Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wisła na cztery dni - gdzie warto?


San28

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się w marcu na cztery dni do Wisły. Ponieważ nigdy tam nie jeździłem, a ośrodków w okolicy jest sporo, proszę bywalców o podpowiedź, które z nich wybrać? Zrobiłem krótki research i wytypowałem następujące: Czantoria, Stożek, Nowa Osada, Stok, Skolnity i Cienków. Jeśli to dobry wybór, to w jakiej kolejności i które ewentualnie można odpuścić?

Czantoria wydaje się pewniakiem, ale słyszałem, że różnie bywa z przygotowaniem. Czy to prawda i jak jest gdzie indziej?

I ostatnie pytanie: gdzie najlepiej wybrać się na jazdę nocną (stan trasy, oświetlenie)?

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile osób, tyle będzie pewnie odpowiedzi. Wszystkie ośrodki wiślańskie (włącznie z Soszowem, którego nie wymieniłeś) mają bardzo zbliżone "parametry" - po jednej wolnej kanapie o przewyższeniu ok. 200m i na ogół ok. 2 wariantach zjazdu. 

Kiedyś najbardziej poleciłbym Cieńków (najbardziej urozmaicony), ale to w czasach orczków, bo kanapę postawiono tam w taki sposób, że słupy stoją po środku trasy. W dodatku okolice szczytu zabudowano knajpami tak, że nie ma już tego pięknego widoku "z urwiska" prawie jak z Kasprowego. Mimo wszystko i tak warto.

Obecnie najciekawsze wydają mi się Skolnity - trasy są tam dość puste, urozmaicone, nie krzyżują się i nie łączą co chwilę, fajny widok na centrum Wisły.

Stok - nie byłem.

Nowa Osada - zbyt długi wjazd (po łagodnym), a krótki zjazd.

Soszów - jak wspomniałem, sporo "rozjazdów", skrzyżowań i wąskich "dojazdówek", brak miejsca do wyhamowania na dole.

Stożek - ładne, kameralne położenie z dala od miasta (i wysoko), stromy stok, ale dość surowy klimat (uboga infrastruktura) i starszy wyciąg.

Czantoria to oczywiście inna liga - trasa dużo dłuższa (będzie czynna raczej tylko czerwona).

Nocą jeżdżę rzadko.

Edytowane przez koliber
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, o Soszowie zapomniałem ale rozumiem, że niekoniecznie. Raczej, w pierwszej kolejności, Czantoria, Skolnity (też podoba mi się położenie i widok na Wisłę) oraz Cienków, potem Stożek i ewentualnie Stok. Jakieś inne sugestie?...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mogę z czystym sercem polecić Soszów, za równo na dzienną jazdę jak i wieczorną. Potrafią dobrze przygotować trasy, nie jestem pewny czy orczyk działa po tych ostatnich ekscesach pogodowych, reszta tras otwarta. Jak pogoda pozwala to przygotowują trasy na wieczorną jazdę, a zazwyczaj ratraki wyjeżdżają. Na wieczornej przeważnie mało ludu, jedyny minus to chyba dojazd, ps mam w planach robić wieczorne jazdy ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...