Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czarny Groń koło Andrychowa


SKIer

Rekomendowane odpowiedzi

No ma dalej zwolenników sam dzisiaj się tam wybieram o 18-tej, w poniedziałek tez byłem jeździło może z 30 osób ogólnie stok nic się nie zmienił w tym roku jak również infrastruktura, dalej jest ratrakowany przed wieczorną jazdą, doszła też usługa wynajęcia szafki na przechowywanie sprzętu na stoku koszt to 100 zł na rok spokojnie mieszczą się dwa komplety w niej, tak że posiadacze karnetu sezonowego nie muszą taszczyć wszystkiego ze sobą codziennie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ma dalej zwolenników sam dzisiaj się tam wybieram o 18-tej, w poniedziałek tez byłem jeździło może z 30 osób ogólnie stok nic się nie zmienił w tym roku jak również infrastruktura, dalej jest ratrakowany przed wieczorną jazdą

Potwierdzam. Byłem dziś widziałem na własne oczy.

Na dzień dobry w Praciakach pakujemy się do "gondoli" na kołach, by tą dostać się do dolnej stacji kolei. Bardzo klimatyczna przejażdżka.

Po dotarciu na samą górę, pozwoliłem sobie sfotografować pomnik "przyrody" pana Radosława Ś.

attachment.php?attachmentid=8902&d=1360186552

Więcej smutnych informacji nie mam, reszta to tylko dobre:

Pogoda dopisała. Delikatny mróz, bezwietrznie.

Jednak cały dzień temperatura oscylowała w okolicach zera, więc śnieg był ciężki i wolny.

Stok przygotowany na 5+, żadnych uskoków, wyrw czy nierówności.

Oświetlenie stoku bardzo fajne, równomierne i w większości białe (a nie żółte jak to można spotkać na stokach w PL)

Poniżej kilka zdjęć, jak to wyglądało kilka minut po 18:

attachment.php?attachmentid=8901&d=1360186550

attachment.php?attachmentid=8903&d=1360186555

attachment.php?attachmentid=8904&d=1360186558

Tak równy stok jak widzimy na zdjęciach w górnej części utrzymał się około 2 h, w dolnej części po godzinie równo było już tylko na obrzeżach. Z każdą minutą później pojawiało się coraz więcej nieprzyjemnych dużych kawałków zmrożonego śniegu i oczywiście większych i mniejszych nierówności. Dlatego jeśli ktoś jedzie z nastawieniem by bez wysiłku pośmigać po równym stoku wieczorem, w warunkach takie jak dziś możliwe było to przez pierwsze 2 godziny. Choć prawdę powiedziawszy, warto tam przyjechać wieczorem tylko po to by odczuć ten urokliwy klimat.

Byłem na tym stoku pierwszy raz, właściwie wpadłem na chwilę bo akurat jechałem niedaleko. Ale bardzo mi się spodobał. Widząc jakość równania stoku, domyślam się, że najfajniej przyjechać tu rano w tygodniu. Wtedy możemy liczyć na dłuższą jazdę na naprawdę porządnie przygotowanym stoku.

Dla Krakusów stok leży w podobnej odległości co Laskowa, nawet charakterystyka stoku podobna najpierw łagodnie, później bardziej czerwono. Przygotowanie stoku lepsze, ale jazdy trochę mniej, no i wygoda - orczyk vs. kanapa również na korzyść Laskowej. Niemniej alternatywa godna polecenia.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Na wiosnę słyszałem że z Pracownią wygrali (Dziwakiem z Bystrej) i w końcu w tym roku ruszą prace, nowe inwestycje. Przecież kanapa stoi już któryś rok i zarasta mchem. Chodziły słuchy że przeniosą dolną stację kanapy niżej, aby można było z parkingu od razu skorzystać z wyciągu, a nie tak jak dotychczas dojazdy busikiem.

Coś słychać w temacie ?

Serce boli jak sprzęt niszczeje nie używany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Rzyki

każdy w tygodniu pracuje..........wiec PRACICA - zawsze robie przerweod 16-18 i nawet od 17.55 mamy idealny FREZ na trasie....... mozna będą 1 idealnie sobie jechać carvningowo po całej trasie od samej góry na sam dół,,,,,,,,,,, trasa jest fajna i szeroka.

MOJE uwagi,,,,,,,, stok górny jest bardziej płaski wiec tam slabsi - narciarze...........

osoby wyższy poziom - to trasa dolna -- stok bardziej stromy......

brakuje mi tam troche baru GRLIOWEGO z takim karczkiem na na trasie nr 4 na SOLISKU w BACOWCE ,czy w Barze RUDY KOT na Julianach......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w tym momencie źródła nie ważne :) ważne aby kanapa po paru latach wkońcu ruszyła dla miłośników białego szaleństwa :D

EDIT:

A w busiku faktycznie może troszkę wytrząść, kiedyś albo z buta albo kulig za opłatą się wjeżdżało jeśli mnie pamięć nie myli :)

Edytowane przez matis991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobre wieści dla SB.

Ma tam bliziutko.

Pewnie że SB się tam wybierze, jazdy to tam nie będzie, ale choćby na pohybel zawszonym, pojadę pstryknę fotkę i poślę i na malia z soczystymi pozdrowieniami:stupid:

I w ogóle mam taką propozycję żeby im słać permanentnie pozdrowienia z każdego wyjazdu narciarskiego, a tak! a żeby im zapchlić skrzynki, jak się zepniemy to nie nadążą kasować:tongue:

mam równie nie przyjazne doznania i odczucia :sorrow:

Ale marudzicie, a jak się w Soldzie tym wagonem do góry jedzie to jaka jest różnica? tylko taka że tam wagon wisi na linie, a tu się toczy na kołach, komfort jazdy jednakowy w oby przypadkach, czyli ch...y:rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic nie słyszałem aby kanapa miała ruszyć. Też ponoć info z pierwszej ręki.To że jakiś prawnik w końcu mądrze teraz doradza właścicielowi ośrodka może pomoże wygrać z pseudoekologami.Dodam że w sobotę uruchomiono także górny stok bo w zeszłym tygodniu działał tylko dolny. chłopaki naśnieżali nocami ale teraz wszystko na marne bo temperatura dodatnia nic nie zapowiada poprawy warunków narciarskich((((((((oto foty z soboty

narty.jpg

n2.jpg

narty.jpg.55828424614fa3064065597d5bb47ea3.jpg

n2.jpg.65b217bd20b66f88895bc9fd61028a14.jpg

Edytowane przez tsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic nie słyszałem aby kanapa miała ruszyć. Też ponoć info z pierwszej ręki.To że jakiś prawnik w końcu mądrze teraz doradza właścicielowi ośrodka może pomoże wygrać z pseudoekologami.

Dodam że w sobotę uruchomiono także górny stok bo w zeszłym tygodniu działał tylko dolny. chłopaki naśnieżali nocami ale teraz wszystko na marne bo temperatura dodatnia nic nie zapowiada poprawy warunków narciarskich((((((((

oto foty z soboty

Nie marudź chłopaki dadzą sobie rade z tym ociepleniem, po pierwsze nie narzekają tylko jak jest jakikolwiek mrozik to śnieżą wody mają aż zanadto, w tej chwili jest to jeden z lepiej przygotowanych ośrodków do jazdy, wczoraj po 18-tej było nas tam może z dziesięciu a warunki po prostu mega stok przygotowany idealnie, jedyne co to ludzi brak do jazdy na tę chwile co akurat mnie nie przeszkadza.

Ja tam będę codziennie wieczorem do piątku wiec jak ktoś ma ochotę to zapraszam na mini WZF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że SB się tam wybierze

Ale marudzicie, a jak się w Soldzie tym wagonem do góry jedzie to jaka jest różnica? tylko taka że tam wagon wisi na linie, a tu się toczy na kołach, komfort jazdy jednakowy w oby przypadkach, czyli ch...y:rolleyes::

Jak dla mnie różnice są wielkie.

W wagonie w Soldzie nie trzęsie.

W wagonie w Soldzie nie cuchnie.

Do wagonu wchodzi się po płaskim a do tego dziwnego Skibusa trzeba dziwnie i niewygodnie się wspinać.

Wagon w Soldzie jest przepełniony pięknymi dziewczętami.:rolleyes::

Skibus na Pracicy bywa tylko przepełniony.:tongue:

Ale dobra jak wszawi jedno przegrali to może niedługo będę mógł wsiąść z dolnego parkingu jak biały człowiek prosto na kanapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Sorrki ale mogłem odpisać na maila bo mam za mało postów napisane ,więc napisze tu.

Bus o 7 rano zawozi pracowników do obsługi i weźmie też kogo się da. Od tego momentu kursuje cały czas . W weekendy jeżdżą 2 lub 3 busy.A jak trafić na busa.Po prostu trzeba dojechać do samego końca wioski Rzyki Praciaki i tam już są parkingi samochodowe.Za ostatnim parkingiem jest bus.A jakby go nie było to chwilkę zaczekać obok metalowego podestu, który ułatwia wsiadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...