Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Techniki jazdy oraz nasze filmiki


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

...i według mojej oceny Jarku - 7 Skala Forum (na tyle sam się oceniasz) to zdecydowanie za dużo. Bardziej obiektywną oceną byłoby 6...

...no bo gdyby zostawić Ci tą 7demkę - to taki Hucu Marek musiałby sobie według mojej oceny wpisać 11 w 10 stopniowej skali :D

Marboru mówisz poważnie, czy ja nie łapię żartu?

Naprawdę uważasz, że Jarek nie jeździ na 7 w skali forumowej?

Muszę natychmiast zweryfikować ocenę swojej własnej jazdy i zmienić - podobnie jak Piotr - ocenę w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego tematu są różne podejścia w zależności czy amatorska jazda, czy na poziomie zawodniczym, czy też pucharu świata. Można o tym poczytać np. w broszurze wydanej przez Marcina Szafrańskiego, który wyraźnie mówi iż na poziomie amatorskim, a często i zawodniczym stosuje się bezpieczny tor jazdy, a więc mijamy bramkę w 2/3 skrętu, mając tym samym czas na skorygowanie toru jazdy przed następną bramką. Podczas gdy idealny, a zarazem najszybszy i najbardziej ryzykowny tor, to tor z tyczką w połowie skrętu.

I to jest ta różnica w torach jazdy i podejściu, o której chyba Ty Nico piszesz jako "wożenie" się.

Ja natomiast mam przekonanie, że Jarek jeździ wariantem pierwszym, stąd może i pewne wynikają nieporozumienia, że różne miary przykładacie.

Wlasnie o to chodzi. Jest jedno ale, Jarek nie miesci się w żadnym z opisanych torów jazdy.

Nie wiem co mial na mysli M.Sz. dzieląc na amatorów i zawodników. Prawda jest taka, ze zależy to od predkosci od nachylenia stoku i układu bramek.

No ale Jarek jezdzi nowoczesnie zachowując "direct line" . A podstawy ?

Oj nie da sie przeskoczyć ze szkoły podstawowej do szkoly wyższej. :D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego tematu są różne podejścia w zależności czy amatorska jazda, czy na poziomie zawodniczym, czy też pucharu świata. Można o tym poczytać np. w broszurze wydanej przez Marcina Szafrańskiego, który wyraźnie mówi iż na poziomie amatorskim, a często i zawodniczym stosuje się bezpieczny tor jazdy, a więc mijamy bramkę w 2/3 skrętu, mając tym samym czas na skorygowanie toru jazdy przed następną bramką. Podczas gdy idealny, a zarazem najszybszy i najbardziej ryzykowny tor, to tor z tyczką w połowie skrętu.

I to jest ta różnica w torach jazdy i podejściu, o której chyba Ty Nico piszesz jako "wożenie" się.

Ja natomiast mam przekonanie, że Jarek jeździ wariantem pierwszym, stąd może i pewne wynikają nieporozumienia, że różne miary przykładacie.

... to jest to o czym mowilem (tez mam tez ta broszure dostalem ja od Marcina po treningu :D), moje pierwsze slady na sniegu to byl ten bezpieczny tor bo to byl pierwszy przejazd giganta w sezonie (jesien na lodowcu) a poniewaz bylo dosyc latwo to nastepny przejazd ten ktory widac na filmie pojechalem bardziej "direct" czyli bardziej rys.3 w tej broszurce.

Edytowane przez jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi mianowicie o:

1. zagadnienie szukania prędkości, czy to na gigancie czy na slalomie

2. kwestię jazdy na krawędzi i pełnego wykorzystania krawędzi, a co za tym idzie promienia narty

3. technikę skrętu slalomowego i gigantowego

... na ten pierwszy punkt mam juz nazbierane troche materialow i mam zamiar cos napisac na nasza strone klubowa dla juniorow (linia + szukanie predkosci), jak bedzie gotowe to wstawie tutaj na forum najperw zeby zobaczyc jakie sa opinie i czy to ma sens ...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej rozumiem, ale pisanie : "To sa podstawy taktyki przejazdu giganta"

jest grubo przesadzone tak jak frontalna technika jazdy.

To WYMYSLILI amerykanie i od kilku sezonów temu się pilnie przyglądam. Sam probuję wykonać drift w celu szybkiej zmiany kierunku. Przeżyłem wiele trendów w narciarstwie, nie szokuje mnie nic.

Kazda nowosc po jakims czasie jest zaniechana , albo wstydliwie przemilczana.

... ani frontalnej techniki (ubolewam nad tym) ani driftu w mojej jezdzie nie ma wiec tu cos nie na temat. Wlasnie pisanie ze "to sa podstawy taktyki" ma sens bo taktyka to glownie wlasnie przyjecie odpowiedniej linii przejazdu. Trzeba umiec odroznic taktyke od techniki.

Jazda "direct line" to dla Ciebie za wysokie progi . Naucz się podstaw.

Zegnam!

... nie przesadzaj, na lagodnym gigancie to "direct" jezdza juniorzy w amatoskiej jezdzie.

Edytowane przez jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jak moje posty przeczytasz kilka razy zaruminisz sie tak jak wyczerwienileś moje teksty.

... zadnych Twoich tekstow nie wyczerwienilem, tylko to co chcialem wyroznic w swoich wypowiedziach. Zarumienic to powinienes sie Ty, bo kreujesz sie na goru we wszystkich tematach ale nim nie jestes najwyrazniej w temacie giganta ;)

I jeszcze jedno, wiem ze moja technika nie jest doskonala, pisalem juz to 100 razy i wiedza rowniez nie ale wystarczajaca zeby widziec ze plywasz w temacie :D

Edytowane przez jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niko pokaz jak jezdzisz giganta na gigantkach r>24m, pokaz dynamike, pokaz "optymalna" linie przejazdu, pokaz rownolegle prowadzenie goleni, pokaz predkosc, pokaz idealna jazde na krawedzi.

Nie takie rzeczy jezdzilem. Napinasz muskuly , przyjedz w moje strony , jako starszy mam prawo wybrać miejsce.

Jesteś po prostu smieszny. Film z postu 34 to przecież parodia jazdy na nartach. Nie wiem geniusz czy picer. Po 3 latach autorytet.

Najpierw popraw jazdę. bo masz duże braki.

Ale stac Cię na obiektywizm bo przyznanie sobie 7 to nie skromność to wszystko co potrafisz.

Nie jestem wirtualnym narciarzem. Szukam zawsze wyzwan . Jutro jade na wiosenny snieg. Kiedys to była normalnosc, sezon kończylo się w maju.

A co do komórki , może powinnes zejsc z tego poziomu . Tyle się mówi (na tym forum) o nie własciwym doborze nart.

Ja pojadę na każdej narcie. Wiesz dlaczego bo kazda narta wymaga zmiany techniki.

Ale to przez 3 lata się nie nauczy.

Co do jazdy na krawędziach to opanowałem tą jazdę wg ówczesnych wymagan juz w latach 90-91, na tzw zapalkach.Nie mowie o ewolucjach wykonywanych na krawedziach bo to "bułka z masłem".

A wiesz dlaczego? Bo nie czytałem , tylko nasladowałem mistrzow tamtych lat.

Ja czytam z ruchu, a to jest blizsze idealnego przekazu.

Kazdy sezon to u mnie nowe odkrycia. Ciągle mnie to pasjonuje , bo ciągle

coś przedemną. CIĄGLE się uczę.

Ja w stosunku do Ciebie staram się ocenic błędy , które popełniasz a Ty

ze jestem ignorantem.Nie znam podstaw.

Zamknij się w tej swojej komorce :D . Może po latach coś zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wirtualnym narciarzem...

Niko, mylisz się...Do nikogo tak nie pasuje określenie "wirtualny narciarz" jak do Ciebie, bo póki co nikt z tego forum nie widział jak jeździsz...

A jeśli chodz o post 34, to dla ścislości Jarek jedzie w czarnej kurtce. No, ale skoro dla Ciebie jazda Jarka jest po prostu smieszna, to Ty naprawdę musisz być wypasionym narciarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Szczerze mówiąc to zamknijcie się w swoich komórkach obaj.

Panowie po co te nerwy, to tylko jazda na nartach. Myslę, ze na stoku w moment znaleźlibyście wspólny język a internet - jak to internet.

Aby rozładowac atmosfere aklejam filmik i proszę o komentarze do jazdy dziewczyny pomiedzy 1,30 a 2,00.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niko, mylisz się...Do nikogo tak nie pasuje określenie "wirtualny narciarz" jak do Ciebie, bo póki co nikt z tego forum nie widział jak jeździsz...

A jeśli chodz o post 34, to dla ścislości Jarek jedzie w czarnej kurtce. No, ale skoro dla Ciebie jazda Jarka jest po prostu smieszna, to Ty naprawdę musisz być wypasionym narciarzem.

A jesli chodzi o post 34 to dokładna kopia co tam pisze jest:

najpierw moj mlody funem a potem ja w czerwonej kurtce

W czarnej facet jedzie b. dobrze.

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=7897&page=76

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Napisał niko130 Zobacz post

Skret Jarka

jest oparty o wprowadzanie w górnej narty pod tyczkę, którą w jego jezdzie (pozycji) najłatwiej skierować (kąt prowadzący) pod stok. To zawsze ogranicza prędkosc.

... pod stok? to jakies bzdury ale nie bede sie tym zajmowal. A-frame jest ewidentny, to moj spory mankament ale stanie na zewnetrznej nodze to mam akurat dosyc mocne.

http://www.skionline.pl/forum/album.php?albumid=98&pictureid=914

Czy komentowac to co na zdjęciu czy sami to zrobicie.

Dzis 1 kwietnia i z postu 34 faktycznie się nabrałem :D, choć o jezdzie narciarza w czarnym wyraziłem opinię.

Edytowane przez niko130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo kreujesz sie na goru we wszystkich tematach ale nim nie jestes najwyrazniej w temacie giganta

Mozesz wskazać te tematy. Ja 95% postow mam w ocenach jazdy. Guru :D Odczuwac moze tylko osoba zagrożona . Ja Tobie zagrażam?

A wiesz jak nazywa się osoba , ktora nie da sobie nic powiedzieć? Z takimi staram sie ograniczać kontakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.skionline.pl/forum/album.php?albumid=98&pictureid=914

Czy komentowac to co na zdjęciu czy sami to zrobicie.

... ja to zrobie :D to zdjecie jest fatalne, skret porazka, chyba kazdy widzi ze dolna narta odjechala, gorna w zeslizgu, ratuje sie zeby utrzymac linie, no i co z tego. Czy ja musze wklejac tylko takie zdjecia gdzie jestem w perfekcyjnej pozie? To bylo moje jedyne zdjecie na tyczkach i wkleilem je dosc dawno w pewnym celu.

Chcesz teraz za wszelka cene udowodnic ze jestem cienki? Przeciez ja nigdy sie nie upieralem ze jestem dobry. W profilu mam 5 jakby co.

Czy wyciagniesz mi jeszcze ze w szkole mialem slabe oceny?

Edytowane przez jarek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli chodzi o post 34 to dokładna kopia co tam pisze jest:

W czarnej facet jedzie b. dobrze.

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=7897&page=76

:eek: dziekuje, jednak mnie pochwaliles, :) (to jest calkiem przyjazna buźka bez podtekstow) bo w czarnym to wlasnie ja :D z tym ze sam nie jestem taki bezkrytyczny bo widze jednak kilka mankamentow

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ja to zrobie :D to zdjecie jest fatalne, skret porazka, chyba kazdy widzi ze dolna narta odjechala, gorna w zeslizgu, ratuje sie zeby utrzymac linie, no i co z tego.

Na tej zasadzie mogę zjechać każdego zawodnika w każdym GS APS.

To nie analizowanie narciarstwa - to ideologizowania.

Oczywiście nie piszę do Ciebie :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja już sobie zmieniłem na 1 dosyc dawno temu :D

Ja też zmieniłem właśnie.

Postanowiłem również się nie odzywać w tym wątku, no chyba, że będę miał kolejny filmik ze swoją jazda.

Troszkę Panowie - moim zdaniem za mocno się napinacie i wzajemnie nakręcacie - a chyba nie o to chodzi?

Tak jak Mitek napisał...internet to, chyba nie miejsce na takie dyskusje...bo niepotrzebnie wywołuje negatywne emocje i odczucia.

Spotkanie na Stoku z całą pewnością miało by dużo bardziej przyjazny charakter :)

Jeśli kogoś uraziłem swoim pisaniem - to Przepraszam Bardzo zrobiłem to nieświadomie :)

Pozdrawiam bardzo serdecznie.

PS. Dla mnie autorytetem jazdy na nartach jest Hucu...widziałem Go nie raz jak jeździ :) ...szczerze mówiąc chciałbym kiedyś być na jego poziomie.

Przy tej okazji Marku - szacun!!! No i udanego nartowania - pewnie w nocy wyjazd - nie zapomnij po wyjeździe wpaść na kawę :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

........ Przeciez ja nigdy sie nie upieralem ze jestem dobry. W profilu mam 5 jakby co.

........

I bardzo źle, że masz pięć, podobnie jak bardzo wielu kolegów, ktorzy wpisują sobie 1, 0 i coś tam jeszcze. Nie macie swiadomości na ile jeździcie, nie potraficie się ocenić?? Panowie to jest podobne zachowanie jak kosmitów którzy wpisują sobie 10. Oceniajmy się wszystcy jak umiemy najlepiej, wtedy może będzie mniej takich tamtów i - wybaczcie uczestnicy - głupawych nic nie wnoszących kłótni.

Rozumiem, że można mieć dylemat co do jednego stopnia -sam go mam i parokrotnie zmieniałem ocenę ale wpisywanie czegoś bez sensu mówi innym, że albo nie potraficie się ocenić, albo się boicie samooceny albo macie generalnie w d... skalę samoocenę itd.

Możę więc zrezygnować z tego punktu profilu wogóle w momencie gdy Ci teoretycznie najlepsi go olewają?

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...