Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Techniki jazdy oraz nasze filmiki


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście o uwagi proszę dla obydwu. Wiadomo, lepiej by było gdyby żona stała wyżej - tak coby mnie złapać również z profilu...

no to może ja spróbuję:)

w jeździe długim skrętem , nie wiem czy zauważyłeś, lewą rękę cały czas zostawiasz z tyłu . Prawa Ok a lewa zostaje , przez co wybija cię to trochę z rytmu bo góra ( od pasa wzwyż) jest zachwiana ( tak jak byś za bardzo dokręcał skręt tułowiem)

krótki skręt - "trochę" za bardzo machasz rękami , przez co góra jest mało stabilna , linia barku jest cały czas w ruchu tzn. kontrorotuje w stosunku do linii zjazdu . Staraj się nie machać tak rękami na boki , tylko ma to być ruch przód-tył (tylko żeby ręce nie zostawały za tobą ) i będzie dobrze , bo nogi niezłe:)

Edytowane przez aklim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może ja spróbuję:)

w jeździe długim skrętem , nie wiem czy zauważyłeś, lewą rękę cały czas zostawiasz z tyłu . Prawa Ok a lewa zostaje , przez co wybija cię to trochę z rytmu bo góra ( od pasa wzwyż) jest zachwiana ( tak jak byś za bardzo dokręcał skręt tułowiem)

No wlasnie - tu mam troche pytanie czy w jakis sposob powinienem pomagac sobie rekoma w takim skrecie (bo wydaje mi sie ze to faktycznie chyba wynika z proby zaciesnienia tego skretu w lewo wlasnie)

krótki skręt - "trochę" za bardzo machasz rękami , przez co góra jest mało stabilna , linia barku jest cały czas w ruchu tzn. kontrorotuje w stosunku do linii zjazdu . Staraj się nie machać tak rękami na boki , tylko ma to być ruch przód-tył (tylko żeby ręce nie zostawały za tobą ) i będzie dobrze , bo nogi niezłe:)

No i tu bezdyskusyjne racja - chciałem żeby to było dynamiczne i jadąc było fajnie - ale jak na dole zobaczyłem filmik to mina mi zrzedła. Zdaję sobie sprawę, że u mnie właśnie większość niedostatków w jeździe wynika właśnie z niedociągnięć 'od pasa w górę' - wychodzi to na niektórych ściankach, gdzie na przykład przez zbyt nisko prowadzone ręce zdarza mi się 'zostać na tyłach'.

No nic - przede mną jeszcze tydzień w Alpach więc będzie można szlifować pracę rąk. Dzięki za komentarz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie - tu mam troche pytanie czy w jakis sposob powinienem pomagac sobie rekoma w takim skrecie (bo wydaje mi sie ze to faktycznie chyba wynika z proby zaciesnienia tego skretu w lewo wlasnie)

No i tu bezdyskusyjne racja - chciałem żeby to było dynamiczne i jadąc było fajnie - ale jak na dole zobaczyłem filmik to mina mi zrzedła. Zdaję sobie sprawę, że u mnie właśnie większość niedostatków w jeździe wynika właśnie z niedociągnięć 'od pasa w górę' - wychodzi to na niektórych ściankach, gdzie na przykład przez zbyt nisko prowadzone ręce zdarza mi się 'zostać na tyłach'.

Nie przejmuj się bardzo :)

Miałem swego czasu podobne problemy.

U mnie dużo poprawiło, gdy zrobiłem trzy ćwiczenia:

1) bez kijków, ręce razem, pozycja "jajko", piszczele na przody butów i dłonie złączone przed oczami a łokcie mnie więcej na wysokości kolan - patrząc w pionie. Tu miałem spore trudności :)

Przykład powyzej w poście: http://www.skionline.pl/forum/showpost.php?p=98802&postcount=743

Tylko nie trzeba tak agresywnie.

2) kije poziomo razem, złapane obydwoma łapami i jazda w dół

3) bez kijów , i w skręcie w lewo: lewa ręka w górę a prawa na biodro i odwrotnie.

I sporo pomogło - a przynajmniej na filmikach lepiej wychodzę :)

choiaż wiesz, ja to amator i jeżdże tylko dla przyjemności i spokojnie jeżdżę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rotacja rękami to po 1 niepotrzebnie ruszasz rękami i przez to skręt idzie od tułowia w doł gdy właśnie gora powinna być nieruchomo, słabo na krawędziach bo widać ze sie zsuwasz więc musisz stańąc szerzej i wypchnąc bardziej te kolana do przodu i do środka skrętu- głębiej się wykładać w skrętach.

1.szerzej

2 nie ruszaj górą

3. kolana i krawędzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Na takim sniegu - wolnym i mokrym - jedzie się miękko wykorzystując raczej powierzchnię slizgu narty niz krawędź a Ty orzesz stok jakbys był na lodowej ścianie.

Mniej miotania się a więcej płynności i delikatności w tym wypadku i juz byłoby lepiej.

Wyeliminuj ruchy ciałem, rzucanie rękami.

Nie stawiaj nart w poprzek stoku ale pozwól wyciąć im łuk.

Zbyt agresywna zmiana krawędzi prowadzi do jazdy szarpanej, jednocześnie pomimo stosunkowo dużego pochylenia bioder i kolan do stoku brak fazy sterowania bo nie ma płynności w dociskaniu narty do śniegu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

uprzejma prośba o Wasze komentarze - film z czeskich Rokytnic grudzień 2008:

Dzięki i pozdrawiam!

ja tam cienki bolek ale: nie widać tu początku skrętu. Brak fazy wejscia w skret. Od razu lecisz w zeslizg. W sumie nie wiadomo co jedziesz. Może spróbuj na łagodniejszym stoku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć

Szczerze mówiąć zadziwiający film. Najpierw prawie pól minuty albo i więcej z pustym stokiem. Później wyjeżżająca cała ława narciarzy miksujących się na niewielkim kawałku i znowu pusto.

A nie lepiej poczekać chwilkę i jechac sobie po pustym?

Absolutnie niezrozumiałe.:confused::)

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

I kolejny filmik dośc ciekawy. Zwróćcie uwagę, żę praktycznie wszystcy narciarze jadący na filmie mają króciutkie nartki a jadą skrętem o średnim lub długim promieniu. Przy technice, która prezentują: zdecydowane odchylenie, brak zrównowazonej pozycji, nadmierne pochylenie tułowią, które idzie za zbyt nisko opuszczonymi rękami, podpieranie się wenętrzną - ciężko jest jechać inaczej.

Wydaje się, że zdecydowanie źle dobrane narty (zbyt krótkie i zbyt sztywne) po prostu utrudniają im prawidłową jazdę.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

I kolejny filmik dośc ciekawy. Zwróćcie uwagę, żę praktycznie wszystcy narciarze jadący na filmie mają króciutkie nartki a jadą skrętem o średnim lub długim promieniu. Przy technice, która prezentują: zdecydowane odchylenie, brak zrównowazonej pozycji, nadmierne pochylenie tułowią, które idzie za zbyt nisko opuszczonymi rękami, podpieranie się wenętrzną - ciężko jest jechać inaczej.

Wydaje się, że zdecydowanie źle dobrane narty (zbyt krótkie i zbyt sztywne) po prostu utrudniają im prawidłową jazdę.

Pozdrawiam serdecznie

Obslizguja sie!

Przy takiej jezdzie mozna jechac kazdym skretem(dlugosc skretu) i dlugosc nart nie maja znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

I kolejny filmik dośc ciekawy. Zwróćcie uwagę, żę praktycznie wszystcy narciarze jadący na filmie mają króciutkie nartki a jadą skrętem o średnim lub długim promieniu. Przy technice, która prezentują: zdecydowane odchylenie, brak zrównowazonej pozycji, nadmierne pochylenie tułowią, które idzie za zbyt nisko opuszczonymi rękami, podpieranie się wenętrzną - ciężko jest jechać inaczej.

Wydaje się, że zdecydowanie źle dobrane narty (zbyt krótkie i zbyt sztywne) po prostu utrudniają im prawidłową jazdę.

Pozdrawiam serdecznie

Mitek, uwrażliwiłem się na hasło "pedałowanie". I sporo mi to dało w jeździe - tutaj chyba też to widać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mitek, uwrażliwiłem się na hasło "pedałowanie". I sporo mi to dało w jeździe - tutaj chyba też to widać ?

Tak, to bardzo chrakterystyczne dla młodych stażem narciarzy.

Obslizgują się - wiadomo, jak nie stają dobrze na narcie a jeszcze tej narty prawie pod nimi nie ma to muszą.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tak, to bardzo chrakterystyczne dla młodych stażem narciarzy.

Obslizgują się - wiadomo, jak nie stają dobrze na narcie a jeszcze tej narty prawie pod nimi nie ma to muszą.

Pozdrowienia

Stanie na nartach nie ma znaczenia.

Odnies sie do tego co jada a nie do tego co chcesz, zeby jechali.

Tam jest pare osob jedni jezdza lepiej inni gorzej.

Technika? mieszana tz nie ma zadnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

I kolejny filmik dośc ciekawy. Zwróćcie uwagę, żę praktycznie wszystcy narciarze jadący na filmie mają króciutkie nartki a jadą skrętem o średnim lub długim promieniu. Przy technice, która prezentują: zdecydowane odchylenie, brak zrównowazonej pozycji, nadmierne pochylenie tułowią, które idzie za zbyt nisko opuszczonymi rękami, podpieranie się wenętrzną - ciężko jest jechać inaczej.

Wydaje się, że zdecydowanie źle dobrane narty (zbyt krótkie i zbyt sztywne) po prostu utrudniają im prawidłową jazdę.

Pozdrawiam serdecznie

hm nie widze żeby miał tam ktoś trudności z prawidłową jazdą, no chyba że chodzi tu o prawidłową jazdę wg podręcznika SITN?:) i znam wszystkie osoby z tego filmu i raczej nikt nie ma trudności z prawidłową jazdą, oczywiście są tu różne poziomy jazdy ale są to takie poziomy które te osoby lubią.

źle dobrane narty? pff, nie jeżdże kilka sezonów na nartach i troszkę siędze w temacie sprzętu, odpowiedniej długości nart i sztywności i taka opcja po prostu odpada.. na tym filmie nie ma jazdy sportowej ani demonstracyjnej, jest pełna rekreacja, jak napisał pax53 - fun:) i przy tej technice prezentowanej na filmie da sie jechac i krótki i średni i długi skręt:) szkoda że mam tak mało filmów z tego roku.. w przyszłym trzeba bedzie sie bardziej ogarnąc:) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...