Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 09/10


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Żar jest otwarty

śnieg od: 30 cm

śnieg do: 50 cm

KOLEJ CZYNNA DO GODZ. 20.00. WARUNKI TRUDNE. W DOLNEJ CZĘŚCI TRASY PRZETARCIA. :(

Panowie śnieg nam znika na południu tak strasznie, że jutro na pewno trasy pozamykane :(

byłem dzisiaj w Międzybrodziu i pod Żarem nie wygląda to za ciekawie przetarcia widać już w niektórych miejscach kamienie czy jakąś glinę myślę że szkoda nart jak na razie trzeba czekać na poprawę warunków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis na tvn meteo jak pokazywali warunki narciarskie w Polsce to troszke mnie zaskoczyl news od pani prezenterki dotyczacy Szczyrku wg. ktorej jest tam od 30 do 150!!! cm sniegu ;p Gdzie jest to 150cm ?? widzial je ktos;p No chyba ze przy jednej z armatek tyle usypali i ratrakiem tego nie rozjezdzali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis na tvn meteo jak pokazywali warunki narciarskie w Polsce to troszke mnie zaskoczyl news od pani prezenterki dotyczacy Szczyrku wg. ktorej jest tam od 30 do 150!!! cm sniegu ;p Gdzie jest to 150cm ?? widzial je ktos;p No chyba ze przy jednej z armatek tyle usypali i ratrakiem tego nie rozjezdzali ;)

może chciała powiedzieć że jest od 30 cm do 150mm:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie stacje BSN zarówno Rytro jak i Kasina ośmieszyły się pisząc o ponad metrowej pokrywie śnieżnej, nigdzie nie byli w stanie w tak krótkim czasie wyprodukować takie ilości śniegu, chyba że na trasie o szerokości kilku metrów, z resztą widać to było nawet na kamerkach obu stacji, gdzie po 1 dniu odwilży widać było przetarcia. Jak widać w Rytrze patrząc na stronę zdążyło w ciągu tych 2 dni stopić się 90cm śniegu skoro było 120 a nagle jest 30. Jednym słowem OSZUSTWO! Już kilka razy Wierchomla na takich bajkach się przejechała ale jak widzę w tym roku nieco się poprawili i grzecznie pisali o 30-40cm w co jeszcze można uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A był ktoś może na Białym Krzyżu jak tam warunki

Ja byłem. Wyciągi nie działają! Działa tylko Golgota.

Dzis na tvn meteo jak pokazywali warunki narciarskie w Polsce to troszke mnie zaskoczyl news od pani prezenterki dotyczacy Szczyrku wg. ktorej jest tam od 30 do 150!!! cm sniegu ;p Gdzie jest to 150cm ?? widzial je ktos;p No chyba ze przy jednej z armatek tyle usypali i ratrakiem tego nie rozjezdzali ;)

A co się dziwicie Pani z TVN, jak na stronie sCyrku jest napisane, że warunki są bardzo dobre i jest kuuuuuupa śniegu na trasach :eek:

Na stronie COSu informacja, że wyciągi działają, a tak nie jest!

Ogólnie całkowita dezinformacja!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie stacje BSN zarówno Rytro jak i Kasina ośmieszyły się pisząc o ponad metrowej pokrywie śnieżnej, nigdzie nie byli w stanie w tak krótkim czasie wyprodukować takie ilości śniegu, chyba że na trasie o szerokości kilku metrów, z resztą widać to było nawet na kamerkach obu stacji, gdzie po 1 dniu odwilży widać było przetarcia. Jak widać w Rytrze patrząc na stronę zdążyło w ciągu tych 2 dni stopić się 90cm śniegu skoro było 120 a nagle jest 30. Jednym słowem OSZUSTWO! Już kilka razy Wierchomla na takich bajkach się przejechała ale jak widzę w tym roku nieco się poprawili i grzecznie pisali o 30-40cm w co jeszcze można uwierzyć.

Owszem, przetarcia są, ale na dolnej ściance gdzie naśnieżali na ostatnią chwilę. Wypłaszczenie oraz reszta trasy to gruba pokrywa śniegowa sięgająca do 120 cm. Wiem, bo byłem tam dzis i widziałem różnicę poziomów. Moja ocena jest obiektywna bo nie mam żadnego interesu w reklamowaniu Rytra. Po dzisiejszej ulewie jest już tylko 80-90 cm w najlepiej naśnieżonych miejscach.

Ski 4 life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem. Wyciągi nie działają! Działa tylko Golgota.

A co się dziwicie Pani z TVN, jak na stronie sCyrku jest napisane, że warunki są bardzo dobre i jest kuuuuuupa śniegu na trasach :eek:

Na stronie COSu informacja, że wyciągi działają, a tak nie jest!

Ogólnie całkowita dezinformacja!

A szkoda że tego sCyrku coś- ik tam nie może przejąć skionline.pl jako firma bo by była pierwsza normalna stacja w kraju:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatry Bielskie Jurgów

Słowa uznania dla Ośrodka Hawrań w Jurgowie. Trudna aura, która w wielu miejscach zastopowała jazdę na trasach narciarskich nie dokonała tego w Jurgowie. Wysokość 1100 metrów robi swoje oraz ilość przygotowanego śniegu. Słowem trzy dni świątecznej jazdy po dobrze przygotowanych trasach. Dzisiaj rano można nawet powiedzieć, że było bardzo dobrze. Później koło 12-13tej trasa pokryła się zmrożonymi kalafiorami i trzeba było uważać. Poza tym dojechało już sporo ludzi, choć mała kolejeczka tworzyła się tylko przy orczyku; przy krześle dalej było OK. Słońce i wspaniałe widoki na Hawrań i "kolegów";) były dzisiaj dodatkowym bonusem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korbielów Pilsko.

Dziś patrzyłem na kamerki z Pilska na stronach GAT :eek: ,a tu akurat nie działa ta jedna przy dolnej trasie,jedynej czynnej... ciekawe czemu...? :rolleyes:

Popatrzyłem na warunki na skionline.pl i na kamerki... kliknąłem czwórkę i... zobaczyłem co według GAT oznaczają warunki dobre! :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj byłem na Górze Żar między 11-14 i naprawdę byłem zaskoczony warunkami po wczorajszej pogodzie deszczowej i + 15 stopni. Ogólne warunki dobre. Śnieg z samego początku zmrożony, ale później popuścił i było ok. Co do przetarć to takowe były gdzieniegdzie(minimalne), ale stok szeroki więc jazda nie sprawiała problemów. Amatorów białego szaleństwa :) w miarę. W mojej galerii parę fotek z dzisiejszego wypadu. PZDR

Co do Nowej Osady w Wiśle i niby pokrywa, która ma wynosić 50cm to powiem tyle, że kumpel dzwoniąc do ośrodka w celu zorientowania się w warunkach to pan po prostu ściemniał i nie był w stanie odpowiedzieć normalnie na zadawane pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko w górach...

Witam w świąteczny wieczór!:)

Dziś korzystając z dnia wolnego i w dodatku świątecznego,wybrałem się na poszukiwanie śniegu w swojej okolicy.Po zapoznaniu się za pomocą internetu,gdzie mogę go znaleźć-padło na naszą najwyższą górkę Niżu Polskiego,czyli Wieżycę/niem,Tumberg 328,6m.n.p.m;)/.Znajduje śię tam ośrodek narciarski-Koszałkowo.Pogoda tak jak na Południu, nie rozpieszcza i nie bardzo chciało się wierzyć,że po kilku śnieżnych dniach-jeszcze tam leży śnieg:p.Aura faktycznie w dniu dzisiejszym była nieprzyjemna-padał śnieg z deszczem i pdmuchy silnego wiatru:eek:.Na miejscu -ukazał się stok pokryty śniegiem:rolleyes:/wg.właścicieli 30-100cm;)/,na parkingu błoto i woda,poza stokiem nawet śladu śniegu już nie było:p.Na stoku śnieg mokry,ale zbity-wyratrakowany/tak jak latem na lodowcu;)/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie doliny

Witam

Krótki raport z dwóch dolin.

Podjechaliśmy od strony Muszyny - miłe zaskoczenie wyciąg działa, śnieg jest.

Pogoda niezła lekki mróz, także pełni zapału wyjeżdzamy na góre.

Biorąc pod uwagę pogode warunki nie były najgorsze,

bardzo twardo, to co rozmarzło wczoraj dziś jest lodem:)

Takze 7 razy w góre i w dół i mamy dosyć. Generalnie da sie pojeździć, takze polecam wszystkim co są teraz w tym regionie - chyba najlepsze warunki

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko w górach...

Dziś korzystając z dnia wolnego i w dodatku świątecznego,wybrałem się na poszukiwanie śniegu w swojej okolicy.Po zapoznaniu się za pomocą internetu,gdzie mogę go znaleźć-padło na naszą najwyższą górkę Niżu Polskiego,czyli Wieżycę/niem,Tumberg 328,6m.n.p.m;)/.Znajduje śię tam ośrodek narciarski-Koszałkowo.Pogoda tak jak na Południu, nie rozpieszcza i nie bardzo chciało się wierzyć,że po kilku śnieżnych dniach-jeszcze tam leży śnieg:p.Aura faktycznie w dniu dzisiejszym była nieprzyjemna-padał śnieg z deszczem i pdmuchy silnego wiatru:eek:.Na miejscu -ukazał się stok pokryty śniegiem:rolleyes:/wg.właścicieli 30-100cm;)/,na parkingu błoto i woda,poza stokiem nawet śladu śniegu już nie było:p.Na stoku śnieg mokry,ale zbity-wyratrakowany/tak jak latem na lodowcu;)/.Nie jest to oczywiście ośrodek alpejski,a nawet przypominający nasz górski,ale jest to obecnie chyba najbardziej prężny ośrodek narciarski Polski Północnej/a trochę ich zwiedziłem;)/-posiada sztuczne naśnieżanie,ratrak,sztuczne oświetlenieitp..gondoli brak;):D

Edytowane przez dareklewandowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czII -nie chciało wejść w edycji..

.Stok raczej rodzinny dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy,ale wart do odwiedzenia przez innch-chociaż w ramach treningu i podtrzymania formy:p. Pomimo odwilży/chociaż na pólnocy temp.nie są tak wysokie jak na południu/ warunki średnio-dobre.Potraktowałem ten wyjazd jako zaprawę przed wyjazdem w Karkonosze,chociaż coraz bardziej napawa mnie niepokój dotyczący panujących tam warunków narciarskich:mad:. Dzień spędziłem na świeżym powietrzu i to chyba najbardziej się liczy:):P.W/g właścicieli -śnieg ma się utrzymać,a patrząc na prognozę dla Wybrzeża i znając już zacięcie właścicieli,jestem w stanie w to uwierzyć:rolleyes:.Nie raz tam jeździłem w kwietniu,gdzie obok była już zielona trawa,a z góry widok na błękitne jezioro:rolleyes:.Dzisiaj nie było lekko.ale jestem na "tak":),jest to alternatywa dla narciarzy z Polski Północnej,którzy na święta pozostali w domu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczęłam dziś sezon - po południu na Polczakówce w Rabce. Warunki były zaskakująco dobre - doskonały, zmrożony, równiutki śnieg. Twardo! Świetna jazda, choć dopiero po 5tej temperatura spadła do zera. Byłam tą wiadomością zaskoczona, bo wydawało się, że mrozik trzymał cały czas, a i śnieg nie był ani trochę rozmiękły. Jeździłam trochę asekurancko, bo pierwszy raz po artroskopii i "shavingu" chrząstki w kolanie - ale ze strony kolana nie napotkałam żadnych trudności, zachowywało się wyjątkowo przyzwoicie, jak gdyby nigdy nic... :) Tylko, pamiętając, że je sobie rozwaliłam tamże na końcówce ostatniego zjazdu, jakoś ta końcówka mi za każdym razem kulawiej wychodziła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, przetarcia są, ale na dolnej ściance gdzie naśnieżali na ostatnią chwilę. Wypłaszczenie oraz reszta trasy to gruba pokrywa śniegowa sięgająca do 120 cm. Wiem, bo byłem tam dzis i widziałem różnicę poziomów. Moja ocena jest obiektywna bo nie mam żadnego interesu w reklamowaniu Rytra. Po dzisiejszej ulewie jest już tylko 80-90 cm w najlepiej naśnieżonych miejscach.

Problem w tym, że istotna jest grubość równomiernej pokrywy na całej trasie, a nie hałdy śniegu z armatki. Podawanie wartośći max grubości śniegu na trasie pod hasłem "Pokrywa śnieżna" to zwykłe naciąganie. Jeszcze rozumiem jeżeli poda się w przedziale, ale wtedy ten przedział prezentować musiałby się 10-120cm. W praktyce zarówno w Rytrze jak i w Kasinie tego śniegu tam jest uśredniając miedzy 20-40cm. Z resztą ogólnie patrząc obecnie we wszystkich stacjach w Polsce z naśnieżaniem mniej więcej w takim przedziale waha się średnia grubość pokrywy.

Edytowane przez shuger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...