Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Head Supershape e-Magnum


Guinness01

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór wszystkim , chciałbym się z wami skonsultować odnośnie nart Head Supershape e-Magnum 170 cm

Ja : Wzrost 184 cm , waga 102 kg , doświadczenie według skali 6-7 , długie/krótkie skręty , raczej przygotowane trasy .

jeżdżę obecnie na Fischer Viron 2.2 165 cm , buty Fischer Soma Viron 80 .

posiadam nowe butki Head lyt 100 .

Moje pytanie jest takie czy narty Head Supershape e-Magnum 170 będą na mnie ok , nie chciał bym kupować krótszych np 163 cm , dziękuję za pomoc

Edytowane przez Guinness01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Guinness01 napisał:

Witam , własnie boję się troszkę 177 , jeżeli chodzi o wagę to powoli ją zbijam ,dlatego myślałem o 170.

Jeśli jeździsz tak jak piszesz to nie ma się co bać tej długości.

Troszkę dłuższy promień skrętu ale stabilność większa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinn napisał:

Jeśli jeździsz tak jak piszesz to nie ma się co bać tej długości.

Troszkę dłuższy promień skrętu ale stabilność większa

Tak zgadza się , oczywiście też brałem ją pod uwagę , na obecnych Fischerach 165 cm  czegoś mi właśnie brakuje ,może tej stabilności troszkę , muszę się teraz poważnie zastanowić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, grimson napisał:

To jest razem pare cm więcej z przodu i z tylu. Nie na się czego bać. Co innego jak 200cm narta 🙂

Oczywiście , zapytałem bo  177 to więcej niż  165 na których do tej pory jeździłem

Edytowane przez Guinness01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Guinness01 napisał:

Dziękuję za pomoc , w takim razie muszę na poważnie wziąć pod uwagę ten rozmiar .

Dorzucę się do przemyśleń - mam zbliżone gabaryty jako kobieta (10cm wzrostu mniej itd.) i dobrze mi się jeździło na 170. Narta po dociśnięciu idzie przednio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy wzroście 183 i wadze 90! (ten kur....ski  covid  +7 kg) zmuszony byłem wziąć 170 cm bo dłuższe nie zmieszczą mi się w boksie. Niby boks ma 185 cm długości (z takim przekonaniem kupowałem), ale w środku ta dolna kuweta ma jedynie 173 cm długości. Może dodam tylko tyle, jeździłem na magnumach o dł. 163 cm, 170 cm i 177cm. Wiekszych różnic pomiedzy tymi długosciami raczej nie czułem. Oczywiscie, przesiadając się ze 163 bezpośrednio na 177, różnice byłyby z pewnoscią  wyczuwalne , ale gdyby ktoś dla jaj podmienił Ci w czasie przerwy w jeździe np. 170 na 163 lub na 177, mógłbyś się nie zorientować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu. Myślicie, że te narty będą w porządku dla średniaka  ( umiejętności wg skali forumowej ok. 5), uczę się jeździć na krawędziach, chcę nabywać nowych umiejętności. Mam 169 cm wzrostu , ważę 60 kg. Zastanawiam się czy wypożyczyć  te narty (o długości 163 cm )na najbliższy wyjazd w Alpy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie i dziękuję za komentarze i opinie , po analizie waszych wypowiedzi i przemyśleniach wraz z odwiedzinami w sklepie najprawdopodobniej skuszę się na 170 cm , a dlaczego ? dlatego że ,owszem 177 super by były ale zdecydowanie 170 mimo że to tylko 7cm będą dla mnie wygodniejsze , 177 super by się sprawdziły na stokach w Austrii , Włoszech itd przy szybszej jeździe i jest gdzie jeździć , natomiast ja głównie jeżdżę w Polsce , raczej trasy niebieskie zahaczając o czerwone , a patrząc na Polskie stoki wolę mieć nartę krótszą która po prostu będzie wygodniejsza dla mnie , przynajmniej tak mi się wydaje , Dziękuję wszystkim za poświęcony czas i za dobre rady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Guinness01 napisał:

Witam wszystkich ponownie i dziękuję za komentarze i opinie , po analizie waszych wypowiedzi i przemyśleniach wraz z odwiedzinami w sklepie najprawdopodobniej skuszę się na 170 cm , a dlaczego ? dlatego że ,owszem 177 super by były ale zdecydowanie 170 mimo że to tylko 7cm będą dla mnie wygodniejsze , 177 super by się sprawdziły na stokach w Austrii , Włoszech itd przy szybszej jeździe i jest gdzie jeździć , natomiast ja głównie jeżdżę w Polsce , raczej trasy niebieskie zahaczając o czerwone , a patrząc na Polskie stoki wolę mieć nartę krótszą która po prostu będzie wygodniejsza dla mnie , przynajmniej tak mi się wydaje , Dziękuję wszystkim za poświęcony czas i za dobre rady .

Przy wzroście 184 i wadze ~100kg to moim zdaniem błąd. 177 cm daje nadzieję na jakąś stabilność. A szczerze mówiąc to poszedłbym o grupę powyżej supershape (czyli rebelsy bez "pro"). Mam 175 cm i ważę w okolicach 80 kg. Mam supershape 170 cm i uważam teraz że są za krótkie, a słaby ze mnie rider. Dłuższe narty są spokojniejsze i bardziej przewidywalne. Łatwiej na nich utrzymać równowagę. Krótsze są nerwowe i myszkują przy większej prędkości.

Edytowane przez wolcjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Guinness01 napisał:

Witam wszystkich ponownie i dziękuję za komentarze i opinie , po analizie waszych wypowiedzi i przemyśleniach wraz z odwiedzinami w sklepie najprawdopodobniej skuszę się na 170 cm , a dlaczego ? dlatego że ,owszem 177 super by były ale zdecydowanie 170 mimo że to tylko 7cm będą dla mnie wygodniejsze , 177 super by się sprawdziły na stokach w Austrii , Włoszech itd przy szybszej jeździe i jest gdzie jeździć , natomiast ja głównie jeżdżę w Polsce , raczej trasy niebieskie zahaczając o czerwone , a patrząc na Polskie stoki wolę mieć nartę krótszą która po prostu będzie wygodniejsza dla mnie , przynajmniej tak mi się wydaje , Dziękuję wszystkim za poświęcony czas i za dobre rady .

Uzasadnij co to znaczy "wygodniejsze"? W takim sensie, że niosąc na ramieniu nie będziesz się obawiał, że wybijesz komuś zęby? 

Z tego co widzę, te narty mają rocker, a Ty dodatkowo swoje ważysz więc tylko i wyłącznie 177. 

Chyba znowu jakiś nawiedzony sprzedawca zrobił wodę z mózgu autorowi...ehhh.

Ostatnio brat poprosił mnie, bym doradził jego kumplowi w kwestii doboru nart. Znam gościa, wiem jak jeździ. Facet dotychczas jeździł na Rally i Fischerach Superiorach. Dzwoni do mnie i mówi, że szuka narty bardziej charakternej o większym zacięciu sportowym. Mówi, że znalazł nawet jedne ale obawia się, że mogą być za trudne, niemniej może je sprawdzić na Jaworzynie. Mówię pokaż. Przysłał mi zajebistą deskę Salomon Rush GS...ale w długości 170cm (facet 85kg). Mówię mu, eleganckie deski ale bierz 180cm, a jak będą za trudne to widzę w katalogu salomona (facet zafiksowany na salomona) Race GT - typowa hybryda, tylko również uważaj z długością i nie kup za krótkich. Zaproponowałem mu jeszcze objeżdżenie moich hybryd i na tym nasza rozmowa się zakończyła. Facet trzy tygodnie pisał do mojego brata, że nie wie co kupić, bo jednych się boi, a inne mu się wydają nijakie. W końcu dzwoni podjarany do brata, że kupił...S Force Bold w długości 170cm. Zrobiłem facepalma i od razu przypomniałem sobie ile było takich sytuacji na forum. Chciał narty bardziej charakterne, a kupił typowego AR lub nawet AM. Bez komentarza; szkoda tylko moich dwóch godzin, które spędziłem z nim na telefonie...

Edytowane przez FerraEnzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, FerraEnzo napisał:

szkoda tylko moich dwóch godzin, które spędziłem z nim na telefonie...

Naprawdę nie dostrzegacie tego że 9 na 10 osób zadaje pytanie tylko po to żeby uzyskać akceptacje swojego (wcześniejszego) wyboru?.. :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...