoś tak wyszło jak wszyło,że wybrałem ten kierunek na ten krótki urlop jaki dostałem od swoich domowników .
 

Zdecydowanie kiedyś tu wrócę pewnie za rok 🥳 

 

Pozdrawiam serdecznie 

IMG_8152.jpeg

IMG_8168.jpeg

IMG_8173.jpeg

IMG_8225.jpeg

  • Like 11
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna relacja, namówiłeś parę osób na wyjazd tam - mnie na pewno.

Pytanie do bywalców (Ty, Jan) - jaki termin wiosenny najlepszy? teraz na początku marca widzę, że na dole juz ciepło, ile tras odpada (powiedzmy od połowy marca?) im dalej od terminów feryjnych tym chyba lepiej.... w przyszłym roku chyba nie, bo mam już plany ale za dwa lata pewnie się wybiorę

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Capricorn napisał:

Świetna relacja, namówiłeś parę osób na wyjazd tam - mnie na pewno.

Pytanie do bywalców (Ty, Jan) - jaki termin wiosenny najlepszy? teraz na początku marca widzę, że na dole juz ciepło, ile tras odpada (powiedzmy od połowy marca?) im dalej od terminów feryjnych tym chyba lepiej.... w przyszłym roku chyba nie, bo mam już plany ale za dwa lata pewnie się wybiorę

Dzięki , dobrze że ktoś się skusi bo to naprawdę bez żadnej ściemy bardzo ciekawy kierunek na nartowanie ale i ogólnie widokowo jest fantastycznie. Przygotowanie tras pierwsza liga ale i poza trasami jest gdzie jeździć zresztą co widać na niektórych zdjęciach pod warunkiem,że śniegu jak tego roku jest naprawdę dużo . Kiedy? Oczywiście najlepiej na pogodę i super warunki śniegowe . Jeżeli nie jesteś wybredny w mieszkalnictwie i luksusy są Ci zbędne to polecam hostel Base Cafe naszego rodaka lub obok na tej samej ulicy jego hotel Jungfrau w Lauterbrunnen choć ten już jest ciut droższy od wspomnianego Base hostelu. Będąc teraz byłem w całym obiekcie jako jedyny 🤷‍♂️. I tak tam często jest w okresie zimowym. Wiosna lato wczesna jesień to już pełna turystyka spacerowa czyli pełne obłożenie .  Jest tanio, czysto ale to nie jest WOW i wysoki standard. 
 

@zając naprawdę warto - polecam 👌

Z twoim domem na kółkach możesz śmiało zatrzymać się na końcu wioski patrząc na to zdjęcie 12.10 jest olbrzymi camping zresztą jadąc dosłownie 3-4 km dalej jest wielki parking na którym też stały mobilne karawany orzy którym jest kabina do Murren obok jest miejsce na paleniska a drewno jest za free , zdjęcie wstawiłem z dnia przyjazdu , dodatkowo w Grindenwald też masz takie miejscówki i najważniejsze to jest dosłownie początek gór czyli brak jakichkolwiek podjazdów stromych wszystko jest na totalnym lajcie . 

IMG_8243.thumb.jpeg.50b745fb3aad86c5bf0d64409feb6b21.jpeg
 

przed wjazdem w te olbrzymy od strony Interlaken masz piękne jezioro plus ładne wioski Spiz i troszkę dalej Thun przez które teraz jechałem widziałem również wiele miejsc gdzie można się tam też się zatrzymać i spędzić też wybornie czas np uskutecznić rower dookoła jeziora, piesze wycieczki itd . No region nie tylko na zimę ale zdecydowanie całorocznie do odwiedzenia . 
 

@Jeeb dzięki , w końcu się udało całość a przede wszystkim FIRST zobaczyć . Widoki obłędne . Teraz czas letnią porą się tam wybrać na spacer i rower . 
Co do śniegu na tej trasie to dziwna sprawa bo od góry brak a na dole od połowy dałoby radę po tym co widać zjechać ale trasa jest oficjalnie zamknięta . 

Edytowane przez Victor
  • Like 2
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwajcaria jest na naszej liście dosyć wysoko, ale najpierw chyba w porze letniej żeby się zorientować jak faktycznie wygląda kwestia kamperowania tam (nie można stać "na dziko", a wiele kempingów jest zimą zamkniętych) no i mozna wykorzystać jedną winietę wtedy lato-zima :D zobaczymy gdzie nas poniesie.
Póki co w tym roku plany letnie są na Norwegię a zimowe na Cervinię - o ile się wpasujemy w okno pogodowe, jeśli nie to gdzie tam akurat bardziej poświeci, mamy duuużo alternatyw, w których nie byliśmy jeszcze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Capricorn napisał:

Świetna relacja, namówiłeś parę osób na wyjazd tam - mnie na pewno.

Pytanie do bywalców (Ty, Jan) - jaki termin wiosenny najlepszy? teraz na początku marca widzę, że na dole juz ciepło, ile tras odpada (powiedzmy od połowy marca?) im dalej od terminów feryjnych tym chyba lepiej.... w przyszłym roku chyba nie, bo mam już plany ale za dwa lata pewnie się wybiorę

@Capricorn różne zimy bywają, tak do połowy marca myślę że warunki będą dobre

najpóźniej w sezonie to byłem na początku marca i zjazd do Grindekwaldu był bezproblemowy

tu ciekawostka dla @zajączycy - trasa do dolnej stacji kolejki biegnie przez kamping

IMG_8752.thumb.JPG.bf7ec5a1acfd0e723fe8780e3e988eec.JPG

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jeeb napisał:

, ile tras odpada (powiedzmy od połowy marca?) i

i tak się jeździ między 1800 a 2300 (Schilthorn - Piz Gloria 2900)

a poniżej to dojazdówki do dolnych stacji, więc na wiosnę białe chodniki na zielonych łąkach

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę dwa filmy z poranka tego samego dnia ( na mojej jeździe nie ma co się skupiać 😜 pominąć definitywnie ) 

Pierwszy to trasa z Mannlichen do Grindelwald 

drugi zaś to trasa z FIRST 

 W tym ON naprawdę jest gdzie się wyszumieć 💪

Do filmu z Firsta dodałem podkład 🎸😂🥳

https://www.instagram.com/reel/DV0fGJyDNZT/?igsh=MTFscWo5OTlzNm5oMg==

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Victor said:

 ( na mojej jeździe nie ma co się skupiać 😜 pominąć definitywnie ) 

Widziałem konwersacje na drugim forum i całkowicie niezrozumiałe jest dla mnie w jakim kierunku ona poszła. Jako dorosły zaliczyłeś niesamowity rozwój narciarski i to budzi podziw. Ale dla niektórych najwidoczniej ważniejsza jest czystość techniki niż radość z jazdy na nartach, obecności w górach i pogody. 

Prawda jest też taka, że 90% narciarzy nie tyle co nie ma ambicji sportowych, co nawet nigdy amatorsko nie dotknęła i nie dotknie tyczek. Konieczne jest wobec tego dopuszczenie jakiegoś kompromisu - jazda nieidealna technicznie, ale uniwersalna i bezpieczna. Ale to trochę tak jak na forach audiofilskich, gdzie niektórzy dyskutują jak zniwelować drgania dźwięku wywołane ruchem płyt tektonicznych ("nie słyszysz drgań? wracaj do słuchania muzyki z walkmana, nie jesteś godzien nawet średniego głośnika").

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojtekly napisał:

Widziałem konwersacje na drugim forum i całkowicie niezrozumiałe jest dla mnie w jakim kierunku ona poszła. Jako dorosły zaliczyłeś niesamowity rozwój narciarski i to budzi podziw. Ale dla niektórych najwidoczniej ważniejsza jest czystość techniki niż radość z jazdy na nartach, obecności w górach i pogody. 

Prawda jest też taka, że 90% narciarzy nie tyle co nie ma ambicji sportowych, co nawet nigdy amatorsko nie dotknęła i nie dotknie tyczek. Konieczne jest wobec tego dopuszczenie jakiegoś kompromisu - jazda nieidealna technicznie, ale uniwersalna i bezpieczna. Ale to trochę tak jak na forach audiofilskich, gdzie niektórzy dyskutują jak zniwelować drgania dźwięku wywołane ruchem płyt tektonicznych ("nie słyszysz drgań? wracaj do słuchania muzyki z walkmana, nie jesteś godzien nawet średniego głośnika").

Życie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wojtekly napisał:

Widziałem konwersacje na drugim forum i całkowicie niezrozumiałe jest dla mnie w jakim kierunku ona poszła. Jako dorosły zaliczyłeś niesamowity rozwój narciarski i to budzi podziw. Ale dla niektórych najwidoczniej ważniejsza jest czystość techniki niż radość z jazdy na nartach, obecności w górach i pogody. 

Prawda jest też taka, że 90% narciarzy nie tyle co nie ma ambicji sportowych, co nawet nigdy amatorsko nie dotknęła i nie dotknie tyczek. Konieczne jest wobec tego dopuszczenie jakiegoś kompromisu - jazda nieidealna technicznie, ale uniwersalna i bezpieczna. Ale to trochę tak jak na forach audiofilskich, gdzie niektórzy dyskutują jak zniwelować drgania dźwięku wywołane ruchem płyt tektonicznych ("nie słyszysz drgań? wracaj do słuchania muzyki z walkmana, nie jesteś godzien nawet średniego głośnika").

pięknie to @wojtekly napisałeś na tamtym forum do folkloru należy zgnojenie pacjenta , sam jestem pod wrażeniem postępów jakie zrobił kolega @Victor i ciszszę się z każdej jego relacji i filmików

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2026
×
×
  • Dodaj nową pozycję...