Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nordica. Dobermann? Spitfire? Jak się w tym połapać?


wolcjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo marketingowcy zatrudnieni dla producentów sprzętu narciarskiego dwoją się i troją żeby umożliwić sprzedaż jak największej ilości modeli nart. W tym celu wprowadzają często zamieszanie w systematykę,  nazwy,  szaty graficzne tak, że czasem ciężko się połapać jakiego rodzaju narty akurat oglądamy. Obserwując rynek od pewnego czasu zdobyłem jakieś tam rozeznanie w modelach Heada, Atomica, Salomona czy Fischera. Trochę gorzej z Rossignolem bo prawie wszystkie ich narty to "Hero", ale największy mindfuck mam z Nordicą. Czy ktoś mógłby mnie wprowadzić w ich systematykę tak żebym coś z tego zrozumiał? Widzę że mają modele Dobermann, Spitfire i... Dobermann Spitfire (serio?). Czy te nazwy znaczą u nich coś konkretnego i jak to ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się to się wypowiem. Dobermann znaczy trasowe narty i tyle, w odróżnieniu od Enforcer czy Soul, które pozatrasowe raczej.

potem są już kolejne rozróżnienia w rodzinie dobermanów (ki pies): niektóre gs… inne sl… można się domyśleć, a te spitfire to coś pomiędzy sądząc po promieniu i szerokości pod butem

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,19-20,nordica.html

dodam, ze nie miałem nigdy żadnych nordik

 

ps hero to coś jak dobermann niewiele znaczy choć to chyba narty trasowe w obydwu przypadkach

Edytowane przez sstar
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia Doberman w Nordikach to narty race'owe zarówno w komórce sportowej, jak i amatorskiej. To SL i GS. Spitfire to odpowiednik raczej segmentu high-performance, albo nawet segmentu hybrydowego (jeżeli chodzi o radius). Nie robiłem jakiegoś szalonego riserczu, ale tak to wygląda.

Mam doświadczenie z Dobermanami Spitfire 80 i 72. Osiemdziesiątka to przedstawiciel "sportowych" hybryd z szerokością pod butem. Jeżdżą podobnie jak Atomiki X9 WB, przy czym działają jak taran, za to są mniej zwrotne i wolniejsze w reakcjach (są szersze od WB bodajże o 5 mm). Nazwał bym je "usportowionymi", ciężkimi nartami all-mountain.

Siedemdziesiatka dwójka w długości 174 cm (R16) w zasadzie działa jak gigantka. 

Wszystkie opinie są moimi subiektywnymi odczuciami i proszę nie brać tego jak opis techniczny😀.

Edytowane przez waldek71
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, wolcjusz napisał:

Widzę że mają modele Dobermann, Spitfire i... Dobermann Spitfire (serio?). Czy te nazwy znaczą u nich coś konkretnego i jak to ogarnąć?

Samo Spitfire w nazwie bez członu Doberman to modele, które na oficjalnej stronie Nordiki przedstawiane są jako przyjemne, łatwe narty dla początkujących i mało zaawansowanych. Czy nazwiemy to niższym segmentem all-round czy jakoś inaczej, to chyba nie ma znaczenia.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...