Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nowe Inwestycje na sezon 2008/2009


shuger

Rekomendowane odpowiedzi

Austryjackie Schladming chwali się na swojej stronie że zainwestowali w infrastrukturę narciarską na nadchodzący sezon 23 miliony euro, największą część pochłonęła budowa nowej kolei linowej typu telemix, czyli kombinacji wyciągu krzesełkowego z gondolą, które to urządzenie na górze Hochwurzen będzie obsługiwało nową trasę. W Schladming powstał nowy wielopoziomowy parking obok Olimpia Stadion skąd startuje główna gondola na Planai. olimpia stadion choć dumnie się nazywa to jednak na co dzień nie jest nic innego jak parking w centrum miasta przy dolnej stacji gondoli. Podczas np. styczniowego nocnego slalomu ten parking zamienia się w metę i widownię.

http://www.planai.at/winter/index_eng_5440_ENG_HTML.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to spoko, wiem o co chodzi, w bialce nie bylem, ale za to jaworzyne znam doskonale:) moze i Szwajcaria to nie jest, ale przeciez trasa (wg mnie) z samego rana przygotowana jest dobrze (jesli jest snieg).

wiadomo co z tym krzeselkowym?

Nie ma żadnych informacji na stronie www ośrodka o tej inwestycji, więc obstawiam, że jest to bardziej odległa przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Informacja o połączeniu Wierchomli i Muszyny, czyli Dwie Doliny otwarte w tym sezonie: http://www.skionline.pl/stacje/?co=newsy&id_newsa=5419

JEST JEST JEST!!!!!!!! Coś wspaniałego :D po lekkim opóźnieniu mamy już najnowoczesniejszy ośrodek w polsce 3 gondolki 10 wyciągów krzesełkowych i 13 orczykowych :D wsumie około 60 km tras :D

niestety ta inwestycja pokazała jak daleko nam nawet do naszych południowych sąsiadów u których wydaje mi sie że taka inwestycja powstała by w zapowiedzianym czasie nie o jedyny rok później i wydaje mi sie że żaden skąpiec nie pożałował by swojego pola dla budowy najwiekszego kompleksu narciarskiego w kraju (7 dolin) ;) ehh...

Edytowane przez Homar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na narty w Rybniku

W Rybniku - wzorem Bytomia, Sosnowca czy maleńkiego Tworkowa - powstanie stok narciarski z prawdziwego zdarzenia. W dzielnicy Golejów, zaledwie kilka kilometrów od kopalnianych szybów i osiedli z wielkiej płyty, wznosi się mierząca prawie 300 metrów Grzybówka. To właśnie tam, jeszcze tej zimy, będzie można poszusować. Większość pieniędzy potrzebnych na zakup wyciągu da urząd miasta.

No rybniczanie - chociaż narty będziecie mogli potestować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci Figo Jaworzynę - bo rozumiem, że nie byłeś tam.

Jak wybierzesz odpowiednio dzień i porę jazdy, to można nieźle "polatać".

W Krynicy śmigałem:p z Góry Parkowej w 1968.W tym też roku ktoś roztrzaskał się wylatując z tamtejszego naturalnego toru saneczkowego.

Potem bywałem w Krynicy kilkakrotnie(moja rodzicielka jeździła tam "do wód")

Kilka miesięcy spędziłem na Mochnaczce Wyżnej,kiedy to służyłem Ludowej Ojczyźnie .

Ale wtedy było lato i tylko na jakieś tam ówczesne disco-dance na Słotwiny jeździliśmy(tam też jakieś wyrwirączki były czy nawet są nadal)

Niestety na Jaworzynie nie byłem.

Wczoraj podróżowałem z SB i napomknąłem,że trzeba będzie Wierchomle po rozbudowie obadać,to pokazał mi mniej więcej taką minę :(:mad: i powiedział stanowczo:"na mnie nie licz".

Ja bym chętnie to zaliczył.Rozbudowane i Wierchomlę i Krynicę.

Kolega Wituś to się nabija,że mam syndrom zaliczania.(dobrze,że gór,górek a nie panienek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się zmówimy kiedyś, jak już mróz będzie??? i polecimy do wód (Krynica), a potem na wieś (Wierchomla) :)

Oprócz samego mrozu to troszkę śniegu naturalnego bym sobie życzył.

Bo w Wierchomli było cudownie kiedy była prawdziwa zima

Poza tym to możemy się dogadać,jestem za.showimage.php?i=131&c=4

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rybniku - wzorem Bytomia, Sosnowca czy maleńkiego Tworkowa - powstanie stok narciarski z prawdziwego zdarzenia. W dzielnicy Golejów, zaledwie kilka kilometrów od kopalnianych szybów i osiedli z wielkiej płyty, wznosi się mierząca prawie 300 metrów Grzybówka. To właśnie tam, jeszcze tej zimy, będzie można poszusować. Większość pieniędzy potrzebnych na zakup wyciągu da urząd miasta.

No rybniczanie - chociaż narty będziecie mogli potestować:)

Oby mieli częściej śnieg niż w Sosnowcu.

I oby nie mieli efektu Liptovkiego Mikulasza po zalaniu Liptovskiej Mary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieleniec cd:

Firma WINTERPOL rozpoczęła największą od lat inwestycje w regionie, tegoroczna zima przywita w Zieleńcu wszystkich amatorów białego szaleństwa dwiema nowoczesnymi kolejami krzesełkowymi!!! Najnowocześniejsza w Polsce, sześcioosobowa kolej krzesełkowa firmy "Doppelmayr", zastąpi wysłużony wyciąg orczykowy nr. 3, dodatkowo cały stok zostanie "uzbrojony" w nowoczesny system naśnieżania, w system jakiego na stoku przy wyciągach nr. 3 i nr. 4 tak bardzo brakowało.

Ale to nie koniec niespodzianek, przy głównym parkingu stanie dolna stacja już trzeciej w Zieleńcu kolei krzesełkowej!!! Tym razem inwestorem jest osoba prywatna, długoletni mieszkaniec Zieleńca, aktualnie Duszniczanin, radny miejski, Pan Kazimierz Grygiel.

Dzięki tym dwóm inwestycją Zieleniec na pewno stanie się głównym ośrodkiem sportów zimowych we wschodnich Sudetach!

Najlepsze w Polsce trawiaste stoki, nie powtarzalny mikroklimat, i nowoczesna infrastruktura oraz z roku na rok poprawiające się zaplecze hotelowe sprawiają że jeszcze przez wiele lat trudno będzie innym centrom zimowym konkurować z Zieleńcem!

Dodatkowo, uważne oko obserwatora zobaczy iż do nadchodzącej zimy już w sierpniu przygotowują się Zielenieckie snowparki, zostało powiększone lądowanie hopy na stoku nr. 7, umożliwi to w zimie wybudowanie największej w Polsce hopy dla wszystkich amatorów freestyle i efektownych skoków, budowane już są hopy w nowo powstającym snow parku na stoku przy wyciągu nr.4

Tegoroczna zima zapowiada się niezwykle ciekawie!

......Słów kilka o nowych inwestycjach:

- długość kolei krzesełkowej budowanej przez WINTERPOL : 600 metrów

- długość czteroosobowej kolei krzesełkowej stawianej przez Pana Kazimierza Grygla: około 600 metrów

- długość nowopowstałych nartostrad przy kolei: 800 - 1000 metrów!

- nowoczesna, sześcioosobowa kanapa firmy WINTERPOL z podgrzewanymi siedzeniami!

- w kanapie firmy WINTERPOL krzesełka wyposażone w zabezpieczającą pokrywę z przezroczystego tworzywa!

- cały stok nowocześnie oświetlony, co pozwoli na rozgrywanie zawodów sportowych w nocy!

- nowoczesny system naśnieżania stoku!

- jedyna w Polsce, pełnowymiarowa rynna do halfpipu!

- nowy oświetlony snowpark na stoku nr. 4!

- łączna długość obydwóch kolei krzesełkowych: 1200 metrów!

- kilkanaście nowych nartostrad zaczynających się przy byłej granicy Państwa

Względy techniczne nie pozwoliły na przedłużenie kolei Winterpolu o dodatkowe 100 - 150 metrów, przez drogę. Budowa dodatkowego mostu pochłąnęłaby bardzo duże środki pieniężne, nieadekwatne do uzyskanych dzięki temu dodatkowych kilkudziesięciu metrów nartostrady.

Rekompensować to będzie znakomite usytuowanie stacji dolnej kolei, tuż przy głównej drodze w Zieleńcu, przy samym parkingu, obok stoku nr 3 i 4.

Jesteśmy pewni że tak świetna lokalizacja będzie miała wpływ na zmniejszenie kolejek i wzbogacenie zimowej oferty Zieleńca.

Kolej stawiana przez Pana Kazimierza Grygla swój początek będzie miała tuż przy głównym zielenieckim parkingu, w obu przypadkach ułatwi to potencjalnym narciarzom dotarcie do obu kolei, podniesiony zostanie komfort i jakość obsługi zimowych Gości w Zieleńcu.

Obie koleje tuż przed końcem swojego "biegu" będą się krzyżowały (na jednym słupie będą prowadzone dwie liny), sprawi to że narciarz za każdym razem gdy będzie zjeżdżał ze stoku, sam będzie decydował którą koleją krzesełkową wjedzie na szczyt góry!

Dodatkowym atutem Zieleńca bez wątpienia będzie fakt iż od tego sezonu na wszystkie wyciągi i koleje krzesełkowe będzie obowiązywał jeden wspólny karnet "Ski Pass"!

Autor: www.zieleniec-extreme.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Kolejną inwestycją będzie budowa 4-os, niewyprzęganej Kolei Krzesełkowej o dł 800m. i przewyższeniu 143m. w Istebnej.

Wie ktoś coś na temat tej inwestycji? Nigdzie nie ma żadnej wzmianki. Pewnie będzie jeszcze przez jakiś czas przekładana z roku na rok - jak ta na Soszowie (zapowiadana już na 2006 rok).

A co do inwestycji na Jaworzynie Krynickiej, to po wybudowaniu nowych wyciągów góra nie będzie nadawała się do jazdy z powodu tłoku na trasach. Przy wyciągu krzesełkowym o przepustowości 2400 os/h potrzeba przynajmniej 2 tras żeby rozładować tłok. To samo dotyczy podwójnych wyciągów Tatrapomy (2x900 os/h).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skionline.pl informuje http://www.skionline.pl/stacje/?co=newsy&id_newsa=5438

o planach budowy nowego ośrodka, trasy w Zakopanem, która miałaby biec od osiedla Huty/Pardałówka zboczem do Cyrhli. Jest to piękny teren na ponad 1000 metrową trasę, którą zresztą oglądam od lat, myśląc jak fajnie byłoby tu pojeździć. Nawet nie jest potrzebna wycinka drzew. Organizator przedsięwzięcia ma już zgodę 50 z 80 właścicieli gruntów. Planują uzyskać resztę do końca roku.

Oby im się udało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skionline.pl informuje http://www.skionline.pl/stacje/?co=newsy&id_newsa=5438

o planach budowy nowego ośrodka, trasy w Zakopanem, która miałaby biec od osiedla Huty/Pardałówka zboczem do Cyrhli. Jest to piękny teren na ponad 1000 metrową trasę, którą zresztą oglądam od lat, myśląc jak fajnie byłoby tu pojeździć. Nawet nie jest potrzebna wycinka drzew. Organizator przedsięwzięcia ma już zgodę 50 z 80 właścicieli gruntów. Planują uzyskać resztę do końca roku.

Oby im się udało!

A jak w tej trzydziestce znajdzie się jakiś jeden "Byrcyn" alebo inkszy "Bachleda jakisik tam" to pozamiatane.:eek:

Płotków nastawio,łogrodzi syćko dokoluśka no i be sie śmioł ze syćkich.

Oby nieeeeeee!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...